Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Ubój rytualny i głoś Izraela

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Re: Ubój rytualny i głoś Izraela

Postprzez staszeks » wtorek, 16 lip 2013, 22:28

Pan Kazimierz napisał(a):
Krzysztof napisał(a):Po co ten jazgot, po co ten szum??? Ludzie mieli pracę, teraz pójdą na bruk, my będziemy utrzymywać kolejną rzeszę bezrobotnych. Tak się rządzi w tym kraju. Więc gdy jest źle nie jęczmy z tego powodu, jesteśmy sami sobie winni.


Gdzieś tam w świecie mordują ludzi za pieniądze - naprawdę dobrze płacą - "zaprośmy" interes do Polski, spadnie bezrobocie, będą zyski. Prawda że świetny pomysł na interes? Brawo brawo tak tak budujmy naszą ojczyznę !!!!!! Pieniądze ponad wszystko !!! Pieniądze ponad śmierć !!!! To nas ocali !!!

:!:
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Ubój rytualny i głoś Izraela

Postprzez Pan Kazimierz » wtorek, 16 lip 2013, 22:54

staszeks napisał(a):
Pan Kazimierz napisał(a):
Krzysztof napisał(a):Po co ten jazgot, po co ten szum??? Ludzie mieli pracę, teraz pójdą na bruk, my będziemy utrzymywać kolejną rzeszę bezrobotnych. Tak się rządzi w tym kraju. Więc gdy jest źle nie jęczmy z tego powodu, jesteśmy sami sobie winni.


Gdzieś tam w świecie mordują ludzi za pieniądze - naprawdę dobrze płacą - "zaprośmy" interes do Polski, spadnie bezrobocie, będą zyski. Prawda że świetny pomysł na interes? Brawo brawo tak tak budujmy naszą ojczyznę !!!!!! Pieniądze ponad wszystko !!! Pieniądze ponad śmierć !!!! To nas ocali !!!

:!:


No co? Mowa o pieniądzach i bezrobociu w takiej sytuacji jest delikatnie nie na miejscu moimi zdaniem. Bo jeśli pewien pan patrzy na ten temat z perspektywy bezrobocia i pieniądza to może warto może warto zacząć mordować zwierzęta i ludzi a wtedy pracy nie braknie dla wielu.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Ubój rytualny i głoś Izraela

Postprzez Pyramide » środa, 17 lip 2013, 07:14

Śmieszna ta nasza "dyplomacja" Zamiast my wzywać po ich wypowiedziach oni nas wzywają.Opozycja powinna wnioskować o dymisję Sikorskiego /zresztą dawno powinna/
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/polski- ... omosc.html
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Ubój rytualny i głoś Izraela

Postprzez Swiatogor » środa, 17 lip 2013, 07:33

Upokarzające to dość.
"masz mało czasu, trzeba dać świadectwo"
Swiatogor
użytkownik
 
Posty: 674
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Ubój rytualny i głoś Izraela

Postprzez Lapa_Christi » środa, 17 lip 2013, 07:49

ech... tolerancja, poprawność i uprzejmość ma swoje granice... Polska to Polska, a Izrael to Izrael. Niech sobie pilnują swojego nosa na swojej pustyni. Jeszcze trochę i będą protestować, że nie wolno skatować albo ukamienować żony bo zupa była za słona, a to mają wpisane w swoją wieloletnią tradycję.

Z tego co słyszałem, sprawa nie dotyczy samego uboju rytualnego, tylko uboju rytualnego na eksport. A podpieranie chciwości i interesów ekonomicznych gadką o religii, tolerancji i tradycji jest dla mnie perfidną obłudą i ochydną manipulacją.
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Re: Ubój rytualny i głoś Izraela

Postprzez Pan Kazimierz » środa, 17 lip 2013, 08:02

Nie bardzo rozumiem dlaczego Polski sejm ma się tłumaczyć przed państwem Izrael ze swoich decyzji? Czy Polska jest filią Izraela czy niepodległym krajem? K.... co tu się dzieje?
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Ubój rytualny i głoś Izraela

Postprzez Swiatogor » środa, 17 lip 2013, 08:15

Pan Kazimierz napisał(a):Nie bardzo rozumiem dlaczego Polski sejm ma się tłumaczyć przed państwem Izrael ze swoich decyzji?


Zawsze tak będzie, dopóki nie będziemy wiedzieć kto jest kim...Tak jak cytowałem powyżej: niektórzy z nich czują się pochodzenia polskiego. Lecz tylko niektórzy. A co z resztą? I kogo ta reszta reprezentuje kiedy np. stają się ministrami lub posłami? Czy w negocjacjach np. z Izraelem reprezentują Polaków, czy gaworzą sobie jak swój ze swoim...
"masz mało czasu, trzeba dać świadectwo"
Swiatogor
użytkownik
 
Posty: 674
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Ubój rytualny i głoś Izraela

Postprzez Swiatogor » środa, 17 lip 2013, 08:18

Lapa_Christi napisał(a):Z tego co słyszałem, sprawa nie dotyczy samego uboju rytualnego, tylko uboju rytualnego na eksport.


Wiesz jak jest... Ten ich big boss wydaje certyfikaty koszerności. Nie za darmo bynajmniej. I taka kasa miałaby nagle zniknąć?
"masz mało czasu, trzeba dać świadectwo"
Swiatogor
użytkownik
 
Posty: 674
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Ubój rytualny i głoś Izraela

Postprzez Lapa_Christi » środa, 17 lip 2013, 08:36

...i właśnie dla tego Światogorze, mierzi mnie tak zwana "wielka polityka"...
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Re: Ubój rytualny i głoś Izraela

Postprzez Faraon » środa, 17 lip 2013, 08:37

Mnie zastanawia czy izraelski MSZ jest organem państwowym czy związku wyznaniowego. A może państwo Izrael to nie państwo tylko związek wyznaniowy. Widzę tu brak logiki.
Faraon
użytkownik
 
Posty: 279
Na forum od: 22 wrz 2009, 11:35

Re: Ubój rytualny i głoś Izraela

Postprzez Lapa_Christi » środa, 17 lip 2013, 08:44

Izrael jest ? zdaje się ? państwem wyznaniowym.
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Re: Ubój rytualny i głoś Izraela

Postprzez souther » sobota, 3 sie 2013, 08:52

Wysyłajmy więc żywe krowy do Izraela tak jak robimy to z końmi do Włoch, będzie zgodnie z naszym humanitarnym prawem. Ubój zwierząt nigdy nie będzie dla nich bezstresowy, zwłaszcza gdy wiąże się to z dodatkowymi kosztami dla właściciela ubojni. Wynik tej akcji będzie taki, że ubój i zyski z niego pójdą na Węgry lub Rumunię, a Polska zyska dobrą opinie w oczach opinii publicznej. Zwolennicy "polskich obozów zagłady"zyskają okazję do pokazania polskiego antysemityzmu więc z dobrej opinii nici. Czyli znowu strzelamy sobie w stopę.
souther
użytkownik
 
Posty: 111
Na forum od: 9 lis 2010, 12:24

Re: Ubój rytualny i głoś Izraela

Postprzez SAMAEL66 » sobota, 3 sie 2013, 15:46

Ja ma gdzieś co taki Izrael sobie myśli, jesteśmy w Polsce i oni mogą sobie.... ważne by u nas zabijanie zwierząt nie było bestialstwem. Byłem przy zabijaniu świniaka nie raz i zabity uderzeniem w głowę umiera w dosłownie w ciągu sekundy. Krótko mówiąc nie męczy się, ale zbijanie poprzez podcinanie gardła żyjącej istoty? fuck oni to muszą mieć sumienie (lub go nie mieć) by skazywać na takie cierpienie. Jeśli im tak bardzo zależy to znajdą się ludzie którzy sprowadzą takie mięso choćby z Czech i na tym zarobią bo znajdą ludzi którzy za to zapłacą dla swoich chorych zwyczajów i wszystko gra. Przynajmniej Polacy będą mieli spokojne sumienie.
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: Ubój rytualny i głoś Izraela

Postprzez souther » sobota, 3 sie 2013, 19:57

A co z Polakami którzy mają mniej delikatne sumienia i chcą na tym zarobić? Czemu inni mogą a Polacy nie? Co do tej uległości to nie tylko wobec Izraela, ale nie tak dawno podobnie "energicznie" działali w sprawie eksportu mięsa do Rosji.
souther
użytkownik
 
Posty: 111
Na forum od: 9 lis 2010, 12:24

Re: Ubój rytualny i głoś Izraela

Postprzez agniecha » wtorek, 6 sie 2013, 13:47

SAMAEL66 napisał(a):Ja ma gdzieś co taki Izrael sobie myśli, jesteśmy w Polsce i oni mogą sobie.... ważne by u nas zabijanie zwierząt nie było bestialstwem. Byłem przy zabijaniu świniaka nie raz i zabity uderzeniem w głowę umiera w dosłownie w ciągu sekundy. Krótko mówiąc nie męczy się, ale zbijanie poprzez podcinanie gardła żyjącej istoty? fuck oni to muszą mieć sumienie (lub go nie mieć) by skazywać na takie cierpienie. Jeśli im tak bardzo zależy to znajdą się ludzie którzy sprowadzą takie mięso choćby z Czech i na tym zarobią bo znajdą ludzi którzy za to zapłacą dla swoich chorych zwyczajów i wszystko gra. Przynajmniej Polacy będą mieli spokojne sumienie.

Rozumiem, że piszesz o zabijaniu świni w jakimś gospodarstwie bo uwież mi w uboju masowym zwierzeta niesamowicie cierpią. Jak NIK robił kontrolę to okazało się, że albo sprzęt do ogłuszania nie działa, albo nieumiejętnie jest używany, nie każdego zwierzaka strzał sprężonym powietrzem pozbawia świadomości więc wile z nich jest zawieszana na hakach żywa i tak poddawana dalszej "obróbce" nie wspominając o tym co czasami wycieka na zewnątrz czyli zabawy "ludzi", którzy dla radochy wrzucają żywe zwierzęta do wrzątku itp. Więc nie ma mowy o humanitarnym zabijaniu w rzeźniach.
http://www.youtube.com/watch?v=lHdLRrUocOA
agniecha
użytkownik
 
Posty: 97
Na forum od: 8 lis 2006, 13:09

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 57 gości