Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Telenowele-Przemyslenia

Telenowele-Przemyslenia

Postprzez Del_Rey » wtorek, 22 sty 2013, 15:23

Tak sobie myślę, kto coś takiego ogląda. Ostatnio gdzies patrzę na tabloidową WP i widze artukuł, z tytułem cos w stylu:
"Dramat jednej z glownych bohaterek Kalanu". Myslę sobie, moze jej matka umarła, czy ojciec , albo cholera wie co, wchodzę, czytam, a tam tekst: Kaja Paskalska (czy jakos tak) nie wie, ktorego chłopaka wybrać, bo i tego i tego drugiego kocha i musi sie poradzić koleżanki, którego wybrać. No, kurcze blade!
Innym razem , coś tam cykam sobie na jakiś forach i BACH, trafiłem na forum tego serialu o tych naszych doktorach Hausach, co to leczą, w jakiejś Głębokiej Dziurze, czy innej Wysokiej Górze.
Czytam jakieś komentarze, a tam: Lenka, musisz żyć, Dla ojca, dziadka,meża, oni cie kochają!!!! Myslę masakra, ktoś umiera? Moze o jakaś zrzutke bedą prosic? Ale gdzie tam. Jakaś bohaterka nie mogła wyzionąć ducha i jeeest udało sie Lenka przeżyła. Euforia. Kurde, a wszystko zależy, jaki humor ma scenarzysta wieczorem przy wódce. A ludzie prawie ekstazę mają.
A kilka dni temu: Aktorki "Na Wspolnej" rozbiorą sie do naga i i pojawią się w kalendarzu.Myślę sobie: Hura , bedą CYCKI :). Moze sobie kupie taki kalendarz i w garazu powieszę.
Ale znow niespodzianka, to tylko serialu i jak zwykle jakieś dylematy moralne itd.
No nic, tak mnie naszło. Czekam teraz na Kiepskich, bo podobno ludzie lubią oglądać głupszych od siebie... ;)
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Telenowele-Przemyslenia

Postprzez Piotrek » wtorek, 22 sty 2013, 16:54

Dla mnie jest to namiastka życia dla mas. Papka, przeżuta, pożarta, wyrzygana, posłodzona do smaku i podana tak żeby jej przełknięcie nie wymagało żadnego wysiłku, zwłaszcza intelektualnego. Nie wydaje mi się żeby ktoś specjalnie tworzył to gówno żeby ogłupić naród, po prostu naród jest głupi więc dostaje to co lubi. Czasami jak przelatuję przez kanały zatrzymam się na moment, i ciągle się nie mogę się nadziwić jakim trzeba być bezmózgiem lub kochać łatwą kasę żeby zniżyć się do tworzenia takiego coś i występowania w tych filmikach. W sumie sceny w tych filmach są tak sztuczne, że aż śmieszne. A paradoksem, też jest to, że tak miałka treść bez treści może stanowić dla kogoś coś do przeżywania emocjonalnego.
pozdrawiam Piotrek
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Telenowele-Przemyslenia

Postprzez Luk83bb » wtorek, 22 sty 2013, 17:10

mam dokładnie takie samo zdanie jak kolega powyżej...
"telewizja kłamie":)...
Avatar użytkownika
Luk83bb
użytkownik
 
Posty: 70
Na forum od: 24 sie 2012, 20:27
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Telenowele-Przemyslenia

Postprzez Anke » wtorek, 22 sty 2013, 17:23

Piotrek napisał(a): i ciągle się nie mogę się nadziwić jakim trzeba być bezmózgiem lub kochać łatwą kasę żeby zniżyć się do tworzenia takiego coś i występowania w tych filmikach.


Zwyczajne prawo marketingu. Producenci takich seriali mają w tyłku aspiracje by tworzyć arcydzieła i posiadanie mózgu nie ma tu nic do rzeczy - na antenę wchodzi się po to żeby zarabiać a nie kształtować gust u odbiorcy. Paradoksalnie jest odwrotnie - gusta masowe kształtują zapotrzebowanie na tego typu produkcje. Czasy, kiedy telewizją pełniła rolę edukacyjną, także w kwestiach estetycznych minęły - tak dewaluuje się niemal każdy aspekt sztuki rozrywkowej - radio, filmy, książki, muzyka.
Zarzut aktorski tez uważam za naciągany - po to jesteś aktorem żeby grać za co ci płacą, żadnej ujmy w tym nie ma. Rynek sam się reguluje w tych kwestiach (czytaj:psuje), dlatego aktorzy serialowi rzadko mają za sobą szkołę aktorską, bo do zagrania ról takich mroczków nie trzeba być orłem. Tacy aktorzy z łapanek właśnie psują rynek i gdyby stawki aktorskie szły w parze z jakością scenariusza nikt by nie narzekał na żenująco niski poziom polskiego przemysłu serialowego.
Jeszcze rozumiem oglądanie tasiemców, sama bardzo często oglądam seriale (raczej zagraniczne niż rodzime). Nie rozumiem jednak popularności różnej maści programów rozrywkowych; tańce, popisy wokalne itp - w najlepszym czasie antenowym.
Druga dziwna rzecz - dobre seriale zagraniczne raczej kiepsko wypadają w oglądalności. Polsat wykupił Breaking Bad i puszczał go po 22. Kiedyś na TVN chyba leciał jeden z najlepszych seriali kryminalnych ever - The Wire. Cisza. Podobnie Sopranos. Polacy wolą mdlące do rzygu "M jak miłość".
Wniosek: po co mi kablówka, skoro mam internet?

Del_Rey napisał(a):Tak sobie myślę, kto coś takiego ogląda.


Moja babcia, moja matka...
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Telenowele-Przemyslenia

Postprzez zbożowy » wtorek, 22 sty 2013, 18:35

Del_Rey napisał(a):.
A kilka dni temu: Aktorki "Na Wspolnej" rozbiorą sie do naga i i pojawią się w kalendarzu.Myślę sobie: Hura , bedą CYCKI :). Moze sobie kupie taki kalendarz i w garazu powieszę.


http://nudografia.pl/Na_Wsp%C3%B3lnej_-_serial_TV
zbożowy
użytkownik
 
Posty: 1585
Na forum od: 1 cze 2009, 14:53

Re: Telenowele-Przemyslenia

Postprzez Nenar » wtorek, 22 sty 2013, 19:11

Anke napisał(a):Wniosek: po co mi kablówka, skoro mam internet?

Dokładnie.
Do tego większość polskich seriali leci na licencji zagranicznej... biedniejsza wersja TVP i jeszcze ma oglądalność. Ale jednak bardziej rozumiem oglądanie niektórych seriali niż jak ktoś wspomniał programów rozrywkowych, szczególnie, że w szkołach aktorskich wymaga się podstawowych umiejętności tanecznych czy wokalnych, więc programy typu jak oni śpiewają są zupełnie nietrafione, ale czy to w sklepie, czy gdzieś w tłumie słychac rozemocjonowane głosy "kto odpadnie"?
Avatar użytkownika
Nenar
użytkownik
 
Posty: 454
Na forum od: 21 mar 2008, 14:26

Re: Telenowele-Przemyslenia

Postprzez Anke » wtorek, 22 sty 2013, 22:10

Nenar napisał(a): ale czy to w sklepie, czy gdzieś w tłumie słychac rozemocjonowane głosy "kto odpadnie"?


Kiedy był największy hajp na te programy, dopadła mnie refleksja, że wolałabym jednak pracować z facetami...
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Telenowele-Przemyslenia

Postprzez Del_Rey » środa, 23 sty 2013, 19:50

Mi nawet nie chodzi o treści fundowane nam w czymś takim, tylko tytuły na portalach w sumie serwujących jakieś nam newsy. często gęsto tytuł jest tak zredagowany, ze sugeruje prawdziwa tragedie,czy jakieś przykre wydarzenie.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Telenowele-Przemyslenia

Postprzez Anke » środa, 23 sty 2013, 21:22

Del_Rey, przecież o to chodzi, o sztuczne napędzanie popularności - dobrych programów nie trzeba reklamować, nudy trzeba. "Prawdziwe tragedie" w stylu śmierci Hanki Mostowiak czy Ryśka z Klanu zdarzają się na tyle rzadko ;), że konieczne jest pisanie o tych pierdach na portalach w stylu newsów, w tonie sugerującym wielkie zmiany i przeżycia. A prawda jaka jest, każdy widzi - do znudzenia wałkowane te same sytuacje, moda na sukces itp...
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21


Powrót do Dyskusje filmowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości