Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Samoparkujące Audi :)

Sprawy ważne i mniej ważne, zabawne i poważne, porady, opinie, dyskusje - wszystko o motoryzacji.

Samoparkujące Audi :)

Postprzez sweeper » czwartek, 28 lut 2013, 20:35

Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Samoparkujące Audi :)

Postprzez staszeks » czwartek, 28 lut 2013, 21:50

A co na takie nowinki ubezpieczyciele?
A jak na parkingu hukną się dwa samoparkujące bez świadków?
Kogo policja przesłucha?
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Samoparkujące Audi :)

Postprzez gasnik » sobota, 2 mar 2013, 19:38

Wydaje mi się, że one się ze sobą komunikują, więc ryzyko jest zminimalizowane. Może mają jakiś wideorejestrator wbudowany. A winny samochód dostanie mandat :D
Avatar użytkownika
gasnik
użytkownik
 
Posty: 165
Na forum od: 11 cze 2007, 20:27
Lokalizacja: Bystra

Re: Samoparkujące Audi :)

Postprzez GP » sobota, 2 mar 2013, 22:36

gasnik napisał(a):Wydaje mi się, że one się ze sobą komunikują, więc ryzyko jest zminimalizowane. Może mają jakiś wideorejestrator wbudowany. A winny samochód dostanie mandat :D

Czy się komunikują, to nie wiem (wątpię), natomiast są wyposażone w system radarów i czujników, które mają zapobiec zderzeniom ;) I zapewne tak będzie, póki się coś nie zepsuje...

Osobiście tego typu pomysły mi się nie podobają i wstyd mi za to, że to akurat Audi nad tym pracuje :twisted:

P.S.
Zastanawiam się, jak takie auto może wjechać na płatny parking, gdzie trzeba wyjąć bilecik przed szlabanem, a potem go włożyć z powrotem przy wyjeździe (i to po osobistym uiszczeniu opłaty) :?:
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Samoparkujące Audi :)

Postprzez gasnik » poniedziałek, 4 mar 2013, 17:42

Kiedyś słyszałem o jakimś projekcie, gdzie samochody jadąc w ciągu miały ze sobą się komunikować, nie wiem co to za firma wymyśliła, ale też chodziło o samo-prowadzące się pojazdy.
Avatar użytkownika
gasnik
użytkownik
 
Posty: 165
Na forum od: 11 cze 2007, 20:27
Lokalizacja: Bystra

Re: Samoparkujące Audi :)

Postprzez sweeper » wtorek, 5 mar 2013, 16:12

było to (jak dobrze pamiętam) BMW - samochody komunikowały się ze sobą podobnie jak szarańcza co pozwalało np. na wyłączenie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu (samochody mijały się bezkolizyjnie w odległości 2 metrów)
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała


Powrót do Motoryzacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron