Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Wstyd

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Re: Wstyd

Postprzez SAMAEL66 » piątek, 18 sty 2013, 19:13

man czyli twierdzisz że gdyby tego jak ty to mówisz żebrania nie byłoby to ten cały sprzęt i tak zostałby zakupiony z budżetu naszego kochanego Państwa? Czesi nie muszą tego robić ponieważ ich system służby zdrowia jest lepiej zorganizowany. U nas jest tragedia lecz mimo to ludzie nie siedzą z założonymi rękami tylko próbują to zmienić. Jeśli nie da się tego zrobić poprzez wybory (każda kolejna władza martwi się tylko o siebie) to ludzie zmieniają to poprzez organizowanie się i pomagają sobie nawzajem. Orkiestra to nie jedyna taka akcja w naszym kraju.

Czy twoim zdaniem powinniśmy siedzieć i patrzeć jak ktoś cierpi z powodu braku odpowiedniej aparatury medycznej? Powróżę ci jeszcze raz (choć pewnie tego nie zrozumiesz) Państwo powinno zapewnić ten sprzęt medyczny (z naszych podatków) lecz tak nie jest.
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: Wstyd

Postprzez kasius » piątek, 18 sty 2013, 19:20

Po pierwsze przez długie lata wstecz PKB Czech było wyższe niż Polski, więc chyba nie ma co porównywać obu systemów.

Po drugie, zdaje sie, że jeden z użytkowników forum wykrył chyba niezłą aferę, której nie udało się wcześniej wykryć urzędom skarbowym, audytorom, księgowym, prokuraturze, policji czy ministerstwu finansów.

Myślę, że Antoni Maciarewicz znalazł godnego następcę :-)
kasius
użytkownik
 
Posty: 295
Na forum od: 18 gru 2006, 14:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wstyd

Postprzez man » piątek, 18 sty 2013, 19:54

kasius napisał(a):zdaje sie, że jeden z użytkowników forum wykrył chyba niezłą aferę, której nie udało się wcześniej wykryć urzędom skarbowym, audytorom, księgowym, prokuraturze, policji czy ministerstwu finansów


jaka afera ? przecież Juras wyprowadza tą kasę legalnie ..... poszkodowanymi są tutaj wpłacający, którzy wierzą, że dzieciaki doczekają pompy, ale niestety Juras musi w pierwszej kolejności kupić sobie pałacyk

SAMAEL66 napisał(a):man czyli twierdzisz że gdyby tego jak ty to mówisz żebrania nie byłoby to ten cały sprzęt i tak zostałby zakupiony z budżetu naszego kochanego Państwa? Czesi nie muszą tego robić ponieważ ich system służby zdrowia jest lepiej zorganizowany. U nas jest tragedia


skoro w krajach podobnych do nas jakoś sobie bez WOŚP poradzili, to i u nas byłoby podobnie - a tymczasem u nas ludzie wierzą, że gdyby nie Juras to cała służba zdrowia dawno by już nie istniała i to jest dla mnie jakieś niepojęte - ludzie zupełnie nie widzą tej skali, wierzą, że 38 > 63 000

po za tym zobacz jaką Juras robi przysługę rządzącym politykom - ludzie godzą się z tym jak jest i jeszcze pokornie wysyłają swoje dzieci żeby coś użebrały ............ majstersztyk.
w normalnym kraju władza, która doprowadziła by do tego, że nie ma na inkubator dla wcześniaka, zostałaby zmieciona z powierzchni ziemi
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wstyd

Postprzez banan.eu » piątek, 18 sty 2013, 20:15

man napisał(a):w normalnym kraju władza, która doprowadziła by do tego, że nie ma na inkubator dla wcześniaka, zostałaby zmieciona z powierzchni ziemi


to jeszcze nie zauważyłeś ze nie żyjemy w normalnym kraju..? a może piszesz z Londynu czy innego europejskiego kraju? mamy władze jaką mamy,wyboru za dużego nie ma albo nierób albo wariat. Jeżeli nie dochodzi do Ciebie że Owsiak kupuje sprzęt który ratuje życie to szkoda klawiatury na odpisywanie w myśl przysłowia : "mówił dziad do obrazu a on do niego ani razu"

Fakt PL biedny kraj,średnia płaca 3600 brutto a ludzie robią za 800 zł w markecie.Szpitale jakie są każdy widział czy chciał czy nie,dla ogółu lepiej żeby było w nim więcej sprzętu które ratuje życie niż mniej lub wcale gdyż NFZ dzieli kasą jak dzieli i na wszystko nie ma.
Ciekawe co man powiedział byś lekarzowi który musiał by patrzeć na śmierć wcześniaka gdyż nie miał inkubatora?
że niech ma pretensje do rządu ze nie kupił..? czy do lekarza ze nie wysłał do innego szpitala który akurat miał inkubator?
CZAS to jest coś czego nie ogarniasz man,NFZ kiedyś kupił by potrzebny sprzęt tylko pytanie ile istnień nie doczekało by tego...
Always look on the bright side of life!
Moderator https://www.facebook.com/groups/biznes20 Biznes 2.0
Avatar użytkownika
banan.eu
użytkownik
 
Posty: 2024
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko Biala

Re: Wstyd

Postprzez SAMAEL66 » piątek, 18 sty 2013, 20:27

zakup z orkiestry jest nieznaczny w porównaniu z zakupami z kasy NFZ. Problem w tym że zakupy z NFZ są nie wystarczające.
Co do władzy to każda władza po 1989 roku nie zrobiła w tym kierunku nic. Pewnie masz wyobrażenie że fundusz wypełnia 80% zapotrzebowania w sprzęt a pozostałe 20% robi Jurek. Gdyby Jurka nie było to NFZ pokrywałby całe 100%. Wtedy twoje narzekania miałyby sens.
lecz wygląda to tak że NFZ wypełnia 60% zapotrzebowania orkiestra dokłada 10% i nadal brak tych 30%. Bez Jurka brakowałoby 40. Jest to przykre ale brakuje zawsze. Należy zmienić władzę? zgoda, tylko że ten brak sprzętu to nie tylko wina tej władzy ale każdej poprzedniej. Smutne jet to że nie widać żadnych polityków którzy daliby sobie z tym rade.
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: Wstyd

Postprzez man » piątek, 18 sty 2013, 23:09

wiesz, ja nie kwestionuje tego, że coś tam Juras kupuje i jest to jak najbardziej pozytywna sprawa, mało tego przez wiele lat wspierałem WOŚP ....... jednak gdy kilka lat temu zauważyłem, że ta szczytna akcja przerodziła się w zwykły biznes, a w sprawozdaniach z roku na rok zaczęły pojawiać się coraz większe kwoty przeznaczane na cele inne niż deklarowane, to stwierdziłem, że nie ma już sensu w tym uczestniczyć - nie lubię gdy mi ktoś wciska kit i przeznacza moją kasę na coś innego

rozumiem też, że każdy ma inny próg tolerancji - dla mnie szokiem jest gdy Juras lekką ręką puszcza 10 mln zł na coś innego niż obiecuje, ale dla wielu z Was to wciąż jeszcze jest OK (więc przy ilu wymiękniecie ? przy 20 mln czy 30 mln ?) - a jak jeszcze słyszę, że ktoś domaga się żeby Krywult z tej okazji puścił do nieba 100 000 zł, no to nóż się w kieszeni otwiera
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wstyd

Postprzez SP&C » sobota, 19 sty 2013, 00:42

man napisał(a):wiesz, ja nie kwestionuje tego, że coś tam Juras kupuje i jest to jak najbardziej pozytywna sprawa, mało tego przez wiele lat wspierałem WOŚP ....... jednak gdy kilka lat temu zauważyłem, że ta szczytna akcja przerodziła się w zwykły biznes, a w sprawozdaniach z roku na rok zaczęły pojawiać się coraz większe kwoty przeznaczane na cele inne niż deklarowane, to stwierdziłem, że nie ma już sensu w tym uczestniczyć - nie lubię gdy mi ktoś wciska kit i przeznacza moją kasę na coś innego

rozumiem też, że każdy ma inny próg tolerancji - dla mnie szokiem jest gdy Juras lekką ręką puszcza 10 mln zł na coś innego niż obiecuje, ale dla wielu z Was to wciąż jeszcze jest OK (więc przy ilu wymiękniecie ? przy 20 mln czy 30 mln ?) - a jak jeszcze słyszę, że ktoś domaga się żeby Krywult z tej okazji puścił do nieba 100 000 zł, no to nóż się w kieszeni otwiera


Man, nie przebijesz się. Dzięki Twoim adwersarzom, znkomicie funkcjonują na rynku wszelkie systemy MLM :wink:
SP&C
użytkownik
 
Posty: 518
Na forum od: 10 lis 2007, 23:00

Re: Wstyd

Postprzez mediatorBB » sobota, 19 sty 2013, 22:21

Hmm... 9 stron postów i kłótni n/t działalności WOŚP... trochę to zabawne bo wasza dyskusja przypomina kłótnie zatwardziałych konserwatystów z liberałami.

Liberałowie są za WoŚP, konserwatyści przeciw(co niektórzy używają nawet porównań prosto od księży). Czy ma to sens? Każdy z was powinien tak naprawdę trafić do szpitala i zobaczyć ilość tych "serduszek" na karetkach, aparatach USG czy inkubatorach. Wtedy należałoby zadać pytanie, czy walka przeciw WoŚP ma jakikolwiek sens.

Sam jestem za dorzucaniem się do zbierania, jednak przeciwny jestem formie dotowania jakichkolwiek fundacji przez samorządy.

I tyle w temacie.
mediatorBB
użytkownik
 
Posty: 61
Na forum od: 22 mar 2008, 09:40

Re: Wstyd

Postprzez SP&C » niedziela, 20 sty 2013, 00:11

Znalezione w sieci

Wszystkim zwolennikom filantropa Jurka Owsiaka życzymy przyjemnej, bezbolesnej i rychłej eutanazji, dokonanej sprzętem zakupionym przez
Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy
za ich własne datki.

?Eutanazja to pomoc starszym ludziom w potrzebie? ? Jerzy Owsiak, szef WOŚP.

?I tak nie unikniemy tematu eutanazji, bo w Polsce będzie więcej ludzi starych niż młodych? ? Bogdan Maruszewski, wiceszef WOŚP.
SP&C
użytkownik
 
Posty: 518
Na forum od: 10 lis 2007, 23:00

Re: Wstyd

Postprzez Del_Rey » niedziela, 20 sty 2013, 00:21

i czego to ma dowodzić? Dobrze by było, gdyby prawo świeckie regulowalo tę kwestie.Takie jest moje zdanie.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Wstyd

Postprzez SP&C » niedziela, 20 sty 2013, 00:55

Del_Rey napisał(a):i czego to ma dowodzić? Dobrze by było, gdyby prawo świeckie regulowalo tę kwestie.Takie jest moje zdanie.

Nie nadinterpretuj, to tylko tak a propos tematu
SP&C
użytkownik
 
Posty: 518
Na forum od: 10 lis 2007, 23:00

Re: Wstyd

Postprzez SAMAEL66 » niedziela, 20 sty 2013, 08:10

to że Jurek ma takie swoje poglądy to jego sprawa. Ta zbiórka to świecka inicjatywa i z kościołem ani jego poglądami nie ma nic wspólnego więc i stosunek do eutanazji może bulwersować ortodoksyjnych katolików oraz skrajnie prawicowych ludków. Poglądy Jurka mu nie zaszkodzą ponieważ większość ludzi jest wstanie zrozumieć że to jego prywatne zdanie. Gdyby zaczął zbierać fundusze na eutanazję to co innego, myślę że wtedy (ku uciesze SP&C i mana) ta akcja orkiestry by upadła.
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: Wstyd

Postprzez Pan Kazimierz » niedziela, 20 sty 2013, 14:09

SP&C napisał(a):Znalezione w sieci

Wszystkim zwolennikom filantropa Jurka Owsiaka życzymy przyjemnej, bezbolesnej i rychłej eutanazji, dokonanej sprzętem zakupionym przez
Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy
za ich własne datki.


Pokaż dowody że Owsiak zbiera i kupuje maszyny do zabijania?

Też znalezione w sieci bo właśnie się pojawiło:
A my zwolennicy WOSP życzymy wszystkim przeciwnikom tej akcji długiego życia w zdrowiu oraz szybkiej i lekkiej śmierci w bardzo podeszłym wieku.

I TO WŁAŚNIE NAS RÓŻNI - my chcemy pomóc kiedy jest taka potrzeba a wy życzycie nam źle.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Wstyd

Postprzez SP&C » niedziela, 20 sty 2013, 17:08

Pan Kazimierz napisał(a):
I TO WŁAŚNIE NAS RÓŻNI - my chcemy pomóc kiedy jest taka potrzeba a wy życzycie nam źle.


Nie wiem, po co wprowadzasz podział "my/wy" ? Podobnie jak man, też kiedyś wrzucałem do puszek WOŚP.
Pomagać można codziennie, czy to starszym, którzy mieszkają obok nas, czy też samotnym matkom wychowującym dzieci, czy innym potrzebującym, zwierzętom, etc. A wedle Twojej (większości) filozofii, wystarczy uspokoić sumienie raz w roku, i dorzucić się do tego medialnego show. Tak powstają "fajnipolacy". I możecie po mnie jeździć do woli.
SP&C
użytkownik
 
Posty: 518
Na forum od: 10 lis 2007, 23:00

Re: Wstyd

Postprzez banan.eu » niedziela, 20 sty 2013, 17:57

SP&C napisał(a):I możecie po mnie jeździć do woli.


Gdy sam sie podkładasz :mrgreen: nie przyjmując podstaw dialogu jakimi są wiarygodne źródła informacji to jak chcesz być traktowany? :lol:

przeczytaj cały wątek i dojdziesz do wniosku iż szczekacze z tego wątku juz nie mają argumentów,baa nawet Ci podpowiem iż gazeta polska czy inne prokatolickie tytuły to nie jest jedyne źródło informacji w naszym kraju...a mimo wszystko w PL jest jak jest,możesz nawet wierzyć iż polski urząd skarbowy jest w zmowie i pozwala sie bogacić Owsiakowi... :lol:
Always look on the bright side of life!
Moderator https://www.facebook.com/groups/biznes20 Biznes 2.0
Avatar użytkownika
banan.eu
użytkownik
 
Posty: 2024
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko Biala

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości

cron