Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Dobra stacja benzynowa ?

Sprawy ważne i mniej ważne, zabawne i poważne, porady, opinie, dyskusje - wszystko o motoryzacji.

Re: Dobra stacja benzynowa ?

Postprzez GP » czwartek, 4 kwi 2013, 13:42

davnbb napisał(a):Czy ktoś z was tankuje na Shellu kolo Wojska Polskiego?

Ja tam tankuję od lat, zarówno benzynę, jak i obecnie (NIESTETY) diesla. Zero problemów...
No, może poza tym, że w poprzednim aucie zatarłem silnik, ale to raczej nie wina paliwa :P
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Dobra stacja benzynowa ?

Postprzez Del_Rey » czwartek, 4 kwi 2013, 14:12

GP napisał(a):Ja tam tankuję od lat, zarówno benzynę, jak i obecnie (NIESTETY) diesla. Zero problemów...
No, może poza tym, że w poprzednim aucie zatarłem silnik, ale to raczej nie wina paliwa :P

Ja tez kiedyś by sie ukarać za rozbicie fajnego auta, kupiłem wolnossącego diesla :)
Ale w nowszych, fuj. Zero elastyczności, trzeba mieszać biegami co chwile.
Diesel, ekolog i katalizator , to wróg motoryzacji :/

A przyznaj sie, jak zatarłes silnik? Miske urwałeś?
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Dobra stacja benzynowa ?

Postprzez GluE » czwartek, 4 kwi 2013, 17:40

około 2 tyg temu na planecie mówili że kontrola stacji benzynowa]ej "1,2,3," koło sfery wykazała nieprawidłowości w jakości paliwa. :evil:
Avatar użytkownika
GluE
użytkownik
 
Posty: 362
Na forum od: 26 sie 2010, 16:22

Re: Dobra stacja benzynowa ?

Postprzez Del_Rey » czwartek, 4 kwi 2013, 20:25

O. A ja tamtędy przejeżdżając zawsze tam leje paliwo. Nie odczułem jakiejś różnicy. Ale może mój grat wszystko przepali ;)
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Dobra stacja benzynowa ?

Postprzez GluE » czwartek, 4 kwi 2013, 22:40

Od czasu do czasu też tam tankuję i równiez nic nie odczułem.
Dodam że nigdy nie odczułem że auto mi gorzej/lepiej jeżdzi po zatankowaniu jakiegoś paliwa.
Avatar użytkownika
GluE
użytkownik
 
Posty: 362
Na forum od: 26 sie 2010, 16:22

Re: Dobra stacja benzynowa ?

Postprzez SAMAEL66 » piątek, 5 kwi 2013, 06:14

na tych stacjach nie zawsze jest złe paliwo. Czasem nawet na stacji nie wiedzą że paliwo jest chrzczone, takie już przyjeżdża. I być może tym razem Natomiast na rogu Wyzwolenia i chyba Czerwonej to wiem że tam jakiś czas temu to właściciel chciał "zaoszczędzić" ale podobno nie pierwszy raz.
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: Dobra stacja benzynowa ?

Postprzez GP » piątek, 5 kwi 2013, 14:28

Del_Rey napisał(a):
GP napisał(a):Ja tam tankuję od lat, zarówno benzynę, jak i obecnie (NIESTETY) diesla. Zero problemów...
No, może poza tym, że w poprzednim aucie zatarłem silnik, ale to raczej nie wina paliwa :P

Ja tez kiedyś by sie ukarać za rozbicie fajnego auta, kupiłem wolnossącego diesla :)
Ale w nowszych, fuj. Zero elastyczności, trzeba mieszać biegami co chwile.
Diesel, ekolog i katalizator , to wróg motoryzacji :/

A przyznaj sie, jak zatarłes silnik? Miske urwałeś?

Ja mam teraz turbodiesla, czyli takiego samego, jak w nowych traktorach, ale i tak mnie denerwuje jego klekotanie, mimo 6 cylindrów :P

A silnik zatarłem... trochę z pozornej oszczędności, bo miałem za mało oleju, a że zbliżała się już jego wymiana, to nie dolewałem (tym bardziej, że wcześniej tego oleju nie pobierał aż tyle), no i do tego jazda przy 6-7 tys obrotów... :lol:

Ale i tak dobrze, że 3 lata mojej jazdy wytrzymał :D
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Dobra stacja benzynowa ?

Postprzez Del_Rey » piątek, 5 kwi 2013, 16:34

GP napisał(a):Ja mam teraz turbodiesla, czyli takiego samego, jak w nowych traktorach, ale i tak mnie denerwuje jego klekotanie, mimo 6 cylindrów :P

Ale w opowieściach przy piwie nie opowiadasz, ze po mieście pali Ci "piątkę", a na trasie, to wręcz przybywa paliwa w zbiorniku? ;)
Mam znajomych co jezdzą w miarę nowymi tedeikami, a z opowieści dziwnej treści wynika, ze są w ogole zaskoczeni, ze trzeba na stacje jechac, bo tak im mało palą wynalazki.
Ja zawsze trafiam na jakieś dziwne silniki widać. Z m-c temu jechałem do niemiaszków A6 z 2006 z 3.0 TDI i spalił mi 13 litrów w trasie. Fakt, ze czas mnie gonił, ale bez przesady :) Moze gdybym jechał 90tką jak w testach, to moze paliłby mniej...
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Dobra stacja benzynowa ?

Postprzez davnbb » piątek, 5 kwi 2013, 17:15

Del_Rey napisał(a): Z m-c temu jechałem do niemiaszków A6 z 2006 z 3.0 TDI i spalił mi 13 litrów w trasie....

Jak to auto przegoniles? Chyba ponad 200 ;-) Mi tyle benzynowka nie palila gdy jechalem 180 km/h .
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Dobra stacja benzynowa ?

Postprzez Del_Rey » piątek, 5 kwi 2013, 17:24

davnbb napisał(a):
Del_Rey napisał(a): Z m-c temu jechałem do niemiaszków A6 z 2006 z 3.0 TDI i spalił mi 13 litrów w trasie....

Jak to auto przegoniles? Chyba ponad 200 ;-) Mi tyle benzynowka nie palila gdy jechalem 180 km/h .

Grubo ponad :) To nawet nie chodzi o v max w ropniaku, ale o mało płynną jazdę przy tych prędkościach, znaczy ciągłe rozpedzanie od max prędkości i trzymanie jej potem.
Ale zauważyłem, ze od 170-180 srednie spalanie rośnie bardzo szybko.
Benzyna na pewno mniej pali przy podobnych prędkościach.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Dobra stacja benzynowa ?

Postprzez davnbb » piątek, 5 kwi 2013, 17:55

Del_Rey napisał(a): ale o mało płynną jazdę przy tych prędkościach, znaczy ciągłe rozpedzanie od max prędkości i trzymanie jej potem.

cos o tym wiem - szybka jazda po autostradzie Focusem 2 1.8 tdci - ciagle przyspieszanie i hamowanie w zakresie predkosci 140 - 190 dala ponad 11 l
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Dobra stacja benzynowa ?

Postprzez Pyramide » piątek, 5 kwi 2013, 19:06

Ile wg Was spalił Merc B class 180,2,0,diesel na trasie Oravice SK -BB? Jazda wiadomo jaka, SK do Korbielowa i dalej tereny SZY
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Dobra stacja benzynowa ?

Postprzez Del_Rey » piątek, 5 kwi 2013, 19:48

Pyramide napisał(a):Ile wg Was spalił Merc B class 180,2,0,diesel na trasie Oravice SK -BB? Jazda wiadomo jaka, SK do Korbielowa i dalej tereny SZY

6,5 - 7 ? moze o pol litra mniej

Ale to takie info, co gdzie i ile komu spalił, to nie ma sensu. Kazdy inaczej jezdzi.
Ja jadąc z B-B do W-wy Fabią 1.9 SDI z konieczności (wyjące łożysko w kole) jechałem całą trase w nocy za TIRem ok 83 km/h i spalił mi 3,4 wg kompa, a z powrotem już 9,7 :)
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Dobra stacja benzynowa ?

Postprzez GP » piątek, 5 kwi 2013, 20:23

Del_Rey napisał(a):
GP napisał(a):Ja mam teraz turbodiesla, czyli takiego samego, jak w nowych traktorach, ale i tak mnie denerwuje jego klekotanie, mimo 6 cylindrów :P

Ale w opowieściach przy piwie nie opowiadasz, ze po mieście pali Ci "piątkę", a na trasie, to wręcz przybywa paliwa w zbiorniku? ;)
Mam znajomych co jezdzą w miarę nowymi tedeikami, a z opowieści dziwnej treści wynika, ze są w ogole zaskoczeni, ze trzeba na stacje jechac, bo tak im mało palą wynalazki.
Ja zawsze trafiam na jakieś dziwne silniki widać. Z m-c temu jechałem do niemiaszków A6 z 2006 z 3.0 TDI i spalił mi 13 litrów w trasie. Fakt, ze czas mnie gonił, ale bez przesady :) Moze gdybym jechał 90tką jak w testach, to moze paliłby mniej...

Nie opowiadam (no i piwa nie piję przede wszystkim) :lol:
Mój dieselek (quattro+automat) pali po mieście od 10 do 13 litrów na setkę, w zależności od temperatury oraz "nogi". Rekord w trasie, czyli w miarę płynna jazda, prędkość max. 110km/h, wychodzi 6,8l/100km (oleju napędowego, NIE silnikowego :D ), natomiast trasa przy maksymalnych dopuszczalnych prędkościach, z korkami w Tychach itp. daje 8l/100km.

Co do gonienia z dużymi prędkościami, to graniczną prędkością bywa właśnie 130-140km/h, niezależnie od tego, czy diesel, czy benzyna. Przynajmniej takie obserwacje zauważyłem na przykładzie moich aut. Wcześniejszy (ten zajechany) 2.8 V6 benzyna z quattro przy prędkości 120km/h palił 8-9l/100km, a przy 140km/h było już 14l/100km :roll:

A wracając jeszcze do "piątki", to miałem kiedyś Golfa III, z 1.9TDI pod maską, 110KM i... NAPRAWDĘ palił maksymalnie 5.5l/100km w mieście :twisted:
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Dobra stacja benzynowa ?

Postprzez Del_Rey » piątek, 5 kwi 2013, 21:03

GP napisał(a):
A wracając jeszcze do "piątki", to miałem kiedyś Golfa III, z 1.9TDI pod maską, 110KM i... NAPRAWDĘ palił maksymalnie 5.5l/100km w mieście :twisted:

Ale jezdzac TYLKO do maksymalnych dopuszczalnych oczywiście w mieście pod okiem instruktora,zeby tylko sie turbo od 2200 obr nie wlaczylo, tak? :P
Aż sie boje zapytać ile palił minimalnie ;)

Poza tym komputery od tzw średniej spalania kłamią :)
w Hondzie z 2007,którym teraz jezdze troche, jest od nowości w rodzinie, przy poziomie 0.0 km na paliwie zrobiłem jeszcze 35 km. I jeszcze mi silnik nie zgasł. jeden licznik sredniej nie jest kasowany od nowości i srednie spalanie jest 8,1 przy 48 tys km, w co sam nie wierze,bo to automat i klima praktycznie non stop chodzi na trybie auto.
A szwagier w BMW 320d zrobił ponad 50, tylko, ze potem musiałem go holować :)
Jesli zbierze mi sie na chęć pomiarów to leję do pierwszego wybicia, przy najwolniejszym laniu (by sie nie pieniło), a potem znow jade na ten sam dystrybutor i ta sama procedura. Potem kalkulator i wszystko wiadomo :)
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Motoryzacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości