Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Rewitalizacja Starówki powoli, ale postępuje. Ale

Wasze wpisy od dnia 01.01.2006 do dnia 01.09.2006 roku.

Postprzez Niezarejestrowany » poniedziałek, 14 sie 2006, 07:58

Nie zgadzam sie z toba, że we władzach siedzą ludzie ze wsi. Ja jakoś takowych nie widzę.Problem opisaleś zbyt ogólnie. Co to znaczy dokuczają? Uważam, że miasto powinno lokale sprzedać, przy czym dotychczasowi najemcy powinni mieć prawo pierwokupu. Podobnie jak ci, którzy najmuja lokale przy ul. 11 Listopada. Nie wiem dlaczego wykrzyczałeś duzymi literami, że płacili za lokale. A wg ciebie miasto powinno im wynajmować za darmo? Twoje podejście do sprawy nie dość, że jest malo konkretne to ponadto jest populistyczne.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » poniedziałek, 14 sie 2006, 09:03

a co tu odrózniać ? płacisz jest ok ! nie płacisz to do widzenia ! bank płaci, Mc też - brudny spozywczy nie płaci
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » poniedziałek, 14 sie 2006, 09:38

ja słyszałam że ci lokatorzy to same menele .... wiec jeżeli to prawda to popieram miasto.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » poniedziałek, 14 sie 2006, 09:51

Dziwne - jaki to "klimat" był tworzony na starowce ? Przecież w latach 70 tych na obecną starówkę przesiedlany był tz. element, który sposobu życia nie zmnienił , tylko mnożył po pijanemu dzieci, które są menelami i dalej mnożą dalszych meneli itd. Taki był klimat,że po zmirzchu można na 100 % oberwać po ryju !
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Konrad » poniedziałek, 14 sie 2006, 10:55

Moment. Na Rynku część kamienic należy do miasta a większosć z nich to własność prywatna. Przeciez miasto nie ma wpływu na właściiceli prywatnych. Tyle co robią to rozmawiają z nimi aby jak najszybciej odnowili te elewacje. Co do remontów wewnątrz to już sprawa między tym właścicielem a mieszkańcami takiej kamienicy. Miasto zarządza swoimi ( czy będą remontowac czy sprzedawać ) a prywatni mają swoją koncepcje jeśli chodzi o wynajem tych lokali. Miasto jedynie nalega i będzie prosić o wyremontowanie elewacji na co większość odpowiada pozytywnie. Tylko czy za słowami pójdą czyny....?
Konrad
użytkownik
 
Posty: 457
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » poniedziałek, 14 sie 2006, 11:13

Znowu kłamiesz Konrad. Na Rynku większość kamienic należy do miasta. kamienice prywatne to mniejszość.
Miasto nadal nie ma pomysłu na Stare Miasto, więc ogranicza się do remontowania placów I Pl. Św. Mikołaja płyta wyremontowana wiele lat temu a kamienice straszą swoją ruiną.
II Pl. Chrobrego przerobiony na pustynię!!
III Rynek będzie fontanna dla meneli, a kamienice będą straszyć jeszcze wiele lat aż się rozsypią. Z gadania nie ma nic, a czynów nie widać.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Konrad » poniedziałek, 14 sie 2006, 13:18

Ja mówiłem o tych, które są na samym Rynku- na całej starówce rzeczywiście większość należy do miasta. Ale jeśli twój pomysł na odnowienie tej części miasta zalezy tylko od remontu elewacji budynku to gratuluję dobrego samopoczucia. Czas wybrać się do lasu ( np. lipnickiego czy cygańskiego ) tam masz drzew pod dostatkiem. A może nie masz się gdzie odlać jak trochę piwa wypijesz? Tak dla takich ludzi modernizacja tego placu to rzeczywiście katastrofa! Nawet przespać się teraz nie mają gdzie....
Konrad
użytkownik
 
Posty: 457
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » poniedziałek, 14 sie 2006, 13:49

Nowszy.Gdzie napisałem,że coś ma być za darmo.Czepiasz się stylu a i tak nie czytasz dokładnie. Oczywiście,że nie. Ale niech dotychczasowi najemcy mają pierwszeństwa w wynajmie.Nawet za wyższą stawkę.I nie chodzi mi o lokale mieszkaniowe, bo meneli wyprowadzić można także wyższą srtawką...Powiększyłem trzcionkę, bo płacili uczciwie, nie mało i zawsze. W odróżnieniu od mieszkańców ADM-owskich mieszkań. A tam można jak się chce poczuć klimat . Na Kazimierzu w Krakowie przez 50 lat meliniarstwo szalało, a teraz to się zmienia.Chodzi o to, że miasto nie ma pomysłu na tę część miasta.Sprzedać i co dalej? Mieszkań socjalnych dla meneli miasto nie buduje...,nie promuje tego miejsca jako inwestycji w kraju i w dużej mierze samo niszczyło Starówkę. Termin od zgłoszenia zaginięcia rynny do założenia nowej trwał...7 miesięcy. Mur pokrył grzyb, potem się zawalił, a teraz trzeba REWITALIZOWAĆ.Łatwo policzyć.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez celt » poniedziałek, 14 sie 2006, 13:51

a ktore to te zadbane dzierżawione kamienice, co tyle remonty kosztowały najemców??? bo ja na Rynku widze tylko smród i brud
celt
użytkownik
 
Posty: 3384
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » poniedziałek, 14 sie 2006, 14:10

Czytam i mam wrażenie ,że jeden nie czyta drugiego . Nie kamienice tylko lakale... w tych kamieniczkach, no wiesz kawiarnia itp.czytajcie dokładniej.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » poniedziałek, 14 sie 2006, 16:50

Ted/ Czy tobie chodzi o to, że miasto nie chce kontynuować już wynajmowania lokalu temu Sklepowi Spożywczemu ? Przecież ten Spożywczy to centrum zaopatrzenia dla meneli ze Starówki !!! Wg. ciebie kto "łapie miasto" ??? Ci menele ? Zegarmistrz ? Skład złomu ?
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » poniedziałek, 14 sie 2006, 16:54

Myślę, że właśnie po latach bezczynności teraz pojawił się "pomysł na Starówkę". I nalezy tylko przyklasnąć UM. Eksmisje i wprowadznie na Rynek "właściwych" branż + sprzedaż kamienic to klucz do sukcesu !!!
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » poniedziałek, 14 sie 2006, 22:01

a czym chcesz przyciagnac ludzi na starowke? jedynie chyba knajpami . u zegarmistrza chcesz aby sie ludzie spotykali? albo w sklepie z antykami? to ty jestes wiesniak. bardzo dobrze niech otworza knajpy przynajmniej to przyciagnie ludzi.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10


Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości