Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Chodźcie na rower

Forum dyskusyjne dla fanów siatkówki, piłki nożnej, koszykówki i innych sportów.

Re: Chodźcie na rower

Postprzez klinek » poniedziałek, 5 sie 2013, 19:42

Mówisz masz;)
"Życie niemal na pewno ma sens."
Avatar użytkownika
klinek
użytkownik
 
Posty: 273
Na forum od: 4 paź 2011, 11:08
Lokalizacja: Kiedyś ŁDZ dziś B-B

Re: Chodźcie na rower

Postprzez matchless » poniedziałek, 5 sie 2013, 19:51

A tak swoja drogą, nie ciągnie Cie troche dalej? Tak po okolicy jeździsz tylko.
matchless
użytkownik
 
Posty: 91
Na forum od: 17 cze 2010, 12:13

Re: Chodźcie na rower

Postprzez klinek » poniedziałek, 5 sie 2013, 19:58

Ciągnie, ale jak już pisałem, cierpię na chroniczny brak czasu:)
"Życie niemal na pewno ma sens."
Avatar użytkownika
klinek
użytkownik
 
Posty: 273
Na forum od: 4 paź 2011, 11:08
Lokalizacja: Kiedyś ŁDZ dziś B-B

Re: Chodźcie na rower

Postprzez matchless » poniedziałek, 5 sie 2013, 20:03

To poszukaj tego czasu, bo tyle tras na Ciebie czeka.. :)
matchless
użytkownik
 
Posty: 91
Na forum od: 17 cze 2010, 12:13

Re: Chodźcie na rower

Postprzez GP » wtorek, 6 sie 2013, 19:00

A używa ktoś z Was sports-tracker.com? :)
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Chodźcie na rower

Postprzez matchless » wtorek, 6 sie 2013, 19:28

GP mała recenzje napisze, skoro juz napisales o ST :)

Uzywalem na poczatku Navime, darmowe w pelni, sporo statystyk, mozliwosc pokazania predkosci na danym odcinku oraz nachylenia trasy. Uzywalem go troche, lecz potem zauwazylem, ze na telefonie, profilu i w zakladce treningu statystyki sie nieco roznia. Przykladowo najszybszy kilometr mial inny czas w roznych miejscach.
Sports Tracker uzywalem i zanizal nieco bardziej odleglosc wzgledem Navime, ktore juz nie podawalo i tak tyle co licznik. Graficznie mnie poza tym odrzuca strona i mala liczba statystyk.
Runkeeper na moim telefonie przestal dzialac w polowie trasy dwu krotnie, wiec sobie go odpuscilem.
Runstatic bylby swietny gdyby nie zanizal najbardziej z wszystkich programow odleglosci oraz predkosci maksymalnej. Na 30km potrafil 5 km zjesc a to juz za duzo jak dla mnie.
Obecnie jestem przy Endomondo i tutaj na 30 km roznica jest 1 km, srednia z autopauza nawet zblizona. Maksymalna o kilka km/h mniejsza wzgledem licznika. Poza tym, nie zzera mi tak baterii jak poprzednie aplikacje zauwazylem. Roznica niewielka ale zawsze to te pol godziny do przodu.
matchless
użytkownik
 
Posty: 91
Na forum od: 17 cze 2010, 12:13

Re: Chodźcie na rower

Postprzez GP » wtorek, 6 sie 2013, 20:39

matchless napisał(a):GP mała recenzje napisze, skoro juz napisales o ST :)

Pytam, bo ja właśnie korzystam ze Sports Trackera. Niestety jestem na niego skazany, bo na mój, dość niszowy smartfon jest jedyną opcją. Endomondo brak.
Dodatkowo importuję do niego dane z mojego rowerowego GPS'a (pliki GPX), choć pewnie Endomondo też posiada taką opcję?
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Chodźcie na rower

Postprzez matchless » wtorek, 6 sie 2013, 21:11

Oczywiscie, ze posiada. Z Navime wlasnie eksportowalem slady tras aby pozniej moc do endo wrzucic.
matchless
użytkownik
 
Posty: 91
Na forum od: 17 cze 2010, 12:13

Re: Chodźcie na rower

Postprzez lupus » środa, 7 sie 2013, 15:07

Endomondo jest chyba najpopularniejsze, ale wszystkim "rowerowcom" polecam jeszcze Strava. Mozna ich uzywac naraz.

Aplikacja jest podobna do endo, ale ma jedna dodatkowa fajna zalete.
Sa tam ustawione wszystkie gorki, i za kazdym razem jak podjezdzacie to liczy wam czas podjazdu a potem mozecie sobie porównywac z innymi ludzmi.
Dodatkowo jest mozliwosc tworzenia wlasnych odcinkow tzw segmentow np zjazd Piastowską czy przejazd Barlickiego.
I wtedy tez wam bedzie liczyc czasy a takze pokazywac jak innym idzie.

Niby pierdola, ale fajne. :wink:


Dodatkowo na Strava konta ma kilku zawodowych kolarzy np Phinney z BMC (jechał teraz TdP) czy Lars TenDam (jechał TdF)

Udało mi się niedawno przekonac do tej aplikacji wspomnianego wyżej Alinoe i teraz kosi wszystkich jak leci 8)
Wczoraj zrobił kolejny King of Mountain.


EDIT

Tak poklikałem po waszych profilach.

priv napisał(a):Bo nie używa się słowa: "pedałowanie" tylko "rowerowanie" i to jest bez podtekstów i poprawnie politycznie :lol:

Zapraszam do grona znajomych i rywalizacji, np. taka trasa:
http://www.endomondo.com/workouts/209458771/7967909
albo taka:
http://www.endomondo.com/workouts/194725728/7967909

To są moje "perełki" :D


Kobieto. :D
Zejdz z tej maszyny i idz w teren. Za 2 miesiace pogoda sie skonczy to sobie wtedy poszalejesz.
Korzystaj z pogody poki jest możliwość. :wink:
lupus
użytkownik
 
Posty: 399
Na forum od: 12 sie 2008, 09:49

Re: Chodźcie na rower

Postprzez priv » środa, 7 sie 2013, 17:26

Ja od miesiąca leczę kontuzję kolana po bieganiu chyba, dzisiaj właśnie wsiadam po tej przerwie na rower i mam nadzieję że się nie pogorszy, w każdym bądź razie wizyta u ortopedy za tydzień więc nawet jeśli zaszkodzi mi to rowerowanie to lekarz już na bieżąco będzie pomagał.
Później sobie sprawdzę czy mam w sklepie tą aplikację, co ją tak ciekawie opisałeś, może się skuszę :D

Na WP8 nie ma tej apki bo nie widzę, no chyba że źle szukam :?
priv
użytkownik
 
Posty: 47
Na forum od: 29 maja 2013, 12:00
Lokalizacja: BB

Re: Chodźcie na rower

Postprzez matchless » czwartek, 8 sie 2013, 14:37

Strave tez testowalem u siebie ale cos nie przypadla mi do gustu. Nie znaczy to, ze jest to zla aplikacja, nie twierdze tego. Jedni wola to a drudzy tamto po prostu :)
matchless
użytkownik
 
Posty: 91
Na forum od: 17 cze 2010, 12:13

Re: Chodźcie na rower

Postprzez lupus » czwartek, 8 sie 2013, 15:49

Zawsze można używać kilka.
Dla mnie Strava na plus za to co podałem powyżej czyli podjazdy + segmenty i konta zawodowcow na portalu.
No i co czesto sie dzieje w przypadku treningu z endo w lesie - sypie sie sygnal GPS, a Strava jeszcze nigdy mi nie zgubiła sygnalu.

Pzdr
lupus
użytkownik
 
Posty: 399
Na forum od: 12 sie 2008, 09:49

Re: Chodźcie na rower

Postprzez SAMAEL66 » czwartek, 8 sie 2013, 16:02

ja dziś zrobiłem sobie nie jak co dzień 6 km do i 6 km z pracy ale jeszcze z 7 po mieście :) stwierdzam że trochę za ciepło hehe jutro wybieram autobus. Jednak optymalna temperatura do jazdy to 20 stopni nie 37 hehe
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: Chodźcie na rower

Postprzez GP » czwartek, 8 sie 2013, 19:19

SAMAEL66 napisał(a):ja dziś zrobiłem sobie nie jak co dzień 6 km do i 6 km z pracy ale jeszcze z 7 po mieście :) stwierdzam że trochę za ciepło hehe jutro wybieram autobus. Jednak optymalna temperatura do jazdy to 20 stopni nie 37 hehe

Akurat jutro będzie sporo chłodniej ;)
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Chodźcie na rower

Postprzez matchless » czwartek, 8 sie 2013, 21:13

Jeżdząc z kilkoma aplikacjami na raz nie zauwazylem, aby jakas tracila sygnal wzgledem innych nawet w lesie. Aplikacja tylko przechwytuje to co odbiornik gps w telefonie odczyta. Nie sadze aby mialo znaczenie czy to jest strava, endo czy cokolwiek innego.
matchless
użytkownik
 
Posty: 91
Na forum od: 17 cze 2010, 12:13

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sport

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

cron