Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

instalacja wodorowa

Sprawy ważne i mniej ważne, zabawne i poważne, porady, opinie, dyskusje - wszystko o motoryzacji.

Re: instalacja wodorowa

Postprzez zuo » czwartek, 6 lut 2014, 08:24

kristoff napisał(a):Widzę że macie dużo teorii, przyznaje się do tego NIE UWAŻAŁEM NA FIZYCE. Tylko ze jak wy wkuwaliście teorie to ja już wkuwałem praktykę, więc bez sensu takie jakies wyliczenia skoro uważacie że powietrzem można nabijać klimę w celu sprawdzenia...


Gdzie tak napisalismy?

kristoff napisał(a):Tak zuo jesli jest nieszczelność to osuszacz jest do wymiany, nie musisz wymieniać jak nie chcesz, zatrzyj sprężarkę i wybecaluj kilka tyś za nową lub kilka stów za używkę jeśli nie jest od takiego samego teoretyka ;) nie obrażaj się ale jakoś nie mogłem się powstrzymać aby nazwać Cię teoretykiem.


Dobrze fachowcu
Szkoda ze nie jest Ci znane pojecie emotikon i zartu :)

A z tymi oponami to co? Bo gadasz o tej klimie i gadasz a zaczelo sie od opon jednak.
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Re: instalacja wodorowa

Postprzez kristoff » czwartek, 6 lut 2014, 11:01

bo emotikon nie zawsze mam jak wstawiac bo mi dziecko przyciski z laptopa wyrwało :) (teraz pisze w robocie ) ;)

Fakt temat trochę zszedł na inny temat, co do opon, nie znam się na fizyce ale przeprowadzalismy testy tak jak pisałem w którymś poście powyżej że opona nadymana powietrzem z kompresora po przejechaniu pewnego dystansu podnosi cisnienie o około pół atmosfery, wiem co widziałem, lecz na azocie takiego zjawiska nie było...

Ale co prawda to prawda że odrobina wilgoci nie zaszkodzi ani oponie ani feldze. :)
kristoff
użytkownik
 
Posty: 182
Na forum od: 2 lip 2009, 15:01

Re: instalacja wodorowa

Postprzez zuo » czwartek, 6 lut 2014, 12:03

kristoff napisał(a):Fakt temat trochę zszedł na inny temat, co do opon, nie znam się na fizyce ale przeprowadzalismy testy tak jak pisałem w którymś poście powyżej że opona nadymana powietrzem z kompresora po przejechaniu pewnego dystansu podnosi cisnienie o około pół atmosfery, wiem co widziałem, lecz na azocie takiego zjawiska nie było...


Wiesz, takie zabawy przypominają mi pewien zakład z podstawówki z kolegą.
Jego zdaniem fakt że wypiło się wodę, coś zjadło nie wpływał na masę ciała, ot takie nielogiczne rozumowanie, co zrobić...
Założyłem się zatem, miałem wagę łazienkową, wypiłem dwa litry wody bo tyle dałem rady i co? I gówno, bo błąd wskazań wagi był większy niż te 2 kg (1 litr wody = circa 1kg).

Fizyka to fizyka, koniec kropka. Nie ma gazów które się nie rozszerzają pod wpływem rosnącej temperatury.
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Re: instalacja wodorowa

Postprzez kristoff » czwartek, 6 lut 2014, 12:30

to dlaczego woda po przekroczeniu temp. wrzenia waży ok 600gram mówię o 1 litrze wody, kurde znowu odbiegamy od tematu :)


edit: dobra poddaje się, bo będziemy to tak ciągnąc w nieskończoność. :)
Ty wiesz Swoje, ja Swoje... :D

jak ktoś chce niech ładuje opony azotem :P ja Polecam :D

Miłego dzionka Pozdrawiam
kristoff
użytkownik
 
Posty: 182
Na forum od: 2 lip 2009, 15:01

Re: instalacja wodorowa

Postprzez staszeks » czwartek, 6 lut 2014, 12:59

zuo napisał(a):................................
Nie ma gazów które się nie rozszerzają pod wpływem rosnącej temperatury.


Niekoniecznie.
Jest trzecia zmienna od której też coś zależy.
Ciśnienie.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: instalacja wodorowa

Postprzez zuo » czwartek, 6 lut 2014, 14:06

staszeks napisał(a):
zuo napisał(a):................................
Nie ma gazów które się nie rozszerzają pod wpływem rosnącej temperatury.


Niekoniecznie.
Jest trzecia zmienna od której też coś zależy.
Ciśnienie.



No i wtedy rosnie cisnienie. czytales caly watek czy przyczepiles sie do jednego zdania?
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Re: instalacja wodorowa

Postprzez zuo » czwartek, 6 lut 2014, 14:07

kristoff napisał(a):jak ktoś chce niech ładuje opony azotem :P ja Polecam :D


Jak rozumiem z wymiany zdań zajmujesz sie tym. Zatem nic dziwnego ze polecasz :)
No offence.
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Re: instalacja wodorowa

Postprzez staszeks » czwartek, 6 lut 2014, 16:18

zuo napisał(a):
staszeks napisał(a):
zuo napisał(a):................................
Nie ma gazów które się nie rozszerzają pod wpływem rosnącej temperatury.


Niekoniecznie.
Jest trzecia zmienna od której też coś zależy.
Ciśnienie.



No i wtedy rosnie cisnienie. czytales caly watek czy przyczepiles sie do jednego zdania?

Przyznam, że wątek tylko przejrzałem.
W tym wypadku owszem przyczepiłem się do jednego zdania.
Ale takie jedno zdanie przeczyta uczniak i później będzie w szkole na fizyce czy termodynamice wygadywał głupstwa.
A zdanie jest z gruntu fałszywe.
Byłoby prawdziwe gdybyś dopisał "Przy stałym ciśnieniu".
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: instalacja wodorowa

Postprzez zuo » czwartek, 6 lut 2014, 16:56

staszeks napisał(a):Przyznam, że wątek tylko przejrzałem.
W tym wypadku owszem przyczepiłem się do jednego zdania.
Ale takie jedno zdanie przeczyta uczniak i później będzie w szkole na fizyce czy termodynamice wygadywał głupstwa.
A zdanie jest z gruntu fałszywe.
Byłoby prawdziwe gdybyś dopisał "Przy stałym ciśnieniu".


No to dla uczniaków jeszcze raz wczesniejsza wypowiedz:
"Bzdury
Nie przyznawaj sie do tego ze nie uwazales na fizyce i przypomnij sobie równanie Clapeyrona. KAZDY GAZ obowiazuje rownanie Clapeyrona (PV = nRT) określające zwiazek miedzy jego temperatura, ciśnieniem i objetościa. W takim razie trzeba zalozyc ze pojemnosc opony jest stala, wiec zmienia sie tylko cisnienie i temperatura. Na gaz dziala wtedy prawo Charlesa mowiace iz: p/T=const czyli zaleznosc miedzy cisnieniem a temperatura jest stala, a wiec gdy rosnie jedno drugie takze musi wzrosnac. Dla KAZDEGO gazu. Roznica w cisnieniu przy wzroscie temperatury o 50 stopni da dla powietrza 0,1892 atm a dla azotu będzie to 0,1899 atm. 0,0007 atm roznicy."
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Re: instalacja wodorowa

Postprzez staszeks » czwartek, 6 lut 2014, 17:31

zuo napisał(a):............................ Nie ma gazów które się nie rozszerzają pod wpływem rosnącej temperatury.


zuo napisał(a):...........W takim razie trzeba zalozyc ze pojemnosc opony jest stala...............

nie sadzisz że sam sobie zaprzeczasz?
To co się dzieje z gazem w oponie kiedy w nocy jest -5 a w dzień +5
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: instalacja wodorowa

Postprzez zuo » czwartek, 6 lut 2014, 18:04

staszeks napisał(a):
zuo napisał(a):............................ Nie ma gazów które się nie rozszerzają pod wpływem rosnącej temperatury.


zuo napisał(a):...........W takim razie trzeba zalozyc ze pojemnosc opony jest stala...............

nie sadzisz że sam sobie zaprzeczasz?
To co się dzieje z gazem w oponie kiedy w nocy jest -5 a w dzień +5


Nie, nie sadze. Gdzie widzisz sprzecznosc?
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Re: instalacja wodorowa

Postprzez staszeks » czwartek, 6 lut 2014, 18:37

zuo napisał(a):
staszeks napisał(a):
zuo napisał(a):............................ Nie ma gazów które się nie rozszerzają pod wpływem rosnącej temperatury.


zuo napisał(a):...........W takim razie trzeba zalozyc ze pojemnosc opony jest stala...............

nie sadzisz że sam sobie zaprzeczasz?
To co się dzieje z gazem w oponie kiedy w nocy jest -5 a w dzień +5


Nie, nie sadze. Gdzie widzisz sprzecznosc?

Temperatura gazu w oponie wzrasta zatem gaz się rozszerza czyli zwiększa swoją objętość (to pierwszy cytat)
równocześnie objętość zajmowana przez gaz jest stała bo objętość opony w której ten gaz się znajduje jest stała (drugi cytat).

Panie kolego. Zmieniają się wszystkie trzy wielkości.
Zgodnie z przywołanym przez Ciebie równaniem PV = nRT
n oraz R są w naszym wypadku niezmienne ponieważ ilość gazu ani rodzaj gazu się nie zmienia
a zatem można napisać:
p*V/T= constans.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: instalacja wodorowa

Postprzez zuo » czwartek, 6 lut 2014, 19:03

staszeks napisał(a):Temperatura gazu w oponie wzrasta zatem gaz się rozszerza czyli zwiększa swoją objętość (to pierwszy cytat)
równocześnie objętość zajmowana przez gaz jest stała bo objętość opony w której ten gaz się znajduje jest stała (drugi cytat).

Panie kolego. Zmieniają się wszystkie trzy wielkości.
Zgodnie z przywołanym przez Ciebie równaniem PV = nRT
n oraz R są w naszym wypadku niezmienne ponieważ ilość gazu ani rodzaj gazu się nie zmienia
a zatem można napisać:
p*V/T= constans.


"Fizyka to fizyka, koniec kropka. Nie ma gazów które się nie rozszerzają pod wpływem rosnącej temperatury." a skoro "nie mają" sie gdzie "rozszerzac" bo opona to nie balonik (stała objetosc opony) mimo ze tez z gumy to rosnie cisnienie.
Gdzie sprzecznosc?
Przeciez z równania Clapeyrona wyprowadzono prawo Charlesa mówiące o tym ze dla stałej masy gazu cisnienie jest wprost proporcjonalne do temperatury.
Przemiana izochoryczna prawda?
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Re: instalacja wodorowa

Postprzez kristoff » czwartek, 6 lut 2014, 20:39

Masakra jakaś, za chwile wybuchnie z tego jakaś wojna słowna :)

A tak na poważnie to tak zuo zajmuję się również i tym jak chyba 99% mechaników :P a i do tego jeszcze myje samochody :) umyć Ci brykę? do tego jak chcesz to mogę Ci naczernić oponki :D hehe bo temat przecież o oponach jjest :D
kristoff
użytkownik
 
Posty: 182
Na forum od: 2 lip 2009, 15:01

Re: instalacja wodorowa

Postprzez staszeks » czwartek, 6 lut 2014, 22:41

zuo napisał(a):
staszeks napisał(a):Temperatura gazu w oponie wzrasta zatem gaz się rozszerza czyli zwiększa swoją objętość (to pierwszy cytat)
równocześnie objętość zajmowana przez gaz jest stała bo objętość opony w której ten gaz się znajduje jest stała (drugi cytat).

Panie kolego. Zmieniają się wszystkie trzy wielkości.
Zgodnie z przywołanym przez Ciebie równaniem PV = nRT
n oraz R są w naszym wypadku niezmienne ponieważ ilość gazu ani rodzaj gazu się nie zmienia
a zatem można napisać:
p*V/T= constans.


"Fizyka to fizyka, koniec kropka. Nie ma gazów które się nie rozszerzają pod wpływem rosnącej temperatury." a skoro "nie mają" sie gdzie "rozszerzac" bo opona to nie balonik (stała objetosc opony) mimo ze tez z gumy to rosnie cisnienie.
Gdzie sprzecznosc?
Przeciez z równania Clapeyrona wyprowadzono prawo Charlesa mówiące o tym ze dla stałej masy gazu cisnienie jest wprost proporcjonalne do temperatury.
Przemiana izochoryczna prawda?

:lol: :lol: :lol: :lol:
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Motoryzacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron