Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Klocki hamulcowe

Sprawy ważne i mniej ważne, zabawne i poważne, porady, opinie, dyskusje - wszystko o motoryzacji.

Klocki hamulcowe

Postprzez Del_Rey » środa, 18 gru 2013, 17:27

Pojechałem do serwisu wymienic klocki hamulcowe. Spasowały mi Ferodo.W sumie sam mogłem wymienic,ale potrzebowałem date w ksiazce serwisowej. Dziwne. Samochod 48tys zrobione, tarcze jak prawie nowki,klocki tez nie zdarte, ale jeden sie rozsypał. Ale nie o tym chcialem pisac. Pierwszy raz usłyszałem od mechanika, zeby jezdzic delikatnie przez 2-3 dni, bo gdy sie mocniej hebluje zaraz po wymianie, to moze sie do nich poprzyklejac syf z docierajacej sie tarczy i potem zaczynaja oropnie piszczec i wiele nie da sie potem z tym zrobić. Osobiscie, zawsze po wymianie robilem kilka delikatnych hamowań, by potem juz normalnie jezdzic.
Za teoria mechanika przemawia sytuacja kumpla z Q5, pojechał do WELMu wymienic, bo piszczaly stare, ledwo wyjechał, od razu dał w palnik, by sie dotarły i ma piszczenie, tak jak miał.
Wiedzy nigdy za duzo , wiec sie pytam szczegolnie Makdrajwerów i innych Tommych, co myslą :)
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Klocki hamulcowe

Postprzez GP » środa, 18 gru 2013, 20:34

Mnie zawsze mechanik tłukł do głowy, że po wymianie klocków na początku ostrożnie hamować, bo się "zeszklą" i g... z nich zostanie :P (ASO)
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Klocki hamulcowe

Postprzez MakDrajwer » środa, 18 gru 2013, 22:53

Ja zawsze zalecam przez pierwsze ok 20 km delikatne używanie hamulca. Pierwsza sprawa żeby sie dotały klocki nie przegrzały się one oraz tarcze a po drugie żeby klient przyzwyczaił się że teraz hamuje troche inaczej niz przed wymianą. Niektóre klocki ( np. TRW ) posiadają specjalną powłokę ( COTEC ) która właśnie ma za zadanie pomóc dotrzeć się klockom oraz sprawia że od razu po założniu klocek hamuje skutecznie. Oczywiście są droższe od tych zwykłych.
"kobiety jak te kwiaty , kto żonaty ten wie,
powąchać - TAK , dotykać - NIE,
minęła pora godowa teraz tylko boli głowa ..."
Avatar użytkownika
MakDrajwer
użytkownik
 
Posty: 896
Na forum od: 22 maja 2010, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Klocki hamulcowe

Postprzez Del_Rey » środa, 18 gru 2013, 23:29

w porządku. Ja to rozumiem i sam tak też robię, choć zdarzalo mi się zajeźdzac porządne klocki przy 6 tys km.Ale bzik z czasem mija . Chodzi mi konkretnie o to piszczenie. Czy delikatniejsze przez kilka dni użytkowanie klocków, może mieć wpływ na ewentualne piszczenie. Czy może na na to wpływ np. złe dobranie producenta tarcz i klocków choćby były tzw dobre firmowe.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Klocki hamulcowe

Postprzez MakDrajwer » piątek, 20 gru 2013, 22:06

Z doświadczenia widze że czasami zdarza się że po założeniu markowych klocków występuje piszczenie a przy nonamach jest dobrze. Czasami pomaga zamiana klocków stronami lub naniesienie preparatów antypiszczących. Generalnie klocki posiadające dobrą wkładke tłumiącą nie powinny piszczeć i tak przewąznie jest. Troche dziwne jest że starsze japończyki nie posiadają takiej wkładki i nawet nowe klocki dobrych firm też są jej pozbawione a pisków podczas hamowania nie ma.
"kobiety jak te kwiaty , kto żonaty ten wie,
powąchać - TAK , dotykać - NIE,
minęła pora godowa teraz tylko boli głowa ..."
Avatar użytkownika
MakDrajwer
użytkownik
 
Posty: 896
Na forum od: 22 maja 2010, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Klocki hamulcowe

Postprzez kristoff » niedziela, 5 sty 2014, 12:42

Witam
Są Firmy takie jak Brembo, Bosch które zalecają ostrożne hamowanie przez ok 500km.
Ale czasem zdarza się też tak że tarcze które zostały przegrzane powodują piiszczenie w połączeniu z nowym klockiem...
A czy tarcza została przegrzana to również można zobaczyć czy pod światłem jest delikatnie przygrzana.
Choć faktycznie tak jest jak napsał Makdrahwej, często pomaga zamiana klocków stronami .. pozdraiwam
kristoff
użytkownik
 
Posty: 182
Na forum od: 2 lip 2009, 15:01


Powrót do Motoryzacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości