Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Gdzie na rolki??

Forum dyskusyjne dla fanów siatkówki, piłki nożnej, koszykówki i innych sportów.

Postprzez worrmss » sobota, 17 mar 2012, 21:42

zbożowy napisał(a):
slavo napisał(a):Popytałem trochę i rzeczywiście można dostać mandat od straży miejskiej za jazdę na ścieżce rowerowej, mając na nogach rolki :/ głupi przepis

Co jest głupiego w tym że rolkarz może dostać mandat za blokowanie ścieżki rowerowej? Ścieżki służą do przemieszczania się a nie zabawy.

Rolkarz wg. przepisów poruszając się na rolkach wciąż jest pieszym. Absurdalne jest, że rowerzyści krzyczą iż ścieżki powinny być tylko dla nich. W Goczałkowicach nad zaporą jest spory ruch pieszych, rolkarzy oraz rowerzystów, wszyscy umieją się zachować, rowerzystom nie sprawia problemu przepuszczenie kogoś na rolkach.

Są wrotkarze, którzy na rolkach osiągają prędkości o których zbożowy możesz pomarzyć. http://www.youtube.com/watch?v=Gne8Vehb ... re=related

Zapraszam nad zaporę, tam zawsze ktoś jeździ, a klimat jest dużo przyjemniejszy niż w Bielsku np. na lotnisku, gdzie dresy przy budce z piwem wszystko komentują, a panie z pieskami mają zawsze pierwszeństwo.
worrmss
nowicjusz
 
Posty: 6
Na forum od: 17 mar 2012, 21:29

Postprzez zbożowy » sobota, 17 mar 2012, 22:17

worrmss napisał(a):Są wrotkarze, którzy na rolkach osiągają prędkości o których zbożowy możesz pomarzyć. http://www.youtube.com/watch?v=Gne8Vehb ... re=related

No to wygląda na jakieś 20 kmh, nawet jak to jest 30 to to jest prędkość jaką osiąga zwykły rowerzysta.

Główny problem z rolkarzami jest taki że zajmują całą szerokość ścieżki i są absolutnie nieprzewidywalni.
zbożowy
użytkownik
 
Posty: 1585
Na forum od: 1 cze 2009, 14:53

Postprzez worrmss » sobota, 17 mar 2012, 22:52

zbożowy napisał(a):Główny problem z rolkarzami jest taki że zajmują całą szerokość ścieżki i są absolutnie nieprzewidywalni.

To muszą być bardzo grubi rolkarze, jeśli aż tyle miejsca potrzebują :) A poważniej, to początkujący rolkarze mają problemy z jazdą jednym torem, najczęściej nie umieją się odwrócić do tyłu, by zerknąć czy ktoś nie jedzie szybciej i zareagować. Gdyby stosowali się do powyższego byłaby zgodność. Wynika to z faktu iż jazda na rolkach jest znacznie trudniejsza niż jazda na rowerze, dlatego rowerzyści, którzy mają swoje zainteresowanie i lubią jeździć powinni zrozumieć i rolki dla innych to takie samo hobby co rower i być bardziej wyrozumiały, a nie krzyczeć wyłącznie i narzekać, bo nie ma możliwości by stworzyć ścieżki, warunki do uprawiania wszystkich sportów. Wcale nie tak wiele kosztuje zwolnienie kilka metrów wcześniej i kontrolowany przejazd obok wrotkarza.

Najszybszy wrotkarz pokonał maraton w niecałe 59 minut, czyli średnia prędkość niecałe 44 km/h.

Oczywiście stawiając przeciętnego wrotkarza i rowerzystę w pojedynku na prędkość wygra ten 2.

zbożowy, a tutaj jaką prędkość obstawiasz (jako ciekawostka wrzucam) http://www.youtube.com/watch?v=nGfYBFRPmO8
worrmss
nowicjusz
 
Posty: 6
Na forum od: 17 mar 2012, 21:29

Postprzez zbożowy » niedziela, 18 mar 2012, 11:06

worrmss napisał(a):To muszą być bardzo grubi rolkarze, jeśli aż tyle miejsca potrzebują :)

Nogi im latają na boki :)
worrmss napisał(a):rowerzyści, którzy mają swoje zainteresowanie i lubią jeździć powinni zrozumieć i rolki dla innych to takie samo hobby co rower i być bardziej wyrozumiały, a nie krzyczeć wyłącznie i narzekać, bo nie ma możliwości by stworzyć ścieżki, warunki do uprawiania wszystkich sportów.

Tak jak pisałem, to nie hobby a środek transportu, gdybym jeździł autem to by mnie pewnie wkurzali ci którzy się bawią na jezdni, nie bez powodu rolkarz jest pieszym. Niech się bawią pod lotniskiem bo tam jest spęd bydła i zawsze to miejsce omijam ale w innych miejscach wkurzają. Na dodatek zwykle słuchawki na uszach więc nie reagują na okrzyk "Lewa wolna!".
worrmss napisał(a):zbożowy, a tutaj jaką prędkość obstawiasz (jako ciekawostka wrzucam) http://www.youtube.com/watch?v=nGfYBFRPmO8

Z górki jadą więc co za różnica?
zbożowy
użytkownik
 
Posty: 1585
Na forum od: 1 cze 2009, 14:53

Postprzez generalMark » niedziela, 18 mar 2012, 11:49

widze że jednak ktoś tu pisze :D
to powracam do tematu nightsketingu
jedzie ktoś w tym roku ??
do Katowic oczywiście
generalMark
nowicjusz
 
Posty: 6
Na forum od: 12 kwi 2009, 11:04

Postprzez worrmss » niedziela, 18 mar 2012, 18:00

zbożowy napisał(a):Tak jak pisałem, to nie hobby a środek transportu, gdybym jeździł autem to by mnie pewnie wkurzali ci którzy się bawią na jezdni, nie bez powodu rolkarz jest pieszym. Niech się bawią pod lotniskiem bo tam jest spęd bydła i zawsze to miejsce omijam ale w innych miejscach wkurzają. Na dodatek zwykle słuchawki na uszach więc nie reagują na okrzyk "Lewa wolna!".

Nigdzie nie napisałeś, że to twój środek transportu. A przy tej drodze jest chodnik dla pieszych??? Bo może niepotrzebna ta dyskusja i rolkarze mogą tam jeździć.

Dzisiaj wracając ze snowboard widziałem, że w Szczyrku od ronda pod skocznie trasa ścieżki rowerowej była zapełniona przez rolkarzy, dobrze, że młodzi ludzie chcą się ruszać na świeżym powietrzu. Sam tam nie jeździłem, ale wygląda to bardzo przyzwoicie, wiec post powyżej musi zawierać prawdę :)

Dlatego, że pod lotniskiem jest spęd bydła spora grupa ludzi nie chce tam jeździć. Mam nadzieję, że pisząc powyższe zdanie nie wrzuciłeś wszystkich wrotkarzy do jednego worka i nie określiłeś ich mianem bydła.

Na pewno ktoś z BB pojedzie na night skating, jednak nie ma miejsca w którym wrotkarze mogli by się komunikować, a to forum nie jest odwiedzane przez wielu ludzi, zwłaszcza ludzi którzy jeżdżą na rolkach, jak widać.
worrmss
nowicjusz
 
Posty: 6
Na forum od: 17 mar 2012, 21:29

Postprzez jatko » poniedziałek, 19 mar 2012, 16:24

worrmss napisał(a):Zapraszam nad zaporę, tam zawsze ktoś jeździ, a klimat jest dużo przyjemniejszy niż w Bielsku np. na lotnisku, gdzie dresy przy budce z piwem wszystko komentują, a panie z pieskami mają zawsze pierwszeństwo.

Mogę prosić o jakieś bliższe namiary na tą "zaporę". Gdzie to jest? Jak tam dojechać? Będę wdzięczny.
jatko
użytkownik
 
Posty: 40
Na forum od: 20 lis 2010, 07:35

Postprzez zbożowy » poniedziałek, 19 mar 2012, 17:46

zbożowy
użytkownik
 
Posty: 1585
Na forum od: 1 cze 2009, 14:53

Postprzez worrmss » poniedziałek, 19 mar 2012, 18:33

jatko napisał(a):Mogę prosić o jakieś bliższe namiary na tą "zaporę". Gdzie to jest? Jak tam dojechać? Będę wdzięczny.

Ja polecałem Ci Zaporę, JEzioro w Goczałkowicach, gdzie jest 3 km idealnego asfaltu na wale, po drodze są ławeczki, gdzie można odpocząć. Wjazd od goczałkowic, bądz Zabrzega.

Tak to wygląda http://www.youtube.com/watch?v=HiviBz6Tt0Q
worrmss
nowicjusz
 
Posty: 6
Na forum od: 17 mar 2012, 21:29

Postprzez jatko » środa, 21 mar 2012, 08:24

Dzięki piękne za namiary. Udam się tam niebawem.

A tak przy okazji, to wygląda na to, że praktycznie nie ma w Bielsku normalnego miejsca do jazdy na rolkach. Skoro nie można na ścieżkach rowerowych (sprawdziłem, faktycznie jest to zabronione), to pozostają chodniki (z praktycznego punktu widzenia nierealne). Chcąc być w zgodzie z przepisami pozostają tzw. strefy zamieszkania. Nie ma chyba jednak w Bielsku miejcsa, gdzie byłyby te strefy dostatecznie duże.
jatko
użytkownik
 
Posty: 40
Na forum od: 20 lis 2010, 07:35

Postprzez filpowy » niedziela, 1 kwi 2012, 18:21

polecam szczyrk jest tam nowa ścieżka (wyremontowali stary deptak)
filpowy
nowicjusz
 
Posty: 10
Na forum od: 31 mar 2012, 17:27

Postprzez generalMark » czwartek, 5 kwi 2012, 06:30

Już 21 kwietnia o godz. 20:00 spod katowickiego Spodka rusza kolejna edycja największej, najlepszej i najbardziej zakręconej rolkarskiej imprezy w Polsce. Tegoroczny Katowice - Nightskating to łącznie siedem wieczornych przejazdów ulicami Stolicy Górnego Śląska czyli "Nightskatingowej Stolicy Polski" :) Kwietniowa impreza jest integralną częścią Street Art Festival - Katowice.
generalMark
nowicjusz
 
Posty: 6
Na forum od: 12 kwi 2009, 11:04

Postprzez generalMark » czwartek, 5 kwi 2012, 06:33

:) będę miał 2 miejsca w samochodzie , jade z synem
jak w sobote będzie kiepska pogoda czyli deszcz to nie jedziemy
Ostatnio edytowano piątek, 6 kwi 2012, 14:17 przez generalMark, łącznie edytowano 1 raz
generalMark
nowicjusz
 
Posty: 6
Na forum od: 12 kwi 2009, 11:04

Postprzez worrmss » sobota, 7 kwi 2012, 17:46

Jak zrobić się bliżej tej daty, to odezwę sie w tym temacie :)
worrmss
nowicjusz
 
Posty: 6
Na forum od: 17 mar 2012, 21:29

Postprzez worrmss » piątek, 20 kwi 2012, 11:42

No ładnie, generalMark, proszę odczytać email :)
worrmss
nowicjusz
 
Posty: 6
Na forum od: 17 mar 2012, 21:29

Poprzednia strona

Powrót do Sport

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości

cron