Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Stasiu Pieta idzie na Prezydenta :-)

Wasze wpisy od dnia 01.01.2006 do dnia 01.09.2006 roku.

Postprzez PutSmileOnMyFace » piątek, 4 sie 2006, 17:44

"...prowadzic wspolzawodnictwo wyborcze fair-play, bez ponizania kandydatow..." no tak, PiS już pokazał jakie standardy obowiązują w walce politycznej.
PutSmileOnMyFace
użytkownik
 
Posty: 436
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » piątek, 4 sie 2006, 18:03

Zdecydowanie poziom tej dyskusji może pozytywnie zaskoczyć. I bardzo dobrze. Co do dotychczasowych komentarzy to pozwólcie na jeszcze jedną refleksję. Pan Krywult z pewnoscią jest człowiekiem pracowitym i mądrym ma jednak jedną zasadniczą wadę jako prezydent. Otacza się niewłaściwymi ludźmi i pytanie czy tego nie widzi czy nie chce widzieć. Tak czy inaczej prezydent nie może sobie na to pozwolić-moim zdaniem. pan Krywult jednak ma jeszcze jedną wadę. Jest bardzo upraty (vide baseny a nie aquapark). Wymyślił to Pan Traczyk a nie Pan Krywult i mamy to co mamy. Dalej. Zniszczył Śliwińskiego - bez podstawnie. I tak można by mnożyć. Pięta jest czasami zbyt radykalny i to jest jego największa wada ale nie sądzę aby to miało go dyskwalifikować. Apeluję do Pana Pięty, aby kampanię prowadził bez "ciosów poniżej pasa". To może przekonać do jego osoby wielu głosujących, i może wygrać. Uważam, że nie jest to "zły" kontrkandydat.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Konrad » piątek, 4 sie 2006, 20:39

Znowu wracają sprawy AQUA PARKU. Słuchaj no kolego wydaje mi się że gdyby Pan Traczyk zdobył II kadncję to budowa była by zatrzymana. Żaden bank nie chciał udzielić kredytu na inwestycję. A po za tym w budżecie miasta były prezydent B.T. nie mógł znależć pieniędzy 5mln zł na odbudowę zawalonej kamienicy na Rynku a mówiło sie że miasto ma na A.P. zaciągnąć kredyt w wysokości 20 mln zł. To jak to było, na odbudowe kamienicy nie było a na tą inwestycje większe pieniądze by się znalazły? Nie chodzi o pomysł chodzi oto że były szef AQUY nie umiał nic innego wymyślić jak tylko A.P. Droga inwestycja budowana w roku wyborczym. Dlaczego nie wcześniej? Co było powodem?
Konrad
użytkownik
 
Posty: 457
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » sobota, 5 sie 2006, 01:45

Do OK - co konkretnie znaczy, że p.Krywult skończył p. Śliwińskiego? W I instancji zapadł chyba wyrok uniewinniający p. Śliwińskiego. Czy wyrok jest prawomocny?
A tak poza tym to TBS (bez wzgledu na wyrok) to pomyłka. Zapytaj ludzi, którzy mieszkaja w budynkach TBS-u czy sa zadowoleni i jakie placą czynsze. Aqua park mozesz budować, jezeli masz pieniądze. Do ewentualnej spółki weź namaszczonego B.Traczyka.Rób interes- nikt ci nie broni, ale wara od naszych (mieszkańców) pieniędzy. Zapominiałeś o jeszcze jednej przedwyborczej inwestycji B.Traczyka - o przebudowie placu Chrobrego. A o umieszczeniu pana Moskały w zarządzie miasta za cene jeszcze jednego glosu do absolutorium zapomniałeś? Ciekawi mnie bardzo czy PiS zdecyduje sie, aby posłowie startujący w wyborach na prezydentów miast musieli zrezygnować z mandatu poselskiego. Bardzo bym tego chciał. Wówczas okazałoby sie równiez co S. Pieta kocha bardziej, pewna poselska kasę, czy Bielsko - Białą. Tak czy siak mam nadzieję, że prezydentem naszego miasta nie zostanie.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » sobota, 5 sie 2006, 01:49

P.S. "Stasiu Pięta na prezydenta" - tak brzmi post zaczynajacy ten wątek i w ten sposób zostało właściwie wszystko powiedziane; kolesie Stasia liczą na jego wybór i na ciepłe posadki dla siebie.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » sobota, 5 sie 2006, 09:38

Do Nowszego i Konrada. Powiem w ten sposób. Mam inny interes (już go prowadzę) niż plan zbudowania Aquaparku ale nie chodzi o to żeby się spierać. Nie jestem kolesiem St. Pięty. Mało tego, nie jestem z PiS. Mam inne poglądy, bardziej lewicowe. Dlaczego zatem optuję za St. Piętą? Mam nadzieję, że dobierze sprawnych menedżerów jako zastępców i w ratuszu zrobi porządek z koteriami. I o to mi chodzi. Zmiana Prezydenta to nie tylko nazwisko szefa. Jestem zdania że Pan Krywult nie panuje nad swoimi ludźmi. Na razie sprawa Finexu nabiera rozpędu ale nie wykluczone, że niektórych zaprowadzi do sądu. I nie jest to "wina" Krywulta, podkreślam. Powinien skorzystać z profesjonalnej, zewnętrznej firmy w doborze ludzi i tyle. Pan Krywult ostatnio mówił wiele o walce politycznej i rożnych informacjach jej dotyczących. Niestety to nie są tylko puste słowa ale i fakty. A co do Pana Śliwińskiego to pamiętam czasy jak wielu ludzi koło niego skakało, był szanowanym człowiekiem. Dziś jest zrujnowany. Kto go oskarżył? Pan Prezydent któremu Śliwiński podpadł, bo startował w wyborach. Wiecie kto ostatnio stracił pracę w wydziale promocji ratusza? dziewczyna która włada biegle 5 językami obcymi-podpadła komuś i "do widzenia". Pewnie są od niej lepsi a Ona znajdzie pracę w Anglii. Ale to przykład detaliczny. Zadam więc przewrotnie pytanie. Jeśli nie Stanisław Pięta za Pana Krywulta to kto byłby lepszym kontrkandydatem? Nie ma w tym mieście zdolnych, młodych, przebojowych facetów czy niezależnej, odważnej kobiety?
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » sobota, 5 sie 2006, 17:21

Pięta to tak naprawdę jedyna poważna kandydatura. Tylko ktoś z prawej strony może wygrać z J. Krywultem, a Pięta jest szefem PiS w BB, więc jest naturalnym kandydatem PiS i prawicy. Ponadto sprawdził się jako szef sejmowej komisji lustracyjnej, a kilka dni temu J. Kaczyński w Dzienniku wypowiedział się o nim bardzo pozytywnie. Tak więc może liczyć na poparcie władz swojej partii. Słyszałam także o ciepłym przyjęciu jego kandydatury na zebraniu pisowców w NOT. Być może ma staroświeckie poglądy, cierpi na homofobie, nie lubi graficiarzy, lewaków itp, ale mnie to nie przeszkadza... Jeżeli rzeczywiście wystartuje, to będę na niego głosować.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » sobota, 5 sie 2006, 18:20

http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news ... 77798,2943
Sobota, 5 sierpnia (07:49)
"Albo startujesz pod szyldem PiS, albo zapomnij o wsparciu rządu dla Katowic". Tak śląski PiS namawia bezpartyjnego faworyta w wyborach prezydenta Katowic - pisze "Gazeta Wyborcza".
Sami zobaczcie ile w tym Prawa, ile Sprawiedliwości. Ja widze w tym tylkoS.Pięte.
Samemu marzy mi sie super kandyddat na prezydenta, ale jeśli będe musiał wybierać między J.Krywultem, a St.Pięta wybiore J. Krywulta. Poza tym zgadzam się ogólnie z ostania wypowiedzia (postem) ok.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » niedziela, 6 sie 2006, 09:38

Do Nowszego. Czytałem ten tekst. Zgadzam się z Tobą, że są to metody nie do przyjęcia przypominające najgorsze czasy PRL-u " Kto nie jest z nami jest przeciwko nam". Takie działanie nic nie ma wspólnego z Prawem i Sprawiedliwością. Mam wrażenie, że w polityce niestety normalne zasady nie obowiązują (honor, uczciwość, prawość, szczerość), i to widać nie tylko w Warszawie. Mam na myśli m.in. sprawę z bilbordami i atak na Kurskiego na PO. Jego zarzuty się nie potwierdzają. Ale wróćmy na nasz teren. Jeśli St. Pięta zaryzykuje to może to oznaczać, że nie jest kurczowo "przytwierdzony" do poselskiego mandatu i że zależy mu na zmianach. Mam nadzieję, że człowiek ten potrafi wyciągać wnioski i podobnych błędów (jak te na górze) nie popełni. Optymalnie by było gdyby kampania była merytoryczna, uczciwa i prowadzona w elegancki sposób. Jeśli ludzie z PiS-u "pójdą po bandzie" to Prezydent Krywult wygra te wybory. Jeśli natomiast będzie to wymiana argumentów a nie pomyj to wybory mogą być naprawdę ciekawe. Powiem Ci Nowszy, że jeśli Prezydent Krywult wygra reelekcję to będę miał do Niego tylko jedną prośbę aby wymienił swoich zastępców i to jak najszybciej. Podobnie z niektórymi wydziałami w ratuszu. Niektórych naczelników czas minął. Trzeba wreszcie postawić na Bielsko!Piękne, urocze i z ogromnym potencjałem miasto. Mam też głęboką nadzieję, że czas fachowców od piekarni którzy zasiadają w radzie, czy speców od mleka minął i kto inny będzie pracował na rzecz tego miasta. Ale jak wiadomo wszystko w rękach wyborców.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » niedziela, 6 sie 2006, 09:46

I jeszcze jedno. Padła kandydatura Pana Tyrny. Ciekawa propozycja ale jest jeden zasadniczy chyba problem z nim związany. Człowiek ten jest szefem Solidarności w Bielsku. Mam wrażenie, że przez lata działalności jest najzwyczajniej "wypalony" (przegrał wybory uzupełniające do Senatu, przegrał do Parlamentu). Dlaczego były marszałek je przegrał? sądzę, że mówiąc kolokwialnie "władza mu zaszkodziła". Był niedostępny, wyniosły. Ludzie tego nie lubią. Z pewnością jest człowiekiem który nie wyciągnie ręki po kasę, jest uczciwy ale wyborach wg mnie nie ma szans. Prezydent Krywult w tym starciu będzie bezkonkurencyjny.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » niedziela, 6 sie 2006, 10:42

a jaki pomysł ma Pięta na żuli z Cechowej ? jaki ma pomysł na puste witryny sklepów i gnijace kamienice w centrum miasta ?
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » niedziela, 6 sie 2006, 12:27

kamienice sie zburzy i postawi sie centra handlowe, aby bielszczanie mieli co w niedziele robic
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » niedziela, 6 sie 2006, 13:06

Do ok - zgadzam sie z toba coraz bardziej, bo coraz bardziej konkretne sa twoje wypowiedzi. Zastepcy J. Krywulta są tragiczni, no może z wyjątkiem p. Jędrusińskiego. Sekretarz Miasta (ważna funkcja) - do niczego. Naczelnicy wydziałów i ich zastępcy - z niewielkmi wyjatkami - niekompetentni, nie kreatywni, zamroczeni rutyną lub zbytnia pewnościa siebie, często chcący doczekac w spokoju do emerytury. Wymiany jakich dokonał J. Krywult w czasie kadencji, ktora dobiega końca często byly wymianą przyslowiowej siekierki na kijek. Co do p. Tyrny - nie widze go jako prezydenta miasta, bo on jest dobry w sprawach społecznych, ale w sprawach zarzadzania, gospodarowania słaby. Nadal nie do przyjęcia dla mnie jako prezydent jest St. Pięta. Z bardzo wielu powodów, ktore wymienię gdy zostanie oficjalnie kandydatem.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Piotrek » niedziela, 6 sie 2006, 15:06

No i całe szczęście ,że Kolega Nowszy się odezwał , bo mogę powiedzieć ,że Pan W.Jędrusiński to jeden najrzetelniejszych i najuczciwszych ludzi jakich dotąd spotkałem.pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Postprzez Niezarejestrowany » niedziela, 6 sie 2006, 16:46

Znów sie z kims zgadzam. Chyba zaczynam chorować! Piotrze - moje zdanie o p. Jędrusińskim jako człowieku jest identyczne z twoim. Nawet przez momemnt myślałem o nim jako o ewentualnym kandydacie na prezydenta. Pomijając czy byłby zainteresoawny, to wydaje mi się, że jest za mało przebojowy, a nawet za bardzo podporządkowyjący sie pryncypałom. Są ludzie, którzy lubia byc tylko zastepcami. Ale poza tym - bez zarzutu!!! Nie wyłaczajac prezencji i kultury bycia - co też nie jest bez znaczenia.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron