Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Ukraina - Majdan

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Re: Ukraina - Majdan

Postprzez staszeks » wtorek, 24 gru 2013, 12:12

Tylko jeżeli mowa o Niemcach a przy Ukrainie już nie?
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Ukraina - Majdan

Postprzez Grego » wtorek, 24 gru 2013, 13:22

Niezależnie od tego czy mowa o Niemcach czy o Ukraińcach mnie nie robi różnicy kogo sobie na cokoły wynoszą. Zwisa mi to i powiewa. Nie mój kraj, nie moi bohaterowie. To właśnie Ty próbujesz oceniać z polskiej perspektywy niepolskich bohaterów. Jest to dziecinada. Władysław Łokietek dla nas jest bohaterem, choć wyciął w pień niemieckich mieszczan z Krakowa. Z naszej perspektywy liczy się że zjednoczył Polskę po okresie rozbicia dzielnicowego. Wycięcie Krakowskich Niemców mu wybaczamy. Inne nacje postępują analogicznie.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Ukraina - Majdan

Postprzez staszeks » wtorek, 24 gru 2013, 14:52

A mi z mojej polskiej perspektywy nie jest obojętne kogo mój sąsiad wynosi na piedestały bo to mówi o tym jaki naprawdę
ma stosunek do mnie ten sąsiad i czego mogę się w przyszłości od niego spodziewać.
Kto tego nie rozumie.....
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Ukraina - Majdan

Postprzez Grego » wtorek, 24 gru 2013, 16:05

...ten nie jest panikarzem. Spokojnych i wesołych świąt. :)
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Ukraina - Majdan

Postprzez staszeks » wtorek, 24 gru 2013, 19:20

jeżeli panikowaniem jest prezentowanie poglądów innych niż w mediach to tak.
Jak nazwać w takim razie postawę "zawsze z wiatrem".
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Ukraina - Majdan

Postprzez Grego » środa, 25 gru 2013, 09:56

Nie wiem skąd ta nagła samokrytyka. Prawda że ocenianie Bandery z polskiego punktu widzenia jest w mediach głównego nurtu powszechne, ale przecież święta to nie czas na depresję :)
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Ukraina - Majdan

Postprzez Pyramide » środa, 25 gru 2013, 10:39

Wasza dyskusja panowie sprawiła że poczytałam w necie o Banderze.Postać barwna,wykształcona,ciekawa.
Zastanawiające jest to że 4 lutego 2010 r. swój sprzeciw wobec gloryfikacji Stepana Bandery i członków OUN-UPA wyraził prezydent RP, Lech Kaczyński a jego bratu nie przeszkadzało aby stać i wspierać Majdan w jednym szeregu z jego zwolennikami i cieniu ich flag.
Kontynuujcie dyskusje bo ciekawa.Pozdrawiam świątecznie.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Ukraina - Majdan

Postprzez Grego » środa, 25 gru 2013, 12:54

Bo polityk zrobi wszystko żeby o nim mówiono. Sztucznym penisem pomacha, na majdan pojedzie, płeć se zmieni. To jedyna logika którą rozumieją. Taka praca. :?
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Ukraina - Majdan

Postprzez staszeks » środa, 25 gru 2013, 13:00

Pyramide napisał(a):Wasza dyskusja panowie sprawiła że poczytałam w necie o Banderze.Postać barwna,wykształcona,ciekawa.
Zastanawiające jest to że 4 lutego 2010 r. swój sprzeciw wobec gloryfikacji Stepana Bandery i członków OUN-UPA wyraził prezydent RP, Lech Kaczyński a jego bratu nie przeszkadzało aby stać i wspierać Majdan w jednym szeregu z jego zwolennikami i cieniu ich flag.
Kontynuujcie dyskusje bo ciekawa.Pozdrawiam świątecznie.

Czyli toś zaczął się zastanawiać.
Cel został osiągnięty.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Ukraina - Majdan

Postprzez Grego » środa, 25 gru 2013, 13:15

A z tymi bohaterami sprawa nie jest wcale taka prosta. Ludzi bez skazy nie ma. Już wspominałem o Łokietku. Władca zacny i zasłużony, ale Niemców krakowskich w pień wyrżnął o czym u nas taktownie się zapomina. Podobnie pan Czarniecki zanim stał się bohaterem jako lisowczyk rozpuszczał pożogi i łupiestwa po całej Europie. Za podobne gałgaństwa na ziemiach Rzeczypospolitej formację lisowczyków w końcu rozformowano.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Ukraina - Majdan

Postprzez staszeks » środa, 1 sty 2014, 19:20

Jak donoszą wiewiórki (sam nie widziałem) któryś z ukraińskich kanałów telewizyjnych podał jakoby UE wydzieliła
6,5 mln euro na "podtrzymanie" majdanu.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Ukraina - Majdan

Postprzez Grego » niedziela, 19 sty 2014, 20:04

A tymczasem napięcie rośnie. http://www.mk.ru/politics/news/2014/01/ ... boryi.html Prywatnie uważam że Ukraina stoi na krawędzi rozpadu. Jeśli te wybory się odbędą to mamy za miedzą wojnę domową. :?
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Ukraina - Majdan

Postprzez Pyramide » niedziela, 19 sty 2014, 20:23

Wreszcie uczestnicy demonstracji chcą, by do ewentualnych zmiany władz poprowadziła ich jedna osoba, a nie przywódcy trzech opozycyjnych ugrupowań: Batkiwszczyny z Jaceniukiem na czele, UDAR-u znanego boksera Witalija Kliczki i nacjonalistycznej Swobody, którą kieruje Ołeh Tiahnybok.
Na to chyba czekały władze oraz że na Majdanie jawnie już łamie się prawo.Tylko czekać jak wejdzie Berkut i ostatecznie posprząta.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Ukraina - Majdan

Postprzez staszeks » niedziela, 19 sty 2014, 22:56

Pyramide napisał(a):Wreszcie uczestnicy demonstracji chcą, by do ewentualnych zmiany władz poprowadziła ich jedna osoba, a nie przywódcy trzech opozycyjnych ugrupowań: Batkiwszczyny z Jaceniukiem na czele, UDAR-u znanego boksera Witalija Kliczki i nacjonalistycznej Swobody, którą kieruje Ołeh Tiahnybok.
Na to chyba czekały władze oraz że na Majdanie jawnie już łamie się prawo.Tylko czekać jak wejdzie Berkut i ostatecznie posprząta.

Nawiasem mówiąc-
1.znasz ukraińskie prawo?
2.wiesz jakie porozumienia międzynarodowe w tym zakresie podpisali?


I kto łamie prawo?
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Ukraina - Majdan

Postprzez Pyramide » poniedziałek, 20 sty 2014, 07:38

Staszek nie trzeba znać ich prawa bo gołym okiem widać że na Majdanie protestujący łamią prawo.
A prawo unijne raczej Ukrainy jeszcze nie obowiązuje.Raczej obowiązuje "prawo" gaśnicy"
http://mareksiwiec.natemat.pl/89097,czas-na-mediacje
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron