Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Czy powinna być dla bandytów w Polsce kara śmier

Wasze wpisy od dnia 01.01.2006 do dnia 01.09.2006 roku.

Postprzez Niezarejestrowany » piątek, 4 sie 2006, 12:18

Na bandytów i oprawców powinna być kara śmierci .
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez celt » piątek, 4 sie 2006, 12:19

powinna być legalna aborcja oraz kara śmierci dla wszystkich morderców tak jak w PRLu
celt
użytkownik
 
Posty: 3384
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Piotrek » piątek, 4 sie 2006, 13:13

Przykazanie : "Nie zabijaj" obowiązuje dalej . Czy jest prawdziwym chrześcijaninem ktoś kto nawołuje do zabijania innych ludzi ? Znowu mącenie głupiemu ludowi w głowach , wybory się zbliżają . A może tak najpierw posadzić na trochę do więzienia tych wszystkich przestępców zasiadających w Sejmie.pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Postprzez Niezarejestrowany » piątek, 4 sie 2006, 13:46

Nie.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez olek » piątek, 4 sie 2006, 14:00

Maryjka/ wysil sie moze na jakies uzasadnienie Twej opinii, bo Twoje proste "Nie", podpisane pseudonimem Maryjka, nie ma zadnej wartosci.***** Warto przypomniec stanowisko Jana Pawla II na ten temat: "Dla samego przestępcy kara stanowi bodziec i pomoc do poprawy oraz zaplate za winy. Jest oczywiste, że aby osiągnąć wszystkie te cele, wymiar i jakość kary powinny być dokładnie rozważone i ocenione, i nie powinny sięgać do najwyższego wymiaru, czyli do odebrania życia przestępcy, poza przypadkami absolutnej konieczności, to znaczy, gdy nie ma innych sposobów obrony społeczeństwa. Dzisiaj jednak, dzięki coraz lepszej organizacji instytucji penitencjarnych, takie przypadki są bardzo rzadkie, a być może już nie zdarzają się wcale.”
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » piątek, 4 sie 2006, 14:11

Do Olka:Dla mnie pewne prawdy są oczywiste i nie ma sensu nad nimi dyskutować. Jeśli jest powiedziane -nie zabijaj - to jest jasne i proste . Naginanie do swoich celów prawd oczywistych jest ewidentnym matactwem i prowadzi do wypaczenia i zmiany czasami na coś wręcz przeciwnego od pierwotnej treści.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » piątek, 4 sie 2006, 14:29

Oficjlane stanowisko Kościoła Katolickiego,zatwierdzone przez Jana Pawła II.
Obowiązujący każdego katolika Katechizm Kościoła Katolickiego, w wydaniu poprawionym z 2002 roku, w kanonie 2267 mówi: „kiedy tożsamość i odpowiedzialność winowajcy są w pełni udowodnione, tradycyjne nauczanie Kościoła nie wyklucza zastosowania kary śmierci, jeśli jest ona jedynym dostępnym sposobem skutecznej ochrony życia ludzkiego przed niesprawiedliwym napastnikiem”.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » piątek, 4 sie 2006, 14:56

Do Joasi:To jest nieporozumienie , ja mówię o przykazaniach boskich , a nie o stanowisku Kościoła Katolickiego i Kolega Piotrek pewnie to samo miał na myśli. Gdyby ludzie stosowali się do zasad głoszonych przez wieki przez Kościół Katolicki to wielu z nich byłoby wielokrotnymi mordercami ,zwyrodnialcami itp ,i tak niestety było.Zasady te są koniunkturalne i odzwierciedlają sytuację tak polityczną jak moralno-etyczną panującą w danym okresie historycznym i nie maja dużo wspólnego z naukami boskimi. Może jestem stara i naiwna ale nikt mi w głowie nie zamąci , nie jest dla mnie oczywiste ,że można trochę kraść , czy trochę cudzołożyć, czy zabijać , bo coś tam , bo ktoś tak powiedział .Pewnie tego nie dożyję , ale marzy mi się ,że wszyscy ludzie powiedzą -nie zabiję nikogo . I kto wtedy będzie prowadził wojny w uzasadnionych celach dla polityków , którzy siedzą na tyłach? Świat staje się globalną wioską i ludzka świadomość rośnie , może kiedyś?
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez miro » piątek, 4 sie 2006, 17:24

Podobny dylemat stworzyla sobie Kalifornia. Z wielkim wsparciem obywateli tego stanu zalegalizowano sprzedaz marihuany, ponoc w celach medycznych, ale kazdy bez problemu dostanie recepte. Po otwarciu kilku punktow sprzedazy tego narkotyku zaczely sie protesty, ze mozna sprzedawac, ale nie w okolicach zamieszkania tych co nawet zgodzili sie na sprzedaz. W tym watku tez co poniektorzy chca miec czyste sumienie, ale kosztem innych. Nie jest tez trudno zauwazyc, ze ci ktorzy czesto walcza z wiara, czesto wplatuja religie do tego tematu. Wg mnie zabujstwo jest tez grzechem, a kara smierci to poczatek piekla jakie sami sobie stworzyli niezwykle brutalni mordercy, bo tylko za usmiercaniem takich wyrazam aprobate.
Honest differences of views and honest debate are not disunity. They are the vital process of policy-making among free men.
miro
użytkownik
 
Posty: 3057
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez carly » piątek, 4 sie 2006, 18:22

Bóg nie zabił Kaina.
Ile waży Twoja woskowa maska?
carly
użytkownik
 
Posty: 76
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » piątek, 4 sie 2006, 19:09

Brawo Carly. A do Kolegi Miro: Wydaje mi się ,że wiara to coś głębszego od instytucji Kościoła Katolickiego i poglądów proboszcza z naszej parafii. Wiara pochodzi od Boga i jest niezmienna dla wszystkich ,także naszych braci z innych Kościołów. Jestem katoliczką a pewnie gdybym się urodziła parę wieków wcześniej ,ktoś z miłosiernych bliźnich doniósłby o moich poglądach i żeby mnie nawrócić wlanoby płynny ołów we wszystkie otwory mojego ciała, nie mówiąc już o innych przyjemnościach.A wracając do rzeczywistości zastanawia mnie postawa tzw obrońców życia , którzy walczą o prawo do życia embrionów i przeciwko aborcji a w większości popierają karę śmierci . Od razu zaznaczam ,że jestem przeciwko wszelkim manipulacjom przeciwko życiu , które powstaje nawet już po połączeniu dwóch komórek ,i nie interesują mnie dywagacje ,że świadomość pojawia się przy 10, 15 czy 20 komórkach. Każde życie ludzkie jest darem i nikt z nas nie jest upoważniony do tego żeby go zabierać.Czy któryś z tych zwolenników kary śmierci potrafiłby wykonać wyrok i zabić drugiego człowieka?
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez miro » sobota, 5 sie 2006, 05:24

Maryjka, prawdopodobnie w sredniowieczu miejac wiekszosc poza soba, tez zalewalabys ludzi olowiem w celach zmiany pogladow. Obecnie mozemy miec cywilizowana konwersacje na tym forum polegajaca na wymianie pogladow. Z calego serca zycze tego zydom i muzulmanom. Jesli juz uwazasz sie za katoliczke, to nie zapominaj o Liturgii Slowa, w niej to slubujesz co niedziele miedzy innymi, ze wierzysz w jeden, swiety i apostolski Kosciol. Krocej mowiac, jesli nie liczysz sie z ich naukami, nie jestes katoliczka. Jestes dobrym materialem na przekabacenie na inna religie. Przykazanie: Nie zabijaj, moze byc roznie stosowane np jesli wiesz, ze ktos moze zginac z glodu (a jest tych miliony), a nie pomozesz, to tez podlega pod owe przykazanie. Nastepne, jedyny sposob unieszkodliwienia terrorysty zanim zabije powiedzmy 3000 ludzi jest jego odstrzal. Czy tez zastosujesz sie do przykazania, czy jednak sprobujesz uratowac niewinnych? Kiedy w Stanach zlikwidowano kare smierci, morderstwa pomnozyly sie wielokrotnie, a odkad ja przywrocono zabojstw jest coraz mniej. Chodzi tu o obrone zycia niewinnych, a nie zycia potworow.
Honest differences of views and honest debate are not disunity. They are the vital process of policy-making among free men.
miro
użytkownik
 
Posty: 3057
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » sobota, 5 sie 2006, 08:26

Kolego Miro. Bycie Katolikiem to nie kwestia uważania a wiary , świadomej wiary. Inna religia , ale się uśmiałam , ja stara baba , jakbym nie miała innych problemów . Wybacz jeśli Cię uraziłam .I to wszystko.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez olek » sobota, 5 sie 2006, 11:45

miro, dosc mnie zaskoczyles, mowiac, ze z chwila zlikwidowania w pewnym momencie kary smierci w USA, morderstwa pomnozyly sie wielokrotnie, a potem po jej przywroceniu z powrotem zmalaly i wciaz ich liczba spada. Gdyz tutaj, we Francji uwaza sie, ze kara smierci nie przynosi oczekiwanego skutku odstraszajacego, i ze USA pozostaja w czolowce krajow, gdzie popelnia sie morderstwa...
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez miro » sobota, 5 sie 2006, 16:11

olek, tabele z US Department of Justice sa powszechnie dostepne, link do nich juz kiedys tu podawalem. Wynika z nich, ze w latach 90tych po zwiekszeniu egzekucji do ponad 100 na rok fala okrutnych morderstw sie zmiejszyla. Zadko kiedy mozna spodkac morderstwa z premedytacja, a tylko takich skazuje sie na kare smierci. Maryjka, swoim prostactwem i niewiedza nie zdolasz mnie urazic.
Honest differences of views and honest debate are not disunity. They are the vital process of policy-making among free men.
miro
użytkownik
 
Posty: 3057
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Następna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron