Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Poparcie dla projketu Krytego Skateparku w Bielsku + dyskusj

Forum dyskusyjne dla fanów siatkówki, piłki nożnej, koszykówki i innych sportów.

Postprzez staszeks » piątek, 17 gru 2010, 12:49

taki1 napisał(a):.....................
Kolejnym argumentem jest to, że przeglądając teraz oferty w internecie budowa jednego Orlika sięga kwoty większej nawet niż milion... Inwestycja w taki skatepark nie przekroczyła by nawet 0,5mln co pewnie i tak jest zawyżoną ceną.........................

hmmmm
optymista.
Przekroczy i to grubo.
Oprócz tego bardzo wątpliwe aby był to obiekt który zarobi na siebie.
a jezeli wstęp będzie płatny to nie rozwiąże to problemu
bo większość zechce zaoszczędzić, więc i tak uprawiać swój sport na dziko.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez taki1 » piątek, 17 gru 2010, 14:22

A orliki które są droższe jakie dają zyski? Żadne.

Denerwujące jest to podejscie do dzisiejszej młodzieży... Orlikow już jest tyle w całej Polsce tak jak i w Bielsku,a i tak są mało uzywane. Skateparki z prawdziwego zdarzenia są może 3-4.
Jastrzębie Zdrój ma konkretny skatepark... jak dla mnie jeden z lepszych w Polsce ale co z tego skoro eksploatowany moze byc tylko w lecie. Warszawska jutrzenka jest chociaż zadaszona, a raczej wisi nad nia gigantyczny "namiot". Skatepark Garaż który też jest świetny (Białystok) jest wybudowany na hali którą chłopaki dostały od miasta. Świetny przykład: Wrocławska "Zajezdnia". Świetny obiekt na ktory czy w lato czy w zimę zjeżdżaja sie riderzy z całej Polski i reszty krajów Słowiańskich...
Gdyby Bielsko też miało taki obiekt to byłaby to świetna promocja dla miasta bo jestem wręcz pewny, że jeśli nie w tygodniu (jesli chodzi o rok szkolny) to w weekendy jak i wakacje codziennie wpadałby ktos nowy z poza Bielska. W Cz-Dz mamy conajmniej 30 samych rowerzystów. Kęty i Kozy nastepne 10-20. Bielsko jak mowiłem tez około 20-30. Żywiec nastepne 20, i reszta okolicznych miast czy wsi też maja swoich zajawkowiczów. Nie mówiąc juz o tym, że jesli obiekt byłby zrobiony dobrze to praktycznie cały śląsk bedzie odwiedzał tak jak i ludzie z innych częsci Polski.

Dochodzą do tego skaterzy(deskorolkowcy) których też w okolicy jest masa.

tak sie staszeks składa, że mamy kosztorys i projekt tego parku więc wiemy ile on wyniesie. Oczywiscie nalezy do niego dodac ewentualny remont hali ktory nie wyniesie raczej 200.000.

I tak, jestem optymistą. Gdybym nie był to narzekałbym na każdy projekt który miałby powstac tak jak Wy. Tylko nadal nie rozumię po co wam kolejny Orlik albo miejsce dla zysku? i tak nic z tego nie macie, a skatepark przeszkadzać Wam raczej nie będzie. Nie jest to gigantyczny wydatek dla miasta Bielska, które biedne nie jest. Przynajmniej nikt też nie powie, że deskarze, BMXiarze itd "demoluja" miasto skacząc po czym sie da...
Ostatnio edytowano piątek, 17 gru 2010, 17:11 przez taki1, łącznie edytowano 1 raz
Jeśli koń mówi do ciebie, że jesteś wariatem - znaczy, że to prawda :D
taki1
nowicjusz
 
Posty: 9
Na forum od: 16 gru 2010, 17:38
Lokalizacja: B-B

Postprzez zbożowy » piątek, 17 gru 2010, 15:28

Czepiamy się bo zaczęliście od mało konkretnych informacji a teraz mnie już prawie przekonaliście ;P

Skatepark za 200,000? Jesteście pewni że to koszty razem z nawierzchnią? I że taki skatepark będzie spełniał wszystkie wymagania?
zbożowy
użytkownik
 
Posty: 1585
Na forum od: 1 cze 2009, 14:53

Postprzez staszeks » piątek, 17 gru 2010, 16:59

Zechciej łaskawie podać co obejmuje wasz kosztorys.
Wtedy możemy się zastanowić, czy to ma szansę się w tej kwocie zmieścić i czego nie uwzględniono a ile to też może kosztować.
Jak popatrzymy na inwestycje o których się słyszy to zazwyczaj kosztorysy
są przekroczone i to znacznie.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez taki1 » piątek, 17 gru 2010, 17:07

Nie. Ale za 300k dałoby się już coś ogarnąć. Więc razem z halą i ewentualnym poprawem jej stanu powinno sie zmieścić w tych 400-500.000. I wyglądąłoby to mniejwiecej tak: http://www.youtube.com/watch?v=DWD41ohCalk z tym, że pewnie mniejsze i inaczej rozmieszczone przeszkody i podzielone częsci na rowery i deskorolki.
a cena to nadal pół takiego orlika ;)

Firma która zajmuje sie projektowaniem takiego parku wyznacza kosztorys i budowa odbywa sie w takiej cenie jak jest ustalona. Niestety nie możemy udostepnić narazie ani projektu ani kosztorysu. Obejmuje on materiały, budowe skateparku, atesty i ceryfikaty (np. bezpieczeństwa)


Nie chcemy też wszczynać rozmowy na temat kosztów dopóty, dopóki nie załatwimy spraw na szczeblu Rady Miasta.
Ostatnio edytowano piątek, 17 gru 2010, 17:17 przez taki1, łącznie edytowano 1 raz
Jeśli koń mówi do ciebie, że jesteś wariatem - znaczy, że to prawda :D
taki1
nowicjusz
 
Posty: 9
Na forum od: 16 gru 2010, 17:38
Lokalizacja: B-B

Postprzez Doniek » piątek, 17 gru 2010, 17:54

Zbożowy -
Twój tok myślenia jest lekko ograniczony (Rozumiem to ponieważ nie jesteś użytkownikiem skateparku na błoniach w Bielsku-Białej) i dlatego specjalnie dla Ciebie założyłem konto i przedstawię to w takiej formie jakiej ja to widzę - użytkownik SkateParku (Jeżdżę na rowerze). Tak więc, chciałbym zacząć od przedstawienia kosztów o które prosiłeś - potrzebne nam na same rampy OKOŁO 0.5mln złotych + hala w której można byłoby je postawić (może być od miasta). Tak wiem, że dla normalnego człowieka takim jakim ja też jestem (mam21lat), te pieniądze wydają się wygórowaną ceną. Jednak biorąc pod uwagę, koszt Hali sportowej pod dębowcem (o której wszyscy piszą) oraz wybrukowany parking i dodatkowo oświetlenie + OSOBY które tym nadzorują (bo sam pisałeś że takie muszą być) to przy tym kwota 0.5miliona na skatepark to pikuś. Poruszyłeś także temat klubu/stowarzyszenia kolarzy w Bielsku-Białej. Powiem Ci szczerze że z tym też jest problem w Bielsku. Mam znajomego który jeździ na rowerze XC (CrossCountry) i założył klub (tak założył) ale po tak długim czasie, że aż dziwie mu się że miał tyle chęci. Jedną z WIELU przeszkód na które napotkał po drodze to urzędnik który twierdził że ów kolega zakłada klub tylko i wyłącznie dlatego, żeby wyłudzić pieniądze z miasta... wymysły urzędnika ponieważ kolega powiedział że za przeproszeniem ma "gdzieś" pieniądze miasta. Jeżeli masz chęci i czas to możesz się zająć założeniem Stowarzyszenia kolarstwa w Bielsku-Białej - a na pewno uzyskasz od nas poparcie! Kolejną sprawą jaką chcę poruszyć to twoja obecność na Bielskich błoniach. Gdybyś był w tym miejscu w sobote/niedziele (kiedy jest SUCHO i kiedy temperatura jest na plusie) na pewno zobaczyłbyś o wiele więcej osób niż mówisz. Teraz jeżeli chodzi o wycieczki na inne kryte skateparki to sprawa wygląda następująco - Ja sam jako osoba pełnoletnia, mająca prawo jazdy i posiadająca samochód zabieram 3osoby z rowerami (ze mną 4osoby i 4rowery). Najbliższy kryty skatepark jest w Czeskim mieście Frydek Mistek i droga którą musimy pokonać to koło 65km w jedną stronę (Bielsko-Cieszyn jest dwupas, natomiast PLCieszyn - Frydek Mistek musimy się poruszać starą drogą ponieważ staramy ominąć się koszta Winiety - 47zł na 7dni) Koszt takiej wycieczki to koło 28zł (wliczając w to benzyne oraz opłate za skatepark) - niestety nie każde stać by jeździć tam chociażby co tydzień. Dlatego też gdyby był KRYTY SKATEPARK w naszym mieście i oplata za wejście wynosiła by 5zł, to za jedną wycieczkę do Czech miałbym 5dni na bielskim obiekcie. Mam nadzieję że zrozumiałeś choć trochę nasz punkt widzenia i może teraz poprzesz nas! Jeżeli miałbyś jakiekolwiek pytania pisz śmiało w tym temacie a na pewno ktoś Ci odpowie. Przepraszam za składnie zdań ale nie jestem polonistą. Pozdrawiam Czarnecki Dominik.
Doniek
nowicjusz
 
Posty: 1
Na forum od: 17 gru 2010, 16:50

Postprzez zbożowy » piątek, 17 gru 2010, 19:15

Pół miliona to nie są duże koszty w porównaniu z budżetem miasta tylko że miasto ma straszne długi i tnie wszelkie inwestycje co bardzo jest wam nie na rękę biorąc pod uwagę że nie do końca chyba macie wszystko obadane.

Więc kolejne rzeczy:
*Na orliki były przetargi, jak by wyglądał przetarg na skatepark? Czy wiecie jakie rzeczy powinny się w skateparku znaleźć? Jakie rampy, poręcze i boxy i dlaczego właśnie one? Jak to wyglądało w wypadku budowy skateparku na błoniach? Czy oprócz techramps pytaliście innej firmy za ile ona oferuje zrobienie skateparku?
*Z którym organizacjami rozmawialiście? Kto was popiera? Próbowaliście np. z Fundacją Rozwoju Miasta BB zagadać?
zbożowy
użytkownik
 
Posty: 1585
Na forum od: 1 cze 2009, 14:53

Postprzez taki1 » piątek, 17 gru 2010, 23:07

od tych rzeczy mamy akurat Mikołaja (Miko300).
Co ma znaleźć się na parku jest juz ustalone.
Przeszkody najbardziej użytkowe i dajace różne możliwości.

Mamy poparcie stowarzyszenia SMOG oraz paru osób mających w Radzie kontakty. 20grudnia mamy spotkanie z Radą Młodziezy, a 29tego z v-ce prezesem Rady Miasta.
Jeśli koń mówi do ciebie, że jesteś wariatem - znaczy, że to prawda :D
taki1
nowicjusz
 
Posty: 9
Na forum od: 16 gru 2010, 17:38
Lokalizacja: B-B

Postprzez konradk » piątek, 17 gru 2010, 23:47

zbożowy niestety techramps ma monopol w Polsce:( jest pare jakis tam firm o ktorych cos slychac ze co jakis czas cos zrobia i tyle o nich mozna powiedziec wrecz mozna powiedziec ze nie istnieja, techramps zajmuje sie projektami sa w tym proefesjonalistami wiec wystarczy im narzucic jakie sie ma fundusze i jaki ma byc park w wypadku tego o co wwalcza chlopaki to ma byc park z 2 strefami na deske i rower i z tego co slyszalem to taki wlasnie jest ten projekt.

co to dlugów miasta musze Ci przyznac racje to prawda i ciezko bedzie teraz cos wywalczyc moza szukac srodków z unii tylko jakis urzednik musialby sie tym zajac bo laikowi raczej ciezko takie rzeczy zrobic zwlaszcza ze nawet polskie urzedy maja problemy z pozyskiwaniem pieniedzy z unii a te pieniadze naprawde sa...

co do spraw finansowych odbiegajac od tematu to wogole zauwazylem ze w BB i w calej polsce wszystkie inwestycje chyba sa tylko za unijne pieniadze a przynajmniej z 80% gdyby nie ta unia to chyba dalej nasz kraj stalby w miejscu z drogami i ze wszystkim przykra prawda....

obecnie nie jezdze juz prawie dwa lata na rowerze studia brak czasu warunków itp. ale jesli bylby w BB kryty park to wiem juz dzis ze kupilbym rower odrazu i weekendami jezdzil sobie dla przyjemnosci...

zbożowy podoba mi sie to ze malymi kroczkami zmieniasz nastawienie do tego co chlopacy chca wywalczyc;)
konradk
nowicjusz
 
Posty: 7
Na forum od: 14 gru 2010, 23:10

Postprzez ZIZ » sobota, 18 gru 2010, 00:12

taki1 napisał(a):od tych rzeczy mamy akurat Mikołaja (Miko300).
Co ma znaleźć się na parku jest juz ustalone.
Przeszkody najbardziej użytkowe i dajace różne możliwości.

Mamy poparcie stowarzyszenia SMOG oraz paru osób mających w Radzie kontakty. 20grudnia mamy spotkanie z Radą Młodzieży, a 29tego z v-ce prezesem Rady Miasta.

Jeżeli już to v-ce Przewodniczący Rady Miejskiej (bo prezesi to w klubie :))
Skoro jest to temat tak popularny i opłacalny jak twierdzicie to dlaczego nie wszedł weń inwestor prywatny, może to szybsza ścieżka, np.:
http://www.centrumsportowgorskich.pl/sc ... pinaczkowa
w niedokończonej Merilanie wyrosło Trango!
Życzę powodzenia, ale po wielu latach bezskutecznej użerki amatorów rowerów górskich z nadleśnictwem i ekologami w kwestii tras DH/FR w rejonie podstocza i masywu Szyndzielni polecam sporo cierpliwości.
Też mam swoje pomysły:
http://www.youtube.com/watch?v=WWYjsoM35Sw
http://www.youtube.com/watch?v=OKU_CBeWQyY
No i co z tego skoro dreptaki nizinne decydują o przyszłości gór!
Ostatnio edytowano sobota, 18 gru 2010, 00:20 przez ZIZ, łącznie edytowano 1 raz
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez taki1 » sobota, 18 gru 2010, 11:50

Nikt nie powiedział ze inwestycja ta jest opłacalna finansowo. była mowa tylko o tym że park byłby w stanie po częsci sam na siebie pracować.

Ta hala i pół miliona nawet jeśli tyle by miało to wynieść to i tak nie jest to dużo dla miasta skoro na inne obiekty typu Orliki i hale sportowe maja pieniądze, a napewno jest to dużo droższe. Bielsko na orliki wydało już co najmniej 2-3mln, budowa hali pod debowcem pewnie tyle samo jak nie więcej. I wszystko do gry w siatkę, kosza, piłke nożną. Szkoda że w dzisiejszych czasach nie jest to juz tak popularne jak kiedys, a ludzie szukaja czegos nowego.
Jeśli koń mówi do ciebie, że jesteś wariatem - znaczy, że to prawda :D
taki1
nowicjusz
 
Posty: 9
Na forum od: 16 gru 2010, 17:38
Lokalizacja: B-B

Postprzez staszeks » sobota, 18 gru 2010, 14:08

Jezeli już wypomionasz orliki to zechciej łaskawie przeliczyć i podać zł/osobę.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez zbożowy » sobota, 18 gru 2010, 14:26

Ale orliki to inna opcja. Orlik ma w założeniu kosztować mniej niż milion i 2/3 tej kwoty wykłada województwo i ministerstwo więc jest to na zasadzie "Bierz jak dają". No i tak jak mówiłem jednak więcej osób z nich korzysta, odbywają się na nich zajęcia w-f itd. Hala pod Dębowcem jest przystosowana do targów więc pewnie na siebie zarabia.
zbożowy
użytkownik
 
Posty: 1585
Na forum od: 1 cze 2009, 14:53

Postprzez ZIZ » sobota, 18 gru 2010, 14:52

taki1 napisał(a):Nikt nie powiedział ze inwestycja ta jest opłacalna finansowo. była mowa tylko o tym że park byłby w stanie po częsci sam na siebie pracować. ... ... wszystko do gry w siatkę, kosza, piłke nożną. Szkoda że w dzisiejszych czasach nie jest to juz tak popularne jak kiedys, a ludzie szukaja czegos nowego.

Za wynajęcie hali na siatkówkę, koszykówkę czy też futsal wszędzie się płaci; to tylko orliki są za free, taki wyjątek. Prze akcją stawiania orlików w B-B położono nawierzchnie za halą na Bratków i ten niby-orlik jest płatny.
Z tą budową wszędzie boisk do kosza to taka przypadłość Ratusza, nieuleczalna. Kosze są po prostu bezobsługowe, już pn, p. ręczna, siat., futsal, badminton wymagają opieki nad siatkami.
Ludzie szukają nowych sportów, urzędnicy będą upierać się przy tzw. "sprawdzonych"
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez zietek888 » poniedziałek, 20 gru 2010, 14:17

Witam wszystkich!

Czytając wasze posty i widząc tu osoby, które wypowiadają się i argumentują przeciw tej inicjatywie po prostu krew mnie zalewa!!!!

Po pierwsze: pytanie ile jest osób uprawiających sporty extremalne???

Już daje prostą odpowiedz. Mam tor u siebie w ogrodzie do jazdy na mtb bmx, niestety nie mam czasu już o niego dbać i jeżdżę sporadycznie, ALE 2 3 4 lata temu kiedy zajmowałem się tym torem w tamtych latach przetoczyło się u mnie setki ludzi zarówno z Bielska Katowic Jastrzębia itd itd.
Jaki jest wniosek dla mniej bystrych? Jeżeli są warunki do uprawiania danego sportu ludzi uprawiających dany sport z każdym dniem przybywa.

Po drugie: czy to się opłaca? odp. patrz pierwsze pytanie.

Ogólnie jestem zaskoczony, że w takim miejscu jak BB nie ma takiego obiektu, poprostu to jest nie do przyjęcia.

pozdr Wszystkich

Ps. DO WSZYSTKICH ROLKARZY DESKARZY ROWEROWCÓW I WSZYSTKICH ,KTÓRZY POPIERAJĄ SKATEPARK KRYTY W BB. Ruszcie niebo i zimie, aby w końcu w Naszym mieście powstał TEN OBIEKT.

Zietek z Hałcnowa.
zietek888
nowicjusz
 
Posty: 2
Na forum od: 11 mar 2009, 10:50

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sport

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

cron