Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Dobra stacja benzynowa ?

Sprawy ważne i mniej ważne, zabawne i poważne, porady, opinie, dyskusje - wszystko o motoryzacji.

Re: Dobra stacja benzynowa ?

Postprzez Kozo » wtorek, 6 sie 2013, 18:31

Odnawiam wątek. Co powiecie o paliwie z Tesco? Na dzień dzisiejszy na pełnym baku to 20 zł. oszczędności (50 litrów) do BP na Cieszyńskiej i tak się drapie po głowie czy się nie skusić wielokrotnie ;)
Kozo
użytkownik
 
Posty: 209
Na forum od: 2 sty 2010, 17:01

Re: Dobra stacja benzynowa ?

Postprzez Bambosia » poniedziałek, 10 lut 2014, 21:11

Statoila zrobili w Jaworzu. wyglada na bardzo fajna stacje.
Bambosia
nowicjusz
 
Posty: 4
Na forum od: 10 lut 2014, 21:00
Lokalizacja: Kozy

Re: Dobra stacja benzynowa ?

Postprzez staszeks » poniedziałek, 10 lut 2014, 21:53

Chyba najtańszy CRAB na Karpaxckim. (95PB aktualnie 5,04) a czy dobry? ????
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Dobra stacja benzynowa ?

Postprzez davnbb » poniedziałek, 10 lut 2014, 23:34

staszeks napisał(a):Chyba najtańszy CRAB na Karpaxckim. (95PB aktualnie 5,04) a czy dobry? ????

Tankowałem tam gdy to był Lukoil i dalej tankuje - wg mnie OK.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Dobra stacja benzynowa ?

Postprzez Del_Rey » poniedziałek, 10 lut 2014, 23:42

a ja leje gdzie taniej ;)
Każda polska 95 i tak jest lepsza od 87, czy 89 :-)
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Dobra stacja benzynowa ?

Postprzez Piotrek » wtorek, 11 lut 2014, 07:30

davnbb napisał(a):
staszeks napisał(a):Chyba najtańszy CRAB na Karpaxckim. (95PB aktualnie 5,04) a czy dobry? ????

Tankowałem tam gdy to był Lukoil i dalej tankuje - wg mnie OK.

Ja, tak samo. Tylko, że leję teraz 98 za 5,15 co jest nawet o 0,15 taniej niż 95 na innych stacjach. Nie zauważyłem żeby jakieś róznice na minus były w stosunku do innych stacji.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Dobra stacja benzynowa ?

Postprzez Pyramide » wtorek, 11 lut 2014, 08:40

Masz w miarę dobre auto to nie tankuj i nie naprawiaj u "kowali"
Tankuje w Lotosie na Żywieckiej a w trasie staram się szukać Lukoil jak nie ma autoryzowanej Lotos.
Omijam małe stacje z reklamą że stacje zaopatruje Lotos czy inni potentaci bo im po prostu nie wierzę.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Dobra stacja benzynowa ?

Postprzez tom.tom » wtorek, 11 lut 2014, 15:41

Jeżeli chodzi o LPG, to z mojego doświadczenia popartego ponad 2-letnimi obliczeniami wychodzi, że najdalej przejeżdżam na gazie ze Statoila. A było to tak, że zawsze tankowałem na BP oraz na Lukoilu. Przejeżdżane dystanse na 39 l LPG (tyle mi wchodzi do zbiornika) wynosiły podobnie - trasa 460 km, jazda mieszana 380 km. Aż pewnej zimy przypadkowo zacząłem tankować na Statoilu (dostałem jakieś kupony z Sodexo ze zniżką na paliwo). No i pac - trasa bez problemu 490 km, jazda mieszana około 400 km. Potem kupony się skończyły i było znowu BP bo najbliżej - i znowu te wyniki co poprzednio. Potem znowu Statoil - i znowu przejechałem więcej. Do dzisiaj tankuję tylko na Statoilu. Sam trochę siedzę w tematach związanych z samochodami i nie daję się ponieść mitom i legendom na temat paliw - zapisuję spalanie i patrzę na dane.

Odnośnie benzyny - w swoim samochodzie wymieniałem już 2 razy filtr benzyny i za każdym razem był idealnie czysty. Nie spalam za wiele benzyny jeżdżąc na LPG (jakieś 7-8 l / mies), ale za to ta benzyna, która jest w baku idzie na przelew w kółko i cały czas przechodzi przez filtr - więc jakikolwiek paproch zostałby na nim.

Z ciekawostek - ostatnio wyjmowalem pompę paliwa z baku, żeby przez otwór sprawdzić, ile wody skropliło się na dnie po kilku latach jeżdżenia na LPG (tankuję benzynę tylko do 1/4 objętości baku) - i NIC, ani jednej kropli na dnie. Po prostu obecna benzyna zawiera tyle alkoholu, że wchłania wodę jak denaturat. Więc i ta legenda upada - tankując nawet do 1/4 baku przez lata, nie trzeba wlewać żadnych środków wchłaniających wodę.
tom.tom
użytkownik
 
Posty: 302
Na forum od: 24 lut 2011, 22:17

Re: Dobra stacja benzynowa ?

Postprzez tom.tom » wtorek, 11 lut 2014, 15:47

Del_Rey napisał(a):a ja leje gdzie taniej ;)
Każda polska 95 i tak jest lepsza od 87, czy 89 :-)


Heh, pewnie chodzi Ci o benzynę amerykańską ? Oni mają liczby oktanowe benzyn podobne do naszych, jednak liczone w inny sposób - tzn. nieco inna skala. Ich paliwa są praktycznie takie same jak nasze.
tom.tom
użytkownik
 
Posty: 302
Na forum od: 24 lut 2011, 22:17

Re: Dobra stacja benzynowa ?

Postprzez Del_Rey » wtorek, 11 lut 2014, 17:34

tom.tom napisał(a):
Del_Rey napisał(a):a ja leje gdzie taniej ;)
Każda polska 95 i tak jest lepsza od 87, czy 89 :-)


Heh, pewnie chodzi Ci o benzynę amerykańską ? Oni mają liczby oktanowe benzyn podobne do naszych, jednak liczone w inny sposób - tzn. nieco inna skala. Ich paliwa są praktycznie takie same jak nasze.

Wiem :-) Inne metody pomiarów itd. Ale gwarantuje Ci, ze do swojego obecnego nalałbyś 87, to myślałbyś ze masz zepsute auto ;) Np BMW i Audi zalecają lanie przynajmniej 91. Raz zdarzyło się nalać 87 do bmw328.efekt po kilku kilometrach, jak bym jechał na zimnym LPG. Fakt. U siebie lałem 87 bo najtańsza,to raz, a dwa, co mi po dynamice, gdy można jechać max 119 na godz :-) , a ściganie na światłach polega na ddepnieciu na jedynce do podłogi :)
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Dobra stacja benzynowa ?

Postprzez tom.tom » wtorek, 11 lut 2014, 20:39

Kilka razy jeździłem po USA, ale niestety nie było mi dane jeździć super furami - miałem tylko kompakty z wypożyczalni. Zawsze lałem najtańsze ścierwo jakie mieli na stacji :) Ale zauważyłem też, że wiele amerykańskich stacji benzynowych w niedużych miasteczkach to istny "PRL" - stare dystrybutory, jakiś jegomość polewa do baku bez pytania nie wiadomo co, kasuje coś tam mamrocząc na jakiejś podejrzanej kasie itd..., a podjeżdżały nie raz takie fury że hej. Widać ludziska nie mają takiego napięcia w sobie jeśli chodzi o jakość paliw - po prostu tankują co się nawinie i jadą. No i już o cenach nie wspominam - coś ze 3 zł za litr benzyny wychodziło. Raz miałem nawet wypożyczonego diesla (VW Jetta, coraz bardziej popularne auto w USA, w ogóle to jeden z niewielu osobowych diesli jeżdżących po ulicach) i miałem problem - musiałem cisnąc nieraz na oparach, bo nigdzie nie mieli normalnego diesla z końcówką do osobówek na stacjach. Czasem na trzeciej czy czwartej stacji tankowałem dopiero.
tom.tom
użytkownik
 
Posty: 302
Na forum od: 24 lut 2011, 22:17

Re: Dobra stacja benzynowa ?

Postprzez Jonatan » środa, 26 lut 2014, 22:21

Poprzedni samochód zatankowałem w zimie na Lukoil i zamarzło mi paliwo w gaźniku a poprzednio wszystko było cacy.
Nowy samochód, zatankowałem raz na Crabie pb 95 i lpg na full i jak na razie jezdze.
Jak mi się skonczy to tez pewnie będzie na Crabie bo mam blisko.

Zatankowałem raz pelny zbiornik gazu na Statoil ul. Andersa i przejechałem na 28 l 200 km, zaraz po wyjechaniu ze stacji zgasła mi pierwsza lampka że mało gazu w zbiorniku. Obecnie mam ponad 200 i jeszcze jeźdze.
Jonatan
użytkownik
 
Posty: 80
Na forum od: 26 kwi 2007, 19:36

Poprzednia strona

Powrót do Motoryzacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron