Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Media

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Media

Postprzez padoda » wtorek, 13 maja 2014, 13:06

Taka sytuacja...
TV "odkrywa" jakiegoś pajaca np.Trybsona, Kończitę Wórst, Jacykowa,Wiśniewskiego,Oborskiego,Szpaka, następuje lans.
Gawiedź przed telewizorami zaczyna piać z zachwytu,że to artysta, gwiazda,zjawisko lub przeciwnie bluzgać do bólu, że gej, android, gender, satan itd.
Dla mediów to pożywka. Nadają więc na okrągło pierdoły z wyżej wymienionymi tworami wypełniając sobie czas antenowy robiąc widzom kaszane z mózgu.
Taki TVN czy Polsat to prywatne podwórko ale TVP? Za co oni chcą abonament, jakie wartości i misję społeczną uprawiają?
Dzisiejsza telewizja a szczególnie rozrywka to totalny hades :mrgreen:
PS.
Adminie dlaczego słowo "pedal" zostało wykropkowane?( musiałem zmienić na gej :twisted: ) A gdybym chciał pisać o rowerze to jak opisać to urządzenie przy korbie do pedałowania? :lol:
Bielsko-Biała/Podbeskidzie 100%
Avatar użytkownika
padoda
użytkownik
 
Posty: 528
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: B_B

Re: Media

Postprzez Swiatogor » wtorek, 13 maja 2014, 13:42

Najlepszy sposób, to wywalić telewizor :) Ja tak zrobiłem i mam święty spokój. Z wyżej wymienionych kojarzę tylko Kiełbachę, bo trudno ostatnio gdzieś się o niego nie potknąć ...
"masz mało czasu, trzeba dać świadectwo"
Swiatogor
użytkownik
 
Posty: 674
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Media

Postprzez Grego » wtorek, 13 maja 2014, 14:41

Swiatogor święte słowa. :D
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Media

Postprzez Anke » wtorek, 13 maja 2014, 18:00

padoda napisał(a):robiąc widzom kaszane z mózgu.


Pożywką dla mediów są ludzie, którzy siedzą przed telewizorami, więc sam sobie robisz kaszanę z mózgu. Czy ktoś wam przystawia pistolet do głowy i każe oglądać te pierdy? Ja mam telewizor do playstation, a kabel od kablówki od 7 lat schowany w szafie. I żyję. I nie mam pretensji do niewiadomokogo, że w tiwi leci program dla półmózgów.
Po drugie masz internet, po jakiego diabła ci telewizja?
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Media

Postprzez Piotrek » wtorek, 13 maja 2014, 18:03

Telewizja to także jedno z narzędzi do manipulacji masami ludowymi, ale też jest bardzo użytecznym instrumentem medialnym tak samo jak prasa, internet, książki, kino, teatr czy spektakle na żywo, czy nawet kampanie prowadzone poprzez plakaty, napisy. Architektura i sztuka też nam coś przekazuje a i manipuluje nami. Jedną z moich pasji to ogrody, i nawet tutaj w niby tak neutralnej sztuce też można pobawić się ludzkimi zmysłami, oczywiście w tym dobrym znaczeniu. A sztuka kulinarna, moda itd. wszystko jest tworzone żeby oddziaływać na ludzkie zmysły. Dla całej tej twórczości są przewidziane grupy docelowe. I teraz: jeśli ktoś jest mentalnie upośledzony i egzaltuje się wymienionymi tworami tv, żyje w świecie seriali, zwłaszcza polskich, a wypociny dziennikarza lub polityka przyjmuje jako prawdę życiową, to zabranie telewizora takiemu osobnikowi nie podniesie ilorazu inteligencji. Więc takie życie bez telewizora uważam za propagandowe mydlenie oczu a także wyraz manifestacji bezradności, bo od całej reszty medialnego świata nie da się uciec. Narzędzi się nie wyrzuca, z narzędzi się korzysta.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Media

Postprzez Piotrek » wtorek, 13 maja 2014, 18:09

padoda napisał(a):PS.
Adminie dlaczego słowo "pedal" zostało wykropkowane?( musiałem zmienić na gej :twisted: ) A gdybym chciał pisać o rowerze to jak opisać to urządzenie przy korbie do pedałowania? :lol:

Automat nie myśli, a człowiek czasami -tak, poradzisz sobie.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Media

Postprzez Anke » wtorek, 13 maja 2014, 18:20

Piotrek napisał(a):Więc takie życie bez telewizora uważam za propagandowe mydlenie oczu a także wyraz manifestacji bezradności, bo od całej reszty medialnego świata nie da się uciec.
pozdrawiam
]

Jest internet, na razie w takim stanie, że niemal wszystkie treści możesz personalizować (praktycznie nie ma cenzury, reklam i jeśli wiesz gdzie grzebać, to dogrzebiesz się do wszystkiego, co cię interesuje) - więc pytam, po co ci telewizja? Życie bez telewizji nie jest manifestacją bezradności, tylko wyborem lepszego narzędzia medialnego.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Media

Postprzez padoda » wtorek, 13 maja 2014, 18:37

Anke napisał(a):pożywką dla mediów są ludzie, którzy siedzą przed telewizorami, więc sam sobie robisz kaszanę z mózgu.

Gdzie qrwa napisałem,że siedzę przed telewizorem :shock:?
Bielsko-Biała/Podbeskidzie 100%
Avatar użytkownika
padoda
użytkownik
 
Posty: 528
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: B_B

Re: Media

Postprzez Piotrek » wtorek, 13 maja 2014, 18:39

Anke napisał(a):Jest internet, na razie w takim stanie, że niemal wszystkie treści możesz personalizować (praktycznie nie ma cenzury, reklam i jeśli wiesz gdzie grzebać, to dogrzebiesz się do wszystkiego, co cię interesuje)

I nie i tak, to Ty jesteś spersonalizowana przez internet, osaczona przez reklamy i cenzurę, a rzeczywiście w zasadzie można znaleźć wszystko, ale to już chodzi o ten inny internet.

Anke napisał(a): po co ci telewizja?

po co? dla wygody, dla jakości obrazu, dźwięku, lubię od czasu do czasu oglądnąć dobry film, a nie używam żadnych odtwarzaczy bo nie gromadzę nośników, film oglądam tylko raz,

Anke napisał(a):Życie bez telewizji nie jest manifestacją bezradności, tylko wyborem lepszego narzędzia medialnego.

a kto tak powiedział, dla mnie dla jednych funkcji lepszy jest telewizor dla innych inne narzędzia, ja wybieram.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Media

Postprzez Anke » wtorek, 13 maja 2014, 18:40

padoda napisał(a):Gdzie qrwa napisałem,że siedzę przed telewizorem :shock:?


No skoro doskonale się orientujesz co się w niej dzieje, to chyba siedzisz. Spokojnie dziecko, bez kurwów też się da rozmawiać:]
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Media

Postprzez Anke » wtorek, 13 maja 2014, 18:52

Piotrek napisał(a):I nie i tak, to Ty jesteś spersonalizowana przez internet, osaczona przez reklamy i cenzurę, a rzeczywiście w zasadzie można znaleźć wszystko, ale to już chodzi o ten inny internet.


Ależ skąd, używam adblocka i nie używam komercyjnych serwisów.


Piotrek napisał(a):po co? dla wygody, dla jakości obrazu, dźwięku, lubię od czasu do czasu oglądnąć dobry film, a nie używam żadnych odtwarzaczy bo nie gromadzę nośników, film oglądam tylko raz,


Ja też. I też to mam. Też niczego nie gromadzę.

Piotrek napisał(a):a kto tak powiedział, dla mnie dla jednych funkcji lepszy jest telewizor dla innych inne narzędzia, ja wybieram.
pozdrawiam


No tak, dla ciebie tv jest tylko prostsze w obsłudze, nie musisz niczego wyszukiwać, filtrować wyników, znasz program telewizyjny dwa tygodnie do przodu. Fakt, jest to wygodniejsze, ale internet daje ci bezsprzecznie więcej możliwości, źródeł informacji o ile potrafisz się wśród nich poruszać - w internecie jest wszystko; w telewizji są reklamy i zależność programowa od stacji. Ja oglądam co chcę i kiedy chcę, telewizja zwyczajnie jest dla mnie bezużyteczna. Od strony rozrywkowej jest dla mnie kompletnym badziewiem, nie wspominając o stronie edukacyjno-rozwojowej.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Media

Postprzez padoda » wtorek, 13 maja 2014, 18:59

Dygresja.
Anke jesteś jednym z bardziej ... jakby to ująć, zjechanych forumowiczów.
Bielsko-Biała/Podbeskidzie 100%
Avatar użytkownika
padoda
użytkownik
 
Posty: 528
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: B_B

Re: Media

Postprzez Anke » wtorek, 13 maja 2014, 19:10

padoda napisał(a):Dygresja.
Anke jesteś jednym z bardziej ... jakby to ująć, zjechanych forumowiczów.


A tam, jestem zwyczajnie szczęśliwsza od ciebie - nie atakują mnie z telewizorni ped.. ups gejowi i np.
Trybsona, Kończitę Wórst, Jacykowa,Wiśniewskiego,Oborskiego,Szpaka


Nie znam ludzi. Kojarzę wyłącznie Wiśniewskiego, jeśli to ten Michał Wiśniewski który za moich telewizyjnych czasów straszył fizjonomią i i upodobaniem do trójkątów, to dziwię się, że w dzisiejszych czasach telewizyjne kariery trwają prawie dekadę.
Wywal telewizor padoda, jak radził Swiatogor wcześniej, naprawdę uszczęśliwisz ludzkość brakiem utyskiwania na obyczaje w mediach. I na peda... gejowych.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Media

Postprzez Piotrek » wtorek, 13 maja 2014, 19:17

Anke, żeby nie drążyć, odpowiem Ci zwięźle: ?tak, tak? i może ze trzy razy ?nie?. Rozumujemy bardzo podobnie, chociaż wydaje mi się, że ja bardziej :)
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Media

Postprzez Anke » wtorek, 13 maja 2014, 19:22

Piotrek napisał(a):że ja bardziej :)


Jak każdy :>
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Następna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości