Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Smolensk

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Postprzez Pyramide » piątek, 30 mar 2012, 09:16

SP&C a kto Ci każe dyskutować czy odpowiadać. Siedź w swoim świecie słuchaj i czytaj ze zrozumieniem ze władza powinna być w rekach JK,media w rekach o.R,katastrofa Smoleńska to zamach,prawdziwi patrioci to tacy jak Ty a reszta to ZOMO czy opcja niemiecka,sukces Polski,legalnie wybrane władze tylko na warunkach PiS.Przykładów można mnożyć w setki. Jednak społeczeństwo nie chciało nie dało mandatu na takie harce i przypuszczam że nie da pomimo wielu uwag do obecnie rządzących.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Postprzez ZIZ » piątek, 30 mar 2012, 11:11

GeN napisał(a):Tu się wtrącę. Cała afera smoleńska budzi niesmak. Akurat jestem z podstawowego wykształcenia zawodowego związany z lotnictwem, mam za sobą i szkoły, i PZL SZD, i trochę kariery lotniczej. Że życie i zdrowie zweryfikowało plany? Cóż, bywa. Tym niemniej czuję się nieco bardziej kompetentny, "coś" tam potrafię, znam kilka osób lub takich co znają innych. W środowisku.

Zawodowo nigdy z lotnictwem nie byłem związany, ale po studiach technicznych rok spędziłem w lotnictwie. Siedem miesiecy na lotnisku wojskowym o prawie identycznych parametrach i podobnym wyposażeniu, jak to w Smoleńsku. O ILS-ie też wówczas nie było mowy. Tylko wieża była tam normalną wieżą a nie budą. Na sprzęcie, takim jak w Smoleńsku nie pracowałem, nie miałem oczywiście uprawnień. Ale na bazie dokonywaliśmy przeglądów, kalibracji i całego procesu okresowej obsługi tego "dziadostwa". I nie czuję się kompetentny by dyskutować o katastrofie smoleńskiej

GeN napisał(a):Dla rozwagi zapalczywym dyskutantom powiem tylko tyle, że sporo z tego, co słyszycie i widzicie to czwarty rodzaj prawdy w taksonomii Tischnera. Poza tym w wypadku konstrukcji lotniczych oraz ich katastrof wiele z intuicyjnych domysłów jest domysłami właśnie.

Otóz to.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Santos » poniedziałek, 2 kwi 2012, 12:54

Przygotowania do "jasełek". Kiedy ci ludzie zrozumieją że to polityczna gra trupami z ich udziałem.Nawet w parlamencie europejskim tylko 10 osób obcych było zainteresowane wysłuchaniem teorii Pisu.
http://www.polskatimes.pl/artykul/54475 ... ,id,t.html
Ten się nie myli,kto nic nie robi.
Avatar użytkownika
Santos
użytkownik
 
Posty: 853
Na forum od: 21 maja 2009, 18:16
Lokalizacja: Bielsko/Monachium

Postprzez Pyramide » sobota, 7 kwi 2012, 07:46

Proponuję aby p.Pięta z mężczyzną czytającym wszystko ze zrozumieniem- SP&C, zorganizował wzorem Warszawy, w imię rozumianego po swojemu patriotyzmu,"rocznicowe obchody" w Bielsku
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... elskobiala
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Postprzez SP&C » sobota, 7 kwi 2012, 08:12

Pyramide napisał(a):Proponuję aby p.Pięta z mężczyzną czytającym wszystko ze zrozumieniem- SP&C, zorganizował wzorem Warszawy, w imię rozumianego po swojemu patriotyzmu,"rocznicowe obchody" w Bielsku
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... elskobiala

Jakieś kompleksy, że czytam ze zrozumieniem, jak większość tu obecnych? Trening czyni mistrza, wszystko przed Tobą.
SP&C
użytkownik
 
Posty: 518
Na forum od: 10 lis 2007, 23:00

Postprzez Pyramide » sobota, 7 kwi 2012, 08:37

SP&C wiem że "....ze zrozumieniem" ale z tylko z GP.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Postprzez SP&C » sobota, 7 kwi 2012, 08:58

Pyramide napisał(a):SP&C wiem że "....ze zrozumieniem" ale z tylko z GP.

Zrozumienie Twoich "tekstów" przerasta mnie. Czy jest na forum lekarz?
SP&C
użytkownik
 
Posty: 518
Na forum od: 10 lis 2007, 23:00

Postprzez ZIZ » sobota, 7 kwi 2012, 12:08

SP&C napisał(a):
Pyramide napisał(a):SP&C wiem że "....ze zrozumieniem" ale z tylko z GP.

Zrozumienie Twoich "tekstów" przerasta mnie. Czy jest na forum lekarz?

Absolutnie nie ma takiej potrzeby, wyjaśniałem to już w poscie numer 47 tutaj:
http://www.bielsko.biala.pl/forum/viewt ... 86#p144386

@Pyramide/ Srodze się zawiedziesz, ale GP w B-B i "Król Staś" nic specjalnie dla Ciebie, nawet przy pomocy SP&C, na miejscu nie zorganizują, jadą akurat 10-tego na obchody do Warszawy. :)
I nie załapiesz się, bo miejsc wolnych w autokarze już nie ma :lol:

Możesz jeszcze spróbować na 18-tego do Krakowa ale szczerze wątpię czy Cię zabiorą :D

ps. polecam książkę Barbary Stanisławczyk „Ostatni krzyk. Od Katynia do Smoleńska"

Zwolennicy obecnej ekipy rządzącej jak i przeciwnicy Prezesa (czasem to nie jest to samo)
nie dotykając nawet okładki już wyżyli się politycznie na tej pozycji. Może ze względu na tytuł lub autorkę.
A na kartach książki ani słowa o teoriach spiskowych, zamachu; o samej katastrofie zaledwie strzępy zdań. O czym więc ksiązka? Nie napiszę - przeczytajcie sami.
Ostatnio edytowano sobota, 7 kwi 2012, 12:27 przez ZIZ, łącznie edytowano 1 raz
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Grego » sobota, 7 kwi 2012, 14:13

Najrozsądniejszy głos jaki zdarzyło mi się przeczytać w sprawie Smoleńskiej. http://www.altair.com.pl/start-5115
Autora przedstawiać zapewne nie muszę.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Postprzez ZIZ » sobota, 7 kwi 2012, 15:39

Grego napisał(a):Najrozsądniejszy głos jaki zdarzyło mi się przeczytać w sprawie Smoleńskiej. http://www.altair.com.pl/start-5115
Autora przedstawiać zapewne nie muszę.

Oczywiście, ze nie musisz, jest niekwestionowanym autorytetem. I jego wypowiedż utwierdza mnie w przekonaniu, ze jak ktoś interesuje się zawiłością wyjaśniania katastrof lotniczych to powinien zacząć od tego co napisałem w poście nr 10.

Polemizował z panem Edwardem Margańskim oczywiście nie będę. Sporo napisał o sztuce lądowania, poruszył i wyjaśnił fachowo kwestie najwazniejsze. Dla mnie jedno z ciekawszych zdań to cyt.:
"I tu trzeba wyraźnie, najwyraźniej powiedzieć: lądowanie na 2 NDB, a lądowanie wg ILS (dziś prawie zawsze uzupełniony o tzw. Dyrektywny System Sterowania), to absolutnie różne światy. Światy odległe o kilkadziesiąt lat."
W poście nr 17 napisałem dwa zdania o moim kontakcie z lotnictwem. Z punktu widzenia nawet pomocniczego personelu naziemnego, samo planowanie lotu na takie lotnisko i tak żle wyposażone a tym konkretnie modelem samolotu, nawet w warunkach atmosferycznych dogodnych jest z wielu względów absurdem, bo ryzyko jest zbyt duże. Tutka jest samolotem nie tylko o dużej bezwładności ale i o sporych opóżnieniach pomiędzy prawidłową reakcją pilota a wykonaniem manewru przez maszynę. Pas o szerokości 50 - 55 metrów nie pozostawia marginesu błędu np. w wypadku mocnego, nagłego wiatru bocznego. Tutka ma z pełnym obciążeniem dobieg rzędu 2300m a pas miał długość 2500m. Jak przyziemisz na 150 metrze to zatrzymujesz ją na krawędzi końca pasa. Rozważania czy i jak lądować są dla pilotów.
Dla mnie oczywiste jest, że na takie lotnisko wyposażone tylko w 2 NDB tą tutką nie lata się wcale. (E.Margański pisze o ILS wspomaganym przez DSS - to inny świat, tutaj mikroprocesory skorygują pozycję na ścieżce momentalnie)
Ostatnio edytowano sobota, 7 kwi 2012, 15:41 przez ZIZ, łącznie edytowano 1 raz
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Pyramide » sobota, 7 kwi 2012, 17:17

Wreszcie oczywista oczywistość została objawiona /chyba przypadkowo przed 10.04./
Dwa wybuchy,winni "zbrodni" wskazani.Itd itd
http://wiadomosci.onet.pl/katastrofa-sm ... temat.html
Bracia Rosjanie może czas na ujawnienie treści rozmów wewnątrz samolotu?
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Postprzez Grego » sobota, 7 kwi 2012, 17:26

A mnie najbardziej zaimponowało stwierdzenie: "Ale zaszokowały mnie publiczne wypowiedzi w telewizji i w prasie Pana Porucznika, niby pilota, który stwierdza, że udało mu się wylądować mimo trudnych warunków (gorszych niż minima dla tego lotniska), i że warunki te są jeszcze gorsze, niż podawane przez wieżę, że się pogarszają, że kolega na cięższym samolocie może spróbować i owszem." Oto jak bez żadnego wnikania w szczegóły techniczne, na gorąco zostało obnażone sedno sprawy. Rozumowanie pilota, który nie ma prawa ryzykować. Jednak nie tylko ryzykuje, ale jeszcze się z jasnym czołem chwali, że mu się udało!!!
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Postprzez ZIZ » sobota, 7 kwi 2012, 19:31

@Grego / Nie wiem dlaczego doświadczonego pilota i konstruktora z najwyższej półki zszokowały oświadczenia pilota wojskowego. Wyjaśnijmy dwie kwestie. Pilot wojskowy jest szkolony do zadań, w których pewne ryzyko poniesie więc absolutnie nie powinien pilotować prezydenckiego samolotu bo ma inną mentalność niż cywilny. Szokujące jest to, że wszyscy przeszli nad tym do porządku dziennego i pułk dalej obsługuje oficjeli, a jest to sedno sprawy i dalsza część wywodu pana Margańskiego jet absolutnie słuszna.
Drugą kwestią jest wyrwa w szkoleniu pilotów przed dwudziestu paru laty. Zamiast przeprowadzić lustrację w polityce, gospodarce, sprawiedliwości powywalano na emeryturę najbardziej doświadczoną kadrę instruktorów wojskowych bo byli czerwoni.
Znamy takie przysłowie czy też modlitwę: Boże, chroń mnie od (fałszywych) przyjaciół bo od wrogów sam się obronię. Zamiast pruć po agentach pruto po kadrach z odmiennej opcji politycznej. Wyszkolenie pilotów wojskowych wymaga wielu lat i ciągłości kadr.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Grego » sobota, 7 kwi 2012, 21:54

Ja myślę, że to raczej kwestia procedur niż wyszkolenia. Margańskiego zszokowało, że żadnych procedur nie ma, skoro pilot ląduje w warunkach, które sam przyznaje, były poniżej minimum.
Piloci PLL LOT w większości wywodzą się z lotnictwa wojskowego. Mimo to latają bez problemu i bardziej intensywnie. WP straciło mi 8, casę, C 130 i tupolewa w parę lat. Oczywiście liczę tylko loty pasażerskie. Bojowe i szkolne są poza tematem. LOT dzięki Bogu nic. Ci sami ludzie, tak samo wyszkoleni, inna firma.
Na temat lustracji wolałbym się nie wypowiadać, bo ani się znam, ani w ogóle nie widzę związku. Żadnej lustracji ani dekomunizacji w WP nigdy nie było. Dawni polityczni porobili kariery, jakich by nigdy nie zrobili w komunie. A tylko oni byli tak naprawdę upolitycznieni. Piloci, czy inni wojskowi mieli inne sprawy na głowie niż jakieś tam marksizmy i leninizmy. Jeżeli ich wywalano, to z powodu kurczącego się lotnictwa (obecnie jest ok. czterokrotnie mniejsze niż za komuny) , a nie ideologii. Upartyjnienie odbywało się z automatu. No ale to osobny temat zupełnie.
Ostatnio edytowano sobota, 7 kwi 2012, 22:27 przez Grego, łącznie edytowano 1 raz
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Postprzez ZIZ » sobota, 7 kwi 2012, 22:32

@Grego/ Bo w PLL LOT ich przeszkolono i naprostowano na kwestie priorytetu bezpieczenstwa pasażerów. Piloci i instruktorzy w WP za komuny mieli rzeczywiście inne sprawy na głowie niż chore ideologie, jednak jakieś głupie czystki porobiono, pomimo tego upartyjnienia z automatu i szkolenia w cccp też pewnie z automatu.

Długo wstrzymywałem się od pisania na jakimkolwiek forum, blogu czy też w komentarzu pod artykułami o katastrofie. Teraz, po przejrzeniu dowodów przedstawionych przez komisję Macierewicza wypowiem się obszerniej.

Aby przeprowadzić dowód tezy o wypadku czy też o zamachu należy dokładnie znać i sprecyzować założenia. A tych nadal brakuje:

1/Nie wiemy, czy trzy dni wcześniej samolot Putina lądował korzystając wyłącznie z 2 NDB czy też rozwinięto przenośny ILS (ze wspomaganiem DSS lub bez).
2/ Jeżeli tak, to czy był kompatybilny z tutką i czy delegacja z Tuskiem z niego skorzystała.
3/Po "brawurowym" wylądowaniu 10.04 Jaka 40 nieudane podejście zaliczył Iljuszyn z Moskwy. Nie znamy żadnej treści rozmów z tej maszyny, nie wiemy dlaczego lotniska nie zamknięto.
(Jeżeli IŁ nie dał rady to tutka miała dużo mniejsze szanse. Przy korygowaniu lotu w ostatnim momencie nad ziemią górnopłat Ił ma, przy identycznym przechyle, mniejsze szanse na zahaczenie gondolą lub zrobienie "cyrkla" niż dolnopłat tutka.)
4/Nie zostały wyjaśnione okoliczności i powody (ani tym bardziej nie wiadomo kto -czy też z czyjej inicjatywy)) rozdzielenia uroczystości delegacji na dwa terminy 07.04 i 10.04.

Dowodzenie jakiejkolwiek tezy bez wyjaśnienia powyższych (i kilku innych pomniejszych) kwestii jest bezprzedmiotowe. Te braki nie pozwalają mi na rzeczowe formułowanie tez a tym bardziej na dowodzenie czegokolwiek.
Te braki nie są zrozumiałe przez np. @Pyramide, która nabija się z raportu Macierewicza.
Zarówno raport ruski (jak MAK-iem zasiał :P ) jak i Klicha bez ujawnionych wyżej założeń też nie nadają się do dyskusji.
Natomiast postawienie pod sąd i wsadzenie do pierdla wielu osób (decydentów) które bezkrytycznie podchodziło do latania tutką na takie "wypasione" lotnisko jest dla mnie sprawą bezdyskusyjną.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 9 kwi 2012, 17:47 przez ZIZ, łącznie edytowano 1 raz
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości