Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Kto jeszcze dostanie po 250 tys? Może ofiary z Heweliusza?

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Postprzez Pan Kazimierz » poniedziałek, 28 lut 2011, 22:34

Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez stalin » wtorek, 1 mar 2011, 00:12

chyba po to biara niezle wyplaty co miesiac i w wieku 35 lat przechodza na emeryture zeby nie bylo takich akcji.Bedac zawodowym zolnierzem bierze sie ryzyko pod uwage,a raczej powinno sie.ehh,na uklady nie ma rady.
stalin
użytkownik
 
Posty: 102
Na forum od: 2 lut 2009, 17:00

Postprzez zbożowy » wtorek, 1 mar 2011, 07:21

stalin napisał(a):chyba po to biara niezle wyplaty co miesiac i w wieku 35 lat przechodza na emeryture zeby nie bylo takich akcji.Bedac zawodowym zolnierzem bierze sie ryzyko pod uwage,a raczej powinno sie.ehh,na uklady nie ma rady.

Jakieś odszkodowanie się należy ale nie powinno być uzależnione od medialności katastrofy.
zbożowy
użytkownik
 
Posty: 1585
Na forum od: 1 cze 2009, 14:53

Postprzez Ryszard O. » wtorek, 1 mar 2011, 12:56

Według mnie to właśnie niestety medialność katastrofy czy innego podobnego zdarzenia decyduje o tym kto dostanie "specjalne" odszkodowanie.

Czy wcześniej przed "Smoleńskiem", ktoś słyszał o takich odszkodowaniach np w górnictwie, w wypadkach budowlanych, itd.

Zawsze wystarczyło to odszkodowanie- wypłacane przez ubezpieczyciela danej osoby poszkodowanej.

W przypadku naszych "elit"- musiało się to zmienić.
Tylko mam pytanie dlaczego ma to być z mojej podatnika "kiesy"?
Aby wypłacić "elitom" odszkodowania, obywatelom podniesiono stawkę vat-u.
niezależny, obiektywny
Ryszard O.
użytkownik
 
Posty: 297
Na forum od: 18 lut 2011, 17:26

Postprzez monika44 » wtorek, 1 mar 2011, 13:10

Odszkodowania to powinni dostać ranni żołnierze z Afganistanu żeby mieli się za co leczyć.
Jeżeli ktoś zginął w jakimkolwiek wypadku to nie widzę sensu odszkodowań.
monika44
użytkownik
 
Posty: 161
Na forum od: 29 wrz 2010, 20:58

Postprzez Pan Kazimierz » wtorek, 1 mar 2011, 13:32

monika44 napisał(a):Odszkodowania to powinni dostać ranni żołnierze z Afganistanu żeby mieli się za co leczyć.
Jeżeli ktoś zginął w jakimkolwiek wypadku to nie widzę sensu odszkodowań.

Uzasadnij proszę dlaczego żołnierze ranni w Afganistanie mają dostać ekstra kasę?
Powinni być ubezpieczenie a po za tym każdy kto jedzie na wojnę i okupować inny kraj liczy się z tym że może zostać ranny lub zginąć. Taka dola okupanta.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez Ryszard O. » wtorek, 1 mar 2011, 13:45

Pan Kazimierz napisał(a):
monika44 napisał(a):Odszkodowania to powinni dostać ranni żołnierze z Afganistanu żeby mieli się za co leczyć.
Jeżeli ktoś zginął w jakimkolwiek wypadku to nie widzę sensu odszkodowań.

Uzasadnij proszę dlaczego żołnierze ranni w Afganistanie mają dostać ekstra kasę?
Powinni być ubezpieczenie a po za tym każdy kto jedzie na wojnę i okupować inny kraj liczy się z tym że może zostać ranny lub zginąć. Taka dola okupanta.

Słuszna racja.
Od tego jest ubezpieczyciel aby wypłacał odszkodowania.
Co do "okupanta" to on powinien wypłacać odszkodowania okupowanym.
Udziałowi Polski w okupacji Afganistanu- mówię nie.
niezależny, obiektywny
Ryszard O.
użytkownik
 
Posty: 297
Na forum od: 18 lut 2011, 17:26

Postprzez Pan Kazimierz » wtorek, 1 mar 2011, 14:14

Polecam film RESTREPO - zobaczycie kto walczy po stronie amerykańskiej, jaką ma filozofię i jaką radość czerpie z zabijania.
Ostatnio edytowano wtorek, 1 mar 2011, 14:14 przez Pan Kazimierz, łącznie edytowano 1 raz
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez monika44 » wtorek, 1 mar 2011, 17:11

Decyzją polskich władz polskie wojsko jest w Afganistanie.Czy tego chce czy nie.Dostają rozkaz i tyle.Dodatkową motywacją ma być zarobek chociaż nie są to jakieś duże pieniądze.Wielu jedzie z wewnętrznego przekonania.Mój brat jest zawodowym żołnierzem i był na paru misjach , począwszy od Kosowa.I dlatego skoro się ich tam posyła jako reprezentantów kraju to trzeba o nich zadbać po powrocie.
monika44
użytkownik
 
Posty: 161
Na forum od: 29 wrz 2010, 20:58

Postprzez Pan Kazimierz » wtorek, 1 mar 2011, 18:05

monika44 napisał(a):Decyzją polskich władz polskie wojsko jest w Afganistanie.Czy tego chce czy nie.Dostają rozkaz i tyle.Dodatkową motywacją ma być zarobek chociaż nie są to jakieś duże pieniądze.Wielu jedzie z wewnętrznego przekonania.Mój brat jest zawodowym żołnierzem i był na paru misjach , począwszy od Kosowa.I dlatego skoro się ich tam posyła jako reprezentantów kraju to trzeba o nich zadbać po powrocie.

hmm o jakim wewnętrznym przekonaniu mówisz? Czy na misje nie jedzie się "na ochotnika" przynajmniej oficjalnie? Przecież Ci goście jadą tam po przygodę i kasę i to są prawdziwe powody wyjazdów - wiem z relacji, rozmów itd.
Żołnierz Polski NIGDY nie był okupantem i najemnikiem do obecnych czasów - wstyd.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez monika44 » wtorek, 1 mar 2011, 18:41

Wewnętrzne przekonanie to może też być patriotyzm.Jeżeli ktoś całe swoje zawodowe życie świadomie poświęcił wojsku też o czymś świadczy.
Nie podoba mi się nazwa ' okupacja".Zastanówmy się jakby wyglądały te "okupowane"rejony w chwili obecnej bez kontroli w postaci wojska.Czasy są jakie są .Jak wyobrażasz sobie walkę z terroryzmem ?
monika44
użytkownik
 
Posty: 161
Na forum od: 29 wrz 2010, 20:58

Postprzez Pan Kazimierz » wtorek, 1 mar 2011, 22:33

Patriotyzm to nie wojna o ropę i okupacja innego kraju - przykro mi.
Jakim terroryzmem? Chyba że masz na myśli mordowanie amerykanów przez ich własny rząd? Kto wyszkolił Bin Ladena wiesz? Amerykanie - przykro mi.
Nie podoba CI się "okupacja" - a jak nazwiesz najazd na inny kraj i utrzymywanie tam wojska?
Ostatnio edytowano wtorek, 1 mar 2011, 22:35 przez Pan Kazimierz, łącznie edytowano 1 raz
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez staszeks » wtorek, 1 mar 2011, 23:05

Panie Kazimierzu
ja już nic nie piszę poniewaz mamy taką samą "sygnaturę"
Zapomniałeś tylko dodać, że najazd był na dodatek w cudzym interesie.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez monika44 » środa, 2 mar 2011, 09:41

Jednak jeżeli już tam jesteśmy jako państwo ( z tym się można zgadzać lub nie ) to o naszych rannych żołnierzy należy zadbać po ich powrocie do kraju.To miałam na myśli pisząc o odszkodowaniach .
monika44
użytkownik
 
Posty: 161
Na forum od: 29 wrz 2010, 20:58

Postprzez Ryszard O. » środa, 2 mar 2011, 10:56

monika44 napisał(a):Jednak jeżeli już tam jesteśmy jako państwo ( z tym się można zgadzać lub nie ) to o naszych rannych żołnierzy należy zadbać po ich powrocie do kraju.To miałam na myśli pisząc o odszkodowaniach .

Co masz konkretnie na myśli mówiąc, że państwo powinno zadbać o naszych rannych żołnierzy po powrocie do kraju?
niezależny, obiektywny
Ryszard O.
użytkownik
 
Posty: 297
Na forum od: 18 lut 2011, 17:26

Następna strona

Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości