Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Smolensk

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Postprzez Kryspin » środa, 8 lut 2012, 19:12

Ciekawy jestem, gdzie sie podzialy stare posty niejakiego pana z New Jersey. Jestem przekonany, ze je "zwinal" z powodow raczej czysto egoistycznych...
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez SP&C » środa, 8 lut 2012, 21:19

..lub prawa autorskiego.

W sumie szkoda, że nie ma, bo chętnie poczytałbym kto i co miał do powiedzenia (napisania) w 2010 czy w 2011 i jak to się ma do obecnej wiedzy na temat Smoleńska.
SP&C
użytkownik
 
Posty: 518
Na forum od: 10 lis 2007, 23:00

Postprzez tomi308 » czwartek, 9 lut 2012, 07:45

SP&C napisał(a):..lub prawa autorskiego.

W sumie szkoda, że nie ma, bo chętnie poczytałbym kto i co miał do powiedzenia (napisania) w 2010 czy w 2011 i jak to się ma do obecnej wiedzy na temat Smoleńska.

A co zmieniło się coś w tej sprawie?
tomi308
użytkownik
 
Posty: 324
Na forum od: 11 lut 2011, 10:02

Postprzez Kryspin » czwartek, 9 lut 2012, 19:41

Sporo sie zmienilo. Przybylo kilka nowych teorii Macierewicza, wywodzacych sie glownie od polskich wyksztalciuchow z USA.
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Pyramide » środa, 28 mar 2012, 18:19

Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Postprzez Nenar » środa, 28 mar 2012, 20:38

jak zobaczyłam gra Smoleńsk to miałam nadzieję, że ktoś wyda planszówkę
Avatar użytkownika
Nenar
użytkownik
 
Posty: 454
Na forum od: 21 mar 2008, 14:26

Postprzez SP&C » środa, 28 mar 2012, 20:39

Pyramide napisał(a):"gra Smoleńsk" cd
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... elskobiala

Dla Ciebie to gra, dla innych to patriotyzm(skrót myślowy). Ze 150 m oceniać, że wszyscy zginęli? I słowo ambasadora to więcej niż diagnoza lekarza? Nie ośmieszaj się kolejny raz na tym forum.
SP&C
użytkownik
 
Posty: 518
Na forum od: 10 lis 2007, 23:00

Postprzez SP&C » czwartek, 29 mar 2012, 17:47

za rmf24.pl

.."Brak zapisu rozmowy Sikorski-Bahr to jednak niejedyna wątpliwość, jaka pojawia się w tej sprawie. Mamy przede wszystkim sprzeczne informacje, dotyczące tego, w jaki sposób o katastrofie dowiedział się szef MSZ. Z nagrania rozmowy ambasadora Jerzego Bahra z Centrum Operacyjnym resortu wynika, że dyplomata nie kontaktował się wcześniej z ministrem, a zapis tej rozmowy rozpoczął się o 9.07. Natomiast rzecznik MSZ Marcin Bosacki oświadczył, że minister Sikorski o katastrofie już wiedział, tyle że nie od ambasadora.

Minister Sikorski kilkanaście minut wcześniej został poinformowany przez dyrektora Departamentu Wschodniego o tym, że jest jakaś - wówczas nie wiadomo było jeszcze jaka - katastrofa w Smoleńsku - powiedział Bosacki naszemu reporterowi.

To dziwne w kontekście wywiadu, którego w kwietniu 2011 roku udzielił "Gazecie Wyborczej" Bronisław Komorowski. Prezydent opowiadał, że minutę przed dziewiątą zadzwonił do niego Sikorski. Jak relacjonował Komorowski, "Sikorski powiedział, iż ma wiadomość od pana Bahra, że doszło do wypadku prezydenckiego samolotu". To o tyle ciekawe, że pierwszy kontakt Sikorski-Bahr miał nastąpić dopiero za 10 minut."...
SP&C
użytkownik
 
Posty: 518
Na forum od: 10 lis 2007, 23:00

Postprzez Pyramide » czwartek, 29 mar 2012, 18:35

Na "poważnie" teraz: słowa kogoś z Twojej bajki.
http://www.wprost.pl/ar/313733/Cymanski ... Smolensku/
Tusk znowu winny?
http://wiadomosci.onet.pl/katastrofa-sm ... temat.html /chyba będzie wg Ciebie zmanipulowana/
Ostatnio edytowano czwartek, 29 mar 2012, 19:31 przez Pyramide, łącznie edytowano 1 raz
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Postprzez SP&C » czwartek, 29 mar 2012, 20:14

Pyramide napisał(a):Na "poważnie" teraz: słowa kogoś z Twojej bajki.
http://www.wprost.pl/ar/313733/Cymanski ... Smolensku/
Tusk znowu winny?
http://wiadomosci.onet.pl/katastrofa-sm ... temat.html /chyba będzie wg Ciebie zmanipulowana/

Wklejasz linki, fajnie. Tylko kobieto, Ty czytać ze zrozumieniem nie potrafisz! Po co ja tracę czas na dysputy z Tobą? Sam się sobie dziwię...
SP&C
użytkownik
 
Posty: 518
Na forum od: 10 lis 2007, 23:00

Postprzez ZIZ » czwartek, 29 mar 2012, 20:58

Niesmak i wstręt budzą we mnie dyskusje rodaków, których wiedza oparta jest wyłącznie na doniesieniach medialnych i własnych wyobrażeniach, powstałych na skutek selektywnego odbioru informacji, spowodowanego a priori postawą czy tez orientacją polityczną. Wszyscy okazaliśmy się eksperatami od lotnictwa, badaczami katastrof.

Zupełnie offtopowo polecam poczytać książki i publikacje oraz obejrzeć filmy o katastrofie gibraltarskiej. Jakie szerokie spektrum hipotez. I wciąż utajnione, na kolejnych kilkadziesiąt lat, dokumenty brytyjskie. Można oczywiście zapoznać się z oficjalną wersją brytyjską o wypadku, warto jednak przeczytać trzy książki historyka Tadeusza Antoniego Kisielewskiego: "Gibraltar 43 , Jak zginął gen. Sikorski", "Zamach, tropem zabójców gen. Sikorskiego" i "Zabójcy. Widma wychodzą z cienia". Zupełnie odmiennie przedstawia katastrofę Bohdan Poręba w swoim filmie "Katastrofa w Gibraltarze" opartym na powieści prof W. T. Kowalskiego.
Te pozycje pozwalają nabrać właściwego dystansu do pochopnej dysputy o Smoleńsku. I proszę nie wysnuwać wniosku, że cokolwiek sugeruję, jakiekolwiek podobieństwo w historycznej zmianie oceny i kierunku postępów w dociekaniu prawdy o katastrofie gibraltarskiej do smoleńskiej.
Przebijanie się cytatami wypowiedzi polityków, podbijających swoje notowania strzępami faktów z katastrofy smoleńskiej, nic nikomu nie udowodni.
Ostatnio edytowano czwartek, 29 mar 2012, 21:02 przez ZIZ, łącznie edytowano 1 raz
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez GeN » czwartek, 29 mar 2012, 21:37

Tu się wtrącę. Cała afera smoleńska budzi niesmak. Akurat jestem z podstawowego wykształcenia zawodowego związany z lotnictwem, mam za sobą i szkoły, i PZL SZD, i trochę kariery lotniczej. Że życie i zdrowie zweryfikowało plany? Cóż, bywa. Tym niemniej czuję się nieco bardziej kompetentny, "coś" tam potrafię, znam kilka osób lub takich co znają innych. W środowisku. Dla rozwagi zapalczywym dyskutantom powiem tylko tyle, że sporo z tego, co słyszycie i widzicie to czwarty rodzaj prawdy w taksonomii Tischnera. Poza tym w wypadku konstrukcji lotniczych oraz ich katastrof wiele z intuicyjnych domysłów jest domysłami właśnie.
GeN
użytkownik
 
Posty: 1276
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez SP&C » czwartek, 29 mar 2012, 22:05

ZIZ napisał(a):Niesmak i wstręt budzą we mnie dyskusje rodaków, których wiedza oparta jest wyłącznie na doniesieniach medialnych i własnych wyobrażeniach, powstałych na skutek selektywnego odbioru informacji, spowodowanego a priori postawą czy tez orientacją polityczną. Wszyscy okazaliśmy się eksperatami od lotnictwa, badaczami katastrof.

Mam nadzieję, że zarówno niesmak jak i wstręt u Ciebie, nie powodują wpisy me ;)
Ekspert lotniczy ze mnie żaden, badacz katastrof również. Jedyne co, to walczę tu (jak mam czas i siły) ze wszechogarniającą głupotą (eufemizm). Mózg codziennie pierze mi tvn24, a mimo wszystko nie daję się, ha!
SP&C
użytkownik
 
Posty: 518
Na forum od: 10 lis 2007, 23:00

Postprzez ZIZ » czwartek, 29 mar 2012, 22:41

>SP&C / Nie przejmuj się; kobiety są z planety Venus. A może jak polityk jest młody, przystojny i ma więcej niż 165cm to mu bardziej ufają :P
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez tomi308 » piątek, 30 mar 2012, 07:14

SP&C napisał(a):Mózg codziennie pierze mi tvn24, a mimo wszystko nie daję się, ha!

A masz pozwolenie od Ojca Dyrektora na oglądanie tej telewizji?
tomi308
użytkownik
 
Posty: 324
Na forum od: 11 lut 2011, 10:02

Następna strona

Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości