Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Czy sa miejsca w Bielsku lub bliskiej okolicy , aby byc dumn

Wasze wpisy od dnia 01.01.2006 do dnia 01.09.2006 roku.

Postprzez Piotrek » sobota, 12 sie 2006, 20:20

Wiesz ,że zadałeś bardzo trudne pytanie . Może ktoś podpowie , mam od czasu do czasu trochę gości z rożnych stron swiata i po kilku nacięciach się w Bielsku-Białej pokazuję im teraz pszczyński park i pałac ,nigdy nie ma wpadki . Nasze miasto jest piękne ale trochę się go wstydzę niestety, pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Postprzez Niezarejestrowany » niedziela, 13 sie 2006, 12:48

Szczerze mówiąc, ja pokazywałem BB znajomym i rodzinie z kilku krajów i nie było obciachu. Można choćby wybrać się kolejką na Szyndzielnię (gondole odnowione, nowa droga, tor saneczkowy na Dębowcu; aby nie jechać ul. Partyzantów, można wybrać al. Andersa) lub odwiedzić wzgórze Trzy Lipki.
W centrum też nie jest tak tragicznie. (W każdym razie sytuacja się poprawia). Pzdr.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » niedziela, 13 sie 2006, 15:59

Do Straconki na przegibek można jechać i dalej w kierunku jeziora .Ładna trasa , widokowa , przez las ...ale cóż z tego jak droga to dziury , muldy . Strach jechac , bo mozna urwać zawieszenie . Nad samym pieknym jeziorem obok campingu jest brak ławek , koszy na smieci .Ludzie siedza na kamieniach , trawie .... i widać bajzel wkoło .Co na to władze lokalne , czemu nie dbaja o nasze piekne okolice . Po drodze widac znaki drogowe , sama korozja . Wstyd i hańba .
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » poniedziałek, 14 sie 2006, 09:36

Piotrek ...

a ja sie wstydze za ciebie ... ty chyba Polski nie znasz skoro wstydzisz sie za Bielsko!
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Piotrek » poniedziałek, 14 sie 2006, 10:09

Mam prawo wstydzić się za swoje miasto i też mam prawo być dumny bo to moje miasto . Przed obcymi chwalę się czym mogę chociaż czasami trudno. Oczywiście ,że są tutaj piękne i urokliwe miejsca jak wokół Zamku i bielskiej Starówki , znam je od dziecka , wszystkie dziury. Ale jak tam poprowadzić np. Szwajcara i prosić go żeby uważał na rzygi na chodniku i ten zapach moczu z bram. A co mam powiedzieć profesorowi sztuki , który przyjedzie z miasta gdzie dba się o każdy kamień , gdy spyta co zrobiliśmy z wspaniałym i przyszłościowym jak powiedział kompleksem poprzemysłowym w centrum , będzie mu smutno , nie powie ale pomyśli o nas jako barbarzyńcach , którzy własnej historii nie szanują . A co powiem za kilka lat urbaniście , architektowi gdy przyjedzie do nas i zobaczy przeoraną drogą ekspresową całą wschodnią część miasta , ze zniszczoną zabudową jednorodzinną , z wyjącymi tysiącami samochodów ruchu tranzytowego, z oparami smogu unoszącego się nad miastem , w interesie przewoźników a nie miasta, co powiem jak się spyta ? Że zbyt mało nas walczyło ,że taki system , że mi wstyd ale nic nie mogłem zrobić i dlatego tu piszę bo do niektórych ludzi czasami coś dociera i zaczynają myśleć. pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Postprzez Niezarejestrowany » poniedziałek, 14 sie 2006, 11:13

Piotrze ... wydaje mi się że przesadzasz ... co powiem, co powiem .... NIC nie odpowiesz bo myślę, że takich pytań nie będzie i już. Jest wiele "brzydkich" spraw w Bielsku ale w porównaniu z innymi miastami Polski, Bielsko wcale nie wypada tak źle a ja gdziekolwiek jestem nie wstydzę się powiedzieć że jestem z Bielska-Białej - wręcz przeciwnie.
Pozdrawiam ciepło ze słonecznej Szyndzielni.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » poniedziałek, 14 sie 2006, 11:30

Popieram Piotrka.
Ma rację. Faktycznie ja znajomym też pokazuję Park Pszczyński.
Nasze Miasto to dramat.
Stare Miasto, szczególnie Rynek i okolice w fatalnym stanie zaniedbane od wielu lat. Czas chyba nie do odrobienia.
Brak pomysłów kolejnych władz miasta na Stare Miasto. Remontują tylko place co w zdrowej gospodarce robi się na końcu!!!No cóż wymuślił to kiedyś poprzednik Traczyka PL.Św.Mikołaja, traczyk wykorzystał pomysł Pl.Crobrego i się przejechał w wyborach, Krywult robi -plac na Starym Rynku, może też się przejedzie?
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Piotrek » poniedziałek, 14 sie 2006, 12:17

Kolego cosmo jestem starym zrzędą więc pewnie przesadzam , ale co widzę to piszę. Pytań pewnie nie będzie bo dobrze wychowany człowiek takich pytań nie zadaje wprost , ale co pomyśli to ja wiem .Równać trzeba do lepszych a nie do gorszych , a to że ogólnie w Polsce jest syf to fakt i nas w żadnym stopniu nie usprawiedliwia.I na koniec bynajmniej nie wstydzę się ,że jestem z Bielska-Białej i gdziekolwiek jestem w świecie to zapraszam do nas , ale to jest nasze lokalne forum więc piszę co jest nie tak i że czasami trzeba się wstydzić nie skąd się jest ale za to co jest. A ja pozdrawiam ze słonecznych stoków Mikuszowic Krakowskich.
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Postprzez Niezarejestrowany » poniedziałek, 14 sie 2006, 12:18

Piotrze ... jestem koleżanką :)
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Piotrek » poniedziałek, 14 sie 2006, 12:23

Wybacz , ale Twój pseudonim nie sugeruje tego , nie zmienia to faktu , że miło się z Tobą dyskutuje ,pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Postprzez Piotrek » poniedziałek, 14 sie 2006, 12:23

Wybacz , ale Twój pseudonim nie sugeruje tego , nie zmienia to faktu , że miło się z Tobą dyskutuje ,pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Postprzez Piotrek » poniedziałek, 14 sie 2006, 12:28

Dodając do tematu lokalnego patriotyzmu polecam ogladanie serialu "Liga dżentelmenów" BBC PRIME , m.in. dzisiaj o 22.30. Zwłaszcza dotyczy to local shop for local people i jego właścicieli, pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Postprzez Niezarejestrowany » poniedziałek, 14 sie 2006, 12:53

wybaczam :) mnie również miło sie z Tobą klika. Pozdrawiam.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » poniedziałek, 14 sie 2006, 13:52

podczepię się pod temat i napiszę że nie rozumiem dlaczego miasto nic nie robi w przypadku ściany pewnej kamienicy schodząc schodami z Prezydenta na Barlickiego, jadący autami np. turyści mogą się przyjrzeć patrząc w stronę 11 listopada i widząc ogromną odrapaną ścianę w samym centrum miasta
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » poniedziałek, 14 sie 2006, 13:58

Zgadza się. Mogliby tam powiesić choćby jakąś reklamę - wyglądałoby to lepiej niż obecnie (albo jakiś malunek, np. panorama gór?).
Brzydka kamienica jest też na Stojałowskiego (k. przystanku w stronę Prezydenta) - jakiś czas temu ją ogrodzili, ale wiele nie zdziałali.
Na szczęście rewitalizacja starówki postępuje.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Następna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron