Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Seriale

Re: Seriale

Postprzez mad_moose » sobota, 8 sie 2015, 09:48

Jeśli ktoś lubi nowoczesne wojenne klimaty i wizję "best of the best Marines" polecam mini serie HBO z 2008 r "Generation Kill".
Z innych klimatów jest też:
- Peaky Blinders o brytyjskich gangsterach-hazardzistach
- Hannibal
Wszystko koniecznie w wresji z napisami (chyba że ktoś nie potrzebuje) i oryginalnym głosem...bo lektor to jednak nie to samo.
mad_moose
użytkownik
 
Posty: 351
Na forum od: 2 lis 2006, 12:34
Lokalizacja: wapienica

Re: Seriale

Postprzez GP » niedziela, 9 sie 2015, 12:57

Ja generalnie nie oglądam niczego, telewizji nie mam, ale jest jeden serial, który mogę oglądać na okrągło (na DVD) - "Californication" :twisted: ...i w sumie tyle, jeśli chodzi o ruchome obrazy w moim życiu :)
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Seriale

Postprzez Anke » niedziela, 9 sie 2015, 13:14

GP napisał(a): telewizji nie mam


Telewizja wcale nie jest potrzebna do tego, żeby obejrzeć serial.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Seriale

Postprzez GP » niedziela, 9 sie 2015, 13:23

Anke napisał(a):
GP napisał(a): telewizji nie mam


Telewizja wcale nie jest potrzebna do tego, żeby obejrzeć serial.

Tak podejrzewam :)
Jednakże nie mam ani czasu, ani ochoty na poszukiwania innych możliwości dostarczenia papki mojemu mózgowi :P
Wolę ten czas przeznaczyć na wyjście w góry, na rower, sen, pracę, walkę z ZUS'em, czy inne aktywności ogólnorozwojowe :)
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Seriale

Postprzez Anke » niedziela, 9 sie 2015, 13:39

GP napisał(a):Wolę ten czas przeznaczyć na wyjście w góry, na rower, sen, pracę, walkę z ZUS'em, czy inne aktywności ogólnorozwojowe :)


Poza walką z ZUSem, mnie też wystarcza czasu na to wszystko, w tym i na seriale.

dostarczenia papki mojemu mózgowi


No tak, nic tak nie poprawia nastroju jak poczucie intelektualnej wyższości nad serialowym plebsem.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Seriale

Postprzez GP » niedziela, 9 sie 2015, 20:53

Anke napisał(a):
GP napisał(a):dostarczenia papki mojemu mózgowi


No tak, nic tak nie poprawia nastroju jak poczucie intelektualnej wyższości nad serialowym plebsem.

Ojjj, błądzisz w interpretacji moich słów :)
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Seriale

Postprzez vilgefortz » niedziela, 9 sie 2015, 23:39

GP to po co piszesz w tym wątku o serialach, tak " ku poddierżenia rozgawora"?
Avatar użytkownika
vilgefortz
użytkownik
 
Posty: 568
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: śródmieście

Re: Seriale

Postprzez Nebelwerfer » poniedziałek, 10 sie 2015, 17:10

vilgefortz napisał(a):Sonsi skończyli się w zeszłym roku po 7 sezonie i dobrze ale nie będę spoilerował.

Sprawdzam 3 sezon i już jest lekka bieda. Scenariusz słabiutki, rozwój akcji przewidywalny, słabe sceny walk...No i nie wiem, czy zniosę te ich ciągłe dotykanie się. Jak nie buzi mamie, to klepanie się po plecach z kumplami i tatą, albo obejmowanie mamy/dziewczyny/mamy kolegi/dziewczyny kolegi. Ja wiem, że w ten sposób reżyser chce pokazać, jakie oni mają intensywne przeżycia wewnętrzne, ale litości.
Co do post apokaliptycznych to polecam: "Continuum" "Falling Skies", "Defiance","Terra Nova","V:Goście",
To samo "Dark Matter", a jak ktoś nie widział to stare dobre "Battelstar of Gallactica" kino z lat 80' ale z klasą.

Sprawdzę.

Dla inteligentnych polecam "Elementary", amerykańska wersja Sherlocka Holmesa z Lucy Liu jako dr Watson:)

Zawiodłem się na tym. Myślałem, że będzie zagadka i przestrzeń do zastanawiania się, kto zabił. Wyszło z tego takie dziwne widowisko, gdzie Sherlock w zasadzie rozwiązuje większość sam. Nie porwało mnie to.

Historia, kostiumy, cycki, miecze i intrygi: " Spartacus" !!!, "The Mussketers" , "Vikings", "The Borgias", "Demony Da Vinci"

Spartacusa oglądałem z synem, jak już się wciągnęliśmy, było za późno na wycofanie :) Ale w 2 sezonie jest chyba inny aktor w głównej roli, z tego co pamiętam?

O Grze o Tron nie wpomnę bo wcześniej miałem przyjemność przeczytać i mnie rozczarowuje.

Te odstępstwa od oryginalnej fabuły to jeszcze by można wybaczyć, ale liczyłem na fajne sceny batalistyczne i tu było kiepsko. Bez nich to niestety wygląda trochę jak takie lepsze przedstawienie szkolne, gdzie paru aktorów dzieli między sobą dwa miecz i trzy tarcze.
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Seriale

Postprzez Nebelwerfer » poniedziałek, 10 sie 2015, 17:20

vilgefortz napisał(a): Z sensacyjnych polecam (...)"Detektyw" (sezon 2 wg. mnie lepszy od 1), (...)"
.


Tak mnie jeszcze naszło...Zacząłem oglądać 1 sezon, bo znajomi polecali, a w sieci było pełno wrzutów o odniesieniach do mitologii Cthulhu i filozofii Schopenhauera. Serial fajny, ale jakichś szczególnych nawiązań do HP Lovecrafta czy AS nie zauważyłem. Mało spostrzegawczy jestem?

Dwójka chyba lepsza, chociaż zamiast Collina wolałbym tamten duet (miny jednego z tych typów i ich dialogi zabijały). Fajnie, że poza dłużyznami, które mają pokazywać, jakie mają smutne i skomplikowane życie, jest jakaś dynamiczna akcja sensu stricte.
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Seriale

Postprzez vilgefortz » poniedziałek, 10 sie 2015, 19:16

Aha, zapomniałem o American Horror Story, za niedługo start 4 sezonu.Jessica Lang w niezłej formie.
Avatar użytkownika
vilgefortz
użytkownik
 
Posty: 568
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: śródmieście

Re: Seriale

Postprzez davnbb » poniedziałek, 10 sie 2015, 20:21

Comorra - za niedługo powinien startnąć 2 sezon. Z wojennych oprócz Generation Kill polecam Pacyfik. Homeland tez był niezły przez pierwsze 2 sezony - resztę oglądałem juz siła rozpędu.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Seriale

Postprzez Anke » wtorek, 11 sie 2015, 05:53

Nebelwerfer napisał(a):Tak mnie jeszcze naszło...Zacząłem oglądać 1 sezon, bo znajomi polecali, a w sieci było pełno wrzutów o odniesieniach do mitologii Cthulhu i filozofii Schopenhauera. Serial fajny, ale jakichś szczególnych nawiązań do HP Lovecrafta czy AS nie zauważyłem. Mało spostrzegawczy jestem?


Nawiązania są do Chambersa (Król w Żółci, Carcosa), a Schopenhauera (niby) reprezentuje postawa jednego z gliniarzy. Ogólnie to nie jest jakaś trwała materia tego serialu, raczej takie pozłotki żywo pobudzające interpretacje fanowskie.


Sprawdzam 3 sezon i już jest lekka bieda. Scenariusz słabiutki, rozwój akcji przewidywalny, słabe sceny walk...No i nie wiem, czy zniosę te ich ciągłe dotykanie się. Jak nie buzi mamie, to klepanie się po plecach z kumplami i tatą, albo obejmowanie mamy/dziewczyny/mamy kolegi/dziewczyny kolegi. Ja wiem, że w ten sposób reżyser chce pokazać, jakie oni mają intensywne przeżycia wewnętrzne, ale litości.


A oprócz tego czytanie grafomańskich wypocin Taty na Dachu i "patrioztyzm" klubowy do porzygu: Klub, dla Klubu, Klubowi, o Klubie i w Klubie...


vilgefortz napisał(a):Najlepsze dla mnie takie które zryją beret: "The Bridge",


Zaczęłam oglądać i to jest amerykańska wersja Mostu nad Sundem. Zamiast szwedzko-duńskich napięć są problemy Meksyk/USA.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Seriale

Postprzez Nebelwerfer » wtorek, 11 sie 2015, 08:48

Anke napisał(a):Nawiązania są do Chambersa (Król w Żółci, Carcosa), a Schopenhauera (niby) reprezentuje postawa jednego z gliniarzy. Ogólnie to nie jest jakaś trwała materia tego serialu, raczej takie pozłotki żywo pobudzające interpretacje fanowskie.

No, do tych info dotarłem, ale to wg mnie strasznie powierzchowne. Równie dobrze można napisać, że Rysiek z Klanu jest symbolem Kantowskiej teorii moralności. Liczyłem, że skoro Cthulhu, to może puszczą oko do widza i zmotają jakiś epizod w szpitalu psychiatrycznym w Arkham :)

A oprócz tego czytanie grafomańskich wypocin Taty na Dachu i "patrioztyzm" klubowy do porzygu: Klub, dla Klubu, Klubowi, o Klubie i w Klubie...

+1.
Te tatusiowe mądrości, ciągle gubiony, palony, wracający w kopii manuskrypt z mądrościami w stylu "Wojownik światła" Coelho i wiara tych typów w niesamowitą moc tych słów - nie mogę do tej pory uwierzyć, że tak biednie to poskładali. I faktycznie, o ile jeszcze w 2 sezonie wszystko było dość jasno ustawione pod kątem SAMCRO, to w 3 już miało być chyba intrygująco. Jadą gdzieś, bo klub, ale zaraz stają w miejscu bo ktoś ma problem. Za chwilę ten ktoś mówi, że w sumie problem to nic, olejmy te moje dzieci, ważny jest klub. Wtedy klub przekonuje gościa, że nie jest ważny, a po chwili jednak wymusza na gościu, żeby sobie darował, bo interes klubu. A to wszystko w akompaniamencie klepek, całusów, przytulasków, głasków - jak na meczu siatkówki kobiet.
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Seriale

Postprzez Nebelwerfer » wtorek, 11 sie 2015, 08:50

Szybkie pytanko. Jest tu ktoś, kto oglądał zarówno "Forbydelsen" jak i "The killing" ?
Wiadomo, że to drugie jest adaptacją pierwszego, ale chodzi mi o to, czy jak oglądałem amerykańską wersję, to jest sens sprawdzania skandynawskiego oryginału, czy wszystkie wątki są poprowadzone tak samo?
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Seriale

Postprzez Anke » wtorek, 11 sie 2015, 09:20

Nebelwerfer napisał(a):Szybkie pytanko. Jest tu ktoś, kto oglądał zarówno "Forbydelsen" jak i "The killing" ?
Wiadomo, że to drugie jest adaptacją pierwszego, ale chodzi mi o to, czy jak oglądałem amerykańską wersję, to jest sens sprawdzania skandynawskiego oryginału, czy wszystkie wątki są poprowadzone tak samo?


Zabójca dziewczyny nie jest analogiczny jak w The Killing. Widzialam oba, ale wolę The Killing ze względu na klimat a la twin peaks i fajnych aktorów, choć uważam że zamknięcie sprawy kryminalnej było naciągane cholernie. Mam też wrażenie że w Forby dużo łatwiej domyślić się kto zabił niż w wersji amerykańskiej. Amerykanie tak motali i kręcili, że finisz był emocjonujący choć mnie rozczarował. Niemniej jest to jakoś zrozumiałe - wiele wątków jest identycznych, ale widzowie wiedzieli że to remake, więc nie mogło być mowy o takim samym zakończeniu. W Forby podobał mi się soundtrack, ale to taka marginalna sprawa. Czy warto? Moim zdaniem tak, bo jednak te skandynawskie oryginały amerykańskich seriali są fajne i kompletnie odmienne w odbiorze, ale dużo się traci oglądające je jako drugie.
Albo inaczej - jak masz czas i obsesję poznania pierwowzoru to tak, jak nie masz czasu to można odpuścić, jest wiele lepszych do oglądania.


Nebelwerfer napisał(a):Liczyłem, że skoro Cthulhu, to może puszczą oko do widza i zmotają jakiś epizod w szpitalu psychiatrycznym w Arkham


To jest jedna z nielicznych luk do peregrynacji po serialowych szlakach. Powolutku coś tam zaczynają ogarniać w klimatach horroru, ale czystego Arkham Asylum w serialach jeszcze nie ma.
BTW jeśli chodzi o fantasy to całkiem dobry jest miniserial Johnatan Strange i Pan Norrel - ale z Lovecraftem nie ma nic wspólnego. I co rzadkie, jest bardzo dobrą i wierną adaptacją książki.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje filmowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości