Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Ukraina - Majdan

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Ukraina - Majdan

Postprzez Pyramide » sobota, 30 lis 2013, 19:54

Jakie jest Wasze zdanie.Powinni podpisać czy nie?
Uważam że to ich sprawa.Oni najlepiej wiedzą jakie podpisanie będzie miało skutki gospodarcze.Unia chciała ale nic nie zaproponowała finansowo w zamian.Kijów zwłaszcza młodzi chcą nie zdając sobie sprawy ze skutków gospodarczych przez wiele lat.Wschód Ukrainy,starsi trzeźwiej patrzą na sprawę, popierają decyzje Janukowicza. Unia ośmieszyła się zachęcając w końcówce do podpisania umowy nawet bez żadnych warunków wstępnych.Czyli Tymoszenko nic na prawdę nie znaczyła dla nich.I dobrze.
Mieszanie się naszych polityków a zwł. jakieś ostentacyjne oświadczenia o wyjeździe jutro tylko ich ośmieszają.Raczej chodzi o jakąś fotkę z tłumem.Oby nie wrócili z porozbijanymi głowami.
A tak z ciekawostek.
Mija 50 lat od podpisania przez Turcję umowy stowarzyszeniowej z UE. Na 35 rozdziałów negocjacyjnych zamknięto do dzisiaj jeden.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Ukraina - Majdan

Postprzez staszeks » sobota, 30 lis 2013, 22:21

A ja się zastanawiam komu bardziej zależy na tym podpisaniu?
Nam czy Ukrainie.
Patrząc na to co się dzieje wyraźnie widać ,że nam.
I znowu dopłacamy do wycieczek "naszych konsultantów" do Kijowa.
Co robili tam dwaj "pobici" Polacy?
Byli na wycieczce i przypadkowo przyszli na Majadan?
Czy to nie jest z naszej strony mieszanie się w wewnętrzne sprawy Ukrainy?

Mówimy, że będziemy pomagać opozycji i to nie jest nacisk a jeżeli Rosja mówi, ze zamknie granice to jest nacisk.
Nasi kochani politycy naprawdę bardzo nisko cenią swój naród, jeżeli sądzą że można taki kit wciskać.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Ukraina - Majdan

Postprzez Piotrek » niedziela, 1 gru 2013, 13:42

Ukraińska gospodarka jest jest na skraju bankructwa a do tego prawie całkowicie zależna od Rosji.Jeszcze może się uwolnić, a jeśli teraz tego nie zrobi czeka ją los Białorusi. Jeśli nie Unia to kto? Po dziesiątkach lat okupacji rosyjskiej, znowu to samo? My możemy sobie narzekać na Unię bo już w niej jesteśmy, a ile nie potrafiliśmy wykorzystać i jak daliśmy się wydymać to jest tylko nasza głupota i nieudolność. Ciekawe jak teraz wyglądałby Polska gdybyśmy nie przystąpili do Unii? A tam są miliony ludzi, którzy nie chcą żyć w Azji pod dominacją wielkiej Rosji. I mają nadzieję, że Unia przyniesie im prawdziwe wolne, demokratyczne życie w Europie.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Ukraina - Majdan

Postprzez Del_Rey » niedziela, 1 gru 2013, 18:48

To są wewnetrzne sprawy Ukrainy i obywateli. Jakby nie patrzac, władza została wybrana w wyborach.
Innym krajom nic do tego, co i jakie decyzje ich rząd podejmuje. Trafne, nietrafne,Ukraincow sprawa.
Co by było gdyby Antoni Oszołom, z Jarosławem K. zaczeli dymic pod Belwederem, ze chcą wypowiedzenia Rosji choćby wojny handlowej za Smoleńsk i nagle przyjezdza sobie jakis Landzbergis Wytałtas,czy inny dziwak z UE i manifestuje poparcie.
Kto by został z całym burdelem? Przyjezdni politycy zbierajacy kapitał medialny, czy szarzy ludzie?
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Ukraina - Majdan

Postprzez Grego » niedziela, 1 gru 2013, 18:52

Ukraińcy niech robią co uważają za słuszne. Mnie zastanawia jaki my mamy interes w tym, żeby Ukraina weszła do Unii. Gdyby zapytać kto jest za tym, żeby Ukraińcom otworzyć granicę i rynek pracy, pewnie by się jedna ręka na sto nie podniosła. A przecież wejście tego kraju do Unii oznacza dokładnie to właśnie. Po co nam to? :?
Piotrek napisał(a):A tam są miliony ludzi, którzy nie chcą żyć w Azji pod dominacją wielkiej Rosji. I mają nadzieję, że Unia przyniesie im prawdziwe wolne, demokratyczne życie w Europie.
pozdrawiam

Są tam też miliony Rosjan, a najbardziej uprzemysłowiona cześć Ukrainy jest rosyjskojęzyczna. Ten kraj w razie wejścia do Unii może się rozpaść. Nie żeby mi to robiło różnicę, ale Janukowyczowi powinno.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Ukraina - Majdan

Postprzez staszeks » poniedziałek, 2 gru 2013, 12:53

Pytanie do Piotrka:
Co byś powiedział gdyby w Warszawie na jakimś wiecu opozycji pojawiła się n.p. Żyrinowski?

P.S. Ukraińcom nikt nie powiedział, że to co maja podpisać jest dalekie od członkostwa.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Ukraina - Majdan

Postprzez Pyramide » poniedziałek, 2 gru 2013, 16:42

Sytuacja na Ukrainie staje sie coraz bardziej dramatyczna i powoli zdaje się wymykać spod kontroli . To się przeradza w walki uliczne. Jeśli zajmowane są gmachy publiczne, jeśli próbuje się zająć rezydencję prezydenta, to władzy nie zostawia się zbyt dużej swobody.Co to oznacza zobaczymy w najbliższych godzinach.
A tak naprawdę Ukraina potrzebuje zapewnienia dostaw energii - żeby ludzie w zimie nie umarli tam z zimna i głodu, potrzebuje transeuropejskich sieci energetycznych, potrzebuje inwestycji, potrzebuje otwarcia europejskiego rynku. Tymczasem Unia proponuje kilka ciepłych słów, poklepanie po plecach i na osłodę towarzystwo wysłanników Parlamentu Europejskiego.
Unia potrafi wpompować ponad sto miliardów Euro żeby Grecja mogła nadal "pławić" się w luksusie i żeby na Cyprze nadal można było "prać" pieniądze. Natomiast dla Ukrainy ma projekt umowy stowarzyszeniowej beż żadnej daty przyjęcia.Jak napisał Staszek nie ma to nic wspólnego z przyjęciem.
A czy naprawdę ta Unia chce przyjęcia Ukrainy? Niemcy i Francuzi też?
Tj gra polityczna na złość Rosji z niszowym udziałem "wielkiego" naszego polityka,który zapomniał co wcześniej paplał na temat Unii.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Ukraina - Majdan

Postprzez Piotrek » poniedziałek, 2 gru 2013, 19:04

staszeks napisał(a):Pytanie do Piotrka:
Co byś powiedział gdyby w Warszawie na jakimś wiecu opozycji pojawiła się n.p. Żyrinowski?

Nic bym nie powiedział, jeśli wiec byłby zorganizowany zgodnie z prawem, u nas jest wolność słowa i obowiązuje to także w stosunku do obywateli innych państw, narodowości, wyznania, czy preferencji seksualnych. Ewentualnie mógłbym skomentować jeśli miałbym coś do powiedzenia w tym temacie.
A Ukraińcy, teraz potrzebują prawdziwego szczerego wsparcia i pomocy, tak jak kiedyś ktoś pomagał nam, i robili to nasi przyjaciele, a gierki hipokrytów chcących coś politycznie ugrać dla siebie na nieszczęściu innych ludzi, to żenujące przedstawienie.
A najbardziej żal jest zwykłych obywateli, którzy są w samym centrum tego zamieszania, i którzy w każdym przypadku znajdują się na przegranej pozycji. Nie wydaje mi się żeby teraźniejsze władze Ukrainy kiedykolwiek miały zamiar przystąpić do Unii Europejskiej, to gra skorumpowanej władzy, oligarchów i Rosji, a cała reszta społeczeństwa najmniej tu znaczy i w tej chwili nie ma takiej siły żeby rozbić ten układ.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Ukraina - Majdan

Postprzez Pyramide » wtorek, 3 gru 2013, 09:04

Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Ukraina - Majdan

Postprzez Grego » wtorek, 3 gru 2013, 09:45

Niedowierzanie zupełnie na miejscu, bo to nie może być prawda. Ale czemu szok? Telewizja kłamie nie od dziś. :)
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Ukraina - Majdan

Postprzez Pyramide » wtorek, 3 gru 2013, 13:56

Czy to też kłamstwo?
Kaczyński podczas wiecu w Kijowie dał się ponieść wiecowej atmosferze i pozdrowił zgromadzonych słowami ?Sława Ukrainie!? ? ?Herojam Sława!? odpowiedział zgromadzony tam tłum ? informuje portal Kresy.pl
http://wojciecholejniczak.natemat.pl/84 ... czynskiego.
Żeby uprawiać politykę warto mieć kogoś kto zna historie i realia tego narodu i nie być .......
Warto tez pamiętać
http://www.wprost.pl/ar/320076/PiS-wzyw ... -Ukrainie/
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Ukraina - Majdan

Postprzez Grego » wtorek, 3 gru 2013, 14:03

A co miał w Kijowie zakrzyknąć ? Vive la France? Odrobina logiki. :|
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Ukraina - Majdan

Postprzez Pyramide » wtorek, 3 gru 2013, 14:46

Grego zgadza się odrobina logiki. Przeczytaj jeszcze raz i zastanów się. Pozdrowienia w stylu banderowców i w tle flagi brudne są dla ciebie i JK ok.
http://www.sadistic.pl/banderowcy-na-ma ... 249122.htm
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Ukraina - Majdan

Postprzez Grego » wtorek, 3 gru 2013, 15:03

Jeśli nie chcę słuchać pozdrowień ukraińskich, jeśli mi ukraińskie flagi nie pasują, omijam Ukrainę. Proste? Logiczne? Skoro Kaczyński jedzie do Kijowa to znaczy że przyjmuje panującą tam symbolikę i obyczaje. Nie zamierzam go za to potępiać. Inna sprawa czy dla Polski Ukraina w UE jest sensownym celem. Moim zdaniem nie. Ale w tej sprawie zarówno Kaczyński jak i Tusk działają tak samo. Moim zdaniem głupio.
Wkleiłaś telewizyjna informację w 100% zmyśloną. Typowa propagandowa papkę dla lemingów. Nie wykręcisz się tym, ze Ci ukraińskie flagi nie pasują. :P
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Ukraina - Majdan

Postprzez Pyramide » wtorek, 3 gru 2013, 15:20

Nie mam zamiaru się wykręcać bo wiem co wkleiłam i że to jest w 100% jest myk internetowy.
Ale tu zgadzam się z tobą.
" Inna sprawa czy dla Polski Ukraina w UE jest sensownym celem. Moim zdaniem nie. Ale w tej sprawie zarówno Kaczyński jak i Tusk działają tak samo. Moim zdaniem głupio"
Zresztą głośno też tak myślą inne kraje europejskie.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Następna strona

Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości