Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

w czym bielsko podobne jest do wiednia? bo niektorzy tym sie

Wasze wpisy od dnia 01.01.2006 do dnia 01.09.2006 roku.

Postprzez Niezarejestrowany » piątek, 25 sie 2006, 12:55

czyli bylo podobne do wiednia , ale teraz juz nie jest. zaciekawilo mnie to bo czesto jestem w wiedniu i nie zauwazylam zadnych podobienstw.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » piątek, 25 sie 2006, 13:37

szkoda, że nie będzie takiego deptaka na 11-listopada jak na głównym deptaku Wiednia - tyko jakiś pseudo bruk.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » piątek, 25 sie 2006, 13:53

Bielsko w zamierzchłej przeszłosci było nazywane małym wiedniem ze wzgled na podobieństwo architektoniczne budowli(ci sami architekci projektowali w Wiedniu i Bielsku). Bielsko było miastem bogatych obywatel - fabrykantów (w wiekszosci Niemcy i Żydzi). Ta bogata elita bawiła się co dziennie!! w teatrze.
Współczesnie Bielsko-Biała to zapyziałe powiatowe miasteczko ze zryjnowanym starym miastem i resztkami upadłego przemysłu , otoczone hipermarketami (ja naliczyłem 7) będące centrum handlowym dla poludnia Polski (żywiecczyzny, śląska cieszynkiego i ziemi oświęcimskiej). W tym zapyziałym miasteczku mieszka mieszanka ludzi z różnych zakątków Polski oraz mniejszość rodowitych Bielszczan.
Bielskiem od wielu lat rządzą przypadkowi ludzie, którzy nie mają pomysłu na rozwój miasta. I jest jak jest!
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » piątek, 25 sie 2006, 14:12

Wienner: z przykrością, dużą przykrością przyznaję Ci rację. Nasze miasteczko było kiedyś podobno miłe, piekne i przyjazne. Obecnie pomimo najwiekszej checi kochania go i rownież widze to co Ty !
Największą krzywdę zrobiono mu budując FSM ( ta cała ludzka fala migracyjna), a teraz trzeba liczyć (o k.... ) na jakieś władze miejskie, które zrozumieją, wykorzystają klimat tego miasta i zrobia sensowny program zagospodarowania. Nie jestem jedak optymistą patrząc na umierające kamienice wg. K.Korna np. przy obecnej ul. 3 - Maja
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » piątek, 25 sie 2006, 16:49

te resztki upadłego przemysłu to 9% bezrobocia i co chwilę tworzące się miejsca pracy w sektorze produkcyjnym
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Goran z Czechowic » sobota, 26 sie 2006, 02:28

Architektura.Mieszkamy w byłej galicji i tyle.
Goran z Czechowic
użytkownik
 
Posty: 123
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » poniedziałek, 28 sie 2006, 06:34

cosmo "Do ciekawostek dzisiejszego dworca PKP należy również wystawa, na której możemy podziwiać kilka parowozów." coś masz stare informacje. parowozy wsiąkło - ciekawe kto i jak to załatwił?
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » poniedziałek, 28 sie 2006, 07:09

Czy w Wiedniu tez sa dziury , muldy i wyrwy na drodze , że trzeba jechac zygzakiem żeby nie urwać zawieszenia ? Czy tez sa znaki drogowe i bariery na mostach z korozją ? Jest tyle ludzi bez pracy i mozna byłoby ich zatrudnić w porządkowaniu miasta , żeby nie było tyle gnoju wszędzie. Każda ulica , pobocze i zajazdy powinny być porządkowane i utrzymane w czystosci .Tak jest w krajach cywilizowanych .
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Poprzednia strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość