Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Chodźcie na rower

Forum dyskusyjne dla fanów siatkówki, piłki nożnej, koszykówki i innych sportów.

Re: Chodźcie na rower

Postprzez priv » piątek, 9 sie 2013, 11:17

Pragnę poinformować, że mam za sobą rowerowanie z kolegą z forum (wcześniej mi nieznanym) nijakim matchless.
Chłopak nie gryzie ( wiem, że czyta więc nic złego nie napiszę, hehehe... :lol: ) i ma skłonności do rozwijania dużych prędkości :evil:
A ja się pytam, czy zagląda tu ktoś +35 lat, kto lubi jeździć "zachowawczo" czyli bez szaleństw, i miałby ochotę czasem pokręcić na rowerze lub pobiegać w towarzystwie, nie ukrywam że fajnie by było poznać jakiegoś grubasa/grubaskę który chce schudnąć.
Przepraszam autora wątku że się tak wtryniłam, ale to jedyny rowerowy wątek na którym ostatnio coś się dzieje :roll:

EDYTA:
A teraz zauważyłam, że autorem wątku jest wspomniany wyżej matchless :shock:
priv
użytkownik
 
Posty: 47
Na forum od: 29 maja 2013, 12:00
Lokalizacja: BB

Re: Chodźcie na rower

Postprzez lupus » piątek, 9 sie 2013, 13:02

Sądzę, że łatwiej Ci będzie kogos znalezć jak napiszesz jakim tempem biegasz i jezdzisz przy zalozeniu, ze jest to plaski odcinek.
lupus
użytkownik
 
Posty: 399
Na forum od: 12 sie 2008, 09:49

Re: Chodźcie na rower

Postprzez matchless » piątek, 9 sie 2013, 13:52

Nic nie szkodzi, po to jest forum tez :).
A co do predkosci...jak jest z gory, ladna droga to grzechem jest hamowac ;).
matchless
użytkownik
 
Posty: 91
Na forum od: 17 cze 2010, 12:13

Re: Chodźcie na rower

Postprzez Del_Rey » piątek, 9 sie 2013, 15:28

priv napisał(a):A ja się pytam, czy zagląda tu ktoś +35 lat, kto lubi jeździć "zachowawczo" czyli bez szaleństw, i miałby ochotę czasem pokręcić na rowerze lub pobiegać w towarzystwie, nie ukrywam że fajnie by było poznać jakiegoś grubasa/grubaskę który chce schudnąć.
Przepraszam autora wątku że się tak wtryniłam, ale to jedyny rowerowy wątek na którym ostatnio coś się dzieje :roll:

Zagląda, zagląda :) Ale bieganie odpada.
A ile robisz srednio km na rowerze i ile minut/godzin?
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Chodźcie na rower

Postprzez priv » piątek, 9 sie 2013, 16:49

A jak masz konto na endomondo to sobie sprawdź, tylko przez ostatni miesiąc miałam przerwę przez kolano:

http://www.endomondo.com/profile/7967909

edit:
dzisiaj 70km w 4h
os kopernika - lotnisko - jaworze - jasienica - rudzica - landek - chybie - zabłocie - strumień - wisła mała - wisła wielka - łąka - goczałkowice - zabrzeg - ligota - Mazańcowice - os kopernika
śr 17,50km/h
priv
użytkownik
 
Posty: 47
Na forum od: 29 maja 2013, 12:00
Lokalizacja: BB

Re: Chodźcie na rower

Postprzez lupus » poniedziałek, 12 sie 2013, 11:09

matchless napisał(a):Nic nie szkodzi, po to jest forum tez :).
A co do predkosci...jak jest z gory, ladna droga to grzechem jest hamowac ;).


Dokładnie :D
Ja z Równicy na starym góralu śmigam 70 km/h.
Trzeba poczuć wiatr we włosach :wink:
lupus
użytkownik
 
Posty: 399
Na forum od: 12 sie 2008, 09:49

Re: Chodźcie na rower

Postprzez priv » poniedziałek, 12 sie 2013, 17:17

lupus napisał(a):Dokładnie :D
Ja z Równicy na starym góralu śmigam 70 km/h.
Trzeba poczuć wiatr we włosach :wink:


Miałam tego nie komentować ale...
oczekujesz gratulacji, uznania, pochwał, szacunku?
dla mnie to głupota i do tego niebezpieczna, a o ile tylko dla Ciebie to ok, ale jeżeli stwarzasz zagrożenie dla innych to już nie jest ok...
priv
użytkownik
 
Posty: 47
Na forum od: 29 maja 2013, 12:00
Lokalizacja: BB

Re: Chodźcie na rower

Postprzez Del_Rey » poniedziałek, 12 sie 2013, 18:33

e tam. Priv, bez stresu, za za dawnych czasów zmieniałem zebatki w góralu na 11 z tyłu i chyba 48 z przodu (zębów) zeby tam przekroczyc 80 z hakiem :)
Ale tak sie nie jezdzi cały czas przeciez.
Nagrodą za wyjazd jest zjazd :)
A raczej na rowerze jak juz, to zagrozenie stwarza sie głownie dla siebie. Pamietam jak we Wiśle sie glebnąłem przy nieco ponad 50 km/h na jakiejś fajnie utwardzonym ziemistym szlaku i pamietam ze przeleciałem przez kierownice, jechałem na brzuchu, a plecy w koszulce miałem brudne. Jak to sie stalo, od 15 lat sie zastanawiam :) A miałem wtedy Anlena , o amorkach nikt nie słyszał i nawet V-brejkach:)
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Chodźcie na rower

Postprzez Alinoe » czwartek, 15 sie 2013, 19:24

priv napisał(a):
lupus napisał(a):Dokładnie :D
Ja z Równicy na starym góralu śmigam 70 km/h.
Trzeba poczuć wiatr we włosach :wink:


Miałam tego nie komentować ale...
oczekujesz gratulacji, uznania, pochwał, szacunku?
dla mnie to głupota i do tego niebezpieczna, a o ile tylko dla Ciebie to ok, ale jeżeli stwarzasz zagrożenie dla innych to już nie jest ok...


oj tam już nie przesadzaj :D zginąć można nawet jadąc 30km/h (jak Ty z Żaru asfaltem) 8)

chociaż średnia niższa prze te zjazdy to podziwiam bo trasa fajna :)

matchless napisał(a):Jeżdząc z kilkoma aplikacjami na raz nie zauwazylem, aby jakas tracila sygnal wzgledem innych nawet w lesie. Aplikacja tylko przechwytuje to co odbiornik gps w telefonie odczyta. Nie sadze aby mialo znaczenie czy to jest strava, endo czy cokolwiek innego.


ma znaczenie, przeważnie używamy darmowych wersji, które z założenia są "uboższe" a to znaczy że np endo czyta mniej punktów przez co potrafi przegapić np szybkie zakręty. jak porównuje trasy endo-strava to endo przeważnie traci kilka kilometrów na trasie np 60 km.

http://www.endomondo.com/profile/6940397
to moje, może nie ma się czym chwalić, ale jak ktoś czuje że podobne ma tempo to możemy kiedyś razem coś wspólnie (teraz jak na razie tylko szosówka, ale za kilka dni mtb będzie znów gotów to w góry też bym wyskoczył.
Avatar użytkownika
Alinoe
użytkownik
 
Posty: 1433
Na forum od: 23 lut 2009, 21:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Chodźcie na rower

Postprzez matchless » czwartek, 15 sie 2013, 19:51

endo mam w wersji pro a i tak traci km. Chociaz dzisiaj mnie zaskoczylo bo zrobilem 96 wedlug licznika a endo pokazalo 93.
matchless
użytkownik
 
Posty: 91
Na forum od: 17 cze 2010, 12:13

Re: Chodźcie na rower

Postprzez matchless » czwartek, 15 sie 2013, 20:17

jezeli chcesz na szosowce jechac to odpadam. Ale na goralu to czemu nie, jezeli troche zwolnisz bo widze, ze cisniesz bardziej ode mnie;)
matchless
użytkownik
 
Posty: 91
Na forum od: 17 cze 2010, 12:13

Re: Chodźcie na rower

Postprzez Alinoe » piątek, 16 sie 2013, 08:34

matchless napisał(a):endo mam w wersji pro a i tak traci km. Chociaz dzisiaj mnie zaskoczylo bo zrobilem 96 wedlug licznika a endo pokazalo 93.


różnica 3% na takim dystansie to jakieś 50mm więcej wpisane na obwodzie koła w liczniku :P

na góralu możemy jechać ale w góry ;)
Avatar użytkownika
Alinoe
użytkownik
 
Posty: 1433
Na forum od: 23 lut 2009, 21:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Chodźcie na rower

Postprzez Anke » piątek, 16 sie 2013, 09:21

Alinoe napisał(a):na góralu możemy jechać ale w góry ;)


No właśnie, polecacie jakieś trasy? Ja jeżdżę Magura-Klimczok-Szyndzielnia ale już mnie to trochę znudziło.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Chodźcie na rower

Postprzez lupus » piątek, 16 sie 2013, 10:47

matchless napisał(a):endo mam w wersji pro a i tak traci km. Chociaz dzisiaj mnie zaskoczylo bo zrobilem 96 wedlug licznika a endo pokazalo 93.


Wersja pro ma tak naprawde tylko wiecej dodatków, ktorych nie ma wersja basic, a ktore w niej kiedys byly.
Teraz zreszta oprócz wersji podstawowej, masz pro, a takze konto podstawowe na portalu i konto premium. Czekam na konto platynowe :D

Ja obecnie używam Garmina i też mam różnice w km miedzy licznikiem rowerowym a tym co pokazuje GPS.
Ba, na Strava sledze konta kolarzy zawodowych, nawet jezdzacy w tym samym wyscigu maja rozne wartosci na mecie w odleglosci.
lupus
użytkownik
 
Posty: 399
Na forum od: 12 sie 2008, 09:49

Re: Chodźcie na rower

Postprzez matchless » piątek, 16 sie 2013, 11:16

W sumie to tak sie zastanawiam... przeciez te pare km to jest pikus wlasciwie przy takim dystansie.
Ja po gorach za duzo nie jezdze. Bylem dwa razy na szyndzielni, w okolicy zapory w Wapienicy wiele razy ale tam jest dosyc lajtowo bym powiedzial. Jakos jeszcze od Jaworza wjezdzalem dwa razy pamietam i zjezdzalem w okolice zapory wlasnie.
Gdzie bys chcial w te gory sie wybrac?
matchless
użytkownik
 
Posty: 91
Na forum od: 17 cze 2010, 12:13

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sport

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

cron