Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Ubezpieczenie

Sprawy ważne i mniej ważne, zabawne i poważne, porady, opinie, dyskusje - wszystko o motoryzacji.

Ubezpieczenie

Postprzez Del_Rey » poniedziałek, 1 lip 2013, 14:24

Konczy mi sie ubezpieczenie i szukam jakiejs oferty.
Pytanie moje brzmi: czy wykupujecie dodatkowe ubezpieczenie NNW? Przyznam, ze od 18 lat za kazdym razem to dodatkowe ubezpieczenie mialem, ale dzis kobieta z jakiejs agencji multiubezpieczeniowej stwierdzila, ze na co mi to ubezpieczenie, ze prawie nikt go nie kupuje i ze sens tego ubezpieczenia jest tylko wtedy gdy wykupuje sie go dla wysokich kwot ubezpieczeniowych.
Ja z tym jest u Was? Zapisy w regulaminie tego ubezpieczenia jakos do mnie nie przemawiaja, a w tym wypadku przydaloby sie by mi ktoś na chlopski rozum wytlumaczył, co to daje wiecej niz OC :)
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Ubezpieczenie

Postprzez sweeper » poniedziałek, 1 lip 2013, 21:57

jak czytałeś OWU to wiesz do czego jest NNW
niby nie jest potrzebne, ale... jeździsz z osobami spoza rodziny?
właśnie... czasem się zdarza... szkoda aby w trakcie takiej podróży doznali uszczerbku na zdrowiu z twojej winy
to ubezpieczenie właśnie wtedy rekompensuje częściową powstałą szkodę osobową
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ubezpieczenie

Postprzez Del_Rey » poniedziałek, 1 lip 2013, 22:04

Aha,twoja odpowiedź mi cos naswietlila. Akurat w tym wypadku nie chodzilo mi o kase. Babka tak namieszala mi w glowie, ze w koncu zgupialem. A w sumie przeciez jej powinno zalezec bym cos wiecej wzial niz tylko gole OC.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Ubezpieczenie

Postprzez Matylda » wtorek, 2 lip 2013, 07:33

Przy okazji podepnę się z pytaniem o zniżki za OC. Sytuacja jest taka: był sobie ojciec i syn, ojciec był właścicielem samochodu i na niego było OC ze zniżkami. Ojciec zmarł a pani od ubezpieczeń poradziła synowi aby dalej ubezpieczał samochód na zniżki swojego nieżyjącego ojca - samochód nadal jest na niego zarejestrowany. Jak sądzicie dobrze mu poradziła???
Bo mi się to wydaje nie do końca logiczne jak można ubezpieczać samochód na kogoś kto nie żyje ????
Matylda
użytkownik
 
Posty: 283
Na forum od: 28 gru 2008, 10:32

Re: Ubezpieczenie

Postprzez GP » wtorek, 2 lip 2013, 08:53

Matylda napisał(a):Sytuacja jest taka: był sobie ojciec i syn, ojciec był właścicielem samochodu i na niego było OC ze zniżkami. Ojciec zmarł a pani od ubezpieczeń poradziła synowi aby dalej ubezpieczał samochód na zniżki swojego nieżyjącego ojca - samochód nadal jest na niego zarejestrowany. Jak sądzicie dobrze mu poradziła???
Bo mi się to wydaje nie do końca logiczne jak można ubezpieczać samochód na kogoś kto nie żyje ????

Nie wiem, czy u wszystkich ubezpieczycielach tak to działa, ale w pewnym momencie przestało działać "dziedziczenie" zniżek. Zniżki są przypisane do osoby, a nie do samochodu, choć niektórzy uważają inaczej :)

Zatem, z finansowego punktu widzenia, ubezpieczenie na ojca (w tym przypadku nieżyjącego) będzie na pewno bardziej atrakcyjne cenowo, ze względu na duże zniżki uzbierane przez tegoż ojca. Gorzej, jeśli dojdzie do wypadku, czy stłuczki i taka sytuacja wyjdzie na jaw. Jakieś konsekwencje na pewno zostaną wtedy wyciągnięte - niestety nie wiem, jakie.

Jednakże sugerowałbym jednak ubezpieczenie samochodu przez syna, żeby mógł sobie zbierać własne zniżki. Owszem, na początku będzie drożej, jednak w przyszłości to zaprocentuje, bo nie będzie trzeba kombinować...
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ubezpieczenie

Postprzez sweeper » wtorek, 2 lip 2013, 09:05

w takiej sytuacji nie ma ubezpieczenia - ubezpieczony nie żyje więc nie może obowiązywać taka polisa
prawidłowym procesem w tej sprawie jest przeprowadzenie postępowania spadkowego, rozliczenie się z wszystkimi spadkobiercami, zarejestrowanie i ubezpieczenie samochodu na siebie

jest jeszcze druga opcja - ojciec spisał umowę z synem na sprzedaż/kupno samochodu np. dzień przed swoją śmiercią
do 7 dni nie powinno być problemów z zarejestrowaniem takiego samochodu
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ubezpieczenie

Postprzez Addi » wtorek, 2 lip 2013, 09:06

Jeśli chodzi o NNW to jest zwyczajne wyciąganie kasy. Tak na prawdę kwota 5000zł - a taka jest zazwyczaj- i tak nie pozwala na poważną ochronę w trakcie wypadku. Ubezpieczenie "żeby było" a jak się coś stanie to i tak nie wystarczy nawet na waciki.
Patrzę na moje miasto. Kocham je... :)
Addi
użytkownik
 
Posty: 215
Na forum od: 14 lis 2007, 17:48
Lokalizacja: Mały Wiedeń

Re: Ubezpieczenie

Postprzez Matylda » wtorek, 2 lip 2013, 09:13

sweeper napisał(a):w takiej sytuacji nie ma ubezpieczenia - ubezpieczony nie żyje więc nie może obowiązywać taka polisa
prawidłowym procesem w tej sprawie jest przeprowadzenie postępowania spadkowego, rozliczenie się z wszystkimi spadkobiercami, zarejestrowanie i ubezpieczenie samochodu na siebie

jest jeszcze druga opcja - ojciec spisał umowę z synem na sprzedaż/kupno samochodu np. dzień przed swoją śmiercią
do 7 dni nie powinno być problemów z zarejestrowaniem takiego samochodu


Dziękuję Wam GP i sweeper :)

Umowy nie ma i nie było na 100%
Też mi się wydaje że powinien zrobić tak jak piszecie czyli przerejestrować samochód na siebie.
Matylda
użytkownik
 
Posty: 283
Na forum od: 28 gru 2008, 10:32


Powrót do Motoryzacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości