Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

kościół jak zaraza

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Re: kościół jak zaraza

Postprzez man » środa, 5 cze 2013, 11:08

Anke napisał(a):Niestety, na widok autokaru z PKSu nie miałam wizji ruchających się despotycznych hierarchów kościelnych z harcerzami w środku

W takim razie jest jeszcze z Tobą w miarę OK. W przeciwieństwie do autora wątku, który z pewnością wielu podobnych wizji doświadcza.


Anke napisał(a):Jeśli o mnie chodzi, mam nadzieje, że pedofilia będzie po prostu karalna, tak jak przewiduje to KK. Bez wyjątków.

I tu znów się zgadzamy. A ateiści i geje od Palikota, którzy domagają się legalizacji pedofilii na szczęście są na marginesie społecznym - i oby tak pozostało
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Anke » środa, 5 cze 2013, 12:27

Faraon napisał(a):A skąd ci to wiadomo Anke? Ktoś cię nieźle w pole wyprowadził. Może jakbyś czasem posłuchała homilii to wiedziałabyś, że każdy przed i pozamałżeński seks jest grzechem.


Nic mi na ten temat nie wiadomo, bo Kościół milczy na temat przypadków pedofilii na swoim łonie i udaje że nic takiego się nie dzieje. myślę, że przy cięższych grzeszkach udzielają sobie rożnych odpustów, więc piekło i grzechy to taka abstrakcja dla dzieci. Homilie i inne duperszmyty zakłamanych kaznodziejów śmiertelnie mnie nudzą ale czasem wywołują u mnie ataki śmiechu, a dlatego że szanuję iż kościół to miejsce modlitw innych ludzi i nie chadzam tam się śmiać ani tez spać.

Faraon napisał(a):A tak poza tym to autobus na Dębowcu pod takim tematem tylko pokazuje poziom tolerancji autora i o nim samym świadczy.


Autobus pod Dębowcem nie jest "pod takim tematem" lecz jest jego sednem i jego tematem. Ja nie mam żadnej tolerancji dla wieśniaków jeżdżących po lasach quadami, motorami i samochodami i nic się w tym temacie nie zmienia jeśli do lasu jeżdżą harcerze, niby na modły. Tak, kościół to zaraza, bezkarna, irytująca narośl pasożytów, którym się wydaje, że mogą wszystko. Jeszcze mogą, ale nie długo.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Pan Kazimierz » środa, 5 cze 2013, 12:50

Widzę Anke że nie odpuszczasz tej armii obrońców czarnej mafii. Masz rację już niedługo ludzie przejrzą na oczy a wtedy katabasy obudzą się z rękami w nocnikach, znów będzie larmo że ludzie odwracają się od Kościoła. Ale nie dociera do nich że ludzie odwracają się ponieważ widzą ich zakłamanie, mamienie starszych, pogoń za kasą i to że nauki Jezusa i prawo ziemskie mają głęboko w tyle.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Faraon » środa, 5 cze 2013, 13:10

Więc tytuł wątku powinien być "Wieśniaki w autobusie" bo może potem poszli do schroniska co by skutkowało tematem "Turyści to zaraza"

No i widzisz, nie chodzisz na homilię i niedouczona jesteś. I jeszcze się tym chwalisz.
Faraon
użytkownik
 
Posty: 279
Na forum od: 22 wrz 2009, 11:35

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Anke » środa, 5 cze 2013, 13:17

man napisał(a):W takim razie jest jeszcze z Tobą w miarę OK. W przeciwieństwie do autora wątku, który z pewnością wielu podobnych wizji doświadcza.


Dziękuję za diagnozę, Tobie natomiast radzę nie insynuować co kto myśli i jakiś doświadcza wizji. Bo ja mam bardzo złośliwą i płodną wyobraźnię i mogę sobie pozwolić na zabawny opis tego, czego ty doświadczasz w umyśle i jeszcze sugerować że to święta prawda. Jakieś standardy dyskusji obowiązują, ciągle tylko żądasz i wymagasz od innych żeby nie poruszali niewygodnych dla ciebie tematów a sam jesteś po prostu żałosny w obrażaniu innych. pluj sobie na palikota, gejów i co tam jeszcze cię uwiera ale nie obrażaj dyskutujących jakimiś wyssanymi z palca bzdurami. Każdy ma prawo zauważyć ze z kościołem jest coś nie halo, krytykować jego działania, chociażby z tego prostego powodu, że każdy pracujący Polak na nich płaci ze swoich podatków.

man napisał(a):I tu znów się zgadzamy. A ateiści i geje od Palikota, którzy domagają się legalizacji pedofilii na szczęście są na marginesie społecznym - i oby tak pozostało


Tylko widzisz, nic nam nie wiadomo o tym, że Palikot posuwa dzieci zamiast uczyć je paciorka i tutaj kończy się moment w którym z czymś się zgadzamy.

Pan Kazimierz napisał(a):Widzę Anke że nie odpuszczasz tej armii obrońców czarnej mafii.


Nie lubię hipokryzji i nic by mnie nie oburzało w poczynaniach czarnych, gdyby nie przymusowe dokładanie się do ich egzystencji i to że są ponad prawem. Fakt, że sponsoruję również pedofilów i zakłamanych rozpustników zwyczajnie mnie wkurza.

Faraon napisał(a):Więc tytuł wątku powinien być "Wieśniaki w autobusie" bo może potem poszli do schroniska co by skutkowało tematem "Turyści to zaraza"


Tytuł tematu jest dokładnie taki, jaki sobie zażyczył jego autor. boli dupa, załóż se swój. Po drugie, nie obrażaj turystów, z tego co wiem wjazd autokarem na dębowiec nie jest turystycznym zwyczajem.

Faraon napisał(a):No i widzisz, nie chodzisz na homilię i niedouczona jesteś. I jeszcze się tym chwalisz.


Sory misiu, do kościoła przymusowo chodziłam jakieś 15 lat, te nudne homilie znam na pamięć, biblię z racji tematu pracy magisterskiej przeczytałam jakieś 3 razy, zdarza mi się czytać Lewisa, Obirka i pisma ojców kościoła, choć ostatnio coraz mniej bo wolę Lema, i jeśli chodzi o chwalenie się, to mam wrażenie, że o kościele, jego historii i pokrętnej filozofii wiem więcej niż ty. A na pewno więcej niż przeciętny kowalski bezkrytycznie przyjmujący do wiadomości że jest grzesznikiem i żeby się odkupić, musi dać na tackę. Chwalę się tylko tym, że kościół jako instytucję i wspólnotę nieuków mam w głębokim niepoważaniu.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Faraon » środa, 5 cze 2013, 13:39

Po tym co piszesz to wątpię, że chodziłaś do kościoła katolickiego. Może to powód awersji.
Faraon
użytkownik
 
Posty: 279
Na forum od: 22 wrz 2009, 11:35

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Anke » środa, 5 cze 2013, 13:54

Faraon napisał(a):Po tym co piszesz to wątpię, że chodziłaś do kościoła katolickiego. Może to powód awersji.


A do jakiego miałam chodzić? Do cerkwi? Powód awersji jest prozaiczny: słucham, myślę i wyciągam wnioski.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Grego » środa, 5 cze 2013, 14:54

Pan Kazimierz napisał(a): Masz rację już niedługo ludzie przejrzą na oczy a wtedy katabasy obudzą się z rękami w nocnikach, znów będzie larmo że ludzie odwracają się od Kościoła. Ale nie dociera do nich że ludzie odwracają się ponieważ widzą ich zakłamanie, mamienie starszych, pogoń za kasą i to że nauki Jezusa i prawo ziemskie mają głęboko w tyle.

Jan Hus twierdził to samo... 600 lat temu. Jak dotąd się nie ziściło. :P
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Piotrek » środa, 5 cze 2013, 15:36

Grego napisał(a):
Pan Kazimierz napisał(a): Masz rację już niedługo ludzie przejrzą na oczy a wtedy katabasy obudzą się z rękami w nocnikach, znów będzie larmo że ludzie odwracają się od Kościoła. Ale nie dociera do nich że ludzie odwracają się ponieważ widzą ich zakłamanie, mamienie starszych, pogoń za kasą i to że nauki Jezusa i prawo ziemskie mają głęboko w tyle.

Jan Hus twierdził to samo... 600 lat temu. Jak dotąd się nie ziściło. :P

A dodatkowo miał gorące pożegnanie, uważaj Kazimierzu.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Pan Kazimierz » środa, 5 cze 2013, 19:56

Grego napisał(a):
Pan Kazimierz napisał(a): Masz rację już niedługo ludzie przejrzą na oczy a wtedy katabasy obudzą się z rękami w nocnikach, znów będzie larmo że ludzie odwracają się od Kościoła. Ale nie dociera do nich że ludzie odwracają się ponieważ widzą ich zakłamanie, mamienie starszych, pogoń za kasą i to że nauki Jezusa i prawo ziemskie mają głęboko w tyle.

Jan Hus twierdził to samo... 600 lat temu. Jak dotąd się nie ziściło. :P


Wiesz nie znam typa ;) A co niby ludzi w kościołach przybywa Twoim zdaniem???? Bo ja jestem odmiennego zdania. Działania kleru przynoszą efekty - niestety przeciwne do pożądanych. Ludzie w końcu zauważają że czarni co innego mówią a co innego robią. Na dłuższą metę to kiepska idea na biznes.

Piotrek napisał(a):A dodatkowo miał gorące pożegnanie, uważaj Kazimierzu.
pozdrawiam


phi :)
pozdrawiam
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Pyramide » niedziela, 9 cze 2013, 17:02

k..... jaka zaraza? nie to skurw.....o
http://natemat.pl/64117,proboszcz-nie-d ... czas-proby
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Swiatogor » niedziela, 9 cze 2013, 17:19

Pyramide napisał(a):to skurw.....o


To by było jeszcze pół biedy... Monteskiusz, dość bystry facet czego by nie mówić, pisał o trójpodziale władzy. U nas od setek lat występował "czwórpodział", który w ostatnich czasach znowu wyjątkowo umocnił ową czwartą władzę: stawiając ją,co pokazuje praktyka bezkarności, ponad pozostałymi trzema.
Jeśli do tego dołożymy jeszcze piątą władzę w postaci mediów, to robi się iście diabelski bałagan :twisted:
"masz mało czasu, trzeba dać świadectwo"
Swiatogor
użytkownik
 
Posty: 674
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Pyramide » poniedziałek, 17 cze 2013, 14:57

Kościół żyruje kłamstwo pisowskie?
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci ... omosc.html
Chyba to za delikatnie powiedziane
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: kościół jak zaraza

Postprzez man » poniedziałek, 17 cze 2013, 17:43

Swiatogor napisał(a):U nas od setek lat występował "czwórpodział", który w ostatnich czasach znowu wyjątkowo umocnił ową czwartą władzę: stawiając ją,co pokazuje praktyka bezkarności, ponad pozostałymi trzema


Ty tak sam od siebie czy ktoś Ci te bzdury każe pisać ?
25 lat temu Polska była pod okupacja komuchów, którzy tępili katolików i zabijali księży
podobnie 70 lat temu, a podział był tylko na rasę panów i niewolników
100 lat temu Polska w ogóle nie istniała, podobnie jak i 200 lat temu, więc o czym Ty bredzisz ?
Ostatnio edytowano poniedziałek, 17 cze 2013, 17:50 przez man, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Swiatogor » wtorek, 18 cze 2013, 10:31

man napisał(a):Ty tak sam od siebie czy ktoś Ci te bzdury każe pisać ?25 lat temu Polska była pod okupacja komuchów, którzy tępili katolików i zabijali księży podobnie 70 lat temu, a podział był tylko na rasę panów i niewolników


Oczywiście z formalnego punktu widzenia muszę przyznać Ci rację: moja wypowiedź nie była zbyt precyzyjna. Co jednak nie zmienia faktu, że to chyba jednak bardziej Ty odjechałeś niż ja. Jeśli chodzi o komuchów i ich tępienie KK ,to bym nie przesadzał. Może w latach 50. i 60. , lecz kiedy przyszedłem na świat to w moim mieście był jeden kościół. Kiedy je opuszczałem w późnych latach 80. było ich chyba z 7. Tak wyglądało to zwalczane...Oczywiście zdarzały się incydenty, jednak na co dzień pleban z sekretarzem współdziałali zazwyczaj całkiem nieźle.

Generalnie uważam, że to była największa głupota komuchów :) : czyli zbyt prostackie nastawanie na kler. Gdyby komuchy tylko troszkę bardziej kler przyhołubiły, to mielibyśmy tu komunę do dziś, a kler z komuchami z dziobków by sobie wyjadał.

Jak czwarta władza działa w praktyce możesz zobaczyć np. tu. News ledwie z wczoraj. Jak widać czwartej władzy pozostałe 3 mogą wskoczyć i nagwizdać, dopóki się sama nie ukarze.

Co zaś się tyczy głębszej historii, to pewnie sam wiesz, że lista biskupów zdrajców, biskupów kolaborantów, biskupów którzy przyłożyli swoje tłuste łapki do rozbiorów itp, jest długa jak brazylijski serial.

Podsumowując, moja opinia jest następująca: należało to towarzystwo wygnać stąd już bardzo dawno temu. A jeśli nie, to wziąć je pod państwowy but, tak jak zrobiło to wiele państw, które obecnie są silnymi europejskimi lub nawet światowymi graczami. A są silne min dlatego, że wyeliminowały czwartą władzę, która w imię swoich interesów nie waha się rozwalać państwo od środka kiedy tylko uzna to za stosowne.
"masz mało czasu, trzeba dać świadectwo"
Swiatogor
użytkownik
 
Posty: 674
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron