Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Jesteśmy dumni z naszych autostrad

Sprawy ważne i mniej ważne, zabawne i poważne, porady, opinie, dyskusje - wszystko o motoryzacji.

Re: Jesteśmy dumni z naszych autostrad

Postprzez Pyramide » niedziela, 3 sie 2014, 05:55

Pan Kazimierz napisał(a):
Pyramide napisał(a):Proponujesz żeby płacić u nas za przejazd mostami czy tunelami np do Zwardonia ?


WINIETY. Nierozgarnięta kobieto - to jest rozwiązanie tanie i skuteczne. Ale Ty zawsze twierdzisz że masz racje a gów.. wiesz.

Mianuje cie pierwszym burakiem na forum.
To co piszesz to doskonale znam i wiem bo jeźdzę do Austrii nawet czasem 2 razy w miesiącu nierozgarnięty specjalisto od dymów, popiołów,śmieci,złodziei,parkingów i wszystkiego co w BB się dzieje.
http://www.tvp.info/16294287/korki-nie- ... kilometrow
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Jesteśmy dumni z naszych autostrad

Postprzez Piotrek » niedziela, 3 sie 2014, 09:13

Bramki jako rozwiązanie kontroli ruchu i poboru opłat spełniały swoje zadanie na początkach ery autostrad. Kiedy to we Francji ze zdumieniem i podziwem ogłaszano w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku iż został pobity kolejny rekord liczby samochodów, które w weekend przejechały autostradą trasę na południe Francji, a było to kilka tysięcy samochodów. Kraje, które rozpoczynały u siebie rozwój autostrad kilkadziesiąt lat temu, teraz starają się unowocześniać systemy poboru opłat i starają się omijać przestarzałe, drogie i uciążliwe rozwiązania poprzez stosowanie elektroniki. A my mimo tego co nas otacza, zaczynamy jakby był rok 1955. Kilkanaście lat temu kiedy trwała dyskusja na temat jakie rozwiązania zostaną zastosowane, już wtedy niezależni eksperci twierdzili iż system proponowany przez GDDKiA jest niewydolny, przestarzały i kosztowny i będzie utrudniał ruch drogowy poprzez tworzenie zatorów i korków. Jednak Generalna Dyrekcja to królestwo samo w sobie i przejdzie każda bzdura którą zaproponuje, to zresztą inny temat, ale znam ich mentalność i metody z okresu ośmiu lat przepychanek przy budowie drogi ekspresowej, któej do dzisiaj nie potrafią skończyć. A nie wiem czy ktoś pamięta, że Marek Pol był wtedy propagatorem winiet, został wyśmiany. Jego pomysł oszczędziłby nam wydatkowania miliardów na archaiczne rozwiązania, ale też pozbawiłby zarobku dla wielu grup interesów powiązanych z GDDKiA. Nie wiem czy teraz Pyramide masz jaśniejszy obraz tego o co mi chodzi a o czym pisałem poprzednio?
I jeszcze jeden wrzód. To naprawdę kuriozum, tylko u nas, myślę, że normalnym świecie może to stanowić przykład podobny do tego jak w Wąchocku wymienia się żarówkę. Siłą i zrywem narodu za olbrzymie pieniądze wybudowano autostradę A1, i w połowie postawiono barykadę, żeby sobie kierowcy zwolnili, odpoczęli po emocjach jazdy autostradą. Rozumiem, że jakby na jednym odcinku autostrady zarządzało np. pięciu operatorów to co kilkanaście kilometrów stałyby bramki. Co nas kierowców obchodzą niuanse umów między Generalną Dyrekcją a operatorami. No i znowu kupa.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Jesteśmy dumni z naszych autostrad

Postprzez Del_Rey » niedziela, 3 sie 2014, 14:06

Pyramide napisał(a):
Pan Kazimierz napisał(a):
Pyramide napisał(a):Proponujesz żeby płacić u nas za przejazd mostami czy tunelami np do Zwardonia ?


WINIETY. Nierozgarnięta kobieto - to jest rozwiązanie tanie i skuteczne. Ale Ty zawsze twierdzisz że masz racje a gów.. wiesz.

Mianuje cie pierwszym burakiem na forum.
To co piszesz to doskonale znam i wiem bo jeźdzę do Austrii nawet czasem 2 razy w miesiącu nierozgarnięty specjalisto od dymów, popiołów,śmieci,złodziei,parkingów i wszystkiego co w BB się dzieje.
http://www.tvp.info/16294287/korki-nie- ... kilometrow

odniosę się do tego.
Pisałaś, żeby zaproponować inne rozwiązania,więc je dostałaś. Na pewno są lepsze i efektywniejsze od obecnych. Potem od razu wrzucasz argument, ze Europa też stoi w korkach. I czego to dowodzi?tego ze mają system, projektowany dziesiąt lat temu. Znaczy ze w Polsce też musimy?Przecież budujemy wszystko od zera, gdzie w latach dziewięćdziesiątych mieliśmy chyba tylko dwie autostrady, w tym jedną odziedziczoną po hitlerze.Zawsze musimy być krok za kimś, nie możemy wprowadzić czegoś sensowniejszego? Nie wiem jak to jest,a może odłuż Prozac i zerknij realnie, bo od takiego myslenia zawiewa epoka gierka. W tym wypadku nie musimy gonić europy, a mądrym rozwiązaniem możemy ja wyprzedzic. To ze nie przeszkadzają ci korki, ok. Ale innym tak. Inni szukają rozwiązań, a ty się cieszysz, ze jest jak jest.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Jesteśmy dumni z naszych autostrad

Postprzez Pyramide » niedziela, 3 sie 2014, 15:12

Uważasz że inne rozwiązania /które widziałam i przerabiałam już jezdząc w europie/ będą lepsze tańsze dla użytkowników ?
Stać nasz kraj na eksperymenty czy raczej na wprowadzanie czegoś co większość już/jeszcze ma.Uważasz że na forum nie będzie narzekania i że za drogi km i system jest zły?
Ciekawe czy zaakceptujesz płacenie za przejazd wiaduktami czy tunelami jak w przywoływanej Austrii.
Dobra zasada cieszmy sie z tego co już mamy i dochodźmy do lepszego pomału w miarę jak nas stać.
Polacy na wczasach w europie pokazują swoja klasę u narzekaniu i krytykowaniu tego co w domu jest ich tylko marzeniem.
Więc nie oczekuj ze przyłącze się do chóru malkontentów.
Link z autostrad europy zamieściłam żeby uświadomić ze nie jestesmy tak daleko w d..... jak wielu tu pisze i przedstawia.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Jesteśmy dumni z naszych autostrad

Postprzez Piotrek » niedziela, 3 sie 2014, 17:45

W sumie to dobrze Pyramide, że nie jesteś ministrem infrastruktury, bo ta prawdziwa zaczyna działać nie zważając na tych, którym podoba się istniejący bajzel.
http://biznes.onet.pl/bienkowska-koniec ... news-detal
"Do końca wakacji będą działania doraźne, by zmniejszyć korki przy wjazdach na autostrady, ale konieczna jest zmiana systemu poboru opłat ? powiedziała w niedzielę wicepremier, minister infrastruktury i rozwoju Elżbieta Bieńkowska."
"Jeżeli są bramki i jeżeli natężenie ruchu jest trzy czy cztery razy większe niż to, które się tam przewidywało, to te korki będą się robić. Działania doraźne - na każdy weekend - do końca wakacji podejmujemy, natomiast trwają bardzo intensywne prace nad zmianą systemu płatności za autostrady w Polsce? ? powiedziała Bieńkowska, odnosząc się do weekendowych korków przed punktami poboru opłat na polskich autostradach.
?Nie mam złudzeń: wszędzie w Europie, gdzie są bramki, tam są korki. Wczoraj sprawdzałam: korki w Chorwacji sięgają 10 czy 12 km, we Włoszech, we Francji, tam, gdzie są bramki, tam są korki? ? dodała. ?Jeżeli natężenie ruchu wynosi normalnie i tak było planowane 30 tys. pojazdów/h, a w tej chwili na wyjeździe z autostrady na Gdańsk mamy ok. 80 tys. pojazdów/h, a na obwodnicy trójmiejskiej mamy dziewięćdziesiąt kilka tysięcy pojazdów na godzinę, to nawet gdyby tam nic nie było, korki będą się robić? - tłumaczyła.
?Nie chcę przez to powiedzieć, że to jest system dobry, bo to jest system zły. Tak nie powinno być? ? zaznaczyła Bieńkowska. Stąd - jak mówiła - decyzja, by nie rozbudowywać dalej bramek, a pracować nad zmianą systemu poboru opłat."
Popatrz się nawet pani minister czasami potrafi dojść do takich samych wniosków jak zwykli obywatele, oczywiście nie miałem tutaj na myśli Ciebie koleżanko Pyramide, do Ty jesteś niezwykła.
/zaznaczenia zrobiłem specjalnie dla Ciebie/
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Jesteśmy dumni z naszych autostrad

Postprzez Pyramide » niedziela, 3 sie 2014, 17:56

Piotrek jestes wielki moze temu ze z Straconki.Korki sa jak widzisz w calej europie a system trzeba w nieokreślonej narazie przyszlosci zmienic za czym tez jestem ale na spokojnie bez emocji bez zlamdania i bez podnoszenia ceny za km /w co wątpię/ A tak na prawde to co ma powiedziec p.B zwl przed wyborami, tylko przychylic sie do Ob.Taki mamy klimat?
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Jesteśmy dumni z naszych autostrad

Postprzez davnbb » niedziela, 3 sie 2014, 20:03

Wprowadzić winiety w cenie zbliżonej do tej co w Czechach, Słowacji czy Austrii (w każdym z tych krajów za ok 40 zł można jeździć po autostradach przez 7-10 dni). Operatorzy autostrad niech dostają kasę z winiet proporcjonalnie do wielkości ruchu na swoich odcinkach. Taki system zachęci do korzystania z autostrad (będą tańsze dla użytkowników-roczna winieta dla kogoś jeżdżącego codziennie z Krakowa do Katowic nie będzie jakimś wielkim obciążeniem w porównaniu z aktualnymi opłatami) i zlikwiduje korki. Mniejszy zysk z każdego kilometra zrekompensuje ilość użytkowników, która powinna wzrosnąć.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Jesteśmy dumni z naszych autostrad

Postprzez Pan Kazimierz » niedziela, 3 sie 2014, 20:53

Pyramide napisał(a):
Pan Kazimierz napisał(a):
Pyramide napisał(a):Proponujesz żeby płacić u nas za przejazd mostami czy tunelami np do Zwardonia ?


WINIETY. Nierozgarnięta kobieto - to jest rozwiązanie tanie i skuteczne. Ale Ty zawsze twierdzisz że masz racje a gów.. wiesz.

Mianuje cie pierwszym burakiem na forum.
To co piszesz to doskonale znam i wiem bo jeźdzę do Austrii nawet czasem 2 razy w miesiącu nierozgarnięty specjalisto od dymów, popiołów,śmieci,złodziei,parkingów i wszystkiego co w BB się dzieje.
http://www.tvp.info/16294287/korki-nie- ... kilometrow


A wiesz że możesz mnie nawet pocałować w piętę :P
Mianujesz mnie pierwszym burakiem na forum ponieważ dostałaś odpowiedź na swoje durne pytanie? To tylko po raz kolejny dowodzi o poziomie twojej osoby.
Oczywiście że winiety są tańsze w obsłudze i "przyjemniejsze" w użytkowaniu.
To zobaczymy co tutaj próbujesz udowodnić: Francja - winiety, Szwajcaria - tunel Gotthard - zapewne trzeba się zatrzymać i zapłacić, Chorwacja - korki przed promem a więc sama sobie udowodniłaś że pobór opłat polegający na zatrzymaniu pojazdów jest do dupy. No ale ty chciałaś udowodnić chyba że bramki są ok?

Pyramide napisał(a):.Korki sa jak widzisz w calej europie ?


Wybacz ale Francja, Chorwacja i Szwajcaria to nie cała Europa. Możesz być zaskoczona ale Europa jest ciut większa.
Napisz o korkach na Węgrzech, Słowacji, Czechach wynikających ze sposobu pobierania opłat na autostradach.

Pyramide napisał(a):Stać nasz kraj na eksperymenty czy raczej na wprowadzanie czegoś co większość już/jeszcze ma.
Ciekawe czy zaakceptujesz płacenie za przejazd wiaduktami czy tunelami jak w przywoływanej Austrii.
Link z autostrad europy zamieściłam żeby uświadomić ze nie jestesmy tak daleko w d..... jak wielu tu pisze i przedstawia.

Jakie eksperymenty ??? Winiety są w większości krajów Europy i się sprawdzają :)
Nie mówimy tu o płaceniu za przejazd tunelem ale o OPŁATACH ZA AUTOSTRADY :)
Tak pokazalas w tym linku że oplata w bramkach generuje korki.

Zrozum kobietko WINIETY są lepsze od bramek i skończ pisać już te swoje brednie.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Jesteśmy dumni z naszych autostrad

Postprzez Pyramide » poniedziałek, 4 sie 2014, 06:03

P.Kazimierz porownywanie ruchu we Francji do Czech czy Slowacji Wegier jest"trafione" ogarnij sie wyjedz gdzies zobacz.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Jesteśmy dumni z naszych autostrad

Postprzez Pan Kazimierz » poniedziałek, 4 sie 2014, 06:21

Pyramide napisał(a):P.Kazimierz porownywanie ruchu we Francji do Czech czy Slowacji Wegier jest"trafione" ogarnij sie wyjedz gdzies zobacz.


Koleżanko porównujemy SPOSÓB PŁACENIA za autostrady a nie ruch na nich. Zrozum w koncu kobieto że jak na autostradzie zmuszasz KAŻDY samochód do ZATRZYMANIA SIĘ to płynność ruchu zostaje zaburzona i powstanie mniejszy lub większy korek. W każdym kraju spotykamy się z sytuacją "zmiany turnusu" czy długiego weekendu itp sytuacji zwiększających natężenie ruchu.
Swoje jeździłem/jeżdżę, swoje widziałem i mam podstawy twierdzić że sporo więcej niż ty więc o mnie się nie martw :)

Jest jeszcze jeden sposób aby zmniejszyć korki na bramkach ( zostawić je skoro tak je kochasz) - można podnieść cenę 2x lub nawet 3x. Wtedy ludziom przestanie opłacać się po nich jeździć i korków nie będzie.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Jesteśmy dumni z naszych autostrad

Postprzez kjs40 » piątek, 7 lis 2014, 10:28

Ostatno jechałem przez Słovenie i tam pomimo stojących bramek dla aut osobowych też są winiety.

Kiedyś jeden minister proponował winiety to go lobby zgasiło.
Fakt że proponował je nieco jako niekorzystne dla kierowców.

W kwestii np Czech i nie tylko wkurza mnie czas ważności nieadekwatny do potrzeb,
Wyjeżdząm np na 2 tygodnie do Chorwacji i jeżlei chcę skorzystać z autostrad czeskich to niestety muszę kupić winietę 2x bo ważność jej jest na 10 dni. Poza tym jadę tylko tam i z powrotem dlaczego więc płącę tyle samo co ktoś kto jeździ codziennie?
Natomiast dla samych Czechów jest korzystnie bo płacą roczną i tanio ich to wychodzi.
Jak dla mnie powinna być mołżiwość wykupu winiety na dowolny okres z algorytmem obniżania ceny za dzień w oparciu o ilość wykupionych dni. Wtedy czy ktoś jedzie jednorazowo czy okresowo znajdzie dla siebie optymalne rozwiązanie.
Niestety kwestia opłąt za autostrady nie jest w stylu frontem do klienta tylko w stylu płącz i płać.
Ja nie płacę - mamy najdroższe autostrady na świecie więc jeżdzę innymi drogami.
Gdyby opłąty były realne do naszych możłiwości finansowych to co innego.

Na koniec dodam ż ejesteśmy mocno dymani przez władzę - Niemcy przegrali wojnę mają autostrady i bezpłątne.
Wenezuela - koszt 1 l paliwa to 1 CENT tak to ni epomyłka JEDEN CENT - ie wiem jaki jest realny koszt u nas ale wiem jedno podatki w paliwie są Kosmicznie wielkie.
kjs40
użytkownik
 
Posty: 237
Na forum od: 9 paź 2008, 12:21

Re: Jesteśmy dumni z naszych autostrad

Postprzez davnbb » piątek, 7 lis 2014, 18:33

kjs40 napisał(a):jeżlei chcę skorzystać z autostrad czeskich to niestety muszę kupić winietę 2x bo ważność jej jest na 10 dni.

Nie bardziej się opłaca od razu na miesiąc wykupić? Jak tak robię jadąc na Chorwację przez Słowację.

kjs40 napisał(a):Wenezuela - koszt 1 l paliwa to 1 CENT tak to ni epomyłka JEDEN CENT - ie wiem jaki jest realny koszt u nas ale wiem jedno podatki w paliwie są Kosmicznie wielkie.

Tam dopłaca państwo więc dlatego taka cena. Jaki to ma skutek dla gospodarki możesz poczytać tutaj:
http://forsal.pl/artykuly/821517,najtan ... uinie.html
Zapowiada się, że ta sytuacja już długo nie potrwa. Co oczywiście nie oznacza, że paliwo nie powinno u nas być tańsze - choćby w takiej cenie jak w USA (niecały dolar za litr). Wtedy cena pokrywa koszta wydobycia, przerobu i dystrybucji. Państwo też coś z tego dostaje ale nie grabi przy okazji kierowców.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Jesteśmy dumni z naszych autostrad

Postprzez Prima50 » piątek, 7 lis 2014, 20:33

Moim zdaniem dobry system obowiązuje w Niemczech dla ciężarówek nie posiadających TollCollect: mianowicie na większości (każdej?) stacji w okolicach autostrad stoi automat, gdzie wbija się miejsce startu i miejsce docelowe- pokazuje się mapka z propozycją przejazdu autostradami, którą można edytować i w ten sposób płacimy za użytkowanie konkretnego fragmentu płatnych dróg, w pewnym określonym czasie.
Prima50
użytkownik
 
Posty: 315
Na forum od: 8 wrz 2007, 20:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia strona

Powrót do Motoryzacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości