Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Wstyd

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Re: Wstyd

Postprzez zuo » środa, 16 sty 2013, 19:42

man napisał(a):powiedzmy sobie uczciwie 130 tys zł to jest żenada, tyle to kilku Rumunów wyżebrze w dobry weekend
a co do mnie to już więcej nie dam kasy złodziejowi, który w samym tylko 2011 roku zdefraudował z puszek 10 milionów złotych na nieruchomości, mercedesy, koncert, itp. bzdury - więc kto tu jest tak naprawdę posrany (owsiki lubią te klimaty) ?


Man, już w 2010 robiles z siebie idiote nie rozumiejac tego co jest zapisane w raporcie rocznym. Tym razem tego ci oszczedze.
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Re: Wstyd

Postprzez man » środa, 16 sty 2013, 19:59

zuo napisał(a):Man, już w 2010 robiles z siebie idiote nie rozumiejac tego co jest zapisane w raporcie rocznym. Tym razem tego ci oszczedze.


zuo/ wiem, że do dziś trudno Ci zmierzyć się z tym co te raporty pokazują, ale nie jesteś sam - mało tego, takich ignorantów jest potężna większość i tylko dlatego ten cyrk się jeszcze kręci

P.S. Ooo, a taki 5 razy mniejszy Żywiec zebrał prawie 100 tys zł http://www.radiobielsko.pl/news/16437-Z ... siace.html więc te 130 tys zł to naprawdę wstyd
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wstyd

Postprzez kasius » środa, 16 sty 2013, 20:22

niestety w dzisiejszych czasach internetowej anonimowości cały czas znajdują się ludzie którzy na łące pełnej pięknych, kolorowych kwiatów potrafią znaleźć małe szambo wypełnione fekaliami, potrafia tam wejść, dokładnie się umazać, nabrać jeszcze na zapas do pełnych ust, a potem pluć na wszystkich i wszystko co ich otacza, wylewając przy tym swe żale, frustracje i kompleksy.

Przepraszam za dosadność, ale to jest chyba metoda, żeby trafić do ludzi, którym "nikt nie wmówi, że białe jest białe, a czarne jest czarne".

PS. Szacun dla wrzucających z Żywca.
kasius
użytkownik
 
Posty: 295
Na forum od: 18 gru 2006, 14:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wstyd

Postprzez Pan Kazimierz » środa, 16 sty 2013, 20:31

man napisał(a):skoro jest tak wspaniale i cudownie, to może ktoś mi wytłumaczy dlaczego uzbieraliście tylko tak żenującą kwotę 130 tys zł ?
nie wstyd Wam ? taki szczytny cel, tak wyjątkowa fundacja - a Wy wrzuciliście do puszek tylko 130 tys zł ???


Wychodzi na to że nie wrzuciłeś swojego kieszonkowego za grudzień i stąd taki słaby wyniki :)

A tak na serio - myślisz że to zawody kto da więcej? Jeśli tak uważasz a na to wygląda to wychodzisz na głupca. Chodzi o wzajemną, bezinteresowną pomoc ale niektórzy nie są w stanie tego pojąć.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Wstyd

Postprzez Anke » środa, 16 sty 2013, 23:14

man napisał(a):więc te 130 tys zł to naprawdę wstyd


Dziwi mnie, że każesz się wstydzić ludziom, którzy coś wrzucili do puszki, podczas gdy sam prawdopodobnie nic nie dałeś... Sam się wstydź, swojej hipokryzji.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Wstyd

Postprzez Pan Kazimierz » czwartek, 17 sty 2013, 08:24

Dawno dawno temu oglądając jeden z pierwszych finałów WOŚP na antenie TVP byłem pozytywnie zaskoczony faktem że w studio pojawili się księża prawosławni (może nawet jacyś wyżsi hierarchowie nie pamiętam) z pieniędzmi które zebrali podczas niedzielnych mszy w swoich kościołach w dniu finału. Nie pamiętam dokładnie z jakich miast/miasteczek/wsi byli ale na pewno ze wschodnich rejonów Polski. Fajnie nie ? :)
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Wstyd

Postprzez SP&C » czwartek, 17 sty 2013, 09:43

kasius napisał(a):PS. Szacun dla wrzucających z Żywca.



To jak w końcu z tym Żywcem jest? Szacun czy zakaz wjazdu? :?

Poza tym, nie wstydź(-cie) się za BB, w końcu wygrało prestiżowy konkurs organizowany przez firmę energetyczną na "najładniej " oświetlone miasto w Polsce!
SP&C
użytkownik
 
Posty: 518
Na forum od: 10 lis 2007, 23:00

Re: Wstyd

Postprzez GrzegorzD » czwartek, 17 sty 2013, 09:56

Tommy_ napisał(a):Widzicie - ponieważ w Bielsku zainteresowanie akcją WOŚP było raczej marne, wspólnie z przyjaciółmi z Klubu BMW Podbeskidzie (na zaproszenie Pani Burmistrz i tamtejszej straży pożarnej) wybraliśmy się ponownie do Skoczowa:

Dzieciaki miały sporo radochy z malowania mojego BMW, a my mogliśmy zlicytować trochę gadżetów i zapewnić na imprezie trochę hałasu i zamieszania. Co ciekawe - obecni na miejscu reporterzy i Skoczowianie strasznie się dziwili te wszystkie "beemki" na blachach SB są u nich skoro "w Bielsku pewnie finały WOŚP są dużo ciekawsze i bardziej doniosłe"

Obrazek

Obrazek

Obrazek

U mnie na blogu trochę szersza relacja z całego dnia:

http://prentki-blog.pl/wielka-orkiestra ... czow-2013/

Jest też trochę po serwisach informacyjnych:

http://wiadomosci.ox.pl/wiadomosc,22252 ... -gazu.html
http://www.skoczow.pl/news/prawie-40-ty ... -skoczowie

Mam nadzieję, że może za rok Bielsko weźmie się do życia i będziemy mogli pohałasować trochę "u siebie" :wink:


Pozdrawiam,
Tommy



Na to trzeba poczekać na zmianę zarządcy folwarku. Dopóki Krywult jest prezydentem nie liczyłbym na to. Tak samo chłopaki z MKP zrobili duzą imprezę w Jaworznie choć moglibyśmy w BB...
Avatar użytkownika
GrzegorzD
użytkownik
 
Posty: 2029
Na forum od: 27 wrz 2009, 19:03
Lokalizacja: Hałcnów / Bujaków

Re: Wstyd

Postprzez Pyramide » czwartek, 17 sty 2013, 10:42

Tak obiektywnie to Bielsko /podobno już nie "pisowskie"/ nie zabrało tej kasy za dużo.Żywiec górą to fakt. Ale np "pisowski" Nowy Sącz zebrał prawie tyle zł co ma mieszkańców.Dla nich tez duże brawa.
Raczej nie ma to nic wspólnego z "kasztelanem" czy brakiem jakiegoś światełka do nieba.Coś mi się wydaje że stajemy się centusiami.Ale za to malkontenctwo mamy opanowane do perfekcji.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Wstyd

Postprzez Lapa_Christi » czwartek, 17 sty 2013, 11:11

man napisał(a):powiedzmy sobie uczciwie 130 tys zł to jest żenada, tyle to kilku Rumunów wyżebrze w dobry weekend
a co do mnie to już więcej nie dam kasy złodziejowi, który w samym tylko 2011 roku zdefraudował z puszek 10 milionów złotych na nieruchomości, mercedesy, koncert, itp. bzdury - więc kto tu jest tak naprawdę posrany (owsiki lubią te klimaty) ?


man ? weź no bracie załóż fundację, i zobaczysz jak to się wszystko odbywa. (Zanim powiesz, że bredzę ? mam doświadczenie w tej kwestii, choć pewnie CSR, jak zwykle, podważy moje wszelkie kompetencje) Zobaczysz jakie są koszty, jakie są potrzeby itd. WOŚP jest fundacją i część (określąną zarówno w przepisach jak i statucie) wpływów przeznacza na obsługę biura, koszty związane z działaniem, czy choćby zakup papieru do drukarki, prądu do komputera albo wynagrodzenia pracowników. KAŻDA fundacja tak robi, bo inaczej się nie da. Każda fundacja musi przedłożyć sprawozdanie finansowe, i musi wszystko grać, bo inaczej wsiada na to "władza" i zamyka fundację, z której wycieka kasa. WOŚP ? w odróżnieniu od, np Caritasu ? zawsze upubliczniał pełne rozliczenia ze swojej działalnosci, i każdy mógł sobie wszystko przeanalizować i przeliczyć.
Jeśli zakup środków trwałych czy nieruchomości jest dla Ciebie defraudacją... no cóż... ręce opadają. Rozumiem, że defraudacją bedzie taki zakup w każdej fundacji wg Ciebie... czyli można śmiało założyć, że trzeba ścigać z urzędu wszystkich prowadzących fundacje bo to po prostu złodzieje...
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Re: Wstyd

Postprzez Tommy_ » czwartek, 17 sty 2013, 11:43

Ech..mnie tegoroczny finał WOŚP kosztował około tysiaka (zakup farb, pędzelków, ręczników, rękawiczek, chemii, zużycie samochodu, jego przygotowanie i późniejsze czyszczenie, zakup i wymiana pompy wody i paska napędowego, które umarły podczas WOŚP-owego "upalania", prawie 2 wyjeżdżone zbiorniki paliwa, mój czas i tak dalej, i tak dalej).

Z tej całej kwoty jednak tylko około 30% trafiło bezpośrednio do Wielkiej Orkiestry (kupiłem parę drobiazgów na licytacjach, powrzucałem trochę kasy do puszek itp.). Jak wynika z podejścia większości przeciwników WOŚP-u to całe 700 złotych zwyczajnie i absolutnie bezwstydnie zdefraudowałem - mogłem przecież zostawić samochód w garażu, pojechać na miasto autobusem (bilet za 3zł), wrzucić do puszki pozostałe 997 złotych i wrócić do domu.

Najlepiej pieszo żeby nie defraudować kolejnych 3 złotych.

Kiedy jednak spojrzeć na to ilu ludzi przyszło na finał dzięki temu, że można było pomalować sobie ten mój śmieszny samochód i trochę się nim poślizgać to okazuje się, że wrzucone przez nich pieniądze przekroczyły tę kwotę kilkukrotnie.

Moim zdaniem to nie jest defraudacja tylko inwestycja. Pomoc równie wartościowa co każda złotówka włożona do puszeczki.

Dlatego też nie widzę niczego złego w tym, że fundacja za część środków kupuje różne rzeczy. Wolę, żeby część moich pieniędzy została wydana przez organizację, która realnie działa, a nie była roztrwoniona przez rząd i polityków. WOŚP nie może działać bez pieniędzy - to nie jest radosna organizacja z Wołomina, która teoretycznie nie ma ani złotówki, a wozi się S-klasą. Ona musi wydawać pieniądze żeby funkcjonować.

Wejdźcie do pierwszego lepszego szpitala, a praktycznie pewnym jest że znajdzie się tam sporo sprzętu z czerwonym serduszkiem - i to jest to co do mnie przemawia.
Ostatnio edytowano czwartek, 17 sty 2013, 15:42 przez Tommy_, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek
Avatar użytkownika
Tommy_
użytkownik
 
Posty: 200
Na forum od: 12 lip 2012, 11:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wstyd

Postprzez zuo » czwartek, 17 sty 2013, 12:28

Lapa_Christi napisał(a):Jeśli zakup środków trwałych czy nieruchomości jest dla Ciebie defraudacją... no cóż... ręce opadają. Rozumiem, że defraudacją bedzie taki zakup w każdej fundacji wg Ciebie... czyli można śmiało założyć, że trzeba ścigać z urzędu wszystkich prowadzących fundacje bo to po prostu złodzieje...


Zostaw :) Dla niego problem jest to że:

"fundacja nabyła fundusze inwestycyjne ....... przepraszam, a czy to fundacja czy OFE ?"

Co de facto tłumaczy dlaczego tu siedzi i pomstuje na cały świat. Pewnie jak ma nadwyżke kasy to pakuje ja do skarpety :D
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Re: Wstyd

Postprzez oliho » czwartek, 17 sty 2013, 12:36

Tak sobie czytam te wypociniy o tym jaki to wstyd ,że "tylko"130k , że p.Owsiak to złodziej i w ogóle ...
Co do kwoty zbiórki to chyba nikt nie wziął pod uwagę tego ,że ze względu na niezbyt fajną pogodę oraz brak imprez plenerowych skierowanych do mieszkańców - ci własnie mieszkańcy naszego pięknego miasteczka woleli posiedzieć w domu z rodzinami ,a WOŚP wesprzeć w inny sposób , np. poprzez aukcje , smsy ( 8sztuk wysłałem za kwotę ok.40 netto - ale nie o to tu chodzi ) itp .
Wiem to stąd ,ze sam jak i kilku moich znajomych w ten własnie sposób postąpiło.
Także ja się nie wstydzę !
Jeśłi chodzi o p.Owsiaka , to jak już kilku przedmówców pisało : Gdyby nie ten gość to Polsza byłaby w kwestii ochrony zdrowia i życia nawet pewnie za wyśmiewanym przez niektórych Kongo.
oliho
użytkownik
 
Posty: 55
Na forum od: 7 lis 2007, 20:15

Re: Wstyd

Postprzez man » czwartek, 17 sty 2013, 18:28

Lapa_Christi napisał(a):man ? weź no bracie załóż fundację, i zobaczysz jak to się wszystko odbywa ... Zobaczysz jakie są koszty, jakie są potrzeby itd.


co do kosztów prowadzenia bieżącej działalności to zgoda, ale niech mi ktoś wyjaśni jak można udawać, że wszystko jest ok i jednocześnie wyrzucać taką kasę na te pałace ?

przez wiele lat fundacja mieściła się w tym budynku - wartość 2 miliony złotych - i było w porządku
Obrazek

nagle od 2003 roku Juras wymarzył sobie pałac i w ciągu kilku lat powstało Szadowo - wartość ponad 8 milionów złotych
Obrazek

nie to jeszcze nie koniec ,w 2011 roku Juras zamarzył o pałacu "dwójce" i jak gdyby nigdy nic kolejne 8 milionów złotych wpakował w to:
Obrazek

dolicz sobie do tego zmarnowane corocznie 3 miliony na Woodstock i wychodzi na to, że z puszek dla dzieci zostają tylko ochłapy. jeśli komuś to pasuje, to OK, niech wrzuca do puszki nawet wszystko co ma - mnie to nie pasuje i nie dziwię się, że większość ludzi nie daje na imperium Owsiaka, ani grosza ........
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wstyd

Postprzez man » czwartek, 17 sty 2013, 18:40

oliho napisał(a):Jeśłi chodzi o p.Owsiaka , to jak już kilku przedmówców pisało : Gdyby nie ten gość to Polsza byłaby w kwestii ochrony zdrowia i życia nawet pewnie za wyśmiewanym przez niektórych Kongo.


ten argument to jest po prostu masakra jakaś ............. gościu, czy Ty masz pojęcie jakim budżetem dysponuje NFZ ???
te wyżebrane 38 mln zł to przy 63 miliardach NFZ jest zwykłe pierdnięcie

38 000 000 porównujesz z 63 000 000 000 ???

wiem, że to niektórym trudno ogarnąć ale może skasuj sobie zera i wyjdzie, że to
38 zł kontra 63 000 zł, więc po Owsiakowych zakupach mamy budżet na zdrowie w wysokości 63 038 zł, rzeczywiście bez tej końcówki to czeka nas Kongo bez dwóch zdań :)
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron