Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

dzisiaj czytalem na portalu interi o ciezarowkach ktore blok

Wasze wpisy od dnia 01.01.2006 do dnia 01.09.2006 roku.

Postprzez Niezarejestrowany » czwartek, 17 sie 2006, 19:56

Kolejka samochodów na prawym pasie ul.Lwowskiej nie przekracza skrzyżowania z ul.Piłsudskiego i nie blokuje ruchu a każdy w kolejce sprawiedliwie odczeka i przejedzie bez problemu.Gdyby puszczano to spieszące się chamstwo na lewy pas to wszystkie szaraczki na prawym pasie czekałyby nie tak jak teraz około 10 min w szczycie a 30 min lub więcej , bo jak gnoje poczują ,że można to już nie popuszczą . Sam spotkałem się na Śląsku przy podobnej sytuacji na zwężeniu remontowanej drogi , że na krótszym odcinku czekałem kilkakrotnie dłużej niż u nas na Lwowskiej , bo 2/3 kierowców to wlaśnie ci którzy wybrali szybszą drogę lewym pasem . Szaraczki sobie grzecznie czekały bo chamstwo w bemkach , mercach i innych limuzynach się śpieszy , a jak biedak w punto się wkurzył i wyskoczył z kolejki na lewy pas to wszyscy zaczęli trąbić , jak on śmiał?
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Piotrek » czwartek, 17 sie 2006, 20:13

Z tego co ja zauważyłem to najczęściej lewy pas blokują kierowcy ciężarówek i w pełni to popieram bo przy tym wszystkim wszyscy w miarę krótko czekają na przejazd. A dlaczego blokują bo oni raczej nie mają szans w wyścigu z osobówkami lewym pasem i zawsze zostaliby na prawym w nieskończoność czekająć.pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Postprzez Niezarejestrowany » czwartek, 17 sie 2006, 20:32

I bardzo dobrze! Ja taz blokuje sowim autem. Niech dotrze do debili ze to taka sama kolejka jak w supermarkecie ! Watpie czy tam trabia na stojacych w kolejce i wpychaja sie bokami
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » czwartek, 17 sie 2006, 21:59

Kocur - lepiej zmień ksywkę na Baran - będzie bardziej adekwatna
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » czwartek, 17 sie 2006, 22:02

Widać że nie jesteś kierowcą który szanuje innych.A jak zobaczysz małe srebrne auto na lewym pasie które porusza się równo z tymi na prawym to będę ja.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » czwartek, 17 sie 2006, 22:15

i w tym miejscu wstydze sie ze jestem bielszczanka. wszyscy koledzy co tu sie wypowiedzieli pokazali ze sa wiesniakami i egoistami, kolega w srebnym samochodzie bedzie blokowal lewy pas ale wczesniej wyprzedzi ciezarowke. prawda jest taka ze jak wam sie spieszy to mkniecie lewym pasem, a jak chcecie sie popisac przed kims to blokujecie droge, wiesniarstwo i sloma z butow wam chlopaki wystaje. ten co zaczal ten temat ma racje, przepisy sa po to aby je przestrzegac a kolega ze srebnego samochodziku nie szanujac przepisow nie szanuje innych ludzi. ja znalazlam inne rozwiazanie na wasza glupote po prostu omijam to miejsce jadac innymi ulicami, wy tam nie pojedziecie bo nie bedziecie mieli sie przed kim popisywac swoja glupota a szczegolnie ten pajac ze srebnego samochodzika. wstyd mi za tych dupkow z bielska choc sama jestem bielszczanka.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » czwartek, 17 sie 2006, 22:31

Wiktorio
Ja nie wyprzedzam ciężarówek ani innych samochodów tylko jak dojadę do kolumny to jadę równolegle z wszystkimi pojazdami i dzięki temu że na końcu dwupasmówki nie ma wpychania się na siłę jedzie się o wiele szybciej.
A ten kto pisze o przestrzeganiu przepisów musi być strasznym hipokrytą no kto jezdzi po mieście 50 km/h ? a KTO ZWRACA UWAGę NA SKRZYżOWANIACH RóWNOżęDNYCH?
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Piotrek » piątek, 18 sie 2006, 06:53

A ja właśnie Koleżanko Wiktorio nie omijam tego miejsca , dlatego że dzięki Kolegom , którzy blokują wcinające się chamstwo wiem iż stojąc grzecznie tak jak wszyscy w kolejce przejadę ten odcinek drogi w rozsądnym czasie. Mimo ,że sam nie mam odwagi przeciwstawić się lepszym ludziom w ich pięknych samochodach to dziękuję tym , którzy to robią. Gdyby nie było tych Kolegów nie jeździłbym tam , bo po pierwsze nie mam czasu tak długo czekać , a po drugie brzydzi mnie przepychanie się . A zapewniam Cię ,że jeśli na lewym pasie znajdzie się ktoś z obcą rejestracją lub jakaś zagubiona pani robiąca pedicure to są bez problemu wpuszczani do kolejki . Dla mnie to jest nieliczny przykład solidarnego przeciwstawiania się powszechnemu chamstwu przez nieliczną grupkę , a dzięki temu korzystają też inni , którzy nie są tak odważni. Dzięki jeszcze raz.pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Postprzez TIRowiec » piątek, 18 sie 2006, 08:04

Dziekuje za slowa poparcia dla naszej akcji "Sprawny przejazd" :) Zauwazylem ze dobrzy kierowcy osobowek nie boja sie TIRow. Strach w oczach na nasz widok maja jedynie tzw niedzielni kierowcy, ktorzy sa zagrozeniem nie tylko dla innych uzytkownikow drog ale takze dla samych siebie. Tacy ludzie nie powinni nawet wozka z dzieckiem pchac. 73 i szerokości
TIRowiec
nowicjusz
 
Posty: 11
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » piątek, 18 sie 2006, 12:14

krzysiu a gdzie w bielsku masz skrzyzowanie rownolegle? pokaz choc jedno. a moze by tak napisac prosbe do wladz miasta aby wylaczyli z ruchu lewy pas drogi, skoro tak bardzo wam przeszkadza ze inni sobie jada tym pasem? wystarczy napisac odpowiednie pismo. jesli macie racje to urzednicy zamkna ten pas. najgorsze jest to ze przez zachowanie kilku debilow jestesmy posmiewiskiem dla obcokrajowcow ktorzy jada ta droga. ostatnio przejezdzalam ta droga i jechal sobie tir na litewskich tablicach. jechal lewym pasem i jakis debil wyrwal sie i zajechal mu droge, gdyby nie refleks kierowcy tira doszlo by do tragedi. czytalam opinie na interi do tego artykulu i tam ponad 600 opini jest ze blokowanie to debilizm. a w bielsku jest 9 opini i wszystkie popieraja ten stan. o czym to swiadczy? ze bielszczanom jeszcze daleko do cywilizacji. jedna opinia byla taka ze tir zablokowal droge , chlopaki wysiadly z samochodu z palkami i nauczyli goscia ze sie drogi nie blokuje. chyba to samo powinno byc w bielsku, jak sobie krzysiu pojedzie smiesznym srebnym samochodem i zablokuje to powinien wysiasc gosciu i go odpowiednio potraktowac palkami. raz drugi oberwie to sie oduczy glupoty. bielszczanie wstydzcie sie swojej glupoty.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » piątek, 18 sie 2006, 12:17

poprawka ma byc skrzyzowania rownorzedne. i jeszcze skoro krzysiu nie przestrzegasz przepisow to jestes glupi i piszac ze nikt nie przestrzega udowadniasz tylko ze bielszczanie to debile.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » piątek, 18 sie 2006, 12:40

no jak to chłopcy z pałkami jadą do roboty , a tu im bezczelnie blokują drogę, haracze czekają na odbiór i jak biedacy wytłumaczą się przed bosem, trzeba walić tych głupich bielszczan niech wiedzą kto jest panem,
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » piątek, 18 sie 2006, 12:49

Droga Asiu to jest forum miasta Bielska-Białej , miasto bielsko o którym piszesz chyba nie istnieje ,i dla nas ważne są opinie naszych mieszkańców a nie 600 głosów z jakiejś Koziej Wólki nawet na portalu Interii. Może napisz jak praktycznie widzisz rozwiązanie problemu a nie pierdoły bez związku z tematem.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » piątek, 18 sie 2006, 13:43

rozwiazanie problemu?


problemem nie sa samochody ktore jada lewym pasem tylko swiatla i przejazd kolejowy na dole drogi, po za tym samochody ciezarowe. z tego co wiem obwodnica zachodnia miala odciazyc ruch, a co sie dzieje? ciezarowki nadal jezdza ul. lwowska i zywiecka. mialy jezdzic zachodnia obwodnica. jadac od katowic tez sie stoi w korku choc jest tylko jeden pas i nie ma tam problemu zajezdzajacych samochodow. czemu? dlatego ze na dole sa swiatla i przejazd kolejowy. do tego samochody jadace ul. lwowska w strone katowic stoja bo czest sie zdaza ze samochod na skrzyzowaniu chce skrecic w lewo w kierunku sawi i nikt go nie chce wpuscic z naprzeciwka. z tego biora sie zatory na ulicy lwowskiej a nie dlatego ze ktos jedzie lewym pasem. jakby ciezarowki jezdzily tak jak to mialo byc w planie czyli zachodnia obwodnica nie byloby takiego problemu. 70% samochodow stojacych w zatorze to samochody ciezarowe. a wy blokujac droge jeszcze bardziej ich zachecacie do tego aby tamtedy jezdzili a nie obwodnica. przykro mi ale taka jest prawda. przejazd tranzytowy powinien odbywac sie zachodnia obwodnica. tam nie ma zadnych zwezen.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Piotrek » piątek, 18 sie 2006, 14:15

Koleżanko Asiu teraz zabrzmialo to bardzo rozsądnie . Wiemy ,że wina nie jest po stronie kierowców ale układu komunikacyjnego , który wymaga natychmiastowego rozwiązania o czym zresztą piszemy w innych wątkach drogowych . Dlatego w takich warunkach kierowcy powinni wzajemnie sobie ułatwiać jazdę. Ja uważam ,że takie działania powodują iż jeździ się tam dużo łatwiej i szybciej przejeżdża się ten odcinek drogi. A jeżdżę tam często , wpuszczenie kierowców na lewy pas spowodowałoby bałagan , przepychanie się i w efekcie wydłużenie czasu przejazdu. Czy uważasz ,że umożliwienie wjeżdżania w zwężenie z lewego pasa zwiększy ilość samochodów mogących przejechać? Nie , wjeżdżanie nawet z pięciu pasów naraz w to zwężenie nie spowoduje zwiększenia jego przepustowości i zawsze będzie to taka sama ilość samochodów. Jak napisałem poniżej blokowanie nie powoduje zakłóceń w ruchu na ul.Lwowskiej , bo gdyby korek przenosił się poza skrzyżowanie z ul.Piłsudskiego wtedy można zastanawiać się czy to blokowanie jest zasadne. A doskonale wiesz , że jeśli ktoś obcy przeskoczy górkę i nie ciągnie dalej na chama w dół to jest bez problemu wpuszczany do kolejki. Jako dwa przykłady nieblokowanego chamstwa mogę podać : pierwsze to kończenie się pasa środkowego ul.Żywieckiej do skrętu w lewo na ul.Górską w kierunku na Żywiec i drugie to kończenie się pasa środkowego ul.Żywieckiej do skrętu w lewo w ul.PCK w kierunku na centrum. Ile tam jest wcinania się na końcówce , ile nerwów , ile stłuczek ? Mimo , że bardzo dokładnie widać z daleka iż pas się kończy , obcy mogą nie widzieć ale swoi? pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Następna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron