Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Mandaty z fotoradarów

Sprawy ważne i mniej ważne, zabawne i poważne, porady, opinie, dyskusje - wszystko o motoryzacji.

Mandaty z fotoradarów

Postprzez staszeks » wtorek, 18 mar 2014, 23:14

staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Mandaty z fotoradarów

Postprzez Rebel » środa, 19 mar 2014, 11:30

Już dawno występowania do sądu nie miała Straż Miejska i GDDKiA jeśli nie wskazało się osoby która kierowała pojazdem. Nowością jest dla mnie Policja, ale w końcu skończy się bezprawie i konieczność obciążenia samego siebie za "niewskazanie osoby kierującej pojazdem", jeśli organ sam jasno nie wskaże i udowodni tego.

Osobiście wykręciłem się z takiego mandatu nałożonego przez Straż Miejską, lecz z tego co wiem niewielu decydowało się na boje sądowe o własne prawa. Teraz można się spodziewać większej ilości osób, które zdecydują się na "bój o swoje", jednak znając życie organy nic sobie z tego wyroku nie zrobią, będą nadal nakładać bezprawnie mandaty, a ludzie będą potulnie płacić bo... władza zawsze ma rację.
http://www.dgsound.pl - DGSound - Produkcja reklam radiowych
Rebel
użytkownik
 
Posty: 272
Na forum od: 28 mar 2008, 22:25

Re: Mandaty z fotoradarów

Postprzez Del_Rey » czwartek, 20 mar 2014, 14:58

Ja tam sie nie wykrecam. wiem kiedy łamie przepisy i za to płace.
A jakby dostał fotke mandat znajomy jadacy moim samochodem, to na pewno bym go nie chronił udawajac greka, ze nie wiem kto jechał.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Mandaty z fotoradarów

Postprzez Rebel » piątek, 21 mar 2014, 09:16

Del_Rey jeśli fotoradary byłyby zawsze ustawiane w miejscach, w których należy chronić bezpieczeństwa - niech stoją. Praktyka jednak pokazała że jest masa instytucji, które ustawiają fotoradar na wylocie z miasta, tuż przed tabliczką z informacją o wyjeździe z terenu zabudowanego, w dodatku stawiany jest on nieprawidłowo tj. nie wedle zaleceń producenta.

Jeżeli działają w taki sposób, to nie ma się co dziwić że obywatele od dłuższego czasu walczą z tym procederem. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego to zwieńczenie wieloletnich starań na ukrócenie tej bądź co bądź nierównej walki obywateli z instytucjami zarządzającymi fotoradarami.
http://www.dgsound.pl - DGSound - Produkcja reklam radiowych
Rebel
użytkownik
 
Posty: 272
Na forum od: 28 mar 2008, 22:25


Powrót do Motoryzacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron