Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

www.bielsko.biala.pl - WERSJA 3.0 - 02.11.2012 - uwagi, prop

Zgłoszenia związane z www.bielsko.biala.pl, uwagi do portalu, nowe pomysły, ogłoszenia redakcji.

Postprzez paweL » czwartek, 23 sie 2012, 15:52

Oficjalnie mogę potwierdzić, że najprawdopodobniej 15 listopada pojawi się nowa wersja portalu www.bielsko.biala.pl . Zmiany będą na wielu poziomach: graficznym, funkcjonalnym, technicznym, publicystycznym, kadrowym. Kilka funkcji portali zniknie, dojdzie wiele nowych.

Serdiecznie proszę Was o propozycje i uwagi do obecnego serwisu. Co warto zmienić, na co zwrócić uwagę. Co jest zbędne, czego brakuje.

Redakcja portalu będzie grała w otwarte karty, będziemy mówili na jakim jesteśmy etapie, pokazywali projekty, grafiki, przedstawiali pomysły. Mamy nadzieję, że nowy serwis będzie piękny i praktyczny...

Wszelkie merytoryczne opinie mile widziane...

Paweł Strykowski
paweL
użytkownik
 
Posty: 627
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez paweL » czwartek, 23 sie 2012, 15:59

Ogólny zarys zmian - pierwsze punkty:

1. Nowa szata graficzna, większa szerokość, zmiana czcionki, jaśniej, przestrzenniej.
2. Nowe forum - w oparciu o nowy skrypt.
3. Rezygnacja z galerii zdjęć (http://www.bielsko.biala.pl/galeria).
4. Komentarze w oparciu o system http://disqus.com/ (integracja z facebook nieobowiązkowa).

zapraszam do dyskusji o punktach 1-4. Może jakieś wzorowe portale, propozycje skryptów do forum itd.
paweL
użytkownik
 
Posty: 627
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez GP » czwartek, 23 sie 2012, 16:12

Najwyższy czas ;)
Ja zdecydowanie protestuję przeciwko usunięciu galerii zdjęć!
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Piotrek » czwartek, 23 sie 2012, 16:23

Dla mnie, format graficzny mógłby być na poziomie notatnika, bo to treść jest najważniejsza, będzie ładniej, ok, niektórzy to lubią, mi nie zależy. Ale bezpieczeństwo, brak spamu to jest priorytet, jeśli pkt 2. to spełnia, to wszyscy będą zadowoleni.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Postprzez paweL » czwartek, 23 sie 2012, 16:35

Bezpieczeństwo i brak spamu to raczej minimum. Zastanawiam się właśnie, który uniwersalny skrypt dyskusyjny najlepiej sobie z tym radzi...
paweL
użytkownik
 
Posty: 627
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Piotrek » czwartek, 23 sie 2012, 16:57

paweL napisał(a):Bezpieczeństwo i brak spamu to raczej minimum. Zastanawiam się właśnie, który uniwersalny skrypt dyskusyjny najlepiej sobie z tym radzi...

Moje ulubione fora oprócz naszego to Elektroda i DVHK , oba są bardzo bezpieczne i wolne od spamu, jedno jest na phpBB a drugie na vBulletin, nie jestem informatykiem programistą, a w działaniach kieruję się zdrowym rozsądkiem i doświadczeniami innych, więc może taki doświadczony się tutaj znajdzie i poradzi. Być może w wymienionych przypadkach działa nie tylko skrypt ale też odpowiedni zespół nadzoru, który cały czas czuwa nad bezpieczeństwem Forum.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Postprzez Del_Rey » czwartek, 23 sie 2012, 17:04

Piotrek, awans forumowy?dziś dopiero zwróciłem uwagę :) Trzeba z Tobą dobrze teraz żyć i najlepiej przytakiwać,bo banować tez możesz?:)
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Postprzez Piotrek » czwartek, 23 sie 2012, 17:25

Del_Rey napisał(a):Piotrek, awans forumowy?dziś dopiero zwróciłem uwagę :) Trzeba z Tobą dobrze teraz żyć i najlepiej przytakiwać,bo banować tez możesz?:)

Czy to jest awans? Chyba bardziej praca. Chcę pomagać na tym Forum, pewnie Ty i paru innych gdyby zaoferowało swoją pomoc też zostałaby przyjęta. Ja codziennie przed siódmą czytam sobie wiadomości a zwłaszcza na naszym Forum, piję moją ulubioną herbatę, i jednego ranka zadławiłem się tym co zobaczyłem i dlatego chcę pomóc żeby to się nie powtórzyło i tylko tyle. I niezależnie od tego jakie mam możliwości działania, czy to ma znaczenie, większość z Was bardzo lubię, innych staram się zrozumieć. Równie dobrze dalej przy moim imieniu mogłoby istnieć: "użytkownik", nic się nie zmieniło.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Postprzez Jovanka » czwartek, 23 sie 2012, 18:07

Funkcja "usuń wątek" powinna być dostępna dla autora danego tematu
są chwile...
Jovanka
użytkownik
 
Posty: 224
Na forum od: 17 maja 2011, 14:03

Postprzez SG » czwartek, 23 sie 2012, 18:21

Ja miałem forum na skrypcie php by przemo i byłem zadowolony, zresztą teraz siedzę też na innym forum i też na tym samym skrypcie i jest ok ,ale.... żaden skrypt nie pomoże jeśli nie ma odpowiedniej ilości moderatorów,
na każdy dział powinien być min. jeden mod a najlepiej dwóch, bo wiadomo nikt cały czas na forum nie siedzi
mod odpowiedzialny za dany dział powinien mieć min. wiedzy z tematów poruszanych w owym dziale



co do galerii to powinna być, jak i powinna być możliwość wklejania zdjęć w postach


powinien się też na forum znaleść "shout box" , na pewno wyeliminowało by to off top z postów

jeśli będzie taka potrzeba to mogę się zgłosić na moda, byle nie do działu o modzie czy gotowaniu , bo i tak tu spędzam całe wieczory bo lubię to forum :D
SG
użytkownik
 
Posty: 224
Na forum od: 19 lip 2010, 19:47

Postprzez SG » czwartek, 23 sie 2012, 18:23

Jovanka napisał(a):Funkcja "usuń wątek" powinna być dostępna dla autora danego tematu

Jovanka, powinna , ale tez powinien być mod do którego piszesz na gg cz @ i on działa wtedy za twoim poleceniem.
SG
użytkownik
 
Posty: 224
Na forum od: 19 lip 2010, 19:47

Postprzez Del_Rey » czwartek, 23 sie 2012, 18:31

Jovanka napisał(a):Funkcja "usuń wątek" powinna być dostępna dla autora danego tematu

Z tym już walczyliśmy. Znaczy,była taka funkcja, ale znaczącą większość była za usunięciem tej możliwości. Zdarzało się że był usuwany wątek z kilkunastoma podstronami,gdzie było dużo bystrych i inteligentnych odpowiedzi,a autor ni z pietruszki usunął cały wątek,bo mu się ktoś naraził,albo post nie pasował do jego poglądu.A to jest forum dyskusyjne i zakładający wątek powinien mieć tego świadomość.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Postprzez Jovanka » czwartek, 23 sie 2012, 18:55

Del_Rey napisał(a):
Jovanka napisał(a):Funkcja "usuń wątek" powinna być dostępna dla autora danego tematu

Z tym już walczyliśmy. Znaczy,była taka funkcja, ale znaczącą większość była za usunięciem tej możliwości. Zdarzało się że był usuwany wątek z kilkunastoma podstronami,gdzie było dużo bystrych i inteligentnych odpowiedzi,a autor ni z pietruszki usunął cały wątek,bo mu się ktoś naraził,albo post nie pasował do jego poglądu.A to jest forum dyskusyjne i zakładający wątek powinien mieć tego świadomość.

tak , ale np.w przypadku sprzedaży, wątek niepotrzebnie wisi ,a ogłoszenie jest nieaktualne-powoduje to nieestetyczny wygląd i wprowadza zamieszanie
są chwile...
Jovanka
użytkownik
 
Posty: 224
Na forum od: 17 maja 2011, 14:03

Postprzez Del_Rey » czwartek, 23 sie 2012, 19:15

Jovanka napisał(a):tak , ale np.w przypadku sprzedaży, wątek niepotrzebnie wisi ,a ogłoszenie jest nieaktualne-powoduje to nieestetyczny wygląd i wprowadza zamieszanie

Mi to akurat nie przeszkadza. Ale może zastosować takie rozwiązanie jak w przypadku użytkownika sweepera. Napisał; ogłoszenie nieaktualne i temat zamknięty. Ale może ktoś ma inny pomysł.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Postprzez GP » czwartek, 23 sie 2012, 19:49

Del_Rey napisał(a):
Jovanka napisał(a):tak , ale np.w przypadku sprzedaży, wątek niepotrzebnie wisi ,a ogłoszenie jest nieaktualne-powoduje to nieestetyczny wygląd i wprowadza zamieszanie

Mi to akurat nie przeszkadza. Ale może zastosować takie rozwiązanie jak w przypadku użytkownika sweepera. Napisał; ogłoszenie nieaktualne i temat zamknięty. Ale może ktoś ma inny pomysł.

Autor ogłoszenia może też wysłać raport (przycisk "Raportuj" pod postem) z prośbą o usunięcie i ogłoszenie na pewno zniknie :)
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Następna strona

Powrót do Portal

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron