Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Apocalypto - wrażenie

Postprzez paweL » wtorek, 2 sty 2007, 09:31

Byłem i super się bawiłem - wspaniale zrobiony film dla duzych dzieci z niezłymi efektami i realistycznymi scenkami typu wyciąganie żywego serduszka.
paweL
użytkownik
 
Posty: 627
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez basianek » wtorek, 2 sty 2007, 22:20

Fajnie. :D

Może się wybiorę, bo zapowiada się ciekawie.
ForzaFerrari! :D
basianek
użytkownik
 
Posty: 961
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Postprzez magda_s » wtorek, 16 sty 2007, 17:22

przerażający... nie wytrzymałam i wyszłam z kina
magda_s
użytkownik
 
Posty: 64
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez kirgiz » wtorek, 16 sty 2007, 23:42

Według mnie to już lepiej iść na nowego Bonda. Jako iż wydatnie interesuje się sfilmowanym tematem (sztuka prekolumbijska) poszedłem zobaczyć i włos na głowie się człowiekowi jeży jak na to patrzy. Niepotrzebnie brutalny, nie trzymający równego poziomu, przeinaczający fakty, demonizujący indian. STRATA CZASU!!
kirgiz
użytkownik
 
Posty: 79
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez miro » środa, 17 sty 2007, 20:44

Film bardzo realistyczny. Dobrze odzwierciedlajacy owczesne zachowania Indian. W porownaniu do prawdziwych masakr do jakich tam dochodzilo na porzadku dziennym, to nawet zanizajacy prawdziwa groze tamtych lat.
Z uzytkownikami DC++ moge podzielic sie tym filmem, mam go w DVD jakosci.
Napisy w j. angielskim
Ostatnio edytowano środa, 17 sty 2007, 23:36 przez miro, łącznie edytowano 1 raz
Honest differences of views and honest debate are not disunity. They are the vital process of policy-making among free men.
miro
użytkownik
 
Posty: 3057
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez sauron » piątek, 26 sty 2007, 12:17

Film widziałem i nie zrobił na mnie jakiegoś wielkiego wrażenia. A co do tego, że film jest brutalny to bym się z tym nie zgodził. Brutalna jest Piła, od co :) A scena z bijącym serduszkiem była już w Indiana Jones i Świątynia Zagłady.
"...One Ring tu rule them all, One Ring to find them,
One Ring to bring them all and in the darkness
bind them In the land of Mordor,
where the Shadows lie."The Lord of The Rings"/J.R.R. Tolkien
sauron
nowicjusz
 
Posty: 19
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez che givera » poniedziałek, 12 lut 2007, 18:14

To, co najbardziej godne uwagi w filmie, to nie tyle opowiadana historia, co wartości, które reżyser chce przemycić milionom widzów. Nie można nawet przez chwilę zapominać, że mamy do czynienia z katolickim misjonarzem, religijnym ideologiem, który zamiast głosić kazania - kręci filmy.
Nigdy nie przestaje mnie zadziwiać zamiłowanie Gibsona, który ma usta pełne Ewangelii, do krwawych widowisk, walki, okrucieństw i męskiego szowinizmu.
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez ACETONBB » poniedziałek, 24 gru 2007, 01:35

Posiadam nieco wiedzy na temat kultur.Film pokazywał upadek jednej z kultur(majańskiej),choć nie wierzę,że tak to mogło wyglądać.Gibson przegina pałę ukazując namacalnie wszelakie okrucieństwa(Nowy mistrz gore i turpizmu),mnie to nie rusza.Choć trochę prawdy w tym jest.Jednak nie Majowie a Aztekowie lubowali się w podobnych praktykach.Sama fabuła filmu,dość ciekawa(widownia amerykańska),scenariusz wyssany z palca a element konkwisty mało potrzebny.Nakład,pewnie znikomy.Ogólnie w skali od 1-5 daję 3.
ACETONBB
nowicjusz
 
Posty: 6
Na forum od: 24 gru 2007, 00:02

Postprzez Pan Kazimierz » piątek, 8 maja 2009, 17:33

Oczywiście że Majowie lubowali się w akcjach typu wyjmowanie serca na żywo z piersi wojowników. Oni mieli taką gre pelota się nazywała, mieli takie specjalne boiska do tego i dla nich honorem było wygrać w takim meczu ponieważ kapitan zwycięskiej drużyny był zabijany. Był to dla nich największy honor zginąć w ten sposób. Dla nas dziwne a dla nich normalne.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez Pan Kazimierz » piątek, 8 maja 2009, 17:36

che givera napisał(a):Nie można nawet przez chwilę zapominać, że mamy do czynienia z katolickim misjonarzem, religijnym ideologiem, który zamiast głosić kazania - kręci filmy.

A ile ten katolicki misjonarz zarobił na Pasji? Kina były pełne moherów w naszym kraju, bilety sprzedawane w kościołach itd
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez lordofsilesia » sobota, 9 maja 2009, 00:00

A ja zaluje ze ogladalem screenera bo sceneria byla super tak samo akcja.
Co do tego Gibsona to z niego taki misjonarz jak z rambo.
To nigdy nie jest takie proste - zawsze trzeba przcisnac jakis przycisk...
lordofsilesia
nowicjusz
 
Posty: 15
Na forum od: 5 maja 2009, 15:46


Powrót do Dyskusje filmowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron