Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Dieta Dukana

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez necia55 » piątek, 28 sty 2011, 16:39

Yawal-ja kupiłam na Cechowej ,w tym sklepiku ze zdrową żywnością,ale też widziałam na 11 Listopada w podwórzu w sklepiku z przyprawami.Za 6 dag zapłaciłam ok.10 zł
Zalewa się ten susz wodą,stawia na piec i wygotowuje(na małym ogniu-żeby tylko "pyrkało" ok 1 godz. ,aż cała słodycz przejdzie do wody.Potem cedzę przez sito,wyciskam i odparowuję (nie gotując) na piecu,aż zrobi się gęsty syrop.Wlewam do słoiczka lub małej butelki (po soczku,majonezie-takiego z odzysku :D ),zakręcam i do lodówki.Ja robię zawsze z dwóch paczek(12 dag) i ok. 1,5 l wody.Starcza na długo.A w lecie robię przetwory owocowe dla siebie(słodziutka jestem ;) ) i w zimie jak znalazł.Polecam.Jest też stewia w tabletkach,ale tej nie polecam ze względu na cenę -pioruńsko droga,nie opłaca się. A,i jeszcze jedno-syropek ma taki leciutko ziołowy "posmaczek",lekko wyczuwalny,ale w napojach typu -kawa,sok,czy jogurt z owocami jest niewyczuwalny .Syrop ma brązowy kolorek, żebyś nie pomyślała,że coś nie tak :)
Ostatnio edytowano piątek, 28 sty 2011, 16:44 przez necia55, łącznie edytowano 1 raz
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Postprzez yawal » sobota, 29 sty 2011, 10:31

Ze względu na moje wrodzone i nieuleczalne lenistwo zostanę przy słodziku :)
Nie mniej dziękuje za info,kiedyś się może przyda

Pozdrawiam neciu
yawal
użytkownik
 
Posty: 410
Na forum od: 23 wrz 2010, 11:23
Lokalizacja: BB of kors

Postprzez igo » niedziela, 30 sty 2011, 00:20

yawal napisał(a):Ze względu na moje wrodzones i nieuleczalne lenistwo zostanę przy słodziku :)
Nie mniej dziękuje za info,kiedyś się może przyda

Pozdrawiam neciu

Słodzik wyrzuć w siną dal. Jak nie znasz działania aspartamu to polecam lekturę:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Aspartam
Aspartam jest rakotwórczy i już lepiej stosować cukier bo chyba lepiej byc grubym i zdrowym niż...odwrotnie.Wybór jednak należy do Was drogie Panie tylko chciałbym abyście były świadome cholerstwa jakim jest aspartam.
Stewii nie znam więc się nie wypowiadam-myślę że do końca nikt nie wie zbyt wiele na temat tej rośliny ale wydaje się być bardzo ciekawym sposobem na zastąpienie tego dziadostwa jakim są słodziki.
Ostatnio edytowano niedziela, 30 sty 2011, 00:21 przez igo, łącznie edytowano 1 raz
igo
użytkownik
 
Posty: 1169
Na forum od: 6 lis 2009, 19:00

Postprzez necia55 » niedziela, 30 sty 2011, 01:16

http://stewia.info.pl/roslina-stewia.php
tutaj wszystko o stewi .
Ja używam ją od dwóch lat i bardzo sobie chwalę. Udało mi się nawet namówić kilku moich znajomych na używanie stewi i oni też sobie chwalą. Nie zaobserwowałam żadnych skutków ubocznych czy niepożądanych (używam jej rozsądnie,w niewielkich ilościach i tylko tam,gdzie jest potrzebna-np.do przetworów owocowych na zimę, do jogurtu naturalnego z kwaśnymi owocami,bo napojów nie słodzę),od czasu do czasu do pieczenia ciasta(świetnie pasuje do piernika,murzynka) itp.
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Postprzez yawal » poniedziałek, 21 lut 2011, 13:20

No i dupa...tylko 7 kilo
Bułki się za często do mnie uśmiechały ;)
Trzeba zaczynać wszystko od nowa,ale w stare gacie wlazłam :)
yawal
użytkownik
 
Posty: 410
Na forum od: 23 wrz 2010, 11:23
Lokalizacja: BB of kors

Postprzez ewik » poniedziałek, 21 lut 2011, 13:45

7 kg w 1,5 tyg i uważasz, że to jest mało???
Ja bym tak chciała!!!

Chętnie zaczęłabym spotykać się z tym Dukanem ale nie wiem kompletnie jak się do tego zabrać ;-(
Czytałam trochę ale jakoś nie mam pomysłu jak 6o ugryźć.
Czy ktoś pomoże zacząć? Najlepiej z gotowcami na cały tydzień ;-))))
Muszę zjechać o kilka (albo naście jak się uda) kg do czerwca ;-)

HELP
ewik
użytkownik
 
Posty: 372
Na forum od: 25 mar 2007, 12:14

Postprzez yawal » poniedziałek, 21 lut 2011, 14:13

Wcale nie mało ale boczki jeszcze wystają...

Ja zaczęłam zwyczajnie...nie wlazłam w największe gacie które miałam w domu.
Z dnia na dzień przestałam jeść pieczywo, cukier, warzywa, owoce, tłuszcz...
ziemniaki się do mnie uśmiechały...

Kurde samo białko, od razu lecisz z wagi i to cieszy. Gorzej z wytrwaniem w tej diecie.
Nie wychodziły mi te wszystkie wypieki więc nie jadłam żadnego pieczywa. W pracy zaczęli na mnie patrzyć jak na okaz w zoo...

Nawet te otręby mogłam znieść i jogurty bez niczego (bez smaku też) ale jak taki ziemniak na ciebie patrzy to weź się człowieku opanuj!
I cała dieta od nowa. Ale silna jestem, dam rady...
yawal
użytkownik
 
Posty: 410
Na forum od: 23 wrz 2010, 11:23
Lokalizacja: BB of kors

Postprzez ppiotr » poniedziałek, 21 lut 2011, 19:33

A ja uważam, że najlepszym sposobem jest uprawianie sportu może to nie najłatwiejszy sposób ale skuteczny pewny i "bezpieczny" oczywiście można przy tym uważać co się je i darować sobie hamburgery chipsy itp.

A jakieś diety, elektroniczne gadżety cóż diety cud niema i nic za darmo więc wypadało by popracować nad sobą :)
ppiotr
użytkownik
 
Posty: 553
Na forum od: 10 kwi 2007, 22:22

Postprzez Panna_Migotka » poniedziałek, 21 lut 2011, 20:19

ja byłam na Ducanie i wytrzymałam miesiąc... jednak brak ulubionych warzyw (marcheweczka), a w szczególności owoców był dla mnie nie do zniesienia. Ale dieta jest cudna dieta dla mięsojadaczy
Avatar użytkownika
Panna_Migotka
nowicjusz
 
Posty: 7
Na forum od: 21 lut 2011, 20:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez tomi308 » wtorek, 22 lut 2011, 08:41

Ta dieta to jakaś masakra.Sioistra jest na niej ,nie widziałem jej 1,5m-ca i teraz bym jej nie poznał.Mówi że schudła jakieś 8 kg a wygląda jakby schudła ze 20 kg.
tomi308
użytkownik
 
Posty: 324
Na forum od: 11 lut 2011, 10:02

Postprzez aneva » wtorek, 22 lut 2011, 11:17

ppiotr napisał(a):A ja uważam, że najlepszym sposobem jest uprawianie sportu może to nie najłatwiejszy sposób ale skuteczny pewny i "bezpieczny" oczywiście można przy tym uważać co się je i darować sobie hamburgery chipsy itp.

A jakieś diety, elektroniczne gadżety cóż diety cud niema i nic za darmo więc wypadało by popracować nad sobą :)

Zgadzam się w 100%! Narzuciłam sobie rygor- 2 razy w tygodniu fitness+ 2 razy w tygodniu basen. Efekty są szybko widoczne, ciało jest wyrzeźbione, wzmocnione, humor rewelacyjny:) No i do tego mogę sobie czekoladę szamać:) Idę po kromasa z Nutellą:) Polecam (sport i nutellę):)
aneva
użytkownik
 
Posty: 276
Na forum od: 24 lip 2007, 09:25

Postprzez yawal » czwartek, 24 lut 2011, 21:20

ppiotr napisał(a):A ja uważam, że najlepszym sposobem jest uprawianie sportu może to nie najłatwiejszy sposób ale skuteczny pewny i "bezpieczny" oczywiście można przy tym uważać co się je i darować sobie hamburgery chipsy itp.

A jakieś diety, elektroniczne gadżety cóż diety cud niema i nic za darmo więc wypadało by popracować nad sobą :)

Przy dwójce dzieci, pracy na trzy zmiany (nie przy biurku) i niezbyt grubym portfelu to mogę sobie fitness pooglądać w tele. Zgodzę się z Tobą, że sport to świetny sposób na zrzucenie zbędnego balastu, ale nie każdy ma możliwości.
Nigdy nie twierdziłam że ta dieta jest cudowna, wymaga wielu wyrzeczeń i samodyscypliny. A to chyba też praca nad sobą.
yawal
użytkownik
 
Posty: 410
Na forum od: 23 wrz 2010, 11:23
Lokalizacja: BB of kors

Postprzez ppiotr » czwartek, 24 lut 2011, 22:45

Co kto robi to jego indywidualna sprawa i nie ganie nikogo za to co robi jego zdrowie więc nie musisz się usprawiedliwiać ;), napisałem jakie jest moje zdanie.
Co do zasobności portfela to nikt nie mówi że trzeba chodzić na jakieś płatne zajęcia i kupować nie wiadomo jaki sprzęt np. bieganie, wycieczki w trekingowe po okolicznych górkach. Co do czasu zawsze się w tygodniu uda wygospodarować 2-3h, Znam osoby które pracują również w systemach zmianowych mają rodzinę uprawiają w miarę możliwości regularnie sport (niektórzy jeszcze jeżdżą ze mną w lecie na krótkie rowerowe wypady czy chodzą po górach ) a do tego mają jeszcze jakieś inne pasje.
ppiotr
użytkownik
 
Posty: 553
Na forum od: 10 kwi 2007, 22:22

Re: Dieta Dukana

Postprzez natsaa » środa, 22 kwi 2020, 15:53

Zamiast próbować różne diety, które niestety nie zawsze przynoszą wymarzony końcowy efekt może warto zainwestować w dietę pudełkową? Koleżanka poleciła mi i sama się chyba skuszę Próbowałam różnych diet, ale nie umiem się pilnować z tym zdrowym gotowaniem :? A tutaj catering prosto pod drzwi domu :D
Ostatnio edytowano piątek, 24 kwi 2020, 12:15 przez Piotrek, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Regulamin pkt5
natsaa
nowicjusz
 
Posty: 1
Na forum od: 22 kwi 2020, 15:49

Re: Dieta Dukana

Postprzez moty72 » środa, 17 cze 2020, 06:20

Te wszystkie diety cud są jak dla mnie o kant stołu rozbić. Wielokrotnie mówiło się nawet, że to niebezpieczna dieta, ponieważ efektem jest szybki spadek wagi, a konsekwencją problemy zdrowotne.
moty72
użytkownik
 
Posty: 24
Na forum od: 29 sty 2014, 10:59

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

cron