Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Budowa garażu - kilka pytań

Sprawy ważne i mniej ważne, zabawne i poważne, porady, opinie, dyskusje - wszystko o motoryzacji.

Budowa garażu - kilka pytań

Postprzez Tommy_ » poniedziałek, 8 lip 2013, 11:51

Bonjonro,

Ze względu na to, że moje zabawki powoli przestają mieścić się na podjeździe, w niedługim czasie chciałbym zabrać się za budowę wymarzonego garażu, w którym to mógłbym od czasu do czasu przełożyć jakiś silnik i poukrywać się przed moją kobietą oraz żądnym krwi światem zewnętrznym. Dlatego też mam kilka pytań do osób, które przechodziły już przez ten traumatyczny okres w życiu związany z poganianiem gościa przy betoniarce, patrzeniem na zmasakrowany trawnik i zbieraniem z podjazdu kiepów oraz puszek po piwie marki FOX.

Planuję wybudować garaż dwustanowiskowy z dodatkowym niewielkim pomieszczeniem gospodarczym (na meble ogrodowe i tym podobne). Chodzi mi o coś takiego:

Obrazek

Tyle, że z nieco mniejszym rozmachem (gont zamiast ceramiki, brak odeskowania dekoracyjnego, prostsza brama garażowa itd).

I teraz pytania:

1. Ile może wynieść orientacyjny koszt budowy takiego garażu w stanie surowym zamkniętym (wiem, że to cholernie ogólne pytanie, ale być może ktoś budował coś podobnego lub pracuje w branży budowlanej i w związku z tym ma w tym temacie jakieś doświadczenia).
2. Czy możliwe jest uzyskanie dodatkowego przyłącza od energetyki wyprowadzonego bezpośrednio z słupa wn -oczywiście z osobnym licznikiem? (znacznie wygodniej byłoby mi pociągnąć nową linię ziemią bezpośrednio z słupa niż ciągnąć kabel przez pół działki i ryć elewację domu)
3. W wypadku gdy ulica posiada chodnik, a ja chciałbym wyprowadzić z posesji dodatkowy wyjazd (garaż tuż przy granicy działki z wyjazdem bezpośrednio na ulicę), jak wygląda opcja obniżenie krawężników itp - czy na coś takiego mogę uzyskać zgodę i przeprowadzić to we własnym zakresie (własna ekipa), czy taki zabieg wykonuje zarządca drogi ?

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Pozdrawiam,
Tommy
Obrazek
Avatar użytkownika
Tommy_
użytkownik
 
Posty: 200
Na forum od: 12 lip 2012, 11:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Budowa garażu - kilka pytań

Postprzez Morcisz » wtorek, 9 lip 2013, 05:31

1.Nie napisałeś wielkości, technologi,więc można sobie strzelać że od 30 tyś w górę
2.Możliwe musisz złożyć wniosek o wydanie warunków.
3.Trzeba wystąpić o zjazd z posesji na drogę publiczną do zarządcy drogi.
Avatar użytkownika
Morcisz
użytkownik
 
Posty: 65
Na forum od: 17 paź 2010, 11:36
Lokalizacja: BBA

Re: Budowa garażu - kilka pytań

Postprzez GrzegorzD » wtorek, 9 lip 2013, 16:09

2. Cięzkie do załatwienia z Tauronem a jak już to koszty będą duzo większe niż ciągnąć z domu.
Avatar użytkownika
GrzegorzD
użytkownik
 
Posty: 2029
Na forum od: 27 wrz 2009, 19:03
Lokalizacja: Hałcnów / Bujaków

Re: Budowa garażu - kilka pytań

Postprzez Del_Rey » wtorek, 9 lip 2013, 21:14

Za malo danych napisales :) Chocby jaka powierzchnia podłogi by cie zadowoliła,jak wysokie mury... nie da sie podac nawet mniej wiecej ceny po tych danych ktore podales.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Budowa garażu - kilka pytań

Postprzez dracoone » środa, 17 lip 2013, 09:46

Nowe przyłączenie z energetyki może Cie dosyć drogo kosztować.

"Opłata uzależniona jest od mocy przyłączeniowej określonej w umowie przyłączeniowej, przyznanej na podstawie złożonego przez Ciebie wniosku, a także długości przyłącza i jego rodzaju.
Opłaty

Opłaty dla typowego przyłącza - moc do 40 kW, długość do 200 m. Kwoty zawierają VAT.

Napowietrzne - 121,50 zł za 1 kW mocy

Kablowe (podziemne) - 150,08 zł za 1 kW mocy
Dodatkowo:
przy długości ponad 200 m - 48,59 zł za każdy metr ponad 200 m.
Tymczasowe - 9,41 zł za 1 kW mocy (podłączenie do istniejącej sieci)"
----
Kiedyś traktowałem ludzi dobrze , teraz z wzajemnością ...
dracoone
użytkownik
 
Posty: 160
Na forum od: 13 sty 2010, 11:32


Powrót do Motoryzacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron