Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Volver - Almadovara

Postprzez stella21 » wtorek, 19 wrz 2006, 09:30

Już nie moge sie doczekać nowego filmu Almadovara! Ten facet jest wspaniały, jego filmy poprostu genialne.
A w Volver - wspaniala i piekna Penelope :)
Marzy mi sie np. miesiąc z filmami Almadovara -wszystkimi - tymi pierwszymi tez. Na przykład "Pepi, Luci, Bom i inne dziewczyny z dzielnicy", "Pośród ciemności", "Kobietach na skaraju załamania nerwowego","Wysokie obcasy" i inne.
stella21
nowicjusz
 
Posty: 14
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Postprzez mary82 » wtorek, 19 wrz 2006, 10:51

przyłańczam sie do apelu - też chętnie bym obejrzała kino almodovara - filmy sa świetne moze dalego ze almodowar potrafi tak kierowac bohaterami ze co chwile czyms zaskakuje i podejmuje trudne tematy

moj ukochany film to: porozmawiaj z nią i wszystko o mojej matce !!!! CUDO polecam
Avatar użytkownika
mary82
użytkownik
 
Posty: 48
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez magda_s » wtorek, 19 wrz 2006, 19:25

Dokładnie! Almadovar jest świetny. Uwielbiam te kolory w jego filmach, zdjęcia no i przede wszystkim charkterystyczne postaci.
Możeby tak zorganizować każdy miesiąc z innym reżyserem?
magda_s
użytkownik
 
Posty: 64
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez magda_s » sobota, 7 paź 2006, 18:12

Widziałam Volver!!! i jestem zachwycona. Bardzo przyjemny film. Fajne zdjecia, zupełnie inne niz w poprzednich filmach Almodovara, zupełnie inna kolorystyka. Juz w pierwszej scenie na cmenatarzu widać mistrzostwo - same kobiety w ogromnym wietrze sprzataja, szoruja szczotami groby. Poza tym scenariusz, dialogi i sceny - to trzeba zobaczyc.
No i oczywiście Penelope - piękna - coś dla męzczyzn. Ma takie wielkie, czarne, zapłakane oczy - robią wrażenie.
Film jest o kobietach i o tym, ze kobiety są wspaniałe, dzielne, piękne. Mężczyźni w tym filmie wypadają kiepsko.

Warto i jeszcze raz warto! Gorąco wszystkim polecam.
magda_s
użytkownik
 
Posty: 64
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez RemikS » piątek, 20 paź 2006, 09:17

Miesiąc temu byłem w Katowicach na maratonie filmowym z ostatnimi czterema filmami Almodóvara... nie zastanawiałem się długo, bo nazwisko mi wystarczyło aby się tym maratonem nie rozczarować. Teraz chętnie bym się wybrał znów na jakiś maraton, ale już ze starszymi filmami jego, z więcej niż 5 lat temu...
Pozdrawiam RemikS
Pozdrawiam RemikS
Avatar użytkownika
RemikS
nowicjusz
 
Posty: 13
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez motyla noga » niedziela, 4 lut 2007, 14:00

FIlm "Volver" polecam gorąco, nawet dla tych, których Almodovar zwyczajnie męczy. Tym razem temat nie jest tak trudny, jak w niektórych poprzednich filmach. Film jest bardzo przyjemny, pozytywny i taki ciepły...Jak do tej pory mój ulubiony Almodovar.
motyla noga
nowicjusz
 
Posty: 12
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00


Powrót do Dyskusje filmowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron