Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Dawno temu Budowlanka, obecnie Rekord

Forum dyskusyjne dla fanów siatkówki, piłki nożnej, koszykówki i innych sportów.

Postprzez JiB2 » środa, 6 lip 2011, 17:35

Witam.
Zakładam wątek z przyczyn stricte ekonomicznych, tzn. mam w tym swój interes.
Nie będę kamuflował, że chodzi o wolontariat.
Nie chodzi natomiast o reklamę, a o zdobycie Waszych opinii na temat obecnie funkcjonującego Klubu i obiektu.
W obiegowej opinii mamy TS Podbeskidzie w ekstraklasie Piłki Nożnej, BKS sekcja piłkarska z tradycjami,BTS Rekord w Ekstraklasie Futsalu, BTS Rekord w II Lidze Kobiet, BKS Aluprof wspaniałe siatkarki. Tzw. "piłkarski Rekord" gdzieś tam w Bielsku jest, ale jak w Waszej świadomości? Gdzie? Jakie macie przemyślenia. Pytanie otwarte.
Prośba jest następująca. Proszę o Wasze opinie.
Ostatnio edytowano środa, 6 lip 2011, 17:36 przez JiB2, łącznie edytowano 1 raz
prentki.blog.pl
JiB2
użytkownik
 
Posty: 527
Na forum od: 24 lut 2009, 16:17

Postprzez davnbb » środa, 6 lip 2011, 17:54

Jesli moj syn bedzie chcial kopac w pilke to posle go do szkolki Rekordu. Wg. mnie jest to madrze prowadzony i stawiajacy na mlodziez klub. Wybudowali kompleks sportowy, ktory moze byc baza treningowa na zgrupowania. Swietne polozenie obiektu (lasy, miejsce do biegania). Znam kilka osob, ktore byly zwiazane z tym klubem i mam o nim jak najlepsza opinie.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Postprzez JiB2 » środa, 6 lip 2011, 18:13

davnbb, trochę słodzisz. Nie wybudowali, ale wyremontowali i odbudowali.
Faktem jest natomiast, że szkolą na potęgę i mają dziołchy kopiące w piłę, etc, etc.
Dziekuję za opinię!
PS:Rozbudowali z własnych pieniędzy i dalej budują. To tak.
Ostatnio edytowano środa, 6 lip 2011, 18:13 przez JiB2, łącznie edytowano 1 raz
prentki.blog.pl
JiB2
użytkownik
 
Posty: 527
Na forum od: 24 lut 2009, 16:17

Postprzez Piotrek » środa, 6 lip 2011, 18:40

Jakiego rodzaju wolontariatu Jurku oczekujesz i od kogo. Ja sportem interesuję sie o tyle o ile żeby kibice nie uszkodzili ani mnie ani nikogo innego, a sport jako taki mi nie przeszkadza i uważam, że jest to coś pozytywnego, czasami oglądam F1 a częściej snookera. A moim sportem jest ogród i i pszczoły. Więc pewnie nie jestem w kręgu osób, które powinne zareagować na to co napisałeś, ale interesuje mnie coś więcej, czego się spodziewasz? bo Twoja wypowiedź jak dla mnie jest bardzo tajemnicza. pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Postprzez JiB2 » środa, 6 lip 2011, 18:48

Piotrze, takiej opinii wyczekiwałem. O jacie. Brzmi jak scenariusz reklamowy.
Nie .
Wolontariat, to hasło wytłumaczenie, że ja takim wątkiem tego nie robię. Owszem, PLN też za to nie dostanę.
Oczekuję wspomożenia wolontarialnego jak niżej.
Chodzi o to, że każdego z Bielska i Białej, chciałbym zapytać pytaniem otwartym, czyli opinią na temat tego Klubu sportowego i jego obiektów.
Więc zadam pytanie zamknięte.
Czy: ?????
1. Wiesz czym jest;
2. Słyszałeś o tym;
3. Wiesz gdzie się znajduje;
4 .Co to robi...?
ALE, każdego z miasta nie zapytam, ale do mojej ankiety proszę Was, czy Tych użytkowników forum, o których wiem, że napiszecie co myślicie. Forumowiczów. I o szczere odpowiedzi proszę.
PS: Nie jestem tam zatrudniony i nie mam z tego żadnego gratisu. Spodziewam się jedynie, że w Curriculum Vitae coś może sobie wpiszę.
Ostatnio edytowano środa, 6 lip 2011, 19:10 przez JiB2, łącznie edytowano 1 raz
prentki.blog.pl
JiB2
użytkownik
 
Posty: 527
Na forum od: 24 lut 2009, 16:17

Postprzez GeN » środa, 6 lip 2011, 20:45

No to proszę bardzo. Wiem gdzie jest, znam obiekt. Ale poza tym niewiele więcej mogę powiedzieć. Jestem niereprezentatywnym przypadkiem osoby, której cała sportowa impreza zwisa kilogramem kalafiora u powały chaty kurpiowskiej, o ile bezpośrednio go nie atakuje. Poza sportami "mechanicznymi", które dokładnie odwrotnie. A Rekord? Cóż, trochę dłubię w komputerach, więc siłą rzeczy słyszałem. Ostatecznie:
1 - tak
2 - tak
3 - tak
4 - nie, nie pojmuję
GeN
użytkownik
 
Posty: 1276
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez mupat » środa, 6 lip 2011, 21:25

No to od początku, kiedyś grałem na Rekordzie (niestety zawsze przegrywaliśmy ) i moim zdaniem mają najlepszą bazę sportową w okolicy. Boisko normalne i ze sztuczną nawierzchnią, hala sportowa, oraz teraz chyba mnini odnowe biologiczną. Klub świetnie zarządzany i jako jedyny w BB otwarty również na amatorską piłkę tzn. liga amatorska futsalu, turnieje dla dzieci i młodzierzy podczas feri itd,itp. Sportowo: futsal na bardzo wysokim poziomie który w ostatnich 2 latach razem z TS wypromował BB, piłka nożna kobieca - nareszczie już dawno się o to prosiło, bo do żywca dobrym piłkarką (lub dziewczynką) dojeżdzać to daleko. Piłka nożna "trawiasta" zespół zbudowany na bazie wychowanków bielskich klubów, który nieźle sobie radzi. Podobnie jak davnbb uważam że mają najlepszą szkółkę piłkarską, i nie robią problemów jeżeli dany zawodnik chce odeść. kończąc 4 TAK.
Ostatnio edytowano środa, 6 lip 2011, 21:25 przez mupat, łącznie edytowano 1 raz
mupat
użytkownik
 
Posty: 49
Na forum od: 19 lut 2008, 10:33

Postprzez JiB2 » środa, 6 lip 2011, 21:44

Dzięki!
A tak "laicko", jak widzicie dojazd, oirentację w terenie co do położenia Klubu, potencjał na ludzi z zewnątrz, możliwosci techniczne itd. ?
prentki.blog.pl
JiB2
użytkownik
 
Posty: 527
Na forum od: 24 lut 2009, 16:17

Postprzez davnbb » środa, 6 lip 2011, 22:58

JiB2 napisał(a):davnbb, trochę słodzisz. Nie wybudowali, ale wyremontowali i odbudowali.
Faktem jest natomiast, że szkolą na potęgę i mają dziołchy kopiące w piłę, etc, etc.
Dziekuję za opinię!
PS:Rozbudowali z własnych pieniędzy i dalej budują. To tak.

Pamietam czasy jak grali tam Budowlani. Chodzilo mi o to, ze wyremontowali i rozbudowal.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Postprzez JiB2 » czwartek, 7 lip 2011, 18:41

Gen, pociobam Ciebie.
pkt.4, twoja odpowiedź: nie, nie pojmuję.
Co to robi jako miejsce przy startowej?(pozytywnie i negatywnie).
1. Czym jest firma sponsor, twoim zdaniem dla Klubu?
2. Czym jest dla obiektu?
3. Czy potrafisz sobie wizualizować nieruchomość i obiekty na tej nieruchomości?
4. Co byś zmienił , gdybyś był właścicielem?
5. Czy wiesz co znajduje się na nieruchomości?
6. Czy wiesz jakie akcje społeczne prowadzą?
7. Jak oceniasz basen w Cygańskim Lesie?
Widzę, że reszta forumowiczów olała moją prośbę sikiem nieprostym.
Jestem ciekaw opinii, man, Necia55, woznica67, GP, wloczykij, Pan Kazimierz, Przemek73, sweeper, GluE,staszeks, zuo, Zuzet, a nawet miro. Opinie Del_Reya będę miał po prośbie.

Jesteście moją próbką kontrolną! :)
Dlatego to dla mnie takie ważne.
Po prostu Wasze opinie dla mnie są bardzo cenne, dlatego proszę o to.
Oczekuję odpowiedzi otwartych, opinii. Każde Wasze wpisy są dla mnie cenne.
Specjalnie niektóre są pytaniami zamkniętymi i otwartymi. Wiem, wymagają czasu, ale cokolwiek, a szczerze napiszcie.
Ostatnio edytowano czwartek, 7 lip 2011, 19:06 przez JiB2, łącznie edytowano 1 raz
prentki.blog.pl
JiB2
użytkownik
 
Posty: 527
Na forum od: 24 lut 2009, 16:17

Postprzez GeN » czwartek, 7 lip 2011, 19:34

Ha! Widać muszę konkretyzować i to szybko, szczególnie że jutro już mnie nie ma przez tydzień i choć są jakieś szanse na kontakt sieciowy to różnie może się być ostatecznie.

I tu mnie masz. Bo o ile cały ten zgiełk średnio rusza, o ile w ogóle, wyniki ligi skopanej interesują mniej niż wskaźniki ekonomiczne Republiki Kongo, o siatkówce wiem tyle, że to taki tenis ziemny, tylko z kilku, bez patyczków i wyżej wieszają sznurek, a terminy brydża uważam za ekstremalnie wysiłkowy sport (te kolejne flaszki i paczki fajek - tu trzeba Tytanów by wytrzymać!), to zupełnie inaczej na wszystko patrze gdy w grę wchodzi lokalny patriotyzm. Taki nie w sensie nadymania się, bo grozi utratą panowania nad zwieraczami, tylko wykonywania nieobowiązkowych, dobrowolnych działań na rzecz... brakuje dobrego słowa... na rzecz heimatu. Wtedy jestem cały za, mimo iż może samo pole działania nic nie obchodzić. Więc tak kołem wracamy do "miejsca na Startowej" i tu:

1. Rekord jest istotą trwania klubu, zabraknie sponsora całość wróci w ruinę, jakoś nie widzę na horyzoncie galopującego stada darczyńców.
2. Symbiotem. O ile na początku angażowania się "w obiekt" firmy nie rozumiałem (bo szkolenia rozumiem, system napisany, sprzedać można i na wdrożeniach jest niezła kasa, lecz żeby od razi cały kompleks kupować?), to teraz widzę wzajemne uzupełnianie firmy w sumie informatycznej i obiektu sportowego.
3. W części. Wiele zapewne nie widziałem, bo przecież ja taki niesportowy jest. Gdyby tam rozgrywano jakiś OS czy regaty, to co innego, ale na razie...
4. Niedobrze skierowane pytanie... Ja wiem? A, mam! Mały lecz zróżnicowany przestrzennie poligon ASG bym strzelił! I zabronił wstępu nań malarzom, niech za owcami biegają. O to chodziło?
5. Częściowo. Na przykład hotel. Jednak większość posiadłości to jednak terra incognita.
6. a... e.... u.... hm... Wstyd się przyznać, lecz tak na szybko nic mi nie przychodzi do głowy. Pustka jakaś.

Teraz dobrze?
GeN
użytkownik
 
Posty: 1276
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez man » czwartek, 7 lip 2011, 19:42

Rekord ......... kojarzy mi się bardzo pozytywnie

Pamiętam jak to wyglądało za czasów KS Budowlanych i pamiętam jak miło byłem zaskoczony gdy zobaczyłem efekty działań właściciela po przejęciu tego obiektu. Ta inwestycja na Startowej jest wzorcowym połączeniem prywatnego biznesu z działalnością społeczną - bez oglądania się na urzędasów, miejskie dotacje, itp., ktoś tworzy obiekt za swoją własną kasę i według własnego pomysłu.

Myślę, że wyprzedził czas co najmniej 10 lat i chwała właścicielowi Rekordu za to bo efekty widać każdego roku coraz bardziej.

Obiekt znam dość dobrze. Świetny, niedrogi hotel z salką konferencyjną. Dobry dojazd
oraz odnowiony basen tylko dodaje wartości temu rejonowi BB.

Podejrzewam, że gdyby Fiat sprzedał Rekordowi Stadion BKS, to nowy Stadion i ekstraklasę mielibyśmy już od kilku lat - i to bez wyciągania pieniędzy z kasy miejskiej :)

Tak, więc życzę im jak najlepiej bo to wyjątkowa inwestycja w naszym mieście.
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez SAMAEL66 » czwartek, 7 lip 2011, 19:52

Więc tak, Mieszkam w Bielsku dwa lata i mam już jakieś zdanie na temat tego miasta i życia w nim :). Jeśli chodzi o piłkę nożną to wiadomo TSP ekstraklasa, tysiące kibiców i świetna atmosfera na stadionie. BKS zespół z tradycjami i niekoniecznie dobrą otoczką wokół jego kibiców. Najbardziej jednak podoba mi się REKORD.
-Dobra baza treningowa
-Sporo sekcji i roczników
-Dobrze zarządzany klub
-W pewnym sensie misja :) w porównaniu do pozostałych Klubów

Myślę że siłą piłki seniorów w Rekordzie jest to że grają tam zawodnicy wywodzący się z tego miasta i okolic. Grają oni ponieważ chcą i czyją taką potrzebę nie dla kasy. Moim zdaniem klub zasługuję na III ligę, lecz awans do klas wyższych zabiłby ten zespół.
Kiedy wejdą tam w grę kontrakty, kasa i zawodnicy nie związani z regionem zaczną się kłopoty łącznie ze zmiana nastawienia do tego klubu kibiców np. BKS-u który w tej chwili jest chyba zupełnie obojętny.


PODSUMOWUJĄC: Super klub piłki halowej, piłki kobiecej, i szkoły piłkarskiej , ale siła piłki seniorów tkwi w otwartej polityce piłki amatorskiej silnie regionalnej!
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Postprzez JiB2 » czwartek, 7 lip 2011, 20:41

Gen. dzięki! Chodzi o to że naleśniki źle wysmażone wymagają silikonu, a szpachlówka budowlana najlepiej rozprowadza mocz.
AAALE.
Twój post precyzuje coś, o czym powinien wiedzieć właściciel. Słuszna i bardzo cenna opinia.
Man, serdecznie dziękuję za opinię.
Man, szkolą tak wiele osób i mają do tego szkołę, że dostają w ramach "grantów" miejską kasę i ministerialną, w ochłapach. Z tego co dzisiaj się dowiedziałem to nie wystarcza, na COŚ.

Nadal jest tak , jak napisał GluE, że właściciel wykłada pieniądze z portfela, aby zbilansować budżet całego cyrku. Jego cyrk, jego małpy. Z tym,że już zbudował markę i coraz mniej musi dopłacać. Bo ludzie z zewnątrz, chętnie dopłacają za wartościowy produkt. A przy okazji biznes okoliczny się kręci.
SAMAEL66, dzięki za opinię. Misja Klubu jest, wiele szkolonych jest, a co do pieniędzy się nie wypowiadam. Nie znam szczegółów. To nie mówię. Ja też szczegółów nie znam. Zostałem podpuszczony, przez podmiot zewnętrzny, na temat REKORD-u, więc pytam.
prentki.blog.pl
JiB2
użytkownik
 
Posty: 527
Na forum od: 24 lut 2009, 16:17

Postprzez davnbb » czwartek, 7 lip 2011, 22:47

SAMAEL66 napisał(a):zaczną się kłopoty łącznie ze zmiana nastawienia do tego klubu kibiców np. BKS-u który w tej chwili jest chyba zupełnie obojętny.

Zdziwibys sie ilu kibicow BKS-u zaglada na Rekord.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Następna strona

Powrót do Sport

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości

cron