Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Fajna miejscówa na wakacje...

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Re: Fajna miejscówa na wakacje...

Postprzez tren_d » czwartek, 1 maja 2014, 21:57

Słoneczny Brzeg - piękne plaże, pięknie położone, szeroka piaszczysta plaża. Zawsze pogoda, ceny nawet ok. Taniej niż w Złotych Piaskach. Idealne dla młodych ludzi, małżeństw bez dzieci. Dla ludzi z dziećmi raczej nie, ze względu na mase dyskotek i wiadomo komuś kto będzie miał hotel blisko może to przeszkadzać. Natomiast jeśli chodzi o standard hoteli jak na Bułgarię na prawdę zaskakująco wysoki (mam porównanie do Majorki i Lloret de Mar gdzie widziałem hotele wybudowane chyba jeszcze w latach 80-tych). Dla ludzi którzy odpoczywają po prostu w kurorcie i nie przepadają za wycieczką objazdową.
tren_d
użytkownik
 
Posty: 1000
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Re: Fajna miejscówa na wakacje...

Postprzez tuliusz » piątek, 9 maja 2014, 14:25

Ja tam osobiście wychodzę z założenie że polskie morze jest najlepsze. A cena domu z drewna nad morzem jest dość niska jeśli idzie o takie niszowe miejsca jak Rowy między Ustką w Łebą więc po co jechać za granice ;)
Ostatnio edytowano poniedziałek, 12 maja 2014, 07:35 przez tuliusz, łącznie edytowano 2 razy
Proszę zapoznać się z regulaminem forum!!!
Avatar użytkownika
tuliusz
nowicjusz
 
Posty: 2
Na forum od: 3 lip 2012, 08:13

Re: Fajna miejscówa na wakacje...

Postprzez Pan Kazimierz » piątek, 9 maja 2014, 16:18

tuliusz napisał(a):Ja tam osobiście wychodzę z założenie że polskie morze jest najlepsze. A cena domu z drewna nad morzem jest dość niska jeśli idzie o takie niszowe miejsca jak Rowy między Ustką w Łebą więc po co jechać za granice ;)


Pytasz po co jechać za granicę: żeby poznać inną kulturę, zobaczyć coś ciekawego, mieć pewną pogodę i ... odpocząć od pijanych i rozdartych Polaków :)
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Fajna miejscówa na wakacje...

Postprzez majster_jk » sobota, 10 maja 2014, 19:42

Polecam Tunezja,

One Resort Monastir :) all

I masz wszystko w upie...
Avatar użytkownika
majster_jk
użytkownik
 
Posty: 178
Na forum od: 14 lis 2006, 23:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Fajna miejscówa na wakacje...

Postprzez Piotrek » sobota, 10 maja 2014, 20:16

Pan Kazimierz napisał(a):
tuliusz napisał(a):Ja tam osobiście wychodzę z założenie że polskie morze jest najlepsze. A cena domu z drewna nad morzem jest dość niska jeśli idzie o takie niszowe miejsca jak Rowy między Ustką w Łebą więc po co jechać za granice ;)


Pytasz po co jechać za granicę: żeby poznać inną kulturę, zobaczyć coś ciekawego, mieć pewną pogodę i ... odpocząć od pijanych i rozdartych Polaków :)


Kazimierzu, i nad polskim morzem są miejsca gdzie jest pusto, cicho i czysto i mniej Polaków niż na niektórych zagranicznych plażach. Miejsca w których na szczęście większość Polaków nie lubi odpoczywać, bo nie ma żarła, picia i stada z wyjącym w tle disco-polo.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Fajna miejscówa na wakacje...

Postprzez Pan Kazimierz » sobota, 10 maja 2014, 20:25

Piotrek napisał(a):
Pan Kazimierz napisał(a):Pytasz po co jechać za granicę: żeby poznać inną kulturę, zobaczyć coś ciekawego, mieć pewną pogodę i ... odpocząć od pijanych i rozdartych Polaków :)


Kazimierzu, i nad polskim morzem są miejsca gdzie jest pusto, cicho i czysto i mniej Polaków niż na niektórych zagranicznych plażach. Miejsca w których na szczęście większość Polaków nie lubi odpoczywać, bo nie ma żarła, picia i stada z wyjącym w tle disco-polo.
pozdrawiam


Jasne że są ale nasze wybrzeże nie spełnia pozostałych przedstawionych przeze mnie pkt: wyjeżdża się żeby poznać inną kulturę, mieć pewną pogodę ;) Coś ciekawego na płn można znaleźć.
Zresztą dla mnie plaża akurat nie ma znaczenia - zdecydowanie wolę aktywny wypoczynek ;)
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Fajna miejscówa na wakacje...

Postprzez Piotrek » sobota, 10 maja 2014, 20:52

Pan Kazimierz napisał(a):Zresztą dla mnie plaża akurat nie ma znaczenia - zdecydowanie wolę aktywny wypoczynek ;)

Kilometry pustej plaży, tylko morze, ptaki, spokój, wydmy, las, jeziora - rejon Smołdzina, Czołpina, Gardny i Kluk - naprawdę można bardzo aktywnie spędzać wakacje.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Fajna miejscówa na wakacje...

Postprzez Pyramide » niedziela, 11 maja 2014, 06:49

Piotrek napisał(a):
Pan Kazimierz napisał(a):Zresztą dla mnie plaża akurat nie ma znaczenia - zdecydowanie wolę aktywny wypoczynek ;)

Kilometry pustej plaży, tylko morze, ptaki, spokój, wydmy, las, jeziora - rejon Smołdzina, Czołpina, Gardny i Kluk - naprawdę można bardzo aktywnie spędzać wakacje.
pozdrawiam

Musisz dodać że tak faktycznie jest ale w czerwcu i od wrzesnia.Lipiec,sierpień to tłumy zwł. warszawka.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Fajna miejscówa na wakacje...

Postprzez Piotrek » niedziela, 11 maja 2014, 18:10

Pyramide napisał(a):Musisz dodać że tak faktycznie jest ale w czerwcu i od wrzesnia.Lipiec,sierpień to tłumy zwł. warszawka.

Na parkingach, kempingach itd - zgadzam się, ale jak odejdziesz trochę od stada to jest tak jak napisałem. A ostatnio byłem na przełomie lipca i sierpnia - agroturystyka w Smołdzinie. Np szlak na wieczorny spacer w dół rzeki Łupawy - dziki, piękny, ok 5km, jeśli kogoś już widziałem to chłopa z krowami a nie warszawiaków. A nad morzem, wystarczy, że odejdziesz kilkaset metrów od wejścia na plażę i możesz iść kilometrami z rzadka kogoś spotykając. Nie mówię już o leśnych szlakach wokół jezior Dołgie oraz jeziora Gardno, czasami tylko mignie jakiś rowerzysta,czy para staruszków z kijkami, więcej zwierząt niż ludzi. Wczasowicze stali się teraz bardzo leniwi i wygodni, 99% trzyma się w pobliżu miejsc dokarmiania,a dodatkowo czego nie rozumiem chyba muszą czuć stado wokół siebie. Z wielkim wysiłkiem zaliczą krótszą trasę na wydmy, latarnię morską w Czołpinie i najbardziej wytrzymali wejdą na Rowokół, resztę czasu spędzają w pobliżu wejścia na plażę stłoczeniu jak morsy. Więc dla mnie Ci "turyści" nie są groźni, bo w drogę sobie nie wchodzimy. A najlepszy czas jest wtedy gdy pogoda trochę się psuje, wszyscy gdzieś znikają, ale na pewno nie na plaży czy w lesie, bo tam jest już zupełnie pusto. A mimo, że na urlopie wstaję trochę później to jak około ósmej pojawiam się na brzegu morza to naprawdę nie ma nikogo. Korzystajmy z tego co nam jeszcze z dzikiej przyrody zostało. Bałtyk umiera, większość dna morskiego to śmierć, nie ma tam już życia, a za kilkanaście lat wyginą resztki tego co jeszcze przetrwało.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Fajna miejscówa na wakacje...

Postprzez BB-56683 » wtorek, 10 lut 2015, 13:03

Moim ukochanym miejscem jest Jastrzębia Góra uwielbiam to miasto. Niestety w tym roku nie uda Nam się wyjechać na wakacje, ale mam nadzieje że za rok to nadrobimy i odwiedzimy nasze cudowne morze.
Ostatnio edytowano środa, 11 lut 2015, 21:04 przez Piotrek, łącznie edytowano 1 raz
Powód: reg.pkt 5
Avatar użytkownika
BB-56683
nowicjusz
 
Posty: 1
Na forum od: 10 lut 2015, 12:58
Lokalizacja: Ruda Slaska

Poprzednia strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości