Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

regeneracja turbiny

Sprawy ważne i mniej ważne, zabawne i poważne, porady, opinie, dyskusje - wszystko o motoryzacji.

Re: regeneracja turbiny

Postprzez mel_on » niedziela, 14 kwi 2013, 12:57

Nie spotkałem zadowolonego użytkownika regenerowanej turbiny. Albo działała stosunkowo krótko, albo bardzo krótko. Nikomu nie udało się reklamować regenerowanej turbiny. Gdybym ja musiał wymieniać to albo nówka, albo używka.

BTW: znam turbinę kręcącą się od nowości już ponad 400 tys, od 150 tys na poprawionym sofcie
Avatar użytkownika
mel_on
użytkownik
 
Posty: 129
Na forum od: 16 cze 2012, 07:21
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: regeneracja turbiny

Postprzez GP » niedziela, 14 kwi 2013, 17:30

mel_on napisał(a):Nie spotkałem zadowolonego użytkownika regenerowanej turbiny. Albo działała stosunkowo krótko, albo bardzo krótko. Nikomu nie udało się reklamować regenerowanej turbiny. Gdybym ja musiał wymieniać to albo nówka, albo używka.

BTW: znam turbinę kręcącą się od nowości już ponad 400 tys, od 150 tys na poprawionym sofcie

No patrz, a ja znam zadowolonego użytkownika regenerowanej turbiny, który jeździ już 4-ty rok, w dodatku po chipie. Zero problemów :)
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: regeneracja turbiny

Postprzez mel_on » czwartek, 18 kwi 2013, 19:03

Wyjątek potwierdza regułę ? Czy jakoś tak to było .... :)
Avatar użytkownika
mel_on
użytkownik
 
Posty: 129
Na forum od: 16 cze 2012, 07:21
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: regeneracja turbiny

Postprzez Wonny » piątek, 19 kwi 2013, 08:58

GP napisał(a):
mel_on napisał(a):Nie spotkałem zadowolonego użytkownika regenerowanej turbiny. Albo działała stosunkowo krótko, albo bardzo krótko. Nikomu nie udało się reklamować regenerowanej turbiny. Gdybym ja musiał wymieniać to albo nówka, albo używka.

BTW: znam turbinę kręcącą się od nowości już ponad 400 tys, od 150 tys na poprawionym sofcie

No patrz, a ja znam zadowolonego użytkownika regenerowanej turbiny, który jeździ już 4-ty rok, w dodatku po chipie. Zero problemów :)

Bo jeżeli ktoś to zrobi dobrze i rzetelnie, wyważy odpowiednio wirnik i zamontuje bez nadmiernych luzów (minimalne zawsze są), to nie ma szans na jej uszkodzenie zbyt szybko. Będzie służyła tyle co nowa, a może nawet i dłużej.
Problem jest tylko z warsztatem który to zrobi dobrze. Polecam http://inter-turbo.pl/ - są na prawdę dobrze o czym świadczą też opinie na forach.
Avatar użytkownika
Wonny
użytkownik
 
Posty: 172
Na forum od: 19 cze 2012, 13:40

Re:

Postprzez luk1988 » poniedziałek, 17 cze 2013, 12:20

Rebel napisał(a):
10RONNIE10 napisał(a):
seweryn5 napisał(a):Czy ktoś może polecić firmę która dobrze i niedrogo naprawia Turbo? Konkretnie siada mi turbo w Fiat Panda 1,3MJT

Na wyzwolenia nr około 140 zaraz za skrzyżowaniem z Orchidei jest jakaś firma która ma na szyldzie regenaracja turbin i wałów napędowych.
Ale co i jak nie wiem.

Figura...
Jedź wszędzie, tylko nie do FIGURY! Nie umieją dobrze wirnika wyważyć i po 2 tygodniach turbina nadaje się jedynie do śmietnika. Reklamacji nie uwzględnią, bo stwierdzą, że to Twoja wina. Stado baranów!
Lepiej kupić używaną z samochodu który odpala i której można posłuchać - jest to pewniejsze ale i trudne do znalezienia. Ewentualnie poszukać po forach solidnego serwisu i tam kupić - po za BB(Jak u figury się posypała to długo szukałem rozsądnego wyboru, by znowu 1250 zł nie wtopić).


Miałem podobne do czynienia z tą firmą, u mnie było za regeneracje 2 kpln, a nowa kosztowała 3,5kpln. Gdybym widział że to takie partacze nigdy bym im nic nie dał. Ba mało tego chciałem inną turbinę zregenerować to twierdzili, że części nie mogą dostać. Nie dość że wiecznie trzeba było czekać na turbo aż łaskawie zrobią, to na dodatek po bardzo krótkim okresie się posypało (po dwóch tygodniach odgłosy, plus duży luz na wirniku, panowie twierdzili że coś musiało wpaść do turba, a według mnie turbo dostało tak dużych luzów że ułamało łopatki a następnie zaczęły uszkadzać pozostała część łopatek)

Natomiast dwa miesiące temu kupiłem sobie auto z wrocławia, turbo po regeneracji i wszystko spoko chodzi, nie ma żadnych problemów z turbinką.
Chociaż ostatnio widziałem, że w usa mają bardzo fajne ceny turbin, u nas koszt regenerowanej turbiny a tam nówkę można kupić :D
luk1988
nowicjusz
 
Posty: 7
Na forum od: 17 cze 2013, 11:47
Lokalizacja: Wilkowije

Poprzednia strona

Powrót do Motoryzacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron