Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

W ciemności

Postprzez lena2226 » sobota, 4 lut 2012, 13:39

Katolik... grzesznik... drobny złodziejaszek... Leopold Socha, Polak ze Lwowa - przez ponad rok pomagał i dawał schronienie ukrywającej się w kanałach grupie uciekinierów z getta. Za pieniądze. Jednak to, co wydawało się okazją do zarobku, doprowadziło do powstania głębokiej więzi emocjonalnej pomiędzy Sochą a uciekinierami, ewoluując w heroiczną walkę o ludzkie życie(Filmweb)
Dodam,że film warto obejrzeć lecz nominacja do Oskara postawiła go dla mnie na wyższej półce. Niepotrzebnie... jak na takie wyróżnienie nie daje mi on wystarczająco wiele emocji. Szczerze, spodziewałam się czegoś lepszego. Szczególnie rozczarowała mnie końcówka-byłam pewna dramatycznego końca, a zakończyło się czymś w stylu "i żyli długo i szczęśliwie..." Najbardziej emocjonalnie wpłynęły na mnie końcowe napisy.
z umarłym lepiej nie podróżować
lena2226
użytkownik
 
Posty: 249
Na forum od: 29 wrz 2010, 12:22

Postprzez aneva » sobota, 4 lut 2012, 16:50

Leno, pozwolę się nie zgodzić. Czy o emocje tu chodzi? Dla mnie to genialna rzecz- ukazać tak DRAMATYCZNE doświadczenia bez patosu, bez wywoływania płaczu u widza. Trudna to sztuka. I reżyserce się udało.
Z tego co wiem, film powstał w oparciu o prawdziwą historię, więc dlaczego miałby być inny koniec? Zresztą, czy można tu pisać o happy endzie? Tak, udało się, wydostali się z tego grobu, "zmartwychwstali", ale ten bagaż musieli nieść przez całe życie, musieli także nieść podjęte przez siebie (jakże trudne!) decyzje.. Warto o tym pomyśleć.
aneva
użytkownik
 
Posty: 276
Na forum od: 24 lip 2007, 09:25

Postprzez php_symfony2 » wtorek, 28 lut 2012, 21:47

Dlaczego nie mamy oskara ,co za rok wybitnie uzdolnionych reżyserów.Ale i tak mało brakowało
php_symfony2
użytkownik
 
Posty: 56
Na forum od: 28 lut 2012, 10:50


Powrót do Dyskusje filmowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości