Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez Kryspin » czwartek, 3 paź 2013, 00:58

Jabyscie zareagowali na meczet w Bielsku-Bialej? Czy jestesmy bardziej otwarci niz nasi zachodni sasiedzi?

http://www.arabia.pl/content/view/288556/2/

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... lsce_.html
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez Lapa_Christi » czwartek, 3 paź 2013, 06:20

W naszym kraju od stuleci mieszkają wyznawcy Mahometa, mają swoje meczety, obchodzą swoje święta itd. To głównie potomkowie polskich Tatarów. Przez tyle lat nikogo nie mordowali, nie palili niewiernych... Nie miałbym nic przeciwko takim sąsiadom.

Niebezpieczni są jednak fundamentaliści (nie tylko muzułmanie!!!). Takich już bym nie chciał za płotem.

Niechże też mają swoje miejsce do modlenia tak, jak katolicy, protestanci, baktowie czy inni... ale jeśli ktoś w niedzielę o 6.00 rano będzie napi...lał dzwonami, albo darł ryło przez megafon, to pierwszy rzucę kamieniem w minaret :wink:
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez Grego » czwartek, 3 paź 2013, 06:31

Tatarzy polscy maja swoje meczety na wschodzie i nikomu one nie przeszkadzają. Niestety jeśli (teoretycznie) powstałby meczet w BB, zapewne nie byłby to meczet zacnej i zasłużonej społeczności tatarskiej, tylko jakichś zfiksowanych wahhabitów. Czyli sprawa niewesoła.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez Kryspin » czwartek, 3 paź 2013, 07:28

Grego napisał(a):Tatarzy polscy maja swoje meczety na wschodzie i nikomu one nie przeszkadzają. Niestety jeśli (teoretycznie) powstałby meczet w BB, zapewne nie byłby to meczet zacnej i zasłużonej społeczności tatarskiej, tylko jakichś zfiksowanych wahhabitów. Czyli sprawa niewesoła.


Tak, polscy tatarzy Lipkowie calkiem sie niezle zaasymilowali. Znani potomkowie tatarow to Henryk Sienkiewicz, czy Charles Buchinski, przez nas znany jako Charles Bronson.
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez matchless » czwartek, 3 paź 2013, 10:34

Osobiscie jestem osoba bardzo tolerancyjna, jednak jestem przeciwny budowania takich miejsc w naszym miescie. W krajach arabskich chrzescijanom za okazywanie swojej wiary grozi kara smierci. O malej kapliczce nie ma mowy a co dopiero mowiac o kosciolach. Nachodzi mnie przez to taka mysl, ze ktos wkoncu musi sie bardziej otworzyc. Tylko z islalem jest pewien problem, bo to nie tylko religia ale i ideologia niosaca za soba niebezpieczenstwo. Niewazne czy to chrzescijanin, buddysta czy ateista dla nich kazdy jest niewierzacy. Ich misja jest zmiana obecnego swiata na swiat islamu i to sie w Europie juz dzieje. Do tego nalezy dodac, ze przyrost naturalny na naszym kontynencie jest bliski zeru albo i ujemny. Porownujac to z przecietna muzulmanska rodzina, ktora posiada nie jedno czy dwa ale piec i wiecej dzieci to mamy Europe islamu juz za niedlugo. Moze i troche sie rozpedzilem z tą moja myslą.. jednak mysle islam to nic dobrego dla nas. Tym bardziej,ze jego wyznawcy moga sie wysadzac w imie allaha i zostac przez to zbawieni.. Totalnie chore to jest jak dla mnie ;)
matchless
użytkownik
 
Posty: 91
Na forum od: 17 cze 2010, 12:13

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez padoda » czwartek, 3 paź 2013, 11:13

Absolutne NIE !!!
Bielsko-Biała/Podbeskidzie 100%
Avatar użytkownika
padoda
użytkownik
 
Posty: 528
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: B_B

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez oliho » czwartek, 3 paź 2013, 11:58

Jak tylko usłysze / przeczytam o wybudowaniu kościoła w jednym z krajów islamskich ...to spoko

Ale wiem ,że tak nie będzie więc traktujmy ich ( muslimów) tak jak oni nas traktują ...bez żadnych przywilejów i z góry !

Jeśli faktycznie te %@$%#$% ( tak uważam i jest to moja prywatna opinia ) będą chciały wybudować gdzieś w okolicy swój minarecik to będę jedną z pierwszych osób która budowę tą odwiedzi... ze świńskim łbem i kilkoma woreczkami ze świńską krwią ,aby im ten namiot "poświęcić" ...
oliho
użytkownik
 
Posty: 55
Na forum od: 7 lis 2007, 20:15

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez davnbb » czwartek, 3 paź 2013, 15:34

To jest wroga kultura, która chce nas (europejczyków) skolonizować. W takich krajach jak Francja czy Anglia są już na prostej drodze do osiągnięcia swojego celu. Tam też zaczynało się od postawienia jednego meczeciku. Na szczęście my nie jesteśmy tak tolerancyjni i otwarci na tych dzikusów żeby przyjmować ich tutaj z otwartymi ramionami.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez man » czwartek, 3 paź 2013, 17:01

będą muzułmanie, będzie też miejsce do modlitwy, w tej chwili nie ma takiej potrzeby
tak jak w Bielsku-Białej nie ma potrzeby budowy synagogi bo całkowicie wystarcza bielskim Żydom ich dom modlitwy
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez SAMAEL66 » czwartek, 3 paź 2013, 17:21

jeszcze 10 lat temu powiedziałbym że mogą sobie budować, jeśli mają taką potrzebę. Lecz ktoś się z nimi zetknął ( grupą tak zwanych ciapatych ) za granicą naszego kraju to chyba jest takiego samego zdania jak ja: NIE dla meczetów. Wiecie że raz zbudowanego meczetu ( w przeciwieństwie do kościoła, cerkwi, synagogi itp) nie można zamknąć, zburzyć, przenieść? nie jestem z tego dumny ale stałem się w pewnej części i bardzo lekkim znaczeniu tego słowa rasistą :cry: nie przejawiam żadnych agresywnych zachowań ale niechęć jest.
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez man » czwartek, 3 paź 2013, 19:06

SAMAEL66 napisał(a):NIE dla meczetów. Wiecie że raz zbudowanego meczetu ( w przeciwieństwie do kościoła, cerkwi, synagogi itp) nie można zamknąć, zburzyć, przenieść? nie jestem z tego dumny ale stałem się w pewnej części i bardzo lekkim znaczeniu tego słowa rasistą


Przecież muzułmanie mają różny kolor skóry, kilkunastu mieszka w naszym mieście - poza tym to religia bardzo atrakcyjna dla wszystkich zagubionych, "ateistów", antyklerykałów, itp. dolicz do tego jeszcze Polki, które wychodzą za mąż za muzułmanów i wyjdzie Ci, że w ciągu kilku lat będzie w BB kilkuset wyznawców Mahometa.

Będziesz zabraniał rodowitym mieszkańcom Bielska-Białej przechodzenia na islam ?
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez Addi » czwartek, 3 paź 2013, 19:24

Oby nigdy nic takiego w BB nie powstało! Potem będziemy miec drugie UK gdzie w stolicy swojego kraju żołnierz wg swojego premiera nie powinien chodzić w mundurze (!) bo może to obrażać ciapatych... W Londynie już teraz są dzielnice gdzie za piwo czy koszulkę bez rękawów można dostać w łeb.
Patrzę na moje miasto. Kocham je... :)
Addi
użytkownik
 
Posty: 215
Na forum od: 14 lis 2007, 17:48
Lokalizacja: Mały Wiedeń

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez SAMAEL66 » czwartek, 3 paź 2013, 20:54

właśnie sam islam nie jest taki zły, ale widzę że w wykonaniu ciapatych jest on groźny. Popatrzcie na tych tatarów, są muzułmanami i jakoś nic złego z ich strony nikogo nie spotyka. To po prostu mentalność ludzi z takich rejonów jak Pakistan, Irak i ich sąsiadów.
Jedyną opcją budowy meczetów w Polsce byłaby masowa imigracja tej grupy etnicznej do naszego kraju, a to nam na szczęście nie grozi, przynajmniej nie w tej sytuacji gospodarczej jaką mamy :0
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez Kryspin » czwartek, 3 paź 2013, 23:19

No dobrze, wyglada na to, ze kazdy z nas ma jakas opinie. Ale czy wszystkie obawy sa uzasadnione. Np. ponizszy klip bulwersuje, krzepnie nam krew w zylach, ale tak naprawde czy cos takiego moglo by sie tylko wydarzyc w muzulmanskiej rodzinie, lub muzulmaninowi. Przeciez jak wy-google'ujemy to mozemy poczytac w lokalnych zrodlach o podobnych patologiach, gdzie maz katuje zone, matka zabija dzieci, itp, itd. A czy nie jest to tak, ze tylko my to tak postrzegamy bo mamy do czynienia z "ciapatym" pakistanczykiem?

http://www.youtube.com/watch?v=CkhoIFMmC-o

http://www.youtube.com/watch?v=DJhf-L2cnK4
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez kasiunia » piątek, 4 paź 2013, 11:25

A ja nie miałabym nic przeciwko temu. Jeśli mogą mnie budzić dzwony kościoła, to dlaczego nie może mnie budzić nawoływanie muezina? Ludzie, Islam nie jest zły - źli są ekstremiści! I to nie tylko islamscy! Niestety, większość społeczeństwa tyle wie o Islamie ile powie Im telewizor, a telewizja zarabia na sensacji - krew, bomby, morderstwa, to sprzedaje się najlepiej. Zawsze! No albo zna "ciapatych" z "podróży po całym świecie...Egipcie". To tak jakby wypowiadać się na temat Polaków biorąc jako grupę badawczą np. panów spod budki z piwem...czy to grupa w pełni wiarygodna?
kasiunia
użytkownik
 
Posty: 97
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Następna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości

cron