Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

8. Festiwal Dobrych Filmów - Odgłosy robaków - zapiski mumii

Postprzez sweeper » poniedziałek, 18 sty 2010, 22:41

Dzięki uprzejmości portalu bielsko.biala.pl miałem dzisiaj okazję obejrzeć coś kompletnie antykomercyjnego.

Trudno jest mi zrecenzować film ponieważ...
muszę się przespać z tematem :)

Tak czy siak film jest niezłą formą odchamiania się
Podczas sensu który nie jest naszpikowany efektami specjalnymi, a całość prowadzi narrator nikt nie je popcornu, nie rozmawia na głos czy przez telefon.
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Góral » wtorek, 19 sty 2010, 11:54

To prawda. W kinie było cicho jak makiem zasiał. Przyjemnie się oglądało. A po filmie rzeczywiście chyba trzeba się przespać, żeby coś o nim powiedzieć. Ale na pewno wart obejrzenia.
Góral
użytkownik
 
Posty: 42
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez sweeper » sobota, 23 sty 2010, 14:03

Teraz już jestem gotów na krótką recenzję :)
Więc tak - jest to pierwszy taki film jaki miałem okazję obejrzeć - chodzi o sposób realizacji gdzie główny bohater nie jest w ogóle pokazany a całość przedstawia jeden narrator

na początku dowiadujemy się, że bohater osiągnął swój cel - tzn popełnił samobójstwo

zamierzenie jest jak najbardziej celowe - widz skupia się dzięki temu na powolnym procesie umiera, dostrzega determinację głównego bohatera

dość szokujący obraz biorąc pod uwagę fakt, że sposób samobójstwa to zagłodzenie się na śmierć które trwa 62 dni

wiele rzeczy w tym filmie szokuje, np świadomość bohatera, że przekroczył już pewną granicę między życiem a śmiercią i nie ma odwrotu

moja ocena to 4/6
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez arturdeluxe » czwartek, 25 lut 2010, 02:19

Uroczy temat filmu heh wzrusza i szokuje panie ... już mam depresję :-)
ZA MYŚLENIE JAK Z SERIALU , NIE MAM DO CIEBIE ŻALU
TAK CIĘ WYCHOWALI I NIE ZMIENISZ KANAŁU...
Avatar użytkownika
arturdeluxe
użytkownik
 
Posty: 192
Na forum od: 18 mar 2009, 18:51
Lokalizacja: ALOHA STATE


Powrót do Dyskusje filmowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości