Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Jakiej muzyki słuchacie?

Teatr, muzyka, fotografia, malarstwo i nie tylko... Rozmowy o kulturze.

Postprzez guessa » poniedziałek, 24 wrz 2012, 09:02

Ja ostatnio zaczynam na nowo odkrywać polską muzykę. Nie pisze tutaj oczywiście o czołowych artystach polskiej sceny ale o niezależnych, którzy tworzą swoją muzykę z pasją ;). Ostatnio odkryłam na przykład duet Kubeckiej i Willowa którzy razem nagrali swój pierwszy utwór - Riven. Jak na debiutantów myślę, że bardzo im się to udało ;) Polecam posłuchać jeśli ktoś lubi miłą dla ucha muzykę.

Ja przy muzyce lubię się odprężyć, zrelaksować dlatego wybieram przede wszystkim twórców tworzących spokojną muzykę.

Oj nieładnie, a regulamin? p.P.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 24 wrz 2012, 09:15 przez guessa, łącznie edytowano 1 raz
guessa
nowicjusz
 
Posty: 4
Na forum od: 24 wrz 2012, 08:52

Postprzez csr » poniedziałek, 24 wrz 2012, 09:34

Szeroko pojęta muzyka elektroniczna, psychodeliczny, space i progresywny rock. Klasycznym heavy metalem tez nie pogardze, ale to raczej tylko czasami slucham.
Generalnie wyznaje zasade, taka jak mam w podpisie, wiec nastawiam sie na muzyke, w ktorej wokal jest tylko dodatkiem. Szukam muzyki w ktora trzeba sie wsluchac i zrozumiec a nie takiej, ktora leci sobie bezmyslnie w tle.

a co do tego co zostalo podane w przykladzie powyzej, niestety totalnie nie dla mnie, brak przestrzeni, powielany schemat i wieje nudą.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 24 wrz 2012, 09:45 przez csr, łącznie edytowano 1 raz
El Psy Kongroo
Avatar użytkownika
csr
użytkownik
 
Posty: 294
Na forum od: 12 lip 2011, 18:01

Postprzez Tommy_ » poniedziałek, 24 wrz 2012, 09:53

guessa - jeśli lubisz spokojne klimaty to to powinno Ci przypaść do gustu:

http://www.youtube.com/watch?v=XAaUkcUY2ew

http://www.youtube.com/watch?v=E1yJ7cLFbDI

http://www.youtube.com/watch?v=8B7DYK_r-S8

Pozdrawiam,
Tommy
Obrazek
Avatar użytkownika
Tommy_
użytkownik
 
Posty: 200
Na forum od: 12 lip 2012, 11:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez guessa » poniedziałek, 24 wrz 2012, 10:50

Dziękuję, Tommy :) Bardzo mi się podobają.
guessa
nowicjusz
 
Posty: 4
Na forum od: 24 wrz 2012, 08:52

Postprzez sweeper » poniedziałek, 24 wrz 2012, 10:54

guessa - ładnie pozycjonujesz sobie strony tylko po co?
nie stać Cię na na porządną reklamę?
Ostatnio edytowano poniedziałek, 24 wrz 2012, 10:54 przez sweeper, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Lapa_Christi » wtorek, 25 wrz 2012, 07:56

Daj spokój sweeper.. ile bedzie mieć klików na tym portalu? sto? co to za pozycjonowanie. ;)

a wracajac do tematu... łatwiej powiedzieć czego nie słucham... techniawek (czyli odtwórstwa, samplowania, i zapętlania przy podkręconym metronomie – po mojemu to już nie muzyka, a fabryka dźwięku, podobnie jak industrial metal), hiphopów i całego tego murzyńskiego MTV (tylko nie mówicie, żem rasista, bo bluesa i klasyczny jazz bardzo sobie cenię) taniego popu i nadętych Rubików (wolę od niego nadętego Clinta Mansela).

Kocham metal, muzykę klasyczną, muzykę filmową i folkową, oraz dowolne kombinacje wyżej wymienionych.
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Postprzez Lapa_Christi » wtorek, 25 wrz 2012, 07:59

Tommy_, a słyszałeś "My way" w wykonaniu Northern Kings??? moim zdaniem mocna rzecz:) Zmieniając gatunek muzyki łatwo jest piosenkę "skaleczyć"... im się udało zrobić taki mały majstersztyczek, ze piosenka nie straciła nic z wymowy, a wręcz przeciwnie dostała sporo przestrzeni i charakteru.
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Postprzez GP » wtorek, 25 wrz 2012, 08:29

Lapa_Christi napisał(a):Daj spokój sweeper.. ile bedzie mieć klików na tym portalu? sto? co to za pozycjonowanie. ;)

Ale to nie o kliki chodzi, tylko o frazy dla wyszukiwarek... ;)
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Lapa_Christi » wtorek, 25 wrz 2012, 08:32

Ja tam prosty jestem i niedouczony... myślałem, że to chodzi o kliki z innych lokacji :P a Ty GiePciu czego słuchasz? marsza w wykonaniu kiszek? czy jak bida piszczy w kącie? ;)
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Postprzez GP » wtorek, 25 wrz 2012, 08:37

Lapa_Christi napisał(a):Ja tam prosty jestem i niedouczony... myślałem, że to chodzi o kliki z innych lokacji :P

W zasadzie, to jedno i drugie :cool:
Lapa_Christi napisał(a):a Ty GiePciu czego słuchasz? marsza w wykonaniu kiszek? czy jak bida piszczy w kącie? ;)

Marsza kiszkowego rzadko słyszę, natomiast piszczenie z kąta jak najbardziej ;)
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez csr » wtorek, 25 wrz 2012, 08:56

Lapa_Christi napisał(a):a wracajac do tematu... łatwiej powiedzieć czego nie słucham... techniawek

ignorancja nie zna granic. Techniawek powiadasz?
Po prostu szkoda slow, istnieje taka fajna zasada - jak ktos sie nie orientuje w jakims temacie, nie ma o czyms zielonego pojecia, to nie powtarza co gdzies kiedys usłyszał od kogos, kto takze tego pojecia nie ma, tylko jak juz w ten sposob sie chce wypowiedziec to zglebia temat.
Ale nie warto w ogole widze z takimi ignorantami zaczynac rozmowy na temat muzyki, bo niestety ciemnogrod panuje.
Wybacz mi bezposredniosc i ogolny hejt w mojej wypowiedzi, ale nic mnie tak nie drazni jak taka gadka.

Swoja droga, muzyka sklada sie z dzwiekow, a skoro jak to nazwales to sa fabryki dziwku, to troche nie logiczne jednak jest to ujete, nie prawda?
Najpierw trzeba zaczac w ogole od tego co to jest techno i dlaczego slowo techniawka mnie doprowadza do szalu.
Tak w totalnym skrocie - techno jest to gatunek wywodzacy sie z detroit, powstal w undergroundzie i nadal tam jest, w radiu telewizji i na wiejskich dyskotekach typu klimat pomarancza itp techno nie uswiadczysz. Slowo techniawka wywodzi sie zapewnie od slowa techno, z tym ze slowo techniawka jest uzywane w stosunku do wszlekiej masci dysotekowo-radiowego shitu, praktycznie wszystko w takcie 4/4, nazwane zostalo tak przez nieudolnych prezenterow radiowych i telelwizyjnych, ktorzy juz w latach 90 zrobili w polsce totalny sajgon jesli chodzi o nazewnictwo gatunkow.
Tyle z mojej strony.
Wybaczcie literowki, nie chce mi sie sprawdzac czy jakies sa.
Ostatnio edytowano wtorek, 25 wrz 2012, 09:04 przez csr, łącznie edytowano 1 raz
El Psy Kongroo
Avatar użytkownika
csr
użytkownik
 
Posty: 294
Na forum od: 12 lip 2011, 18:01

Postprzez Lapa_Christi » wtorek, 25 wrz 2012, 09:12

csr - nie muszę się znać na techniawkach, żeby wiedzieć, że mi się nie podobają. I choćbyś się jak naprężał złościł i dymił z uszu, to nie spodoba mi się "umc umc bziiiuuu, umc umc bziiiuu", tak samo, jak nie psodoba mi się tru brutal black metal. Dla niektórych muzyką jest ryk widlastej ósemki, ale czy zbiór rytmicznych dźwięków to już muzyka?
Powiedz mi jeszcze co to za muzyk, który bez komputera i bez tego, co ktoś juz kiedyś nagrał nie jest w stanie tworzyć??? Dla mnie disco polo zapitulone na szkolnym syntezatorku jest o wiele bardziej muzyczne, niż to, co jest określane jako muzyka klubowa. A tak zwani DJ-e to tylko goscie, którzy potrafia rytmicznie potrząsac płytą w gramofonie, albo suwakami na konsoli (choc oczywiście mam świadomosć, że czesć z nich zna się na muzyce). Posłuchaj muzyki tanecznej z lat '70-'80 a dostrzeżesz różnice. A jeśli nie dostrzezesz, to nie tylko ja jestem ignorantem :P
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Postprzez Lapa_Christi » wtorek, 25 wrz 2012, 09:23

Poza tym pytanie brzmiało jakiej muzyki słuchacie, a nie na jakiej muzyce się znacie :P A co do dyskusj, to ciężko jest dyskutowac z ludźmi typu "TRUE" w jakiejkolwiek dziedzinie, czy to metalu czy techniawek :) Bo muzykę ma się w sercu, a nie w encyklopedii – co pozostawiam koledze pod rozwagę :)
Ostatnio edytowano wtorek, 25 wrz 2012, 09:24 przez Lapa_Christi, łącznie edytowano 1 raz
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Postprzez csr » wtorek, 25 wrz 2012, 09:43

Lapa_Christi napisał(a):csr - nie muszę się znać na techniawkach, żeby wiedzieć, że mi się nie podobają.

Jak mozesz pisac o czyms czego nigdy nie slyszales?

Lapa_Christi napisał(a):I choćbyś się jak naprężał złościł i dymił z uszu, to nie spodoba mi się "umc umc bziiiuuu, umc umc bziiiuu"

A czy ja na sile chce kogos przekonywac do czegos? Na sile chce kogos wyciagac z ciemnogrodu zeby otworzyl sie na cos innego niz utarte schmaty muzyki klasycznej czy rockowej?
Nie, mi chodzi o odpowiennie nazwnicto i wlke z ignoranctwem.
i i do larynologa bym sie polecil udac, bziiiuuumm brum, umc umc

Lapa_Christi napisał(a):, tak samo, jak nie psodoba mi się tru brutal black metal. Dla niektórych muzyką jest ryk widlastej ósemki, ale czy zbiór rytmicznych dźwięków to już muzyka?

Muzyka to dzwiek, spiew ptaka takze jest muzyką.

Lapa_Christi napisał(a):Powiedz mi jeszcze co to za muzyk, który bez komputera i bez tego, co ktoś juz kiedyś nagrał nie jest w stanie tworzyć???

Tak jak juz wspominalem, nie masz zielonego pojecia o tworzeniu muzyki wiec nie bede podawal zadnych argumentow, jesli sadzisz ze komputery sa od przerabiania juz istniejacej muzyki, to zycze milego zycia w ciemnogrodzie dalej. Tak jak juz wspominalem, drazni mnie tlyko to ze ktos kto nie ma pojecia w danym temacie wyglasza swoja madrosci.


Lapa_Christi napisał(a):Dla mnie disco polo zapitulone na szkolnym syntezatorku jest o wiele bardziej muzyczne, niż to, co jest określane jako muzyka klubowa.

ktrej nigdy nie slyszales to raz, 2 powiedz mi ze komputery jeszcze same robą muzykę nie? bo takie cos juz tez slyszalem.
Jakbys zobaczyl jak tworzy sie muzyke , na jakiej zasadzie to wszystko dziala, to na prawde nie napisalbys juz nic wiecej na ten temat. Tworzenie muzyki za pomoca komputera a tworzenie na fizycznym sprzecie, nie rozni sie praktycznie niczym, no ale to komputer przeciez sam muzyke tworzy.

Lapa_Christi napisał(a):Posłuchaj muzyki tanecznej z lat '70-'80 a dostrzeżesz różnice. A jeśli nie dostrzezesz, to nie tylko ja jestem ignorantem :P

Sposob tworzenia tego byl identyczny jak obecnie.
Brzmienie [jesli chodzi o cala scene disco, ktore bylo tak na prawde poczatkiem obecnego house-u] nie uległo zbyt wielu zmianom.


Lapa_Christi napisał(a):A tak zwani DJ-e to tylko goscie, którzy potrafia rytmicznie potrząsac płytą w gramofonie

Haha, jestes ignorantem, juz potwierdzasz to poraz kolejny wlasnie tym tym zdaniem.
Juz pomijam fakt ze o budowaniu i tworzeniu muzyki tez nie masz zielonego pojecia, juz juz pisalem wczesniej...
DJ potrzasa rytmicznie płytą? :D
Dobre dobre :)
Jesli juz mowa o turntablismie, bo wlasnie skrecze to jest jak to okresliles potrzasanie plyta,
to jest to forma sztuki, bez poczucia rytmu, wielu miesiecy ostrego cwiczenia, bez poczucia tonacji i dobrego sluchu oraz idealnej synchronizcji nie jestes w stanie tego wykonac.
http://www.youtube.com/watch?v=iP-86de-oUA
Masz zwykle potrzasanie plyta, no ale kazdy tak potrafi nie?
Przeciez oni tylko kręcą płytami, każdy dzieciak tak potrafi?

DJing to inna forma także sztuki, nie bede tlumaczyl jak to dziala bo tego sie nie da wytlumaczyc, ale dla Ciebie to bedzie i tak pewno tylko kręcenie płytą, no trudno tak jak juz pisalem ignorant pozostanie ignorantem.
Ostatnio edytowano wtorek, 25 wrz 2012, 09:49 przez csr, łącznie edytowano 1 raz
El Psy Kongroo
Avatar użytkownika
csr
użytkownik
 
Posty: 294
Na forum od: 12 lip 2011, 18:01

Postprzez Lapa_Christi » wtorek, 25 wrz 2012, 09:59

Brawo - jesteś TRUE i znawcą i świetnie. Powiadasz, że czegos nie słyszałem... a skąd wiesz? Wiesz także, że np nie widziałem programów do obróbki dźwięku, że niekorzystałem z basu układanego skrzętnie z klocuszków, żeby podeprzeć rytmikę przy procesie komponowania... Jak to dobrze, że mamy takiego znawcę i fachowaca, który wie wszystko o muzyce i o tym co ktos inny o niej wie. W psychologii to się nazywa zaburzenie teori umysłu i moze być skutecznie wyprowadzone:)

ZUPEŁNIE nie potrafisz podejść do muzyki jak do sztuki, która ma wywoływać emocje. Wolisz klasyfikować, rozkładać na czyniki pierwsze, dlatego po prostu w życiu się nie dogadamy, bo ja nikomu nie nawrzucałem tylko dla tego, że stwierdził iż Behemot gra death-metal, albo, że nie lubi metalowych szarpidrutów.

Upuść troszku powietrza i przeczytaj ostatnie zdanie, które napisałem. A kiedy juz zejdzie Ci nadęcie to spokojnie poczytaj co napisałem o moich własnych SUBIEKTYWNYCH odczuciach w temacie muzyki. Bo gdybym był taki TRUE jak Ty, to skończyłoby się zapewne mordobiciem, a tak - po prostu zbedę to uśmiechem.
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Następna strona

Powrót do Kultura

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron