Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

kościół jak zaraza

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Re: kościół jak zaraza

Postprzez staszeks » poniedziałek, 27 maja 2013, 21:17

zdejmą znaki zakazu.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Del_Rey » sobota, 1 cze 2013, 12:03

Nie wiem, czy to w dziale humor, czy polityka:


ATAK POGANSTWA PODCZAS PROCESJI BOZEGO CIALA
https://www.youtube.com/watch?feature=p ... d0lF6NKUlg
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Pyramide » sobota, 1 cze 2013, 12:17

co to za dyskusja? Proszę """""przyjąć"""" demokracja wcale największą świętością nie jest, bo prawa boskie są najważniejsze i każdy ustawodawca powinien się do tego dostosować.Kościół przypomina człowiekowi o nadrzędności prawa Bożego nad prawem stanowionym przez prawodawcze instytucje - powiedział kardynał Stanisław Dziwisz
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Grego » sobota, 1 cze 2013, 16:17

I tu się wyjątkowo muszę z kardynałem Dziwiszem zgodzić. Demokracja już nie raz pokazała co potrafi. Zbrodniczy ustrój jak mało który.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Pyramide » sobota, 1 cze 2013, 17:14

Grego napisał(a):I tu się wyjątkowo muszę z kardynałem Dziwiszem zgodzić. Demokracja już nie raz pokazała co potrafi. Zbrodniczy ustrój jak mało który.


Który wg ciebie ustrój lepszy?
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Del_Rey » sobota, 1 cze 2013, 19:12

Pewnie teokratyczny...
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Pyramide » sobota, 1 cze 2013, 20:20

Brawo!!! berety na głowy
Teokracja (z greckiego theos - bóg i kratos - władza), ustrój państwowy, w którym najwyższą władzę sprawują kapłani. Podstawą tej władzy jest doktryna religijna, według której suwerenna władza należy do bóstwa, a kapłani, jako najbliżsi bóstwu, są jej wykonawcami. Terminu teokracja użył po raz pierwszy historyk żydowski Józef Flawiusz (ok. 37 - ok. 103) na określenie ustroju starożytnego państwa żydowskiego. Istniała m.in w starożytnym Egipcie, państwie krzyżackim, współcześnie w Iranie.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Del_Rey » sobota, 1 cze 2013, 20:33

Przecież o tym wlasnie mowie. Chyba ludzie wiedzą z podstawówki, co to jest teokracja :)
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Alinoe » niedziela, 2 cze 2013, 17:14

Del_Rey napisał(a):Pewnie teokratyczny...


ale czy to coś nowego ??

dowodów można znaleźć sporo na fakt, iż nieoficjalnie teokratyzm już dawno rządzi w Polsce :roll:
ich wpływ na politykę, naukę, szkolnictwo, niekontrolowany przez nikogo o. Rydzyk, niekontrolowana pedofilia pośród kleryków, niekontrolowane i niejasne finanse kościołów ... wymieniać można by jeszcze dłuuuugo :twisted:

powyższy wątek to wołanie o zwrócenie uwagi na tę szarańczę :P
Avatar użytkownika
Alinoe
użytkownik
 
Posty: 1433
Na forum od: 23 lut 2009, 21:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Pyramide » poniedziałek, 3 cze 2013, 17:32

Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: kościół jak zaraza

Postprzez man » poniedziałek, 3 cze 2013, 23:01

Alinoe napisał(a):niekontrolowany przez nikogo o. Rydzyk, niekontrolowana pedofilia pośród kleryków, niekontrolowane i niejasne finanse kościołów ... wymieniać można by jeszcze dłuuuugo


a Twoją pedofilię Alinoe ktoś kontroluje ? jakiej kontroli podlegają właściciele i redaktorzy Twoich ulubionych stacji radiowych ? wreszcie czy ktoś kontroluje te bzdury, które tu wypisujesz ? o Twoich finansach też nic nie wiemy - wymieniać by można jeszcze bardzo długo .......

a ta Twoja wizja demokracji tez bardzo ciekawa, skoro już kilka akapitów niżej cuchnie gejowsko-ateistycznym totalitaryzmem
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Del_Rey » wtorek, 4 cze 2013, 08:58

ostro, do tego jeszcze cykor:
http://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Wia ... -pedofilie

Ale co tam, to tylko nagonka gejów. Szkoda, ze nie ma tygodnia bez takiego newsa.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Anke » wtorek, 4 cze 2013, 09:04

man napisał(a):gejowsko-ateistycznym totalitaryzmem


Man, kiedy się przyzwyczaisz, że Kościół i księży można krytykować, bo to instytucja pożytku publicznego i przy okazji żadne świętości dla wielu ludzi? I nawet nie chodzi o ateizm, po prostu ludzie wielokrotnie zrazili się do tej instytucji widząc jej zakłamanie i hipokryzję. Ty nadal możesz mieć zamknięte oczy, nikt ci nie broni. Ale dyskutuj chociaż z główką i jeśli nie razi cię wjazd autokaru na Dębowiec to co właściwie chciałeś przekazać? Poobrażać Alinoe? tutaj już wszyscy wiedzą że strzelasz ateizmem jak łajnem do tych co ci się nie podobają bo nie są bałwochwalcami. Skąd pewność, że Alinoe to pedofil? Skąd pewność że nic nie wiemy o jego finansach? Może wklei tu PITa żeby pokazać ci twoją "mądrość"? Porównujesz prywatne życie jakiegoś człowieka do instytucji o której nawet urząd skarbowy mało co wie? Nie musisz się dalej kompromitować, Twoja Ukochana Instytucja robi to i będzie robić we własnym i twoim imieniu.
Cóż, gejowsko-ateistyczny totalitaryzm to raczej kojarzy mi się z Kościołem, polecam lekturę Terlikowskiego i Isakowicza-Zaleskiego i kilka pism krytycznych Obirka. A jeśli lubisz coś prostszego i lekkiego w czytaniu, weź pierwsze lepsze wyznania pt. "Byłem księdzem". Otworzą ci się oczy i zobaczysz że KK nie ma nic wspólnego z Bogiem a kościelna wierchuszka to geje-despoci. Czy to ci się podoba czy nie, jest to TAKŻE Kościół.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: kościół jak zaraza

Postprzez man » wtorek, 4 cze 2013, 10:58

Anke napisał(a):Skąd pewność, że Alinoe to pedofil?

Pewności nie ma, ale wiem jedno Alinoe jest poza kontrolą w tych kwestiach i jego zachowania seksualne wobec dzieci są zupełnie niekontrolowane

Anke napisał(a):Kościół i księży można krytykować, bo to ... żadne świętości dla wielu ludzi

Demokracja to rządy większości. Wypisywanie bzdur i prostackie uogólnienia to nie krytyka tylko chamstwo. Czy gejowsko-ateistyczny margines społeczny ma prawo pleść już każde brednie ? Sami domagacie się tolerancji więc może powinniście się jej wpierw nauczyć ?
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Anke » wtorek, 4 cze 2013, 11:06

man, pierdylionowy raz ci mówię, że nie jestem ateistką. Racz to w końcu przyjąć do makówki. Jeśli masz sklerozę albo masz to na samym dnie dupy po prostu nie używaj "wy" "was" i unikaj wrzucania w wór - jeśli nie masz pewności.
Czy tolerancja polega na nie komentowaniu tego, że autokar wjechał do lasu? Jeśli tak, weź se przeprowadź rzetelną recepcję słowa "tolerancja".

Wypisywanie bzdur i prostackie uogólnienia to nie krytyka tylko chamstwo


Więc przestań tak robić.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości