Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Hobbit: Niezwykła podróż

Hobbit: Niezwykła podróż

Postprzez banan.eu » środa, 26 gru 2012, 13:56

Długo wyczekiwany ale chyba nie spełni oczekiwań fanów Władcy Pierścieni,reżyser ten sam ale dzieło nie dorasta do pięt WP. Pierwszy zonk to wersja z dubbingiem który naprawdę wypacza niektóre postacie(byłem)...Zdecydowanie odradzam tą wersje nawet jak ktoś nie nadąża z czytaniem...Po szturmie który będzie na dniach wybieram się na wersje z napisami i 48 klatek z czystej ciekawości jak to faktycznie wygląda choć pewnie efekt będzie jak 3 D czyli znikomy..
Always look on the bright side of life!
Moderator https://www.facebook.com/groups/biznes20 Biznes 2.0
Avatar użytkownika
banan.eu
użytkownik
 
Posty: 2025
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko Biala

Re: Hobbit: Niezwykła podróż

Postprzez Del_Rey » środa, 26 gru 2012, 14:15

A co te 48 klatek ma dać? Kilka dni temu czytałem ze dystrybutor przygotował 5 różnych wariantów projekcji. 2D,3D, jakaś wersje IMAX, z dubbingiem oraz z napisami. I były przytoczone komentarze krytyków, z których wynikalo, ze najlepiej iść na 24 klatki 3D z napisami.Chodzi np o różnice między dialektami Krasoludów, co przy dubbingu zupełnie zanika.Podobno wg tego co pisali, to 48 k daje efekt jak odtwarzane filmy w latach 80tych. To nie wiem, czy to ma polepszyc, czy pogorszyc jakość. Jak zaliczysz to napisz co i jak ;)
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Hobbit: Niezwykła podróż

Postprzez GrzegorzD » piątek, 28 gru 2012, 20:00

przy 48 klatkach obraz powinien być bardziej ostry - zwłasza w 3d
Avatar użytkownika
GrzegorzD
użytkownik
 
Posty: 2029
Na forum od: 27 wrz 2009, 19:03
Lokalizacja: Hałcnów / Bujaków

Re: Hobbit: Niezwykła podróż

Postprzez PannaKarolina20 » sobota, 5 sty 2013, 18:22

A jak bardziej ostry? Widać było jakieś efekty?
Avatar użytkownika
PannaKarolina20
nowicjusz
 
Posty: 3
Na forum od: 5 sty 2013, 18:21

Re: Hobbit: Niezwykła podróż

Postprzez csr » sobota, 5 sty 2013, 20:52

nie powinien, tylko jest.
Jak na komputerze w demach wyraznie widac, to w kinie w 3d to musi byc kolosalna roznica.

W ogole jak ide na jakis film to tylko napisy, dubbing czy tam lektor to jest cos strasznego.

Nie jestem fanem serii WP, nie czytalem tez ksiazek, ale trailer tego filmu zrobil na mnie pozytywne wrazenie i pewnie sie przejde do kina na to.
El Psy Kongroo
Avatar użytkownika
csr
użytkownik
 
Posty: 294
Na forum od: 12 lip 2011, 18:01

Re: Hobbit: Niezwykła podróż

Postprzez banan.eu » czwartek, 10 sty 2013, 22:56

byłem zobaczyłem i stwierdzam ze wersja 48 klatek jest czymś fajnym ale przez pierwsze kilka minut człowiek dostaje oczopląsu :mrgreen:
Kilka scen naprawdę powoduje zachwyt,głownie te z szybką akcją.wersja 2 D sie chowa.Mimo że uważałem ze filmy 3D to pic na wode(kilka scen przez cały film) to po Hobbicie zmieniłem zdanie
edit

Del_Rey napisał(a):Podobno wg tego co pisali, to 48 k daje efekt jak odtwarzane filmy w latach 80tych.


niestety nie widziałem filmów z lat 80,nie mam porównania ^^

ps czekam na pierwszy telewizor który ogarnie 48 klatek,albo odtwarzacz :mrgreen: detale robią wrażenie :D
Always look on the bright side of life!
Moderator https://www.facebook.com/groups/biznes20 Biznes 2.0
Avatar użytkownika
banan.eu
użytkownik
 
Posty: 2025
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko Biala

Re: Hobbit: Niezwykła podróż

Postprzez Nowinka » sobota, 12 sty 2013, 17:10

Według mnie to bardzo fajny,dobrze zrobiony film,fajnie opowiedziana historia,na pewno czas mu poświęcony nie był zmarnowany.
Nowinka
nowicjusz
 
Posty: 10
Na forum od: 12 sty 2013, 16:39
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Hobbit: Niezwykła podróż

Postprzez csr » niedziela, 13 sty 2013, 09:42

banan.eu napisał(a):byłem zobaczyłem i stwierdzam ze wersja 48 klatek jest czymś fajnym ale przez pierwsze kilka minut człowiek dostaje oczopląsu :mrgreen:
Kilka scen naprawdę powoduje zachwyt,głownie te z szybką akcją.wersja 2 D sie chowa.Mimo że uważałem ze filmy 3D to pic na wode(kilka scen przez cały film) to po Hobbicie zmieniłem zdanie
edit

Del_Rey napisał(a):Podobno wg tego co pisali, to 48 k daje efekt jak odtwarzane filmy w latach 80tych.


niestety nie widziałem filmów z lat 80,nie mam porównania ^^

ps czekam na pierwszy telewizor który ogarnie 48 klatek,albo odtwarzacz :mrgreen: detale robią wrażenie :D

telewizory ogarniaja juz teraz nawet 200 [czy nawet 400?] klatek, problem jest w materiale nadawanym przez TV czy nagranym na plytach :F

A co do samgo filmu, byłem i tak jak przedmowcy - nie zaluje, na prawde dobry film w 48 klatach i 3D robi wrazenie :)
El Psy Kongroo
Avatar użytkownika
csr
użytkownik
 
Posty: 294
Na forum od: 12 lip 2011, 18:01

Re: Hobbit: Niezwykła podróż

Postprzez tomeh » czwartek, 7 mar 2013, 12:26

I faktycznie jest znacznie ciekawszy niż władna pierścionka. Ale opinie o tym słyszałem już różne. Moim zdaniem jest lepszy.
Serwis infomiasto.eu - wielotematyczny i praktyczny
tomeh
użytkownik
 
Posty: 87
Na forum od: 9 lis 2010, 19:30
Lokalizacja: BielskoB


Powrót do Dyskusje filmowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości