Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

gender

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Re: gender

Postprzez davnbb » piątek, 11 kwi 2014, 16:34

zwk napisał(a):.... służącymi tylko temu, żeby to ośmieszyć. .....

Temat śmieszny to i humor mi dopisuje. Kobiet biorą udział w motosporcie od dawna startując razem z mężczyznami i nawet sobie dają rady chociaż do poziomu mężczyzn trochę im brakuje (poza wyjątkami jak np. Mich?le Mouton).
Chodziło mi o sytuację gdy jakiś pan uzna, że dobrze byłoby załatwić sobie olimpijską emeryturę a w biegach mężczyzn (lub innej dyscyplinie) nie ma szans na medal więc zmieni płeć i zostanie mistrzem wśród kobiet. Scenariusz wcale nie jest taki nieprawdopodobny. Jako przykład niech posłuży Dora Ratjen (czy raczej Hermann) czy kontrowersje wokół medalu Caster Semenyi. Za jakiś czas okaże się, że kontrowersyjnej mistrzyni nie wolno przeprowadzić badań weryfikujących płeć ponieważ ją to dyskryminuje.

zwk napisał(a):Boisz się, że przyjdzie genderysta i zrobi Ci z córki syna?

Syna mam więc się nie obawiam.


Czym jest równouprawnienie? Bo wg. definicji to:
równość wobec prawa, równość płac, równość w dostępie do zatrudnienia, równość w dostępie do kształcenia zawodowego, równość w dostępie do awansu zawodowego, równość w zakresie warunków pracy, równość w zabezpieczeniu społecznym, równość w zabezpieczeniu zawodowym, równość w dostępie do urlopu macierzyńskiego i wychowawczego.
Z taką równością się zgadzam i ta równość jest gwarantowana przez polskie prawo co zresztą sam przyznajesz.
Być może u podstaw gender istniały takie ideały ale aktualnie ludzie w to zaangażowani sprawiają, że znikły one pod górą idiotycznych pomysłów i haseł.
Miałem się bardziej rozpisać ale nie widzę sensu bo byłoby to mniej więcej to co napisał Grego.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: gender

Postprzez moty72 » sobota, 12 kwi 2014, 14:36

Po ilości wypowiedzi wnioskuję, że temat jest dość drażliwy. Moim zdaniem gender może być akceptowany, ale tylko do pewnego stopnia. Nie przeszkadza mi sytuacja, w której ktoś uważa, że pomimo ciała kobiety jest mężczyzną lub odwrotnie, lecz nie zaakceptowałbym osób, które na przymus próbują zmienić swoją płeć i w efekcie zostają "tym czymś", czyli ani nie kobietą, ani mężczyzną.
moty72
użytkownik
 
Posty: 24
Na forum od: 29 sty 2014, 10:59

Re: gender

Postprzez padoda » sobota, 12 kwi 2014, 18:08

Znajomy zamówił styropian do ocieplenia budynku. Firma zaoferowała materiał firmy "Genderka" znajomy odmówił :lol:
Bielsko-Biała/Podbeskidzie 100%
Avatar użytkownika
padoda
użytkownik
 
Posty: 528
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: B_B

Re: gender

Postprzez ZIZ » sobota, 10 maja 2014, 23:17

Eurowizja... ... czyli wizja Europy jutra :?:
Wg europejskiej awangardy piekna kobieta z cudownym buistem to seksizm a koleś przebrany za kobietę z brodą to szczyt europejskiej tolerancji ...
Pozostanę jednak skrajnym seksistą i będę zerkał na dziewczyny Dinatana :)
A jak komuś pasują kawały z brodą to przypominam, że Kain zabił Abla za stare kawały.
O Concicie Kiełbasie pewnie były :mrgreen:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: gender

Postprzez Pyramide » niedziela, 11 maja 2014, 07:23

ZIZ 'kiełbaska' zajęła 4 miejsce w glosowaniu Polaków.Potrafisz to skomentować?
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: gender

Postprzez SAMAEL66 » niedziela, 11 maja 2014, 08:37

powiedzmy sobie szczerze że nieogolony facet przebrany za kobietę ( nie wiem czemu przez media nazywany kobietą z broda jak to jest facet) wygrał tylko i wyłącznie dlatego że jest dziwakiem i dziwaki z całej europy solidarnie głosowali na swojego. Gdyby taki konkurs był organizowany przez radio czyli sama fonia to byłby gdzieś w środku stawki. Jak nie słucham takiej muzyki to jestem wstanie stwierdzić (nawet ja :) ) że było co najmniej 10 lepszych występów. Gdyby w tym konkursie pominąć politykę, kumoterstwo (sąsiadów), głosy emigrantów i kontrowersje poza estradowe uczestników to pewnie okazałoby się że taka Austria, Rosja, Ukraina i nawet Polska byłyby daleko w tyle razem z Francja :)
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: gender

Postprzez Pyramide » niedziela, 11 maja 2014, 08:50

To pokazuje jak Polska i Polacy są lubieni.Widać to wszędzie na wczasach w europie,w polityce i dziwnych "wspólnotowych" propozycjach.Taki nasz sojusznik i płatnik zasiłków GB czy Gruzja pokazały nam figę.
Chyba powinno przebrać się Cleo w sukienkę biskupią.Może to spowodowało by głosowanie na nas krajów bliskim nam i "świeckich"
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: gender

Postprzez Grego » niedziela, 11 maja 2014, 12:55

Jak dobrze nie posiadać telewizora. :mrgreen:
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: gender

Postprzez Pyramide » niedziela, 11 maja 2014, 14:29

Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: gender

Postprzez davnbb » niedziela, 11 maja 2014, 14:39

Pyramide napisał(a):ZIZ 'kiełbaska' zajęła 4 miejsce w glosowaniu Polaków.Potrafisz to skomentować?

Niech to starczy za komentarz
http://muzyka.onet.pl/newsy/eurowizja-2 ... jsce/0jjsx
Ludzie swoje a wyniki i tak ustala komisja. Swoją drogą co za idioci wysyłają na to SMS-y.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: gender

Postprzez ZIZ » niedziela, 11 maja 2014, 18:51

Grego napisał(a):Jak dobrze nie posiadać telewizora. :mrgreen:


Znaczyłoby to tyle, że jest nas na forum co najmniej dwóch :!: 8)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: gender

Postprzez Pan Kazimierz » niedziela, 11 maja 2014, 20:38

davnbb napisał(a):Swoją drogą co za idioci wysyłają na to SMS-y.


Ci sami którzy to oglądają i ci sami którzy wysyłają smsy w innych tego typu "konkursach" i wierzą że mają wpływ na wynik końcowy. A cel głosowania jest jeden - wyciągnąć kasę od frajerów.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: gender

Postprzez outsider? » niedziela, 11 maja 2014, 20:55

"Jak dobrze nie posiadać telewizora" - dołączam. Nie oglądam telewizji od 10 lat. Jak przypadkowo gdzieś trafię (zwłaszcza reklamy), to się czuję jakby mnie ktoś napadł. A język dziennikarski, to ...szkoda nawet gadać :!:
Avatar użytkownika
outsider?
użytkownik
 
Posty: 261
Na forum od: 9 sty 2011, 11:59

Re: gender

Postprzez zwk » środa, 14 maja 2014, 13:16

outseider napisał(a):"Jak dobrze nie posiadać telewizora" - dołączam. Nie oglądam telewizji od 10 lat. Jak przypadkowo gdzieś trafię (zwłaszcza reklamy), to się czuję jakby mnie ktoś napadł. A język dziennikarski, to ...szkoda nawet gadać :!:


No to jest nas czterech ;)

Ale wciąż uważam, że to zwykłe pedalstwo i nic wspólnego z gender nie ma. Na szczęście, nie mówimy o niczym poważnie ingerującym w życie a o jakimś pogiętym cyrku dla papki społecznej.
zwk
użytkownik
 
Posty: 58
Na forum od: 17 mar 2014, 12:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: gender

Postprzez Lapa_Christi » środa, 14 maja 2014, 14:15

...też nie mam tv :D
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

cron