Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Wstyd

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Re: Wstyd

Postprzez Faraon » poniedziałek, 14 sty 2013, 14:02

@kasius
Nie, nie stanęliśmy bo mamy od odmienny system wartości. Z jednej strony "no nie dasz na małe, biedne, chore dzieci?" a z drugiej wsparcie akcji "zgaś babci światło". Nie dziękuję.
Faraon
użytkownik
 
Posty: 279
Na forum od: 22 wrz 2009, 11:35

Re: Wstyd

Postprzez kasius » poniedziałek, 14 sty 2013, 14:11

joejoe napisał(a):siemaka słowa o eutanazji "pomoc starszym w cierpieniach"

czyli co, napoczęta debata publiczna o eutanazji...

@kasius
cwaniak i lanser jest z ciebie. Powtarzam jak cię stać to dawaj i przyklejaj sobie siemaki nawet na czterech literach, ale nie pisz pierdół typu że ..."Mam nadzieję, że chociaż my, mieszkańcy, stanęliśmy na wysokości zadania z wysokościami datków.
wypowiadaj się za siebie, skromna osoba nie robi pokazówki. Dałeś to ok twoja sprawa jak najbardziej, ale nie pompuj w innych...
Nie będę komentował twoich tekstów typu "Wydaj lepiej pieniądze na butelkę piwa albo papierosy, tudzież na nowy laptop albo opłatę za internet, cobyś mógł dalej wypisywać swoje demagogie. Bo to tylko świadczy o twoim poziomie głupoty. Ja osobiście staram sie pomagać na tyle ile mogę ale bezpośrednio.

życzę ozdrowienia stanu umysłu


O Twoim poziomie kultury świadczy za to ton Twojej wypowiedzi. Kozaczyć znad laptopa i obrażać ludzi jest Ci łatwo z zacisza dziecinnego pokoju, co?
Skrytykowałeś WOŚP, skrytykowałeś Owsiaka, skrytykowałeś Woodstock, skrytykowałeś ludzi odwiedzających Woodstock, skrytykowałeś ludzi dających na WOŚP, skrytykowałeś mnie, nie przedstawiając rzadnych konkretnych argumentów za czy przeciw.
Czy ty myślisz, że inne fundacje działają, pracują, ogłaszają się za darmo?
Popatrz za to na efekt skali jaki przynosi forma akcji i sama akcja pana Owsiaka. Temu, że jest skuteczna, temu że efekt jest widoczny w każdym szpitalu i u wielu tysięcy dzieciaków w Polsce nikt chyba nie zaprzeczy.


A teraz wróć do mojego pierwszego postu, naucz się czytać ze zrozumieniem, przeczytaj,zrozum tekst, bo zastanawiam się na czego podstawie są Twe ataki i wywody i czego one dotyczą!? Nie odnoszą się chyba tematu, który rozpocząłem...
kasius
użytkownik
 
Posty: 295
Na forum od: 18 gru 2006, 14:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wstyd

Postprzez Pan Kazimierz » poniedziałek, 14 sty 2013, 14:15

Faraon napisał(a):@kasius
Nie, nie stanęliśmy bo mamy od odmienny system wartości. Z jednej strony "no nie dasz na małe, biedne, chore dzieci?" a z drugiej wsparcie akcji "zgaś babci światło". Nie dziękuję.


Macie odmienny system wartości? A jaki macie ten system? Nie lubicie pomagać??? To w ilu Wy tam siedzicie Faraon że piszecie w liczbie mnogiej? Macie własny sprzęt z którym chodzicie do szpitali?? (czego wam nie życzę)
Ja wiem że czarnym się nie podoba że w niedzielę kasa nie ląduje na tacy ale w puszkach i to jeszcze na cel akcji prowadzonej przez niewierzącego człowieka ;)
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Wstyd

Postprzez Faraon » poniedziałek, 14 sty 2013, 14:21

Pan Kazimierz napisał(a):
Faraon napisał(a):@kasius
Nie, nie stanęliśmy bo mamy od odmienny system wartości. Z jednej strony "no nie dasz na małe, biedne, chore dzieci?" a z drugiej wsparcie akcji "zgaś babci światło". Nie dziękuję.


Macie odmienny system wartości? A jaki macie ten system? Nie lubicie pomagać??? To w ilu Wy tam siedzicie Faraon że piszecie w liczbie mnogiej? Macie własny sprzęt z którym chodzicie do szpitali?? (czego wam nie życzę)
Ja wiem że czarnym się nie podoba że w niedzielę kasa nie ląduje na tacy ale w puszkach i to jeszcze na cel akcji prowadzonej przez niewierzącego człowieka ;)


Ano taki, że babci pomogę przejść przez jezdnię a nie zejść z tego świata. W szpitalu oczekuję sprzętu zakupionego między innymi z moich składek, sprzętu na który zostało wydane wielokrotnie więcej pieniędzy niż zebrał JO. Wspominanie czarnych w temoacie to już objaw antykatoszaleństwa.
Faraon
użytkownik
 
Posty: 279
Na forum od: 22 wrz 2009, 11:35

Re: Wstyd

Postprzez banan.eu » poniedziałek, 14 sty 2013, 14:26

Faraon napisał(a):
W szpitalu oczekuję sprzętu zakupionego między innymi z moich składek, sprzętu na który zostało wydane wielokrotnie więcej pieniędzy niż zebrał JO.


:lol: :mrgreen:

peszek,brakło kasy i co teraz?sprzęt zakupiony przez Owsiaka ratuje życie...to co zakazać WOSP i niech lekarze czynią cuda BEZ SPRZĘTU ?
Always look on the bright side of life!
Moderator https://www.facebook.com/groups/biznes20 Biznes 2.0
Avatar użytkownika
banan.eu
użytkownik
 
Posty: 2024
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko Biala

Re: Wstyd

Postprzez kasius » poniedziałek, 14 sty 2013, 14:30

Faraon napisał(a):
Pan Kazimierz napisał(a):
Faraon napisał(a):@kasius
Nie, nie stanęliśmy bo mamy od odmienny system wartości. Z jednej strony "no nie dasz na małe, biedne, chore dzieci?" a z drugiej wsparcie akcji "zgaś babci światło". Nie dziękuję.


Macie odmienny system wartości? A jaki macie ten system? Nie lubicie pomagać??? To w ilu Wy tam siedzicie Faraon że piszecie w liczbie mnogiej? Macie własny sprzęt z którym chodzicie do szpitali?? (czego wam nie życzę)
Ja wiem że czarnym się nie podoba że w niedzielę kasa nie ląduje na tacy ale w puszkach i to jeszcze na cel akcji prowadzonej przez niewierzącego człowieka ;)


Ano taki, że babci pomogę przejść przez jezdnię a nie zejść z tego świata. W szpitalu oczekuję sprzętu zakupionego między innymi z moich składek, sprzętu na który zostało wydane wielokrotnie więcej pieniędzy niż zebrał JO. Wspominanie czarnych w temoacie to już objaw antykatoszaleństwa.


Faraon,
Nie sądzę żeby J.Owsiak i WOŚP zbierali pieniądze na trucizny czy też inne środki czy aparaturę wspomagającą czy służącą eutanazji.
Celem akcji jest ratowanie życia i zdrowia.
Pogląd Owsiaka dot. eutanazji jest chyba jego prywatną sprawą.
Zgadzam się z Tobą co do przeznaczenia naszych składek, ale niestety państwo polskie nie dźwiga tego tematu. Gdyby nie WOŚP, to tego sprzętu naprawdę by brakowało w szpitalach. Popatrz na fakty - zadłużenie służby zdrowia jest ogromne, a pieniądze z budżetu idą niejednokrotnie na spłatę długów właśnie a nie na sprzęt.
kasius
użytkownik
 
Posty: 295
Na forum od: 18 gru 2006, 14:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wstyd

Postprzez joejoe » poniedziałek, 14 sty 2013, 14:37

No właśnie chcialem napisac że fundacje powinny nieść bezinteresowna pomoc, czyli za darmo robić w imię dobra
wtedy bym nie krytykował tego projektu...

co do jak to okresliłeś "kozaczenia", nie ma problemu, mogę tobie również osobiście to powtórzyc co napisałem.

Napisze może jasno jestem za pomocą, tylko bezinteresowną. Czy to jest takie trudne do zrozumienia...
joejoe
użytkownik
 
Posty: 79
Na forum od: 11 cze 2011, 17:25

Re: Wstyd

Postprzez Pan Kazimierz » poniedziałek, 14 sty 2013, 14:40

Faraon napisał(a):Ano taki, że babci pomogę przejść przez jezdnię a nie zejść z tego świata. W szpitalu oczekuję sprzętu zakupionego między innymi z moich składek, sprzętu na który zostało wydane wielokrotnie więcej pieniędzy niż zebrał JO. Wspominanie czarnych w temoacie to już objaw antykatoszaleństwa.


Nikt Ci przecież człowieku nie zabrania pomagać starszym ludziom. Poglądy Owsiak ma jakie ma ale POMAGA.
Strasznie łatwo oceniacie ludzi Faraon - co to Pisma Świętego nie czytacie ???
Oczekiwać sprzętu możesz pytanie czy się DOCZEKASZ - czego nie życzę :)
A co do czarnych - prawda w oczy kole? Dlaczego księżą często gonią dzieciaki z puszkami z okolic Kościoła? Z miłości ???
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Wstyd

Postprzez Madderdin » poniedziałek, 14 sty 2013, 14:42

Akcja WOŚP jest pożyteczna i skuteczna, to jedno. Niestety, duża część sukcesu to poziom "bezpłatnego" wsparcia telewizji i potężnych sponsorów, którym pasuje pokazywać się w styczniu w zasadzie przez cały dzień. Ze względu na efekty (tysiące uratowanych ludzi, setki świetnie wyposażonych szpitali) nie ma co bagatelizować skutków działania Fundacji.

Trzeba jednak pamiętać, że kabaretem jest sytuacja, w której płacimy podatki i składki, a gdyby nie prywatna fundacja, operująca naszymi pieniędzmi, część dzieci i innych potrzebujących specjalistycznej opieki medycznej musiałaby długo czekać na zabieg lub w ogóle nie mogłaby na niego liczyć. To chore, że prywatny podmiot może kupować za nasze pieniądze tony sprzętu, ale państwowe organy, również dysponując naszymi pieniędzmi, nie mogą, bo ustawa o zamówieniach publicznych, bo zgodność z tysiącem dyrektyw, norm i strategii, etc. I dlatego, przy całym szacunku dla Orkiestry, wolałbym aby jej cele statutowe wypełniało Państwo.

To, dlaczego WOŚP jest tak krytykowana, wynika po części z tego, że odeszła od swoich ideałów i stała się typowo komercyjnym przedsięwzięciem. Wybory głównych sponsorów, potrzebne zezwolenia, żeby w ogóle coś dla WOŚP robić, wydawanie masy pieniędzy po to, żeby ludzie coś wrzucali - to wszystko świadczy o tym, że w działalności Orkiestry nie liczy się jak najwyższy zysk (redystrybuowany później na sprzęt medyczny), tylko duże firmy z kontraktami na wyłączność, duża oglądalność i dużo jarmarczno-dożynkowej zabawy. Nie chciałbym, żeby miasto sponsorowało jakieś pokazy i eventy, mające być oprawą dla zbierania pieniędzy dla WOŚP. Prościej by było po prostu kupić kilka maszynek dla jakiegoś szpitala.

Ja sam lata temu chciałem zorganizować koncert w ramach WOŚP. W innym mieście, w innych czasach. Okazało się, że trzeba zgody koordynatora, który z kolei był tak zajęty, że owej zgody nie wydał, więc koncert zrobiliśmy bez niej, a zbiórkę załatwiliśmy w ten sposób, że ktoś skrzyknął z ulicy paru wolontariuszy, żeby zbierali kasę pod wejściem, jeśli chcą (chcieli). Tym samym, niejako wbrew Orkiestrze, pomogliśmy jej trochę zarobić. Nie jest to fundacja, która weźmie od każdego i m.in. dlatego trwa taka wojna ideologiczna pomiedzy nią a Kościołem. Coraz wyraźniejszy skręt WOŚP w stronę korporacji, wielkich nazwisk i chwytów pod publiczkę też powoduje, że ludzie wcześniej bezgranicznie ją popierający zastanawiają się, czy z tej wrzuconej do puszki stówki sfinansowany będzie sprzęt medyczny, czy może zimne piwko dla jakiegoś legendarnego angielskiego zespołu punkowego, który zagra na Woodstocku, czy może pokaz sztucznych ogni, albo czerwony Harley-Davidson z logo WOŚP na baku. Dlatego ja osobiście się cieszę, że miasto nie partycypowało w tym, choć ideę samej akcji jestem zmuszony popierać.
Madderdin
użytkownik
 
Posty: 79
Na forum od: 5 wrz 2012, 11:17

Re: Wstyd

Postprzez kasius » poniedziałek, 14 sty 2013, 14:45

joejoe napisał(a):No właśnie chcialem napisac że fundacje powinny nieść bezinteresowna pomoc, czyli za darmo robić w imię dobra
wtedy bym nie krytykował tego projektu...

co do jak to okresliłeś "kozaczenia", nie ma problemu, mogę tobie również osobiście to powtórzyc co napisałem.

Napisze może jasno jestem za pomocą, tylko bezinteresowną. Czy to jest takie trudne do zrozumienia...


Ok, rozumiem. Ale obawiam się, ze pomoc i akcja na taką skalę jak WOŚP wymagaja kosztów, ale jak popatrzysz na efekt końcowy to on przyćmiewa koszty.

Ja też słyszałem o fundacjach, gdzie na cel końcowy przeznacza się np. 1 gr z każdej złotówki, a reszta idzie na pensję prezesa, księgowej, a pracownicy zbierający datki zarabiają 4000 netto i jest zero jawności. Dla mnie to jest wajcha, przekręt i oszustwo.
Natomiast w przypadku WOŚP jest wszystko transparentne i dostępne dla ludzi.
kasius
użytkownik
 
Posty: 295
Na forum od: 18 gru 2006, 14:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wstyd

Postprzez Pan Kazimierz » poniedziałek, 14 sty 2013, 14:48

joejoe napisał(a):No właśnie chcialem napisac że fundacje powinny nieść bezinteresowna pomoc, czyli za darmo robić w imię dobra
wtedy bym nie krytykował tego projektu...


A znasz jakąś dużą fundację która pomaga za free? Prowadzisz taką?
Z czego żyją jej pracownicy jak 5 dni w tygodniu przez cały dzień pracują w fundacji?
Bądź poważny joe joe i daj ludziom pomagać :)
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Wstyd

Postprzez Faraon » poniedziałek, 14 sty 2013, 15:01

WOŚP byłby piękną sprawą gdyby nie zaangażowanie JO w sprawy wykraczające poza temat. Przecież nikt nie ma pretensji, że "jego" sprzęt ratuje życie. Od kiedy JO jest osobą publiczną to jego prywatne poglądy wygłaszane publicznie już prywatną sprawą nie są. Przykład? Kiedy ksiądz lub biskup wyraża prywatne poglądy na sprawy bieżące to się nazywa "mieszanie się kościoła do polityki". I tu jest dokładnie tak samo, wykorzystuje jakiś tam swój autorytet w wątpliwych sprawach.
Faraon
użytkownik
 
Posty: 279
Na forum od: 22 wrz 2009, 11:35

Re: Wstyd

Postprzez Faraon » poniedziałek, 14 sty 2013, 15:07

Pan Kazimierz napisał(a):
Faraon napisał(a):Ano taki, że babci pomogę przejść przez jezdnię a nie zejść z tego świata. W szpitalu oczekuję sprzętu zakupionego między innymi z moich składek, sprzętu na który zostało wydane wielokrotnie więcej pieniędzy niż zebrał JO. Wspominanie czarnych w temoacie to już objaw antykatoszaleństwa.


Nikt Ci przecież człowieku nie zabrania pomagać starszym ludziom. Poglądy Owsiak ma jakie ma ale POMAGA.
Strasznie łatwo oceniacie ludzi Faraon - co to Pisma Świętego nie czytacie ???
Oczekiwać sprzętu możesz pytanie czy się DOCZEKASZ - czego nie życzę :)
A co do czarnych - prawda w oczy kole? Dlaczego księżą często gonią dzieciaki z puszkami z okolic Kościoła? Z miłości ???


Nie rozumiem, czego się czepiasz, odpowiadam tylko na twoje pytanie. Nie pamiętam, żebym kogoś oceniał w przeciwieństwie do co poniektórych tutaj ateistów którzy "zerowali" innych. U mnie nikt nikogo nie gonił, a podobno mamy takiego strasznego proboszcza dusigrosza.
Faraon
użytkownik
 
Posty: 279
Na forum od: 22 wrz 2009, 11:35

Re: Wstyd

Postprzez Anke » poniedziałek, 14 sty 2013, 15:08

kasius napisał(a):Nie sądzę żeby J.Owsiak i WOŚP zbierali pieniądze na trucizny czy też inne środki czy aparaturę wspomagającą czy służącą eutanazji.


Ludzie nie kminią tej wypowiedzi Owsiaka, o pomaganiu starszym. Matoły słyszą tylko słowo "eutanazja" i wszystkie negatywne sprawy związane z tym zagadnieniem i wyobrażają sobie, że Owsiak będzie kupował sprzęt pompujący narkozę a potem pavulon w biedne ciała seniorów.
I to właśnie jest ta eutanazja Owsiaka: pomoc w cierpieniu i godnym umieraniu: zapewnienie sprzętu na oddziałach geriatrycznych. Nie maszyn do eutanazji, ale zwykłych łózek, po to, żeby seniorzy mieli pełną opiekę w szpitalach, a nie umierali w domach odsyłani ze szpitali w wyniku gry decyzyjnej: "przyjąć 30-latka czy babcię na oddział?"
Normalnie ogarnia mnie zdziwienie, jak ludzie pokrętnie potrafią zrozumieć czyjeś wypowiedzi, nie wiem czy to wynik wrodzonej tępoty czy słuchanie innych idiotów.

"życzę ozdrowienia stanu umysłu" - cytat z Klasyka.


Faraon napisał(a):Nie pamiętam, żebym kogoś oceniał w przeciwieństwie do co poniektórych tutaj ateistów którzy "zerowali" innych.


Nie jestem ateistką ;] I nie ja zaczęłam zerować.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Wstyd

Postprzez joejoe » poniedziałek, 14 sty 2013, 15:12

Pan Kazimierz napisał(a):
joejoe napisał(a):No właśnie chcialem napisac że fundacje powinny nieść bezinteresowna pomoc, czyli za darmo robić w imię dobra
wtedy bym nie krytykował tego projektu...


A znasz jakąś dużą fundację która pomaga za free? Prowadzisz taką?
Z czego żyją jej pracownicy jak 5 dni w tygodniu przez cały dzień pracują w fundacji?
Bądź poważny joe joe i daj ludziom pomagać :)



Dla mnie fundacja to nie praca, nie znam takowej fundacji w zasadzie się nie rozglądałem, pewnie nie ma.
Ale za to znam osoby, co pomagają osobom w potrzebie i to na własnym podwórku i w bliskim zasięgu.
Wstyd by mi było jak pomogę np. "Kowalskiemu" bym cokolwiek od kogoś chciał lub miał z tego jakieś korzyści np. za mój poświęcony czas.
Moje zdanie jest nieugięte, nie popieram lansu i robienia z siebie zbawcy.Ale za to stanowczo popieram pomaganie innym bezinteresownie.
joejoe
użytkownik
 
Posty: 79
Na forum od: 11 cze 2011, 17:25

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości

cron