Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

ROWER

Forum dyskusyjne dla fanów siatkówki, piłki nożnej, koszykówki i innych sportów.

Postprzez ewik » środa, 31 sie 2011, 06:56

Witam,
Czy ktoś może mi pomóc w kwestii doboru rozmiaru roweru do wzrostu?
Mam na oku rower Mexller Village Comfort Line, http://www.mexller.com.pl/ o wymiarach:
Rama 19 cali natomiast koła to 58 cm felga plus opona.

Ja mam 170 cm wzrostu.
Na co zwócić uwagę przy kupnie?

Z góry dziękuję za pomoc.
ewik
użytkownik
 
Posty: 372
Na forum od: 25 mar 2007, 12:14

Postprzez Alinoe » środa, 31 sie 2011, 11:43

będziesz to kupować prze internet czy osobiście ??
to rower miejski więc tak na prawdę najlepiej jest na nim usiąść, potrzebujesz dosięgać do pedałów i wygodnie siedzieć ;)

siedząc i naciskając ***** na samym dole piętą, noga powinna być jeszcze nie całkiem wyprostowana (już prawie ale nie całkiem ;) ) a najlepiej jak w takim ustawieniu siodełka będzie ono wysunięte na sztycy mniej więcej do połowy :D
Avatar użytkownika
Alinoe
użytkownik
 
Posty: 1433
Na forum od: 23 lut 2009, 21:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez ewik » środa, 31 sie 2011, 13:07

Dzięki za uwagi :)
Będę kupować osobiście :-)
ewik
użytkownik
 
Posty: 372
Na forum od: 25 mar 2007, 12:14

Postprzez ppiotr » środa, 31 sie 2011, 14:25

Najlepiej podjechać do sprawdzonego sklepu gdzie znajdziesz fachową poradę aczkolwiek wcześniej warto sobie zadać pytanie co dokładnie i do jakich celów jest nam potrzebne.
Tj. jakiego rodzaju rower, jak będziemy i gdzie jeździć jak często jakim dysponujemy na to budżetem.
ppiotr
użytkownik
 
Posty: 553
Na forum od: 10 kwi 2007, 22:22

Postprzez csr » środa, 31 sie 2011, 18:28

ja kupilem 4 lata temu Merida Matts SUB 5V przez internet w autoryzowanym sklepie w imielinie. Generalnie nadaje sie do jazdy po kazdym terenie, przez te 4 lata zrobilem na nim ponad 2500km, do teraz nic z nim sie nie dzieje [dodam ze nie byl na zadnym przegladzie a teren na jakim jezdzilem byl na prawde rozny, od gor, po asfalt i plaże]. Rozmawailem ze sprzedawca przez internet powiedzialem co oczekuje od roweru i jaki mam wzros, on doradzil mi jaki model bedzie dla mnie dobry oraz jaka rama bedzie optymalna. Jestem w 100% zadowolony z zakupu.
Ostatnio edytowano środa, 31 sie 2011, 18:28 przez csr, łącznie edytowano 1 raz
El Psy Kongroo
Avatar użytkownika
csr
użytkownik
 
Posty: 294
Na forum od: 12 lip 2011, 18:01

Postprzez Pan Kazimierz » środa, 31 sie 2011, 18:34

csr napisał(a):ja kupilem 4 lata temu Merida Matts SUB 5V przez internet w autoryzowanym sklepie w imielinie. Generalnie nadaje sie do jazdy po kazdym terenie, przez te 4 lata zrobilem na nim ponad 2500km, do teraz nic z nim sie nie dzieje [dodam ze nie byl na zadnym przegladzie

2500km w 4 lata to niewiele więc co ma się niby z nim dziać?
Ostatnio edytowano środa, 31 sie 2011, 18:34 przez Pan Kazimierz, łącznie edytowano 1 raz
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez csr » czwartek, 1 wrz 2011, 16:24

nie napisalem ze duzo, a przecietny uzytkownik rowera nie dobije przez te 4 lata nawet do 1000 ;)
El Psy Kongroo
Avatar użytkownika
csr
użytkownik
 
Posty: 294
Na forum od: 12 lip 2011, 18:01

Postprzez zbożowy » piątek, 2 wrz 2011, 00:01

csr napisał(a):nie napisalem ze duzo, a przecietny uzytkownik rowera nie dobije przez te 4 lata nawet do 1000 ;)

250 kilometrów rocznie? 50 razy w ciągu sezonu dojazd do sklepu? Raczej bym nie nazwał takiej osoby użytkownikiem rowera, może posiadaczem bardziej. Nawet ludzie co się wybijają raz w tygodniu na wycieczkę stukają po 30. Moja zwykła króciutka codzienna trasa po Bielsku ma 10 i to tylko tak by się przewietrzyć.
zbożowy
użytkownik
 
Posty: 1585
Na forum od: 1 cze 2009, 14:53

Postprzez ewik » poniedziałek, 12 wrz 2011, 12:05

Rower już jest :) (dzięki Piotr :)) teraz szukam serwisu, który dokręci co trzeba, ustawi i przygotuje do przetrwania zimy. Co polecacie? Jakie ceny?
ewik
użytkownik
 
Posty: 372
Na forum od: 25 mar 2007, 12:14

Postprzez ppiotr » poniedziałek, 12 wrz 2011, 12:11

ja polecam serwis w Wilkowicach niedaleko przejazdu kolejowego.

raz na czas tam zaglądam i jestem zadowolony z ich usług. Kiedyś moja poprzednia przerzutka oberwała pojechałem do nich po nową po wcześniejszym przeszukaniu sieci wybrałem model który mnie interesował po przyjeździe do nich ich serwisant zapytał jak jeżdżę jak często i mniej więcej gdzie i doradził mi model który sam wyszukałem w sieci. Może zbieg okoliczności ale jestem z tego zakupu zadowolony.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 12 wrz 2011, 12:20 przez ppiotr, łącznie edytowano 1 raz
ppiotr
użytkownik
 
Posty: 553
Na forum od: 10 kwi 2007, 22:22

Postprzez Alinoe » poniedziałek, 12 wrz 2011, 20:47

ja już w kilku tematach rowerowych polecałem Koral na Partyzantów, nie zawiodłem się nigdy na chłopakach a jak potrzebuje jakąś pierdółkę w trasie i jestem obok to zawsze mi pomogą :)
Avatar użytkownika
Alinoe
użytkownik
 
Posty: 1433
Na forum od: 23 lut 2009, 21:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez vaygr » wtorek, 13 wrz 2011, 08:35

Tak to jest kupować rower przez internet lub w hipermarkecie, jak coś się dzieje to trzeba jechać do servisu i płacić za regulację i dokręcenie wszystkiego, ja kupiłem w Koralu na Partyzantów, rower skręcili i wyregulowali, po pewnym czasie znów była konieczna regulacja pojechałem wyregulowali i wszystko posprawdzali oczywiście za darmo. Więc wydaje się że przez internet jest taniej ale potem koszty rosną, chyba że ktoś wszystko sobie potrafi zrobić sam.
Ewik rower do przetrwania zimy - w szczególności nowy - potrzebuje tylko suchego miejsca :D
vaygr
użytkownik
 
Posty: 86
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez ewik » wtorek, 13 wrz 2011, 08:46

vaygr napisał(a):Tak to jest kupować rower przez internet lub w hipermarkecie, jak coś się dzieje to trzeba jechać do servisu i płacić za regulację i dokręcenie wszystkiego, ja kupiłem w Koralu na Partyzantów, rower skręcili i wyregulowali, po pewnym czasie znów była konieczna regulacja pojechałem wyregulowali i wszystko posprawdzali oczywiście za darmo. Więc wydaje się że przez internet jest taniej ale potem koszty rosną, chyba że ktoś wszystko sobie potrafi zrobić sam.
Ewik rower do przetrwania zimy - w szczególności nowy - potrzebuje tylko suchego miejsca :D

Ja nie kupiłam roweru w internecie a tym bardziej w hipermarkecie (badziewia nie uznaję). Kupiłam rower od osoby prywatnej i chcę aby mi go w serwisie wyregulowali pode mnie i posprawdzali dokładnie. Rower jest sprawny, nowy, dobrej marki, więc nie mam do nie go zastrzeżeń. Chcę aby długo mi służył dlatego chcę podjechać do specjalistów.
Wiem, że w zimie ma mieć sucho :) - nie wiem tylko czy nie trzeba o niego dodatkowo zadbać (zakonserwować :)) na zimowe dni.

A przy okazji?: szukam męskiego turystycznego/miejskiego sprawnego roweru w dobrej cenie - max 450 zł. Jak coś macie to chętnie pooglądam i może się skuszę.
ewik
użytkownik
 
Posty: 372
Na forum od: 25 mar 2007, 12:14

Postprzez tomeh » środa, 14 wrz 2011, 17:35

Rower dobiera się do stylu jazdy, a najlepiej pojeździć i wypróbować co będzie pasowało i było wygodne.
Serwis infomiasto.eu - wielotematyczny i praktyczny
tomeh
użytkownik
 
Posty: 87
Na forum od: 9 lis 2010, 19:30
Lokalizacja: BielskoB


Powrót do Sport

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

cron