Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

internet LTE

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez mariobros08 » wtorek, 9 paź 2012, 10:17

witajcie
Mam prosbe o jakas opinie na temat internetu LTE Moze ktos z was ma taki i uzywa Jak to wyglada w rzeczywistosci Pytam bo konczy mi si.umowa z Internetia zastanawialem sie nad zmiana ale czy to sie bedzie oplacac ?? prosze o jakies info Dzieki
mariobros08
użytkownik
 
Posty: 321
Na forum od: 17 paź 2009, 13:10

Postprzez Wonny » wtorek, 9 paź 2012, 11:34

W obecnej sytuacji ta sieć jest jeszcze za słabo rozwinięta. Pokrycie jest tylko w większych miastach i to nie w całości. A przecież idęą takiego rozwiązania jest mobilność. Na dzień dzisiejszy wziąłbym roczną umowę z Plusem lub Orange (Play ma ograniczoną przepustowość HSDPA).
Avatar użytkownika
Wonny
użytkownik
 
Posty: 172
Na forum od: 19 cze 2012, 13:40

Postprzez igo » wtorek, 9 paź 2012, 19:37

Jak mieszkasz na Marszałkowskiej w Warszawie wal w LTE jak w dym ...:) Jak w mniejszej miejscowości to robisz to tylko dla snobizmu.
igo
użytkownik
 
Posty: 1169
Na forum od: 6 lis 2009, 19:00

Postprzez GP » wtorek, 9 paź 2012, 21:10

igo napisał(a):Jak mieszkasz na Marszałkowskiej w Warszawie wal w LTE jak w dym ...:) Jak w mniejszej miejscowości to robisz to tylko dla snobizmu.

Dlaczego? Moja... babcia ma LTE z Plusa, mieszka w Bielsku i śmiga to całkiem przyzwoicie :D (aczkolwiek muszę zrobić dokładne pomiary, bo już nie pamiętam, jakie to ma osiągi obecnie)
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez franklyn » wtorek, 9 paź 2012, 22:18

LTE w Bielsku jest i to nawet w dość dobrym zasięgu.
Jak i w POLSACIE tak i w PLUSie istnieje opcja abonamentu "na próbę" do 7 dni kalendarzowych. Nic tylko testować.

Ja jestem zadowolony.
Avatar użytkownika
franklyn
użytkownik
 
Posty: 366
Na forum od: 19 lut 2009, 13:59

Postprzez igo » środa, 10 paź 2012, 08:17

W takim razie warto spróbować.
GP pobuszuj troche na necie babci i powiedz czy faktycznie śmiga az miło bo byłbym zainteresowany LTE a wszelkie opcje "na próbe" jakoś mnie nie przekonują.Człowiek zapomni potem wymówic umowe i bedzie lipa.
igo
użytkownik
 
Posty: 1169
Na forum od: 6 lis 2009, 19:00

Postprzez GP » środa, 10 paź 2012, 12:54

igo, a z tego internetu chcesz korzystać tylko (lub przede wszystkim) w miejscu zamieszkania, czy też gdzieś "w terenie"?
Bo opcja jest taka, że mogę się pofatygować z laptopem w Twoje okolice i zobaczyć, czy w Twoim rejonie to dobrze chodzi...
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez mariobros08 » środa, 10 paź 2012, 13:59

no w sumie GP jakby ci sie nudzilo to byloby fajnie Pogoda jest jeszcze w miare takz lapka ci nic nie zaleje No chyba ze jakies piwko przy tym bedzie :-) Ale teraz jest akcja taka Ten LTE dziala na zasadzie siec komorkowej?? jezeli tak to u mnie na slonecznym pojdzie i tak tez mi pani w obsludze klienta powiedziala A jezeli to smiga tak jak sygnal satelitarny to bede mial lipe bo panowie z "polsatu" kiedys jak byli u mnie i zmierzyli sygnal to powiedzieli zebym zapomnial o jakiejkolwiek antenie (mam okna na.wschod)
mariobros08
użytkownik
 
Posty: 321
Na forum od: 17 paź 2009, 13:10

Postprzez GP » środa, 10 paź 2012, 14:21

mariobros08 napisał(a):no w sumie GP jakby ci sie nudzilo to byloby fajnie Pogoda jest jeszcze w miare takz lapka ci nic nie zaleje No chyba ze jakies piwko przy tym bedzie :-) Ale teraz jest akcja taka Ten LTE dziala na zasadzie siec komorkowej?? jezeli tak to u mnie na slonecznym pojdzie i tak tez mi pani w obsludze klienta powiedziala A jezeli to smiga tak jak sygnal satelitarny to bede mial lipe bo panowie z "polsatu" kiedys jak byli u mnie i zmierzyli sygnal to powiedzieli zebym zapomnial o jakiejkolwiek antenie (mam okna na.wschod)

LTE śmiga po sieci komórkowej, także nic się nie martw, kierunek okien nie ma większego znaczenia. Byleby przekaźnik GSM (a raczej ten z obsługą LTE) był w miarę w pobliżu...

No to postaram się w niedługim czasie zrobić małą rundkę po Bielsku, o zalanie się nie martwię ;) Tylko potrzebuję konkretnych wytycznych, jaka ulica i przybliżony numer budynku, żeby w pobliżu się zjawić...
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez mariobros08 » środa, 10 paź 2012, 17:37

ogolnie to malczewskiego i braci gierymskich od aleksandrowickiej po ogrodki dzilakowe (to jest jakies moze 300m) JAk bedziesz w poblizu to daj znac Mam do poniedzialku L4 wiec .... jestem dostepny
Ostatnio edytowano środa, 10 paź 2012, 17:38 przez mariobros08, łącznie edytowano 1 raz
mariobros08
użytkownik
 
Posty: 321
Na forum od: 17 paź 2009, 13:10

Postprzez mariobros08 » środa, 10 paź 2012, 17:40

a no i jeszcze jedno Jest w bielsku firma EUROLAN i oni proponuja internet telefon i Tv na swiatlowodzie Wiem ze taka siec jest juz w komorowicach Wiec komorowiczanie wypowiedzcie sie cos na ten temat
mariobros08
użytkownik
 
Posty: 321
Na forum od: 17 paź 2009, 13:10

Postprzez franklyn » środa, 10 paź 2012, 18:47

w tamtych rejonach LTE śmiga na poziomie 30-40 Mb w w góre i w dół. Ale to też zależy od wielu czynników. Będziesz brał na firme czy priv? bo jak na firme to moge podjechać na testy.
Avatar użytkownika
franklyn
użytkownik
 
Posty: 366
Na forum od: 19 lut 2009, 13:59

Postprzez igo » środa, 10 paź 2012, 20:36

GP napisał(a):igo, a z tego internetu chcesz korzystać tylko (lub przede wszystkim) w miejscu zamieszkania, czy też gdzieś "w terenie"?
Bo opcja jest taka, że mogę się pofatygować z laptopem w Twoje okolice i zobaczyć, czy w Twoim rejonie to dobrze chodzi...

Dziekuje GP ale chodzi o dostepnosc w terenie i to także na peryferiach.Zatem wielki ukłon za propozycje ale nie chodzi o jedno konkretne miejsce.
igo
użytkownik
 
Posty: 1169
Na forum od: 6 lis 2009, 19:00

Postprzez franklyn » środa, 10 paź 2012, 21:44

Opcja LTE w taryfach Plusowych to tylko dodatek - tak to można nazwać.

W przypadku braku sygnału LTE modem lub router sam przełączy się na HSPA+ ->3g itp.

Jesli chodzi o peryferia to np. nad jeziorem goczałkowickim masz full zasięg LTE :)
Ostatnio edytowano środa, 10 paź 2012, 21:44 przez franklyn, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
franklyn
użytkownik
 
Posty: 366
Na forum od: 19 lut 2009, 13:59

Re: internet LTE

Postprzez mariobros08 » wtorek, 22 sty 2013, 16:04

a czy ktos z was ma internet na swiatlowodzie??
Dzisiaj sie wlasnie dowiedzialem ze na os.slonecznym (na Malczewskiego konkretnie) wszystkie bloki sa juz podpiete do swiatlowodu i ze do dwoch miesiecy maja przelaczac na swiatlowod. i jak chlopaki serwisanci mowili ze nawet do 100Mb a moze wiecej internet bedzie wyciagal.
mariobros08
użytkownik
 
Posty: 321
Na forum od: 17 paź 2009, 13:10

Następna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości

cron