Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

W G.W. przeczytałem, że po nie korzytnym przelicze

Wasze wpisy od dnia 01.01.2006 do dnia 01.09.2006 roku.

Postprzez greg1 » wtorek, 11 lip 2006, 10:52

To stanowisko to przykład sląskiej histerii. Ślązoki są zawsze przekonani że wszyscy ich krzywdzą. Gałkowski ma rację, że tego nie podpisał, bo środki z UE powinny być dzielone z głową, a nie według kryteriów "etniczno-regionalnych". Po prostu były trzy warianty podziału i każdy z nich kogoś promował, a kogo innego "odstawiał od cycka". Wg wojewody i jego artykułu w GW i tak w przeliczeniu "na głowę" będziemy na drugim miejscu w kraju. I jeszcze jedno: na liście priorytetowych inwestycji zgłoszonych przez władze wojewódzkie nie ma żadnych inwestycji z naszego miasta i okolicy, więc spokojnie, bez histerii, i tak jesteśmy skazani na własne siły i własny lobbing.
greg1
użytkownik
 
Posty: 362
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez greg1 » wtorek, 11 lip 2006, 11:08

Pomyłkaw poprzednim poście, nie "na głowę" ale suma ogółem. Drugie miejsce po mazowieckim (województwie).
greg1
użytkownik
 
Posty: 362
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » wtorek, 11 lip 2006, 11:11

A że tak się spytam. Co mnie obchodzi, że jesteśmy na drugim miejscu jako województwo? Ważne ile dostanie Bielsko-Biała, a nie Katowice.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Konrad » wtorek, 11 lip 2006, 11:30

Kiedy wybory się skończyły i znany już był wynik - co za tym idzie kto zasiądzie w ławach sejmowych. Dało się słyszeć z ust przyszłych parlamentarzystów słowa typu : o zmianie administracyjnej państwa nie możemy rozmawiać bo ten pomysł jest na dzień dzisiejszy nie realny, ale będą razem z posłami ze śląska zabiegali o to aby sprawy naszego regionu nie były marginalizowane! Przeciez to wiadomo jak potną Katowicom to Katowice odkują się w jakimś procencie tnąc nam! I gdzie ta współpraca ja się pytam! Czy wypowadający się na tym forum mają jakąś wiedzę na temat: Co przez te 16 lat posłowie z naszego miasta załatwili, dla B-B? Myślę tutaj o sprawach, które miały pozytywne znaczenie dla naszego miasta.
Konrad
użytkownik
 
Posty: 457
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez greg1 » wtorek, 11 lip 2006, 12:37

PSOMF/ Może nieudolnie, ale to samo chciałem powiedzieć: BB musi samo dbac o siebie a nie ulegac "ślaskiej histerii". Jak urzędnicy z Zabrza nie potrafili wniosku napisać poprawnie i Stadion Ślaski został źle oceniony w rankingu przed ME, to tez nas próbowali wciągnąc w jakąś akcje protestu i nacisku, że niby Śląsk jest krzywdzony. A kryteria były znane dwa lata wcześniej i każdy miał takie same szanse. Ślązacy powinni mniej narzekać i szukać wszędzie spisków, tylko wziąć się do porządnej roboty, z której podobno niegdys słynęli
greg1
użytkownik
 
Posty: 362
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00


Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości