Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

WOŚP- w B-B

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Postprzez miro » niedziela, 19 gru 2010, 17:02

man napisał(a):Dlaczego tak trudno Wam uznać fakty ?

3. WOŚP przeznacza ponad 20% zebranej kasy nie na dzieci lecz na wakacyjny koncert, wypłaty i mercedesy
?

A czy ktokolwiek podliczył ile wydano na ten cel funduszy podatnika?
Jestem pewien, że wydatki przewyższają zyski cyrku Owsiaka.
Honest differences of views and honest debate are not disunity. They are the vital process of policy-making among free men.
miro
użytkownik
 
Posty: 3057
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez danielstrefa » niedziela, 19 gru 2010, 17:19

man napisał(a):Piotrek, WOŚP jak wiele innych pięknych idei z czasem staje się karykaturą samej siebie.
Ja mogę mówić za siebie, a więc nie podoba mi się teza z początku tego wątku, że miasto ma niemalże obowiązek sponsorować organizacje imprezy, dać sprzęt, ludzi, itd. - nie ma takiego obowiązku i do kilku już lat tego nie robi, i bardzo dobrze, ku rozpaczy różnych ludzi.

Sprawa 2 - WOŚP to nie żadna święta krowa. Można, a nawet trzeba ja krytykować jeżeli coś jest z nią nie tak. To tylko wyjdzie jej na dobre.

Razi mnie również propagowanie żebractwa i wydawanie zebranej kasy na Woodstock, nieruchomości, pensje po 5 000 zł i mercedesy .......... to już nie jest nawet śmieszne .......

po za tym cała reszta mi się podoba :)

1.Miasto nic nie musi ale może! Poza tym zawsze czynnie uczestniczyło w akcji ku rozpaczy podatników...
2. Jasne tylko że to są domysły z frustrowanych dziennikarzy oraz ludzi bliżej związanych ze skrajną prawicą. Natomiast nie przypominam sobie żeby fundacja działała nie zgodnie z prawem RP. A byli już tacy którzy chcieli łeb temu ukręcić. Także Woodstock oraz pensje raptem dla 30 osób i środki trwałe są zakupione zgodnie z prawem.
Man skąd masz takie info o tych pensjach, mercedesach oraz nieruchomościach??
"Żebractwem", jednak trochę mocne sformułowanie. Jeżeli tak spostrzegasz tych ludzi to Ci mocno współczuje podejścia bo , jednak trochę inaczej kojarzy się to słowo większości.
Ostatnio edytowano niedziela, 19 gru 2010, 17:20 przez danielstrefa, łącznie edytowano 1 raz
danielstrefa
użytkownik
 
Posty: 84
Na forum od: 6 gru 2009, 09:35
Lokalizacja: Bielsko Biała

Postprzez Razor 688 » niedziela, 19 gru 2010, 18:53

man napisał(a):
Razor 688 napisał(a):
man napisał(a):1. WOŚP to forma żebractwa

A czy ktoś Cię prosił żebyś wspomógł WOŚP?

Oczywiście, wystarczy wyjść w dniu WOŚP i od razu dopadają Cię stada żebraków z puszkami prosząc o wsparcie ........ więc proszono mnie wiele razy tylko co to ma do rzeczy ?

A to przecież zawsze możesz odmówić czyż nie? Czy powiedzenie słowa nie mam pieniędzy jest takie trudne dla Ciebie... No chyba że jesteś tak bardzo pazernym człowiekiem i należysz do tych zasranych bogaczy którym nie brakuje luksusu... I nie żebraków tylko normalnych młodych ludzi którzy mają chęci do pomocy innym w Tobie niestety tego nie widać...
#711 , #051

http://www.nowymig.cba.pl/ Bielski Informator Komunikacyjny
Razor 688
użytkownik
 
Posty: 402
Na forum od: 1 kwi 2008, 19:06
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez zuo » niedziela, 19 gru 2010, 19:10

man napisał(a):zuo/ no masz ten raport to sobie wylicz
WOŚP zebrała w 2009 roku 33 mln zł - http://news.money.pl/artykul/wosp;zebra ... 14531.html
a na Woodstock, koszty, organizację i merole wydała 8 mln zł ....... i co tu nagłaśniać skoro Owsiak sam mówi śmiejąc się, że z odsetkami może sobie robić co chce, a jak się komuś nie podoba to nie musi wpłacać :)

Jerzy Owsiak " odsetki możemy wydać na to, na co chcemy. Jak to się komuś nie podoba, to może nie wrzucać następnym razem "

No licze i nie moge wyliczyc.

a) Przychody z XVII finału z wpłat pieniężnych : 42.191.283,90
b) Przychody z darowizn rzeczowych i celowych : 7.841.055,69
c) Przychody z 1% podatku 4.473.931,18

Razem:
54506270,77

Z czego
- wydatki na zaopatrzenie placówek służby zdrowia i grup ratownictwa,
hospicja i pomoc indywidualną 26.176.505,13
- wydatki na Program Powszechnych Przesiewowych
Badań Słuchu u Noworodków 2.695.422,33
- Program Infant Flow 82.664,38
- Program leczenia cukrzycy pompami insulinowymi 38.988,59
- wydatki na szkolenia medyczne i ośrodek wolontariatu 2.365.318,21

- wydatki na działalność propagatorską i informacyjną i pożytku publicznego:
- wydatki na organizację XVII Finału 2.275.545,45
- wydatki na organizację koncertu Przystanek Woodstock 2.661.877,57
- wydatki na działalność pożytku publicznego 702.305,98

Pozostałe koszty finansowe- ujemne różnice kursowe 2997628,22 złotych

Gdzie te merole i 8 baniek?
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Postprzez miro » niedziela, 19 gru 2010, 23:38

Widać, że wyznawcy Owsiaka z niewiedzy albo z zawziętości nie chcą słyszeć ani poznać prawdziwych kosztów cyrku Owsiaka. Pewnie liczą znowu na darmowy koncert w pseudo-"Łudstoku". Nie widać ani jednego podliczenia kosztów cyrku z setek samorządów na konto podatnika. Nie widać ukrytych kosztów podatnika za ubezpieczenie imprez, dodatkowej ochrony, dodatkowych służb medycznych związanych z tymi imprezami i służb komunalnych. Nie widać ile to kosztuje abonamenta TV, czy tego, chce czy nie.
Za całą szopkę Owsiaka płaci podatnik i telewidz, którym na sile wciśnięto koszta farsy głupoty. Owsiak nabija sobie tym kasę, zbiera laury i urządza "Łudstoki".
Polecam następną na ten temat publikację.
Terror moralny znów na ulicach
Honest differences of views and honest debate are not disunity. They are the vital process of policy-making among free men.
miro
użytkownik
 
Posty: 3057
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez zuo » poniedziałek, 20 gru 2010, 07:46

Man, miro dogadajcie sie i uscislijcie czy Owsiak przezera publiczne pieniadze czy tez zle (waszym zdaniem) dystrybuuje to co nazbiera. Bo tak ujadacie, ujadacie rzucacie gównem z kazdej strony a nic sie przylepic nie chce.
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Postprzez man » poniedziałek, 20 gru 2010, 08:27

zuo/ z czym masz problem w tym bilansie ?
str. 70 - wydatki na wolontariuszy - 2,3 mln zł
- koncert Woodstock - 2,6 mln zł
- administracja a w nich tajemnicze usługi obce - 1 mln zł
str. 71 - wynagrodzenia - 900 tys zł + premie 80 tys. zł
- inne umowy o prace - 55 tys zł + 85 tys zł
str. 73 - Fundacja nabyła sobie fundusze inwestycyjne
- no i wspomniane merole
str. 76 - budynki - 7,5 mln zł
- fundacja kupiła sobie akcje w spółce córce czyli w Melonie za 1,5 mln zł (str.56)
Ostatnio edytowano poniedziałek, 20 gru 2010, 08:30 przez man, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez zuo » poniedziałek, 20 gru 2010, 08:50

man napisał(a):zuo/ z czym masz problem w tym bilansie ?
str. 70 - wydatki na wolontariuszy - 2,3 mln zł
- koncert Woodstock - 2,6 mln zł
- administracja a w nich tajemnicze usługi obce - 1 mln zł
str. 71 - wynagrodzenia - 900 tys zł + premie 80 tys. zł
- inne umowy o prace - 55 tys zł + 85 tys zł
str. 73 - Fundacja nabyła sobie fundusze inwestycyjne
- no i wspomniane merole
str. 76 - budynki - 7,5 mln zł
- firma kupiła sobie akcje w spółce córce czyli w Melonie za 1,5 mln zł

uprawiasz demagogie

nie na wolontariuszy a na organizacje finalu

usługi obce - widze ze wszedzie weszysz przekret :) moze najpierw sprawdz co sie kwalifikuje pod to okreslenie. albo i nie sprawdzaj, i tak to nic nie zmieni

pensje - 23 osoby z czego 3 etaty to IT, 10 etatów to pracownicy zatrudnieni przy programach medycznych. Srednia pensja to 3900zł, jak na warszawe to cienko. Czy tez moze chodzi Ci o to ze nie pracuja za suchy chleb i wode?

fundacja nabyła fundusze inwestycyjne - to jest inwestycja. Przypuszczam ze slowo Ci obce.

budynki. Hmm :). Stan na koniec 2008 to 7.620.171,16 a na koniec 2009 to 7.491.807,40. Znaczy sie maja mniej niz mieli.

A z Złotym Melonem co Ci nie pasuje?
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Postprzez man » poniedziałek, 20 gru 2010, 11:49

ślepy jesteś ?
na szkolenia i obsługę wolontariatu - 2,3 mln zł
na organizację WOŚP - 2,2 mln zł

fundacja nabyła fundusze inwestycyjne ....... przepraszam, a czy to fundacja czy OFE ?
a złoty melon to zakup spółki widmo czyli klasyczne wyprowadzenie kasy

ile więc wydano na coś innego niż cele WOŚP ?
10 mln zł nie licząc 7,5 mln na nieruchomości i pomijając merole

tyle, że mnie to i tak już nie interesuje bo nie dam już ani grosza złotemu melonowi, ich funduszom inwestycyjnym, ani innym Owsiakowym kombinacjom .........

szkoda tylko tego co dałem
ale tego mi już nikt nie zwróci
Ostatnio edytowano poniedziałek, 20 gru 2010, 11:50 przez man, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez zuo » poniedziałek, 20 gru 2010, 12:00

man napisał(a):ślepy jesteś ?
na szkolenia i obsługę wolontariatu - 2,3 mln zł
na organizację WOŚP - 2,2 mln zł

fundacja nabyła fundusze inwestycyjne ....... przepraszam, a czy to fundacja czy OFE ?
a złoty melon to zakup spółki widmo czyli klasyczne wyprowadzenie kasy

ile więc wydano na coś innego niż cele WOŚP ?
10 mln zł nie licząc 7,5 mln na nieruchomości i pomijając merole

tyle, że mnie to i tak już nie interesuje bo nie dam już ani grosza złotemu melonowi, ich funduszom inwestycyjnym, ani innym Owsiakowym kombinacjom .........

szkoda tylko tego co dałem
ale tego mi już nikt nie zwróci

Nie na
na szkolenia i obsługę wolontariatu - 2,3 mln zł
a na
- wydatki na szkolenia medyczne i ośrodek wolontariatu 2.365.318,21

Zaokrąglasz liczby mocno w góre to sie pozniej musze zastanawiac o co Ci chodzi.

Fundusze, rozumiem ze kasy do banku na lokate tez nie moga oddac?

Złoty Melon i merole - leć do prokuratury ale juz. W innym przypadku wlasnie popełniasz wykroczenie.

Jakie 7.5 bańki i na jakie nieruchomosci? Skadzes to wział? Rozumiesz chociaz to co czytasz?
Ostatnio edytowano poniedziałek, 20 gru 2010, 12:03 przez zuo, łącznie edytowano 1 raz
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Postprzez banan.eu » poniedziałek, 20 gru 2010, 12:02

man

ponad 400 mln zł zebrane od początku wosp...te twoje liczby są co najmniej śmieszne :P to nawet nie jest 10 % tego co zebrali..organizacje i szkolenia to chyba podstawa?
Always look on the bright side of life!
Moderator https://www.facebook.com/groups/biznes20 Biznes 2.0
Avatar użytkownika
banan.eu
użytkownik
 
Posty: 2025
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko Biala

Postprzez man » poniedziałek, 20 gru 2010, 13:03

tylko, że to jest rozliczenie za 1 rok !!!!
nieruchomości - str. 76 - wartość 7,5 mln zł - po co Owsiak kupuje sobie budynki o takiej wartości czy nie lepiej przeznaczyć to na dzieciaki ?


a poza tym widzę, że jesteście tak zacietrzewieni i wierzycie w jedyną oficjalną (tele) wizję rzeczywistości, że nawet jeślibym czarno na białym udowodnił, że 90% to koszty, a tylko 10% cel - to i tak będziecie się przekrzykiwać ile to za te 10% wspaniałych rzeczy uczyniono

i o to chodzi :)
Ostatnio edytowano poniedziałek, 20 gru 2010, 13:08 przez man, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez zuo » poniedziałek, 20 gru 2010, 13:29

man napisał(a):tylko, że to jest rozliczenie za 1 rok !!!!
nieruchomości - str. 76 - wartość 7,5 mln zł - po co Owsiak kupuje sobie budynki o takiej wartości czy nie lepiej przeznaczyć to na dzieciaki ?

man :), to jest bilans roczny. Zestawienie aktywow i pasywów na poczatek i koniec okresu sprawozdawczego. To co tam widzisz i wrzeszczysz ze wydano za pieniadze z 2009 roku to wartość nieruchomosci zbieranych od poczatku WOŚP. Zeby Ci bylo jeszcze nieprzyjemniej dodam że na koniec 2008 roku wartosc nieruchomosci wynosila:7.620.171,16 a na koniec 2009 juz: 7.491.807,40 - MNIEJ!!! Czyli za pieniadze z 2009 roku nie zostaly zakupione zadne nieruchomosci.

man napisał(a):a poza tym widzę, że jesteście tak zacietrzewieni i wierzycie w jedyną oficjalną (tele) wizję rzeczywistości, że nawet jeślibym czarno na białym udowodnił, że 90% to koszty, a tylko 10% cel - to i tak będziecie się przekrzykiwać ile to za te 10% wspaniałych rzeczy uczyniono

i o to chodzi :)

Dobrze ze ty mozesz sobie podac reke z Miro, czytac was nauczyli, pisac was nauczyli, myslec was nie nauczyli.
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Postprzez man » poniedziałek, 20 gru 2010, 14:16

zuo napisał(a):Dobrze ze ty mozesz sobie podac reke z Miro, czytac was nauczyli, pisac was nauczyli, myslec was nie nauczyli.

dobrze myślicielu Ty nasz :)
w wolnej chwili przemyśl jeszcze komu prawie tydzień zajęło by doczytać i zrozumieć ten bilans WOŚP - choć do końca nie jestem pewien czy zrozumiałeś - ważne że dotarło
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez zbożowy » poniedziałek, 20 gru 2010, 14:17

Ciekaw jestem ja wygląda z kosztami w NFZ, 50% na działalność własną?
zbożowy
użytkownik
 
Posty: 1585
Na forum od: 1 cze 2009, 14:53

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości